Keresés

Részletes keresés

Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4229

Bocsi a Mórickás rajzért 2es voltam mindég rajzból .A légyeg biztos lejön belőle.A hidrováltó lehet akár egy 200as cső is mondjuk 150 centi hosszú így tudna a kazánkör menni szivattyú nélkül.

Előzmény: Luiggi70 (4227)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4228

Valahogy így bekötve, a tartály helyett a radiátorral.

Előzmény: Törölt nick (4226)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4227

Szia !

Mindenféleképp keringtető nélkül szeretnéd megoldani?? Arra gondoltam,hogy tennél be egy nagyobb méretű hidrováltót a kazánkörbe kb 50-100Liter körülit ami egy kisebb puffernak is megfelelne, mert arra azért lehet nem gondoltál ha visszakevered a hőt a kazánba elég kis rugalmasságú rendszered lesz.Erre ez talán megoldás lenne,és a hidrováltó után tennéd a keverő szelepet ,eleve 1 szeleppel kevesebb kellene és rugalmasabb lenne a rendszered.Szivattyú ilyenkor már lehet kelleni fog.Így a kazánköröd símán akár 80-90fokig is felmehetne . A keverő szelep lehetne motorosan állítható és szerintem a vezérlésed tudná belső vagy külső hőmérséklet alapján állítani az előremenő vizedet,mert így ahogy leírtad neked kell,és a lényegi dolgot részben oldottad meg.

Előzmény: Totya3 (4225)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4226

Egy ESBE VTC  és keringető szivattyú kellene neked, azt beépítve a kiskörben megindul a keringetés, a kazán bemelegszik, a visszatérő mindaddig zárva marad, amíg a kiskörben el éri a VTC hőfokát a fűtővíz. Akkor nyitja, keveri a visszatérőt a kazánba.

Előzmény: Totya3 (4225)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4225

Sziasztok!

Rajzoltam egy mórickát a kazánvédő szelep bekötéséről és arról, hogyan gondoltam az előremenő körön elosztani a szelepen kilépő magasabb hőfokú vizet. Arra gondoltam, hogy a nagykörben gyorsan keringő víz elosztja a kismennyiségű 65°C vizet. Így lehet szabályozni a nagykör hőfokát a kazán teljesítményével alacsonyabb hőfokokon is. Ha nem keringene a nagykörben a víz, hanem hagynám a gravitációra, akkor nem indulna meg, csak magasabb hőfokon a kör.

 

Szerintetek ez működhet így? Amit berajzoltam visszacsapó szelepet, szükséges?

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4224

Szia! Egy 2"-os szeleppel simán megy szerintem a gravitációs módon is, ha jó helyre teszed a szelepet. Nekem más bajom van vele, hogy a kilépő víz hőfoka 65°C-nál nem alacsonyabb, azaz ezt is keverni kéne a visszatérővel, hogy az előremenő a megfelelő hőfokú legyen. Sajnos, egy csomó dolog kéne még hozzá, többek között keringtető.

 

A tanácsaidat megfontolom! Köszi! :-)

A penészesedés pont akkor van, ha nem szellőztetsz! ;)

 

De ne gondold, hogy egész nap nyitva van az ablak, hosszabban kell szellőztetni a megszokott 5 percnél. Ilyenkor egész nap jó, ha 18kg elfogy (másfél zsák, 120liter). Ha jobban vissza lehetne venni a hőfok miatt, akkor 1zsákkal elpöföghetne. Amikor ennél is melegebb van kint, akkor csak egyszer gyújtok be, egy, fél zsákkal... Nem sokat dobok ki az ablakon...

 

 

Előzmény: ronkovik (4223)
ronkovik Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4223

A keverőszelep csak és kizárólag keringetőszivattyúval működik.

 

Puffer kellene... de ez megint csak a szakaszos fűtéshez vezet... mondjuk 3 nap míg felfűtöd, és 2 nap alatt elhasználod a pufiban tárolt vizet ( addig áll az égető, karbantartás, pucolás, stb ) téli időszakban abszolult kihasználatlan lenne... mivel a fej ekkor már megfelelően tud üzemelni, gyakorlatilag soha nem térül meg...

 

Vagy egy egyszerűbb és olcsóbb megoldás: hőfokra vezérelt kényszerszellőztetés:)))))  és máris megúszod az ablaknyitogatást és az esetleges penészedést:))))) a szépséghibája csak annyi ,hogy az utcát fűtöd.

Esetleg még 1-2 hülye ajánlat:

- lakásbővítés...hosszú évek alatt szépen rájössz mekkora házat kell építened.

