Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67353

vallásosak előnyben

csúnyán elvéreztem, pedig az elsőt 500 pontosra betippeltem a jelzések alapján úgy, hogy még nem jártam ott

Előzmény: Pulmy (67352)
Pulmy Creative Commons License 2018.07.26 -14 0 67352

ez jó válogatás volt,pár csavarral. párnál  nem figyeltem,meg is lett az eredménye :D :)

Előzmény: csg65 (67346)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67351

remélem vasárnap a Tamásfalvi kilátóból fogom ;-)

hétfőn meg már a szikláit tapossuk (ha igaz)

 

Előzmény: olahtamas (67350)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67350

Sebaj 2-9 évente nem árt elővenni ezt a linket sem, hátha valaki máshonnan nézegeti a Tátrát :)

Előzmény: jzp2107 (67349)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67349

nem a Schneebergre gondolt a kollega? (mászógép-es sztori)

Előzmény: olahtamas (67348)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67348

Papod - Rax profil:

Előzmény: olahtamas (67347)
olahtamas Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67347

Itt tudod megnézni, hogy mi látszik elvileg:

https://www.heywhatsthat.com/?view=HCXMN3DA

Előzmény: lenyeltem (67345)
csg65 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 67346

Már csak 5 óra és kezdődik a júliusi kvízjáték!

lenyeltem Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67345

Ha már Papod. Látszik-é még onnan a Rax?

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.25 -13 1 67344

Gyakorlatilag egyszerre írtuk szinte ugyanazt.

:-)

Előzmény: HEV (67341)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.25 -13 0 67343

Ha már olyan messzire utazol a lakóhelyedtől akkor talán tényleg érdemes azt az utat választani amely a legtöbb látnivalót kínálja, ez pedig egy kéktúra iránt érdeklődő számára a kék +, ( régebben kék rom) jelzés, amely még régebben kék sáv is volt. Pontosan 1977-től 1989-ig.

Ugyanis ezen az útvonalon találod a kéktúra egykori végpontját, amelyet egy szép emlékmű is jelez, továbbá a Szent-Vid kápolnát is. 

Az emlékmű után mi az erdészeti aszfaltot választottuk, majd az Apostolok fája után becsatlakoztunk a piros, és a kék jelzésbe, majd azokon fel az Írott-kőre.

 

1. 2010-ben még kék rom jelzés volt, alatta a kék sáv kandikál. Szép út.

2. az emlékmű

3. emlékmű felirata

 

 pontos kilométeradatok onnan ahol elértük az erdészeti aszfaltutat 

Előzmény: VéPetya (67336)
HEV Creative Commons License 2018.07.25 0 13 67342
HEV Creative Commons License 2018.07.25 0 13 67341

Némi ellentmondást érzek a hsz.-ben. Ha az RP-DDK füzetet is megkezded akkor a kéken kell felmenned Bozsok felől és le a másik kéken. Ha csak a km számít akkor a piros a legrövidebb de ebben azz esetben gyakorlatilag kihagyod az OKT egyik legszebb pontját ezt, később megbánnád!

 

Velemből én a kék kereszten indulnék és az emlékmű után a jelzetlen de jól járható erdészeti úton mennék addig amig eléri a piros sávot és utána  a fonódó kéken a csúcsra.

 

 

 

Előzmény: VéPetya (67336)
akárkibárki Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67340

De akkor miért nem Sárvárról indulsz visszafelé?És akkor nem kéne utazgatnod,hanem az Írottkőtől folytathatnád Szombathelyre a túrád.

Előzmény: VéPetya (67336)
jzp2107 Creative Commons License 2018.07.25 -1 0 67339

én a helyedben a kék kereszten indulnék el, akkor nem marad ki a kápolna meg a kéktúra emlékmű

mielőtt a piros pötty elválna, van egy jelzetlen ami becsatlakozik a pirosba (GPS-ed van, gond nincs :-)

én ott mentem le, így útbaesett az Asztal-kő, apostolok fája, szénégetők kútja, Tündér-forrás

 aztán a vasfüggöny túraúton értem el a csúcsot

Előzmény: VéPetya (67338)
VéPetya Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67338

Köszönöm!

