Keresés

Részletes keresés

mikado Creative Commons License 2000.08.29 0 0 30
Nem tettem fel, valoszinu ez lehet a problema...
Bar megprobaltam dos 6.2 alatt is a masolgatast,
es ott is csiga volt. Egy kulso IDE vezerlo
megoldas lenne?

Mikado

Előzmény: zsákmányállat (28)
Gona Creative Commons License 2000.08.28 0 0 29
Sajnos az új Viás Cyrix weblapról levakarták a régi procikat, úgyhogy nem tudok konkrét adatokat mondani. Emlékszem a 6x86 150-et "PR200+"-nak hívták. A 6x86MX-PR233-as proci 188MHz-et használ, a 6x86MX-PR266-os pedig 208-at. Szóval ilyesmik az arányok. Igaz hiába PR266, ha sok területen erősebb nála az P200MMX, de ár/teljesítmény viszonyban akkoriban ő volt a nyerő. Találtam egy neked való címet:
http://einstein.et.tudelft.nl/~offerman/cl.contents2.html
De van egy saját összeollózásom is AMD-böl:
http://www.tar.hu/gona/amdcpu.html

Üdv: Gona

Előzmény: RadiX (21)
zsákmányállat Creative Commons License 2000.08.28 0 0 28
Felraktad az alaplap saját driver-ét? Ha jól emléxem a TX100-as szériának feltétlenül az kell. De még úgy se várj csodákat tole.

üdv: zsákmányállat

mikado Creative Commons License 2000.08.28 0 0 27
Sziasztok!

Adva vagyon ket 520MB-s fujitsu vinyo egy kabelen.
A master olvasasi(!) sebessege itt-ott majdhogynem
0 kb/s. Mitol lehet ez?
a konfig: intel P1 200MMX, tomato T100-as alaplap,
32 M ram, W95H...
Ha van valakinek otlete, kerem ne kimeljen...

Koszi!

mailto:mikado@index.hu

gekmage Creative Commons License 2000.08.25 0 0 26
Hali!!!

Na mára ennyi voltam....

A Vas a Stab.teszten átment...
--- több mint 2 órás nethasználat
--- 36 process.. (netscape-vel együtt...
--- Memória test...(48MB fizikai+ 150 MB virtual) többszörös túlterhelése...kiirta ugyan
az out of memory-t....meg a kevés virtual-t, de aztán semmi egyéb baja nem lett....
--- Performance: CPU 36-70 % MEMUsage jelenleg 121484 Kbyte...

Szóval most már megmarad...
Én viszont nem, mert holnap 5-kor kelek jó kis többszáz Kmeres úz vár rám 2odosztályú
Magyar Királyi Wagonokban (is)...

Uff...
Hétfőn olyan leszek mint a mosott...

Hali jóccakát...

Előzmény: xyron (25)
xyron Creative Commons License 2000.08.25 0 0 25
Üdv néked gekmage!
Előzmény: gekmage (24)
gekmage Creative Commons License 2000.08.25 0 0 24
Huh!!!

Visszatértem...

I. Nem sikerült eladni a Cyrixt....
II. Sikerült feltámasztani NT4et, ma van próbaüzemen....
másfél órája vagyok neten, erősen tesztelem, mind stabilitási (Out of Virtual Memory , stb. próbák...eddig szuperul bírja)!! Úgyhogy most már nem is akarom eladni....
...
Most olvasom..
Asszem a 333-as, de elég jól hajthatók és állíthatók az MXII-esek...
Nekem egy 266osom van, ami névelegsen 83*2.5-en menne...
de a S3as vidkártya nem bírja el (40-41 Mhz) PCIkaput...
Régebben ment 75*3-on, most 66*3.5elen...

HOgy mennyire gyors???

hmmm....A NEt megy ...., a CD szól....a PGP fut a Vírker, 2 tűzfal,
a hál.cím. átfordító műküdik....Akadozás nincs..
Jól fut(nak) a (nekem jó) a DiaBblo(k)...
Alaplap Acorp 5TX29...

