Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4231

Szia! Azt már látom, hogy keringető nélkül nem megy a nagykör miatt. A fő kérdés, hogy a kiskörben forogna-e a víz, és bejutna-e a nagykörbe, szivattyú nélkül. Jó lenne, ha legalább egy elég lenne! Elvileg a kétcolos csöveken ugyanúgy megforogna a víz, mint most az egész rendszerben, talán még könnyebben is, csak bejutna-e a nagyköbe?

 

A második rajzodnál mi biztosítaná, hogy a kazán mindig 65°C körül legyen? Első körben ez a cél, csak a második a nagykör hőfoka. 

Előzmény: Luiggi70 (4227)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4230

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a hozzászólását! Próbálom leírni, mit is szeretnék és hogyan, mert nem sikerült átadnom a dolgot.

 

A keverő szelep nem keverő szelep, hanem egy kazánvédő szelep(TSV8 - 65°C). Ez arra való, hogy a kazánba addig keveri vissza a vizet, amíg az el nem éri a 65°C. Akkor nyit ki teljesen, ha 75°C a víz. Közben arányosan nyit. Tehát minél jobban fűtjük a vizet, annál jobban kinyit. Ezért ha csak egész kicsit fűtjük, kicsi mennyiség jön ki a szelep kilépő oldalán, az viszont 65°C-ál melegebb. Megtévesztő lehet a rajzomon a 30°C-60°C-os nyíl! Azt nem a szelep állítja be, hanem az, hogy mennyire fűtöm a kazánt, pont úgy mint eddig. A különbség csak a kazán primer hőfoka lenne.

Feladat, hogy a nagykörnek nevezett hurokba jutó, a fej szabályzásától függően bevitt teljesítményéstől függően a védőszelepen kijutó forróvizet elosszam, hogy a nagykör keringetője utáni csőben már kisebb hőfok legyen, akár 30°C. Ez elvileg működik, mert nagyobb mennyiségű hidegebb víz kering a nyagykörben, ha a fej kicsi teljesítménnyel fűt, mert ilyenkor a védőszelep csak kis mértékben enged át melegvizet. Ha a fejet lekapcsolom, a védőszelep teljesen lezár, így a kazánkörben a víz nem is hűlne le, ha nem lennének veszteségek a kazánon belül, illetve a csöveknél. Ilyenkor a nagy körbe sem jut melegvíz, csak a benne lévő energia kering, illetve adódik le a radiátorokon, azaz hűl. Ha jobban fűtök, akkor a védőszelep akár teljesen kinyit és jobban melegíti a nagykört.

A rajzon két szivattyú van, egy kazánvédőszelep és egy viszacsapószelep.

Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4229

Bocsi a Mórickás rajzért 2es voltam mindég rajzból .A légyeg biztos lejön belőle.A hidrováltó lehet akár egy 200as cső is mondjuk 150 centi hosszú így tudna a kazánkör menni szivattyú nélkül.

Előzmény: Luiggi70 (4227)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4228

Valahogy így bekötve, a tartály helyett a radiátorral.

Előzmény: Törölt nick (4226)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4227

Szia !

Mindenféleképp keringtető nélkül szeretnéd megoldani?? Arra gondoltam,hogy tennél be egy nagyobb méretű hidrováltót a kazánkörbe kb 50-100Liter körülit ami egy kisebb puffernak is megfelelne, mert arra azért lehet nem gondoltál ha visszakevered a hőt a kazánba elég kis rugalmasságú rendszered lesz.Erre ez talán megoldás lenne,és a hidrováltó után tennéd a keverő szelepet ,eleve 1 szeleppel kevesebb kellene és rugalmasabb lenne a rendszered.Szivattyú ilyenkor már lehet kelleni fog.Így a kazánköröd símán akár 80-90fokig is felmehetne . A keverő szelep lehetne motorosan állítható és szerintem a vezérlésed tudná belső vagy külső hőmérséklet alapján állítani az előremenő vizedet,mert így ahogy leírtad neked kell,és a lényegi dolgot részben oldottad meg.