Előzmény: Güsziológus (67337)
Güsziológus Creative Commons License 2018.07.25 -13 1 67337

"Én a piros sávot néztem ki, de lehet, hogy tévedek."

 

Szerintem nem tévedsz.

Én is ezen az útvonalon mentem anno.

 

Vannak meredekebb szakaszai, de ez a legrövidebb.

 

Szép túrát!

Előzmény: VéPetya (67336)
VéPetya Creative Commons License 2018.07.25 0 1 67336

Ma este utazom az 1.számú túrára, Írott-kőre. Egy 5 napos túrát tervezek, de lehet, hogy csak az OKT-n fogok menni. Úgy gondoltam ha már átutazom az ország másik végére, akkor rendelek egy RP-DDK-s 

igazolófüzetet is. Ez lenne az 5. napom programja, Írott-kőről- Szombathelyig. Viszont ez még nem biztos, a tuti az az OKT szakasz Sárvárig. Az volna a kérdésem, hogy melyik útvonal az egyszerűbb, rövidebb Velemből, fel az Írott-kőre?

Én a piros sávot néztem ki, de lehet, hogy tévedek. Előre is köszönöm az infót.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.25 -13 2 67335

 - lelkesedem az ipari környezetért (is). :)

Timetable, csak most, csak neked, túra közben fotóztam:

 

Befektetovagyok:

 

Ha elkezded tervezgetni pontosan az utat akkor ezeken kívül van még -helyenként sok, máshol nem olyan sok- lehetőség is.

Például a Csereháton Szanticska, amely faluban összesen ketten laknak, plusz egy debreceni házaspár jár le hétvégenként, akik több vendégházat is üzemeltetnek, ők a logisztikát is megoldják ha kell, hoznak-visznek. 

Nagyon érdekes falu ez, ha van rá mód nem érdemes kihagyni, régebben a kék is érintette. Nagyon jól is főznek, továbbá ha szerencséd van akkor az egész Cserehátat megcsinálod velük. 

Csereháti csoda a fülemülék völgyében: Szanticska

 

Aggteleki-karszton a Szelcepusztai turistaház is egy szuper hely, ha onnan mész tovább akkor követjező napon jöhet Aggtelek.

Turistaszálló a karszton – Szelcepuszta menedéke  (ezt a jó kis írást sajnos nem én követtem el, a többit igen...:-) )

 

Bükkben van szállás például Mályinkán is, ha onnan vágsz neki a Bükk-hegységnek akkor akár Bélapátfalváig is juthatsz egy túranapon, és már megint más a szakaszolás.

(Mondjuk a Bükkben több napot is el lehet tölteni, önmagában...)

Ki-ki ahogyan szereti.

Előzmény: timetable (67328)
Garofano Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67334

Ha a szállásadókkal egyeztetsz, szerintem a mosás is megoldható általában. A turistaházaknál olykor szokott mosógép lenni, de volt olyan magánszállás is, ahol láttam. Persze a gyorsan száradó technikai ruházat sokat segít. 

 

Ha a kéktúra mellett döntenél a helyi idegenvezetőktől is kérhetsz segítséget: https://heyjoe.hu/kiszallas/index.php#8/47.300/19.500/alap-turajel-idegenvezetok

 

Lehet, hogy volt már, aki megkérdezte, a sátorozás nem jöhet szóba? 

 

 

 

Előzmény: Befektetovagyok (67330)
Güsziológus Creative Commons License 2018.07.25 -13 1 67333

Az én "teóriám" az, hogy először kiváltották a 82-es utat (egy darabon mentem, háááát, ez nem rossz ötlet), majd mikor elkészültek az állomás és a Panzió között a völgyben kanyargó, út festésével és tisztításával, jött a "végítélet".

 

A Papod-tól keletre nem a turistáké.