Előzmény: RadiX (18)
xyron Creative Commons License 2000.08.25 0 0 23
Az alcím tippek,tapasztalatok úgyhogy jöjjön most egy tapasztalat.
A topic elején írtam, hogy egy Asus P3V4X alaplapot akarok venni, nos ez bekövetkezett. Egy kicsit tartottam a via chipkészlettől, de szerencsére minden aggodalmam szétoszlott az első indításnál. Nem hiába, azért az Asus még mindig a legjobb. Aki nem intel chipes alaplapot akar venni, mindenképp ajánlom ezt a boardot. Csak egy kis kedvcsináló: 4x-es agp(támogatja a Fast Write módot), hivatalosan! támogatja a 133Mhz-s FSB-t és az udma/66-ot, a memóriák aszinkron módon is hajthatók(66Mhz-s FSB mellet 100 v. 133Mhz-en mehet a memória).
xyron Creative Commons License 2000.08.25 0 0 22
Üdv mindenkinek!
Egy kis "kényszer"pihenő után ismét visszatértem

RadiX
A Cyrix-ről én is lebeszélnélek. A feszültség miatt az intel_233mmx és az amd_k6_300 jöhetne szóba. De ha csak 3-szoros szorzót tud, akkor marad ezekből a 200Mhz-es változat. Bár szerintem ekkor már el kéne gondolkodnod egy alaplap+proci cserén. Ha ez mindenképp kizárva (pl. no$ztalgia:-) ,a feladattól függően lehet, hogy egy másfajta bővítés (mondjuk memória,videókártya) jobb megoldás lenne.

RadiX Creative Commons License 2000.08.24 0 0 21
MMX-et tudna az alaplap (2.8V). Szorzo allitasara 2 jumper van, P54 es P55-böl max 200-asat tudna, de szerintem a Cyrixok mashogy ertelmezik a szorzokat.
Előzmény: Gona (20)
Gona Creative Commons License 2000.08.22 0 0 20
Hi RadiX!

Nem ártana tudni hányas szorzót tud max. Lehet hogy csak 3x66 és slussz. Az sem mindegy tudja e az MMX-et. Ha nem tudja akkor gyalog pentium, K5 és Cyrix 6x86 a választási lehetoség.

Üdv: Gona

Előzmény: RadiX (18)
Mawerick_ Creative Commons License 2000.08.21 0 0 19
Radix! Cyrix-et semmikeppen ne vegyel, az csak lassabb lesz!!
Előzmény: RadiX (18)
RadiX Creative Commons License 2000.08.21 0 0 18
Van egy öreg gepem, P-166 (2.5x66) procival, valami Acorp HX-es alaplappal, es azon gondolkodom, hogyan lehetne olcson felturbozni egy gyorsabb procival.

Feszultseget sajnos csak 2.8V-ot es 3.3V-ot tud, ezert a K-6 2 es III kiesik. Elvileg Cyrix MII-t lehetne bele tenni, bar nem tudom melyik abbol a leggyorsabb 66MHz-es buszsebesseggel, talan a PR300-as?

Vagy esetleg valamelyik WinChip?

Van meg a Kingston TurboChip, abbol mehetne bele 400-as, de azt nem tudom, hol lehet venni es mennyit kostal, biztos dragabb, mint a Cyrix.

Van valakinek ilyeniranyu tapasztalata?

Mawerick_ Creative Commons License 2000.08.08 0 0 17
Hi!

Gekmage, ha ilyen egyszeru lett volna, akkor nem teszem fel a kerdest. Regebben probalkoztam mar az osszes fellelheto meghajtova, bios variacioval stb.

Egyebkent kosz a tippeket, de ma sikerult megoldani a problemat! Egy elozoleg feltelepitett Win98SE-t frissitettem az ujjonan beszerzett teljes cd-s ME-nel es most mukodik.

Hogy a frissiteses telepites vagy a WinMe teljes cd-s valtozata segitett-e azt nem tudom, de fo a vegeredmeny.

Az SBLIVE! tulajok ne riadjanak el a WinMe-tol, ugyanis valoszinu, hogy az alaplap kever be! Igaz kicsit testesebb mint a Win98Se, de sok olyan dolog van bent, ami miatt megeri felrakni!

Előzmény: gekmage (16)
gekmage Creative Commons License 2000.08.08 0 0 16
Tedd fel a Win98SE-t !!!!!!!!

Szerintem nagyobb sikerrel jársz...:)

Vagy ha mindenáron a Mill kell, akkor a hangkártyavezérlőt vedd le , é
és tedd vissza ráa a Win98ast (!!!), aztán ha ezzel sem megy akkor a gyárit..,
ha ezzel se akkor a W98SE-st (bár ez szerinetm ua. mint a W98)

Hja és mindenekelött a BIOSban a 8bit/16bit Recovery Time-t állítsd
a SETUP DEFAULTS értékekre...