Előzmény: Totya3 (4225)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4226

Egy ESBE VTC  és keringető szivattyú kellene neked, azt beépítve a kiskörben megindul a keringetés, a kazán bemelegszik, a visszatérő mindaddig zárva marad, amíg a kiskörben el éri a VTC hőfokát a fűtővíz. Akkor nyitja, keveri a visszatérőt a kazánba.

Előzmény: Totya3 (4225)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4225

Sziasztok!

Rajzoltam egy mórickát a kazánvédő szelep bekötéséről és arról, hogyan gondoltam az előremenő körön elosztani a szelepen kilépő magasabb hőfokú vizet. Arra gondoltam, hogy a nagykörben gyorsan keringő víz elosztja a kismennyiségű 65°C vizet. Így lehet szabályozni a nagykör hőfokát a kazán teljesítményével alacsonyabb hőfokokon is. Ha nem keringene a nagykörben a víz, hanem hagynám a gravitációra, akkor nem indulna meg, csak magasabb hőfokon a kör.

 

Szerintetek ez működhet így? Amit berajzoltam visszacsapó szelepet, szükséges?

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4224

Szia! Egy 2"-os szeleppel simán megy szerintem a gravitációs módon is, ha jó helyre teszed a szelepet. Nekem más bajom van vele, hogy a kilépő víz hőfoka 65°C-nál nem alacsonyabb, azaz ezt is keverni kéne a visszatérővel, hogy az előremenő a megfelelő hőfokú legyen. Sajnos, egy csomó dolog kéne még hozzá, többek között keringtető.

 

A tanácsaidat megfontolom! Köszi! :-)

A penészesedés pont akkor van, ha nem szellőztetsz! ;)

 

De ne gondold, hogy egész nap nyitva van az ablak, hosszabban kell szellőztetni a megszokott 5 percnél. Ilyenkor egész nap jó, ha 18kg elfogy (másfél zsák, 120liter). Ha jobban vissza lehetne venni a hőfok miatt, akkor 1zsákkal elpöföghetne. Amikor ennél is melegebb van kint, akkor csak egyszer gyújtok be, egy, fél zsákkal... Nem sokat dobok ki az ablakon...

 

 

Előzmény: ronkovik (4223)
ronkovik Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4223

A keverőszelep csak és kizárólag keringetőszivattyúval működik.

 

Puffer kellene... de ez megint csak a szakaszos fűtéshez vezet... mondjuk 3 nap míg felfűtöd, és 2 nap alatt elhasználod a pufiban tárolt vizet ( addig áll az égető, karbantartás, pucolás, stb ) téli időszakban abszolult kihasználatlan lenne... mivel a fej ekkor már megfelelően tud üzemelni, gyakorlatilag soha nem térül meg...

 

Vagy egy egyszerűbb és olcsóbb megoldás: hőfokra vezérelt kényszerszellőztetés:)))))  és máris megúszod az ablaknyitogatást és az esetleges penészedést:))))) a szépséghibája csak annyi ,hogy az utcát fűtöd.

Esetleg még 1-2 hülye ajánlat:

- lakásbővítés...hosszú évek alatt szépen rájössz mekkora házat kell építened.

- fóliasátrat csinálsz az udvaron és hobbi szinten kertészkedsz is. ( ekkor lenne mindig friss, olcsó zöldség, figyelembe véve az emelkedő élelmiszer árakat nem is lenne rossz)

- hőközpontot létesítel és ellátod a szomszédokat meleg vízzel (már ha olyan viszonyba vagy velük)-- mondjuk jobban belegondolva nem is hülyeség a hőközpontos dolog, ha ügyesen csinálod neked ingyen van a fűtésed:))))

Előzmény: Totya3 (4217)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4222

Szia! Régebben sokan kerestek ilyen dolgot, ezért tettem fel ide. Nézz fel az oldalamra egy éve használok egy barkács kivitelt, sokat írtunk róla. A tied is tökéletes!

