Keresés

Részletes keresés

Portu_Géza Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5329
Az étel neve: Gazdag karfiol.
Kell hozzá: 1kg karfiol, 30dkg darált hús, 5dkg rizs, kiskanálnyi reszelt hagyma, 1 tojás, 2 evőkanál liszt, 5dkg vaj, 2dl tejföl, 5dkg reszelt sajt, 2 paradicsom só, bors, szerecsendió

Elkészítés:A karfiolt puhára főzöd, vajjal kikent tűzálló tálba rakod.
Húst a félig főtt rizzsel, tojással, hagymával, sóval, borssal összekeverjük és apró gombócokat formálva a karfiol közé tesszük. 1-1 paradicsomszeletet teszel rá.

Lisztet a karf. vizéből (2dl) simára keverjük+maradék vaj, mártássá főzzük+tejföl+sajt+szerecsendió. Ezt ráöntjük a karf+húsra és be a sütőbe. Nekem kb 50 perc alatt lett kész és nagyon fini.
Sok sikert.

Előzmény: Törölt nick (5324)
Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5328
Az, kockatészta (Zwickel):-)
Előzmény: Cicóka_ (5327)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5327
Na ennyit értek hozzá : ((
Bár én is mindig kockából csinálom.
A kockatészta a cvekedli??
Előzmény: Mulan (5326)
Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5326
Káposztás cvekedli = káposztás kocka => nem a cvekedlit kell keverni, hanem a káposztát, míg megpirul.

Smarnit ld. lejjebb:-)

Előzmény: Portu_Géza (5321)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5325
Portu_Géza
Aranyos vagy : )
Jobb ha beszerzel egy jó kis csuklóvédőt, mert a cvekedli az isteni tud lenni, ha kellően lepirult a káposzta és a tészta (én legalább is így szeretem - először jó borsosan, aztán desszertnek édesen cukorral is elmegy :o) - Most is vár egy nagy fej káposzta a spájzban a sorsára.
Már alig várom, hogy meghallgathassam a NAGYOK beszámolóját. Vagy rosszul tudom és nem káposztás tészta?

Kedves bd !
Áruld el légyszí a "gyerekkori vaslábos" - XXI. századi rokonát nem láttad valahol egy üzletben???
A miénk - még régebbi, ütött-kopott és nagyobbra vágyakozunk - a férjem a töltött káposztát imádja elkészíteni benne.

Előzmény: Portu_Géza (5321)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5324
En gyorsrizset szoktam tenni a toltottkaposztaba ,hogy tuti biztos ne maradjon nyers. Az mar elofozott de meg jol megszivja magat a kaja levevel is....husvetra csinalok is! Nyam...nyam...

Valami recept lett itt emlegetve, en kerem szepen! =O)

Előzmény: iceberg (5319)
Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5323
Nagyon egyszerű: Palacsintatésztát csinálsz liszt helyett darával (negyed kiló dara, két tojás, fél liter tej), pihenteted, míg a dara megszívja magát, és már mehet is a vaslábosba (teflonba) kis forró zsiradékra.

Ez szétesik magától:-)))

Előzmény: bd (5320)
Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5322
Az más. Akkor le kell önteni a levét, ha még van neki, viszont akkor leégésveszély sincs:-))) Én valami rizseshús-félére gondoltam.

Az előfőzés jelentősége tölteléknél:
1. könnyebben összeáll a töltelék
2. a dagadást már elvégezte, tehát kitömheted a paprikát, szorosra csavarhatod a káposztát (szőlőlevelet, rebarbarát, amit töltesz) nem fogja szétnyomni

Előzmény: iceberg (5319)
Portu_Géza Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5321
Mulan! Én még kezdő csóka vagyok. Nem is tudom mi az a cvekedli. :-( De ha azt tovább kell kavarni, akkor nem is kérek belőle.:-)) Én már a lusta turmixolós generációhoz tartozom. Nem a keverés volt fárasztó, hanem a már "egybesült" tészta szinte morzsákra vágdosása.
iceberg! Bingó. Igen az érdekelt. Időközben elkészült, de lehet, hogy érdemes akkor a háziasszony lusta módra verziót kipróbálnom. A végeredmény: karfiolos, húsgombócos, szósszal leöntött, sütőben sült volt.
Ha valakit érdekel, szívesen megosztom. Nagyon fini volt. 1-2 óra alatt kész.:-((

Szerintem az én párom is a bd által emlegetett széteső császármorzsáról ábrándozott.

bd Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5320
Úgy vettem észre, kétféle császármorzsa van.
Az egyiket írják a szakácskönyvek, tepsiben sütőben készül és fölvágják.
A másik a gyerekkori, vaslábosban kavargatva és egy idő után morzsákra esik szét. No, én ezt szeretném és ennek a receptjét nem találom.
bd
iceberg Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5319
Mulan,szvsz Géza arra kíváncsi,ha pl. a töltött káposztába (vagy töltött paprikába) kerülő húsgombóchoz ír elő a recept félig megfőtt rizst.
Mondjuk én újabban -lusta háziasszony módra - nyersen csapom a darálthúsba a rizst,és láss csodát,úgy is megpuhul.-:)) Nem is tudom,minek önsorsrontottam eddig ilyesmivel.
Vagy van ennek az előfőzésnek valami jelentősége?
Előzmény: Mulan (5315)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5318
Igen a tesztaba, kisutni bo olajban szokas. =O)
Marmint a langost...
Előzmény: Törölt nick (5317)
bjuci Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5316
Köszi!