Egypárszor ez már kihúzott a sz.rból...

Aztán írd be ha nem sikerült feltámadnod, elriasztva ezzel minden
SBLIVE, or WinMIll leendő usert...:)

Előzmény: Mawerick_ (15)
Mawerick_ Creative Commons License 2000.08.07 0 0 15
Hi Mindenki!

Egy talalos kerdes:

Config: Cel333A, Amptron 3726T, Acorp 56K Modem, Diamond Stealth III S540, 96 Meg RAM, SB LIVE! Player.

Oprendszer: Windows Millennium *Final*

Problema: minden tokeletesen mukodik, amig a hangkartyat fel nem telepitem, amint ez megtortent, a gep csontra fagy. Ha letiltom csokkentett modban, akkor megint minden tokeletesen mukodik (a hangkartyat kiveve).

Aki tudja a megoldast legyszi irja meg! Orok halam elete vegeig uldozni fogja!

xyron Creative Commons License 2000.08.07 0 0 14
A pontos cím:
http://download.microsoft.com/download/win95upg/patch/1.2/w95/en-us/amdk6upd.exe

Ide egyébként a következő oldalról lehet gyorsan eljutni:
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q192/8/41.ASP?LN=EN-US&SD=gn&FR=0
Ismerős?:-)

Előzmény: Gona (13)
Gona Creative Commons License 2000.08.07 0 0 13
Hi Laci1000!

Úgy tünik Win95 osr2 valamelyik verzióját használod. Vannak benne olyan vezérlöprogramok, amelyeknek túl gyors az AMD 350-es vagy gyorsabb AMD procik L1 cache-e. Ezen száll el védelmi hibával. Az AMD csináltatott a Microsoftal egy upgrade-et emiatt. Az AMD erröl szóló oldala:
http://www.amd.com/products/cpg/k623d/win95_update_k6.html
Ez az upgrade (Amdk6upd.exe) a Microsoft-tól tölthetö le. A pontos címet most nem találom, az MS mindig össze-vissza keveri a download-jait. Tőlem is letöltheted:
http://www.nexus.hu/gona/Amdk6upd.exe
Úgy célszerű telepíteni, hogy visszaállítod az órajelet 300-ra, majd ha már feltelepült, akkor állítod vissza 350-re.
Ha viszont régi Win95-öd (4.00.950) vagy Win98-ad van akkor nem ez a gond.
Intel kontra AMD ügyben szerintem a Pentium II "Runtime error 200" hibája sokkal kínosabb, ott ugyanis minden egyes ilyen programot át kell fordítani. Az Intel amúgy 233 MHz -nél kiszállt az asztali számgépek 586-os kategóriájából, laptopokhoz még gyártottak 266-ost, talán még 300-ast is, de ilyeneket nemigen lehet szerezni. A Cyrix a PR 433 -nál hagyta abba a super7-et. Szerintem az AMD is lassan abbahagyja sajnos.

Üdv: Gona

Előzmény: Laci1000 (10)
xyron Creative Commons License 2000.08.06 0 0 12
A ram tényleg lehet még hibaforrás.
De azért egy format c: még túl drasztikus(szerintem)
Előbb én mindenképp ezt javasolnám:
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q192/8/41.ASP?LN=EN-US&SD=gn&FR=0

Előzmény: Rubóczki Béla (9)
xyron Creative Commons License 2000.08.06 0 0 11
Ha az alaplap hibás, akkor szerintem ez az intelnél is kijön.
De ha win95-öt használsz, akkor a procival van a bibi. Nézd meg a linket amit írtam. Ott leírják, hogy a win95 valamiért nem müxik az amd k6-2 350-el. Van ott egy hotfix is, ha azt letöltöd és felrakod akkor elvileg menni fog.
Egyébként megvan a cikk is ahol ezt nálam sokkal okosabb emberek is leírják: CHIP 98/12, 83.old.
Ha nem sikerül letölteni a javítást, akkor írj és én letöltöm és elküldöm mailben.
Előzmény: Laci1000 (10)
Laci1000 Creative Commons License 2000.08.06 0 0 10
Hali Mindenkinek !