Előzmény: Törölt nick (4221)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4221

Hamár barkácsolsz:

 

saját kivitelben még olcsóbb.

Előzmény: Totya3 (4219)
mambru Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4220

Úgy döntöttem hogy a megnyugvás kedvéért egy tűzoltó berendezést lehet, hogy mégis csak beépítek.

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4219

Nicsak mi van még itt! kéményhuzat szabályzozó Ezt lehet használni a ventilátor szívóágára is! Igaz oda elég egy egyszerűbb olcsóbb műanyag kivitel is...

Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4218

Közben keresgéltem és 70ezer helyett találtam ezt: TSV8 - 65°C link 

Talán ez belefér a költségvetésbe...

Előzmény: Totya3 (4217)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4217

Szia! Nekem igazából nem is annyira az árral van bajom (Persze azzal is, mert 0,5..10milláig bármit találni, nekem meg nem került az egész 0.1-be!).

Inkább azzal, hogy ezek a kazánok szakaszos üzeműek. Amikor égnek, gázpörzsölőhöz hasonlatosan tombol a tűz bennük, majd lekapcsolnak lángtartásba, ha a termosztát jelez. A nagy lánghoz sok levegő tartozik és nagy füstgázsebesség és hőmérséklet. Persze gyorsan feltolja a vizet, de közben hatalmas mennyiségű hő távozik a kéményen keresztül. Nem nagyon láttam még olyat, ami olyan széles tartományban modulálni tudta volna a teljesítményét, hogy a lángot soha ne kellett volna lekapcsolnia. Sokan most is azt gondolják(mint én is régen), hogy az égőfejeknek tombolniuk kell, akkor "jók".

Igazából alig pislákol, 0°C kinti átlaghőfoknál, ha folyamatos szabályzást tudunk elérni. Ilyen körülmények esetén, 24kg fűrészpor elég 24 órán keresztül, ami ugye 1kg/h, ami 16,6gramm/perc. Ez elég érdekes szerintem! Megnézném, hogy ezek a nagy robosztus szerkezetek tudják-e ezt a hatékonyságot a szabályzási módjukkal!?

A legnagyobb hátránya a módszeremnek, hogy alacsony füsthőfokot és alacsony vízhőfokot eredményez, legalább is nálam, mert nagyon nagyok a radiátorok. De szerintem az ősz-tavaszi időszakban a normálisan méretezett radiátoroknál is leesne a hőfok 40°C környékére, amikor nekem már inkább 30°C kéne. Jelenleg a kátrányosodási küszöbhőmérsékleteken egyensúlyozok, ami a szobában magas hőfokot eredményez. Mivel alacsonyabbra nem mehetek, a kazánt ki-be kapcsolni sem lehet kátrányosodás nélkül, ha az átlaghőfok kint 12°C körüli, ezért szégyen-nem szégyen ablakot nyitok néha (gázfűtéskor le is lőttem volna valakit! :))) )!
A megoldás, amin gondolkodok, innen származik, kazánvédő termosztatikus szelep. Ez addig visszakeringteti az előremenőt a kazánba, amíg el nem éri a víz az üzemi hőfokot, pl. 60°C. Az e feletti energiát továbbítja a radiátorok felé. Így akár 28°C vizet is lehet keverni a kilépőn, miközben a kazán élettartama hosszabbodik. A bajom annyi, hogy 2"-os gravitációs fűtésem van, amihez nagyon drága a  2"-os szelep. 1"-os nem vészes, kérdésem, hogy ha beiktatom, működni fog-e szivattyú nélkül kvs:14 -es értékkel?

Előzmény: lacipapesz (4216)
lacipapesz Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4216

Szerbusz! Véletlenül ráakadtam egy megszólalásig hasonló,ha nem ugyanolyan égető rendszerre,mint a tied.Annyi különbséggel,hogy kazánhoz való. Mit mondjak? 600 000 forint fölötti vételárnál már iszonyatosan elgondolkodtató a kérdés: hol a vezérlő elektronika? A Totya 3 kazánjához képest ez egy kézi daráló,iszonyatos áron.Ennyi pénzért már kazánfűtőt is adhatnának hozzá!