- fóliasátrat csinálsz az udvaron és hobbi szinten kertészkedsz is. ( ekkor lenne mindig friss, olcsó zöldség, figyelembe véve az emelkedő élelmiszer árakat nem is lenne rossz)

- hőközpontot létesítel és ellátod a szomszédokat meleg vízzel (már ha olyan viszonyba vagy velük)-- mondjuk jobban belegondolva nem is hülyeség a hőközpontos dolog, ha ügyesen csinálod neked ingyen van a fűtésed:))))

Előzmény: Totya3 (4217)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4222

Szia! Régebben sokan kerestek ilyen dolgot, ezért tettem fel ide. Nézz fel az oldalamra egy éve használok egy barkács kivitelt, sokat írtunk róla. A tied is tökéletes!

Előzmény: Törölt nick (4221)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4221

Hamár barkácsolsz:

 

saját kivitelben még olcsóbb.

Előzmény: Totya3 (4219)
mambru Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4220

Úgy döntöttem hogy a megnyugvás kedvéért egy tűzoltó berendezést lehet, hogy mégis csak beépítek.

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4219

Nicsak mi van még itt! kéményhuzat szabályzozó Ezt lehet használni a ventilátor szívóágára is! Igaz oda elég egy egyszerűbb olcsóbb műanyag kivitel is...

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4218

Közben keresgéltem és 70ezer helyett találtam ezt: TSV8 - 65°C link 

Talán ez belefér a költségvetésbe...

Előzmény: Totya3 (4217)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4217

Szia! Nekem igazából nem is annyira az árral van bajom (Persze azzal is, mert 0,5..10milláig bármit találni, nekem meg nem került az egész 0.1-be!).

Inkább azzal, hogy ezek a kazánok szakaszos üzeműek. Amikor égnek, gázpörzsölőhöz hasonlatosan tombol a tűz bennük, majd lekapcsolnak lángtartásba, ha a termosztát jelez. A nagy lánghoz sok levegő tartozik és nagy füstgázsebesség és hőmérséklet. Persze gyorsan feltolja a vizet, de közben hatalmas mennyiségű hő távozik a kéményen keresztül. Nem nagyon láttam még olyat, ami olyan széles tartományban modulálni tudta volna a teljesítményét, hogy a lángot soha ne kellett volna lekapcsolnia. Sokan most is azt gondolják(mint én is régen), hogy az égőfejeknek tombolniuk kell, akkor "jók".

Igazából alig pislákol, 0°C kinti átlaghőfoknál, ha folyamatos szabályzást tudunk elérni. Ilyen körülmények esetén, 24kg fűrészpor elég 24 órán keresztül, ami ugye 1kg/h, ami 16,6gramm/perc. Ez elég érdekes szerintem! Megnézném, hogy ezek a nagy robosztus szerkezetek tudják-e ezt a hatékonyságot a szabályzási módjukkal!?

A legnagyobb hátránya a módszeremnek, hogy alacsony füsthőfokot és alacsony vízhőfokot eredményez, legalább is nálam, mert nagyon nagyok a radiátorok. De szerintem az ősz-tavaszi időszakban a normálisan méretezett radiátoroknál is leesne a hőfok 40°C környékére, amikor nekem már inkább 30°C kéne. Jelenleg a kátrányosodási küszöbhőmérsékleteken egyensúlyozok, ami a szobában magas hőfokot eredményez. Mivel alacsonyabbra nem mehetek, a kazánt ki-be kapcsolni sem lehet kátrányosodás nélkül, ha az átlaghőfok kint 12°C körüli, ezért szégyen-nem szégyen ablakot nyitok néha (gázfűtéskor le is lőttem volna valakit! :))) )!
A megoldás, amin gondolkodok, innen származik, kazánvédő termosztatikus szelep. Ez addig visszakeringteti az előremenőt a kazánba, amíg el nem éri a víz az üzemi hőfokot, pl. 60°C. Az e feletti energiát továbbítja a radiátorok felé. Így akár 28°C vizet is lehet keverni a kilépőn, miközben a kazán élettartama hosszabbodik. A bajom annyi, hogy 2"-os gravitációs fűtésem van, amihez nagyon drága a  2"-os szelep. 1"-os nem vészes, kérdésem, hogy ha beiktatom, működni fog-e szivattyú nélkül kvs:14 -es értékkel?

Előzmény: lacipapesz (4216)
lacipapesz Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4216

Szerbusz! Véletlenül ráakadtam egy megszólalásig hasonló,ha nem ugyanolyan égető rendszerre,mint a tied.Annyi különbséggel,hogy kazánhoz való. Mit mondjak? 600 000 forint fölötti vételárnál már iszonyatosan elgondolkodtató a kérdés: hol a vezérlő elektronika? A Totya 3 kazánjához képest ez egy kézi daráló,iszonyatos áron.Ennyi pénzért már kazánfűtőt is adhatnának hozzá!