 

A 82-es utat "kiváltó" új út le-fel, na és a völgyben most még járható, de ha rendszeresen nem tisztítják, akkor az útnak annyi.

 

Folytatva a gondolatot.

Ezt követhette a Kis-Papod "kiváltása".

Nem csúnya a szakasz, melyet a TUHU térképére két napja feltettünk, és ha minden igaz, van "kijárat" Lókút felé is, de ezzel az lett a vége, hogy az útvonal a Kökényes Vendégháznál éri el a 82-es utat, innen a 82-es betérő pár száz méter, kb. annyi, mint a vasútállomás felé, na és innen már nem kell a 82-es, van párhuzamos forgalom-mentes szerviz út.

Na mindegy, ami a TUHU térképén van, az korrekt, Lókút határától nem tudom, hogy éri el a gerincet. Ha enyhül egy kicsit, megyek és akkor ez is fenn lesz a térképen.

 

Szép túrát!

Előzmény: timetable (67331)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.25 -13 0 67332

Technikai ruházat és este a szálláson kimosod, akkor reggelre megszárad. Plusz vékony és 2-3-4 váltás elég kevés helyet foglal.

Előzmény: Befektetovagyok (67330)
timetable Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67331

Igen, erről hallottam - múlt évben jártam arra. A tuhu-t most nézem, már részben fent van az új útvonal. Amit mondjuk nem értek, az eplényi állomáshoz tett vargabetű, simán ki kellett volna hozni a főút mellett ahogy most is, aztán az állomáshoz elég a P+...

Előzmény: Güsziológus (67329)
Befektetovagyok Creative Commons License 2018.07.25 -13 0 67330

Igen, a kéktúra erdős környezete mindent visz, és az is tetszik, hogy nincs zsúfolásig tele.

A Caminoról elég sokat olvastam már, és hallgattam beszámolókat, képben vagyok a lehetőségeket illetően. Sokkal jobban, mint a kéktúrával kapcsolatban. A szívem valahogy a hazaihoz húz, főleg így, hogy a kolléga részletezte a szállás- és élelemszerzési lehetőségeket az adott szakaszon. Még a mosásra kell megoldást találnom, még ha az nem is mindennapos tevékenység.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67309)
Güsziológus Creative Commons License 2018.07.25 -13 0 67329

Csak óvatosan!

 

A Papod környékén nagy terelések vannak.

 

A digitális térképeken (TUHU és OSM) még a módosulás előtti állapotokat látod, jóllehet Hárskúttól keletre, a kilátó után már nem az eplényi vasútállomás felé kell menni!

A meleg miatt még nincs felmérve a kerülő út, de Eplény vasútállomásánál van egy tájékoztatás, hogy változott az útvonal.

Sajnos, a módosult útvonalról nincs térkép, de lényeges a változás!

Előzmény: timetable (67328)
timetable Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67328

A Gerecse és a Vértes legszebb részeit azért az OKT fűzi fel, a piroson látnivaló viszonylag kevés van, szép, ligetes erdők, kellemes természeti környezet azonban bőven akad.

Engem pont az indított el a KDP-n, hogy valahányszor az érintett három hegységben (na jó, legyen a Vértes is az...) jártam, a legérdekesebb helyeken mindig szembejött a piros jelzés. Nekem még az Oroszlány környéki szakasszal sem volt bajom, garázssorral, meddőhányókkal - lelkesedem az ipari környezetért (is). :) A bányászati gyűjtemény, vagy a majki apátság pedig csak itt van, mindkettő olyan amit érdemes lehet felkeresni.

 

Jön a Bakony a Burok-völggyel és a Cuha-völggyel...


Igen. Meg a Papod, a Baglyas...csoda helyek mind.

Előzmény: Törölt nick (67324)
Befektetovagyok Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67327

Köszi Neked is, így első blikkre a kéktúra rokonszenvesebb, de megvizsgálom a lehetőséget.

Előzmény: varsa2 (67314)
Befektetovagyok Creative Commons License 2018.07.25 0 0 67326

Köszönöm, ez is megfontolandó, körbejárom ezt a lehetőséget is.