Szerintetek ha az alaplap hibás akkor ez kijön egy 100 as intel procnál isd ?
Sajna csak ilyenem van amit be tudnék rakni .
Ha azzal minden jó akkor milyen procot kéne venni olyan 350-500 Mhz között ? Úgy tudom az Intel nem csinál ilyeneket.

Üdv

Rubóczki Béla Creative Commons License 2000.08.06 0 0 9
AMD procinál én is tapasztaltam hasonló problémát.
Ha a RAMod nem 100Mhz-es akkor az is lehet a probléma.De általában az a gond, hogy a meglévő Windows nem akar működni.feladat: formázás után egy friss telepítés!!!
xyron Creative Commons License 2000.08.05 0 0 8
Sorry, de nem tudom, hogy kell ide linket csinálni.

Azért a ctrl+c, ctrl+v segít;-)

Előzmény: xyron (7)
xyron Creative Commons License 2000.08.05 0 0 7
A cikket nem találom egyelőre(túl sötét van, meg már alig látok, meg a szúnyogok sem hagynak békén(lásd: törzsasztal)) de remélem ez segít:

http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q192/8/41.ASP?LN=EN-US&SD=gn&FR=0

xyron Creative Commons License 2000.08.05 0 0 6
Mindenesetre ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik procival(lehetőleg Intellel).
Előzmény: xyron (5)
xyron Creative Commons License 2000.08.05 0 0 5
Üdv
Úgy rémlik, hogy olvastam valahol az AMD prociról, hogy van valami baja a windows-al. Megpróbálom megkeresni a cikket, de nem igérek semmit.
Előzmény: Laci1000 (4)
Laci1000 Creative Commons License 2000.08.05 0 0 4
Üdv mindenkinek !

Tud-e valaki olyanról ,hogy egy alaplap nem win
kompatibilis .
Vettem márciusban egy VIA Apollo Mvpr3 alapot AMD K2 350 -es proccal .Azóta SZÍVÁS .
Tíz indításból 5x Windows védelmi hiba .
Már cseréltem videókártyát , memóriát ,hangkártyát és mindent állítottam a biosban .Van-e 5let ?
Vigyem vissza a boltba ?
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv

Gona Creative Commons License 2000.08.04 0 0 3
Adatkábel nincs fordítva a CD-ROMban? Láttam már olyat hogy nem volt felirva melyik az 1-es láb, de fordítva volt mint szokásos lennie. A CD be van jumper-elve slave-nek? Mert ha nincs ugye, két master nem fér meg egy csárdában. Ha jól van a kábel és jól be van jumperelve, de úgy sem megy, akkor nem szeretnek egy kábelen lenni. Ez régi vinyóknál sajna gyakran előfordul. Vagy másik winyó, vagy másik CD-ROM, ha esetleg PCI-os az alaplapod, talán egy PCI-os idevezérlö (azokon van 2 ide, tehát lehet külön kábelon a kettő és elvileg használhatod isa vezérlöt is a portokkal és az fdd-vel), de csak hallottam róla nem teszteltem, valamint marad az a megoldás, amit a legtöbben használtak ilyen problémára: kell egy CD-ROMot vezérelni tudó hangkártya. A mostani hangkártyákon nemigen lehet már látni ezt az interface-t. Sok sikert!
Előzmény: negyvenketto (2)
negyvenketto Creative Commons License 2000.08.04 0 0 2
Hi

Otleteket kerek

van egy regi 486-os gepem, meg egy 24*-es Cyber
CD-rom Drive-om. A gepben multi I/O kartya van egy IDE csatlakozoval. Osszedugom, a vinyo master, a drive slave, azonos kabelen vannak. Az adatkabel uj. Az ATAPI driver hibat jelez: az egyseg nincs kesz, (A)bort (R)etry , s ellenorizzem le a kabeleket. Meg is tettem minden jo, de az a nyavajas csak nem indul.
ha tud valaki irjon otleteket, de ost nem olyanra gondolok, hogy benzin+gyufa

koszi
42

xyron Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1
Ja és még egy negatív tapasztalat!
Ki hinné, hogy még létezik olya ATX-es ház, aminnek a tápja befelé!!! fújja a meleg levegőt, közvetlenül a procira (a ventilátor a táp alján van, így még a megfordítása sem segít). Hát én sem hittem így nem is nagyon néztem meg a házat vásárláskor.
Ez van

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!