Előzmény: mambru (4200)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4215

Szia!

Nem tudom milyen volt a beadagoló szakasz és a rés a csiga és a fal között. Ha pontos illesztés volt, aminek sok hátránya van, akkor a dolog talán működhet, bár nem tudom mi akadályozta meg, hogy a parazsat ne húzza magával vissza és ezzel ne égjen vissza teljesen! A másik, hogy én próbáltam a csigát visszaforgatni, de nem lehetett, egyből elakadt!

Ha volt rés, ahogyan nekünk is, akkor az nem megoldás, mert a falon maradó rétegen simán visszaég! Egycsigásom sokszor visszaégett a tartály aljáig, miután kifogyott az anyag. Benézve látszott a cső alján a parázs és az elszenesedett anyag.

Ha netán a beadagoló szakasz négyzetes, akkor még annyira nem működik a dolog.

 

Láttam olyan gyári "megoldást", ahol nem vissza, hanem beadagoltak sokat, amivel betolták a parazsat a hamutérbe. Ez elvileg jól hangzik, csak van egy kis bökkenő. Régebben volt egy ötletem, hogy eloltom a tüzet, ha nincs rá szükség. Úgy képzeltem, hogy egy beadagolás után egy karral lekotrom a parazsat. Ezt úgy teszteltem, hogy egy vaslemezzel kézzel lekotortam és figyeltem elalszik-e. Egy dologgal azonban nem számoltam, hogy a fej tűzforró volt és nagyon sokáig egyszerűen újra gyújtotta a friss fűrészport, vagy szotyihélyat, pedig tutira nem volt maradék parázs a fejben!

Szóval erről is letettem és ezután építettem meg a kétcsigásat.

Szép az élet! :)

Előzmény: briki59 (4213)
sevjo Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4214

Üdv!

Én Dél-Pesttől 35km-re lakom. Ha tetszik az én szerkezetem (a hozzászólásaim közt vannak képek) bármikor szivesen megmutatom.

Előzmény: Pitersonkandurbandi (4197)
briki59 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4213

Sziasztok!

Egyhete beszélgettem,egy villanyszerelővel aki a nyáron kötött be elektromosan egy német gyártmányú ,apríték égetőt. Ő azt mondja abba úgyvan megoldva avisszaégés, hogy az adagolócsiga a betöltés után visszafelé forog egy két kört, így megszakad a csigába az anyagfolytonosság. Tehát elvileg anyagmentes rés marad az égőfej és a tartályközt.

Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4212

Lehet, nem derült ki, de hülyéskedünk a cellán, azaz börtön! ;)

Előzmény: Törölt nick (4210)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4211

Ez a kép ami feltettél valójában egy aprítókéses adagoló.Az elmélet jó , a képen amit feltettél balra forog a szerkezet ,felül be alul ki.Mint ahogy Hadhazik1 írta

 

Előzmény: Totya3 (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4210

Felülről a cellába esik az anyag, lefelé fordul a tengelyen, alul kiesik, a cella kiürül és felfelé fordul üresen. Szerintem.

Előzmény: Totya3 (4209)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4209

Ja értem! Vagy mégsem? :) A cellából nincs anyagáram folyamatosan és az irány sem stimmel. Befelé, majd sok idő múlva ugyanazon a nyíláson kifelé. :)

 

Előzmény: Törölt nick (4207)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4208

Szia !

Nem akarok szakmai vitákba keveredni ,nekem is 1 csigás rendszerem van.Nincs olyan profi kinézete ,mint a tiednek . De most nem is az a lényeg. Fűrészpornál a bojgató szükséges ,legaláb is én annak tartom.A vezérlésem hasonló a tiedhez lejebb részletesen leírtam .Főbb elemei:PLC ami 3 fokozatban szabályoz+ tűztartás, a befúvó ventillátor fokozatszabályzással ,kazántermosztátok +szobatermosztátok ,mert két körös fűtési rendszerem van.A lényeg ,visszaégésem 2 alkalommal volt mechanikai hiba miatt igaz nem nagy ,de volt.A rendszerem üzembiztos ,mert egy begyújtéssal úgy hogy rá sem nézek csak bele öntöm a tartályba az anyagot elmegy akár hetekig is. DE EL KELL SZOMORÍTSALAK NEM BIZTONSÁGOS , MINT AHOGY A TIED SEM!!!nincsenek benne a biztonsági elemek ,mint akár a tűzoltó ,cellás adagoló ,vagy a két csiga. A szünetmentes táp nem véd meg a mechanikai problémáktól. Én egy ilyen szerkezetet nem tennék a lakásba, de még egy sparheltet sem csak muszályból.