Előzmény: olahtamas (67312)
Befektetovagyok Creative Commons License 2018.07.25 -2 0 67325

Szia!

 

Hűha, köszönöm szépen az összefoglalót, és hogy kvázi megtervezted helyettem az utat. Így már sokkal világosabban látom a helyzetet. Nagyon köszi!

Előzmény: Törölt nick (67316)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.24 -14 1 67324

Köszi szépen a kellemes hangulatú beszámolót, éppen kapóra jött, mert a KDP-ből nekem is csupán csak a bakonyi részek hiányoznak, mostanában tervezem ezeket a szakaszokat.
(bár az igaz hogy ez még kb bő 100 km.)

 

Az elmúlt másfél hónapban bejártam a Gerecsét és a Vértest. Utólag összefoglalva a gondolataim a túráról:


A Gerecsét és a Vértest átszelő piros jelzésű utakon barangolva nagyon kellemes túrákat tettem, de talán inkább sétálós, gondolkodós túrák voltak ezek semmint látványosak. A KDP-ben azt nagyon szeretem hogy emlékeztet a régi kéktúrára. Több helyen voltak régi kék jelzések, továbbá a hagyományos vas szelencék is ezt az érzést erősítik. Régi kék utakon több helyen megy a piros, pl Pusztamarót-Héreg-Tarján, Zuppa-tető stb.
A Gerecse és a Vértes legszebb részeit azért az OKT fűzi fel, a piroson látnivaló viszonylag kevés van, szép, ligetes erdők, kellemes természeti környezet azonban bőven akad. Amik tetszettek:
Lábatlan felett szép panoráma az Esztergomi bazilikával, egészen a Börzsönyig, majd egy kis(?) letérővel direkt felkerestem egy olyan látnivalót amely benne volt a Másfélmillióban is.
Pusztamarót hangulata még mindig misztikus, ha belegondolunk hogy több mint 25 000 ember lelte itt értelmetlen halálát akkor meg még inkább.


Héreg, és Tarján falucskák gyönyörű szép kis sváb falvak, elcsodálkoztam milyen tiszta és rendezett mindkettő. A Somlyóvár kulcsosház és maga a hegy is nagyon szép, kár hogy a kulcsosház napjai meg vannak számlálva. Az ott lakó kisegereket megetettem. 
A Gerecsében nem nagyon akadt olyan amit negatívumként említhetnék.

A Vértes már egy kicsit más, Szártól a Körtvélyesen át a Szép-Ilonka-forrásig talán a legkellemesebb erdei utak fogadtak eddigi piros vándorlásomon, Szép-Ilonka-forrásnál kék jelzések sorozata, talán Vitánytól errefelé jött a kék valamikor? Nem találtam ilyen térképet, de a jelek tagadhatatlanul itt vannak, felismerhetőek.
Vértessomló szép, rendezett sváb falu, bélyegzőt a boltban és a kihelyezett szelencében is találtam.


Innen Oroszlányig, majd Oroszlánytól Pusztavámig azonban óvatosan fogalmazok ha azt mondom hogy felejthető a túra. Aszfaltos, közúton futó szakaszok dögivel, látnivaló alig, lepukkant környezet.
Errefelé elgondolkoztam azon hogy a Vértest tulajdonképpen miért is mondják hegységnek? Még dombságnak sem túl erős. 
Pusztavám festékgyárnál aztán a túra legszebb bélyegzőjét kaptam meg, majd onnan egy gyönyörű, végre erdőre, hegyvidékre is hasonlító völgyben kapaszkodtam, majd a túlfelén ereszkedtem Mórig.
Mór megint csak egy szép, sváb gyökerű lakossággal is rendelkező, rendezett, igényes kisváros, szépségeivel feldobja az Oroszlány-Mór szakaszt.

 

Jön a Bakony a Burok-völggyel és a Cuha-völggyel...

 

 

Előzmény: timetable (67323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!