Még egy kérdés: az olajat a tésztába kell keverni?
(elég buta kérdés, tudom, ˝ dl olajban nem lehet ennyit kisütni!)
Előzmény: Törölt nick (5312)
Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5315
A smarnit csak kavargatni, igen. Nem tart az olyan sokáig, hogy letörjön a kezed, cvekedlire való káposztát tovább kell kavargatni:-)))

Nem ismerem a receptet, de utána azért készre kell főzni a rizst nem? Akkor hagyd rajta a vizet, keverd hozzá a húst, és tedd vissza az egészet a sütőbe:-)))

Előzmény: Portu_Géza (5313)
Portu_Géza Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5314
Jó ez a női lapozó. :-)
Portu_Géza Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5313
Cicóka!
Sajna megelőztek. De az én receptem is majdnem ua.
-Tehát akkor semmi sütés, csak kevergetés a gázon.? Mellesleg jól sikerült, csak a csuklóm nem nagyon bírta a folytonos vágdosást.

Más: Ha azt írja a recept, hogy félig főtt rizzsel kell összekeverni a húst, azt a félig főtt rizst úgy kell előállítani, hogy leszűröm róla a maradék vizet vagy kevesebb vizet rakok hozzá az elején? (De akkor odaég) Na most segítsetek!

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5312
Nerdy langosa:

1 tojás
1 kefir
1/2 l tej
2 dkg élesztő
1/2 dl olaj
1 kg liszt
só (fokhagymasó)
összeállítani, 24 órát a hűtőben keleszteni ,ha nem sütöd ki azonnal, 1 hétig eláll a hűtőben

Előzmény: bjuci (5311)
bjuci Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5311
Sziasztok Lányok,
felizgattatok ezzel a lángossal :))

Utánanéztem a recepttáramban, de a Nerdy-félét nem találtam, csak Cicvarek és Bozsi receptje van meg.
( ezek tejjel és tejföllel, ill. kefírrel készülnek)
Nem tudom a Nerdyé miben különbözik, ha legalább hozzászólás-számmal, vagy dátummal segítenétek megnézném…
Köszi
bjuci

Mulan Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5310
Én alighanem a konzervesbe írtam le, mert valaki panaszkodott a zacskósra:-))) Ja, meg a talán a pletyiben:-)) A miénk ráadásul még a Nerdyénél is egyszerűbb:-)

Egyébként nem törni meg vagdosni kell, csak kavarni:-)

Sigue, kedves, a családom nekem is cukorral meg lekvárral eszi, csak én vagyok ilyen ferde ízlésű, hogy salátával, meg pörkölttel:-)))

Előzmény: Cicóka_ (5289)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5309
Engem egyszer balga fejjel elcipeltek egy bemutatóra... hááát, eléggé vegyes érzelmekkel távoztam...:))
Előzmény: nemisbéka (5308)
nemisbéka Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5308
Na, végre egy ember, akitől megkérdezhetem: a méregdrága tupeprware tud is valamit, amitől annyival jobb a mezei műanyagnál, mint amivel többe kerül, vagy csak a marketing játszik be? :)
Előzmény: Nerdy (5298)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5307
Jo emberek...=O)
Előzmény: moes (5306)
moes Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5306
OFF
a smarniról jut eszembe: egyszer baráti társasággal voltunk 7-en a Balatonon. anyukám csinált smarnit egy kiló grízből, ami azért jó nagy adag. derekasan termeltünk, degeszre ettük magunkat, de végül maradt egy-másfél adagnyi. anyukám felháborodottan kérdezte: nem tudtok megenni egy kiló grízből készült smarnit???
no, két srác nem volt rest, elosztották a maradékot, és még azt is betermelték...
ON
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5305
Olvastam en in olyat amiben nincs dara, a Horvath Ilona fele szakacskonyvben benne van ez is, az is. =O)

Daraval az igazi, nekem a Nerdy fele recept a mervado.

Előzmény: Beren (5304)
Beren Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5304
Pedig nem is! Közben SZMbe jutott, hogy egyszer az Ínyesmester Nagy Szakácskönyvéből prezentáltunk egy császármorzsát. Na, abban nem volt dara. Ezen mi is csodálkoztunk a Zasszonnyal. A végeredmény finoman szólva is érdekes lett, úgyhogy meglátta belülről a zöld nejlonzsákot. Nem volt ehetetlen, nem égett oda, eccerűen nem ízlett nekünk, de lehet, hogy másnak teccene. Ha nem felejtem el, akkor este bemásolom a receptet ide.
Előzmény: Törölt nick (5303)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5303
Csaszarmorzsa = daramorzsa

Csak igy elegansabb! Meg lehet, hogy valaki nem edessegnek kesziti, peldaul Mulan sem, ha jol tudom.
Azt hiszem nala koretkent szolgal. =O)

Előzmény: Beren (5302)
Beren Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5302
Csak hogy kötözködjek (vagy butákat írogassak): búzadarából nem daramorzsa készül?
Előzmény: Törölt nick (5292)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 5301
Cicoka en csak annyit mondanek meg a csaszarmorzsahoz, hogy en nem a sutoben szoktam, mint azt lentebb emlitettem, hanem a tuzhelyen teflon labasban. Abban jol lehet kevergetni mert nem potyog ki a szelen kozben. Kisse ugyetlen vagyok ugyanis...=O)
Előzmény: Cicóka_ (5300)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 5300
Ja most megyek vacsorázni, van még a Sigue-féle pulykaszárnyas brassóiból. Igen finire sikeredett :o)
(Mulan már bocsánat, hogy annak titulálom)
Cicóka_ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 5299
Na jó, belevágok - elébb az edény vásárlás, aztán jöhet a dagasztás-sütés. Már alig várom, hogy beleharaphassak jó sok sajt + tejföl a tetején, de simán fokhagymásan is szeretem :o)) Nyami-nyami
Előzmény: Nerdy (5298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!