 

Üdv: Lajos

Előzmény: mambru (4200)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4207

Zártnak zárt ez, felülről lefelé megszakítja az anyagáramot, adagokban engedi az alsó csigára. Vagyis ez is kettéválasztja az anyagáramot.

Előzmény: Totya3 (4206)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4206

Szia! Igazad van, nem jól emlékeztem. Biztos azért, mert a cellásnak se sok értelme van. Hol van itt cella? Lapátok vannak. Lehet, hogy két lapát közötti  teret hívják cellának, mert zárt?? Mindegy, én lapátosnak hívnám, de az se jó... :)

Előzmény: lacipapesz (4204)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4205

Szia köszi a képet.

Nálam működhetne mivel én csak tiszta fűrészporral akarok fűteni.

Semmi fadarabok meg szemét.

Meg gondolom.

Lassan neki állok az építésnek alakulnak az alkatrészek hozzá.

 

Előzmény: Totya3 (4203)
lacipapesz Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4204

Szerbusz! Nálunk az üzemben ezt cellás adagolónak hívták.

Előzmény: Totya3 (4203)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4203

Itt egy kép róla:

Előzmény: Totya3 (4202)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4202

Szia! Erre tárcsás visszaégésgátlót használnak a nagyobb gyárak. Nem tudom miért lett a nevük tárcsás, amikor négy sugárirányú lapátjuk forog egy alul felül kivágott hengerben(csőben), ami elválasztja a tartályt a csigától. Ezeknél is előfordul, hogy nem tudja elvágni a lapát az anyagot(nagyobb fadarab) és beszurul (motor leéghet, ha nincs védve, beadagolás megáll.) Igaz nem ég vissza...

Sajnos a rugós lap sem fog tudni lezárni, mert nem hagyja az anyag. Rengeteget törtem a fejem az elzárós megoldáson, jó megoldást nem találtam eddig.

 

Előzmény: Tomiali (4201)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4201

Én száraz fűrészport tudok szerezni próbáltam simán rátenni kandanlóra hát mit ne mondjak

sikerült felrobbantani.

Elkezdett füstölni láttam ebből baj lesz adtam neki huzatot hát szólt rendesen.

De az asszony is mikor tele lett a ház füstel. :)

Egy olyanra gondoltam, hogy a tartály aljára tennék egy csúszó ajtót amit becsukva tart egy rugó amikor a csiga elindul  kinyitná az ajtót amikor leál vissza húzza a rugó. Így akár mi van a tartályba nem jut be a tűz. Nekem csak egycsigás lehetőségem van.

Előzmény: Totya3 (4199)
mambru Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4200

Helló!

Csak azt az egyet nem értem miért is vagyok én technikailag lemaradva a vissza égést továbbra is tartom mert működik itt így vagyis nincs de azért zárt fém doboz tűzálló szigeteléssel még mindíg nem értem hogyan jön ki belőlle a tűz összefüstölné magát és kialudna ha vissza is égne. Tudom mien mikor füstgáz feltorlódik és berobban ezt még régen véletlenül egy kilónyi naprafogós anyaggal is megjátszottam nem direkt de csak egy kis puff volt és sok anyag is kellett hozzá a kandalló kis résein kijött a füst ennyi volt mondjuk ezen van robbanó ajtó ami a túlnyomást elvezeti. a képen látszik is. E

Ha leálla ventillátor elfolytás nem lesz mert az égés tovább megy csak kissebb mértékben saját levegő ígényét szívhatja be magának a cuc(mintha kandallóba dobnád)(elősször a levegő indul neki  ez parazsat szít majd anyag megy rá full automata lesz csak töltöm meg takarítom) nem lesz folytva azért persze ha be lessz üzemelve le is fotózom egyben meg levideózom és el is fogok gondolkodni visszaégés gátló vagy tűzoltó berendezésen és igen itt is 300-as szünetmentes táppal védekeznek az áramszünet ellen.

Hidd el ha élőben látnád tetszene, de legyen inkább a kazános verzíó.

Hogy adjak egy jó tippet is persze ha szabad?

A kazánokat itt oldalajtóval épitik,( és oldalról is teszik be az égetőt) hogy lássák mit is csinál odabent az égető, a legújabb típusú kazán aljában van egy csiga gerinc és a hamut is automatikusan egy az égető alatti dobozba üríti így a páciensnek csak a dobozt kell időnként kiürítenie kb 4 naponta tölti és hamuzza.

Remélem ez értékes ötlet?

Akik építik több helyre is hívták őket, hogy javítsák már ki a gyári hibáit igaz ezzel nem foglalkoznak.

 

És továbbra is várlak, szívesen megmutatom üzem közben Totya.

Üdv.:

mambru

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!