Előzmény: mambru (4200)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4215

Szia!

Nem tudom milyen volt a beadagoló szakasz és a rés a csiga és a fal között. Ha pontos illesztés volt, aminek sok hátránya van, akkor a dolog talán működhet, bár nem tudom mi akadályozta meg, hogy a parazsat ne húzza magával vissza és ezzel ne égjen vissza teljesen! A másik, hogy én próbáltam a csigát visszaforgatni, de nem lehetett, egyből elakadt!

Ha volt rés, ahogyan nekünk is, akkor az nem megoldás, mert a falon maradó rétegen simán visszaég! Egycsigásom sokszor visszaégett a tartály aljáig, miután kifogyott az anyag. Benézve látszott a cső alján a parázs és az elszenesedett anyag.

Ha netán a beadagoló szakasz négyzetes, akkor még annyira nem működik a dolog.

 

Láttam olyan gyári "megoldást", ahol nem vissza, hanem beadagoltak sokat, amivel betolták a parazsat a hamutérbe. Ez elvileg jól hangzik, csak van egy kis bökkenő. Régebben volt egy ötletem, hogy eloltom a tüzet, ha nincs rá szükség. Úgy képzeltem, hogy egy beadagolás után egy karral lekotrom a parazsat. Ezt úgy teszteltem, hogy egy vaslemezzel kézzel lekotortam és figyeltem elalszik-e. Egy dologgal azonban nem számoltam, hogy a fej tűzforró volt és nagyon sokáig egyszerűen újra gyújtotta a friss fűrészport, vagy szotyihélyat, pedig tutira nem volt maradék parázs a fejben!

Szóval erről is letettem és ezután építettem meg a kétcsigásat.

Szép az élet! :)

Előzmény: briki59 (4213)
sevjo Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4214

Üdv!

Én Dél-Pesttől 35km-re lakom. Ha tetszik az én szerkezetem (a hozzászólásaim közt vannak képek) bármikor szivesen megmutatom.

Előzmény: Pitersonkandurbandi (4197)
briki59 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4213

Sziasztok!

Egyhete beszélgettem,egy villanyszerelővel aki a nyáron kötött be elektromosan egy német gyártmányú ,apríték égetőt. Ő azt mondja abba úgyvan megoldva avisszaégés, hogy az adagolócsiga a betöltés után visszafelé forog egy két kört, így megszakad a csigába az anyagfolytonosság. Tehát elvileg anyagmentes rés marad az égőfej és a tartályközt.

Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4212

Lehet, nem derült ki, de hülyéskedünk a cellán, azaz börtön! ;)

Előzmény: Törölt nick (4210)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4211

Ez a kép ami feltettél valójában egy aprítókéses adagoló.Az elmélet jó , a képen amit feltettél balra forog a szerkezet ,felül be alul ki.Mint ahogy Hadhazik1 írta

 

Előzmény: Totya3 (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4210

Felülről a cellába esik az anyag, lefelé fordul a tengelyen, alul kiesik, a cella kiürül és felfelé fordul üresen. Szerintem.

Előzmény: Totya3 (4209)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4209

Ja értem! Vagy mégsem? :) A cellából nincs anyagáram folyamatosan és az irány sem stimmel. Befelé, majd sok idő múlva ugyanazon a nyíláson kifelé. :)

 

Előzmény: Törölt nick (4207)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4208

Szia !

Nem akarok szakmai vitákba keveredni ,nekem is 1 csigás rendszerem van.Nincs olyan profi kinézete ,mint a tiednek . De most nem is az a lényeg. Fűrészpornál a bojgató szükséges ,legaláb is én annak tartom.A vezérlésem hasonló a tiedhez lejebb részletesen leírtam .Főbb elemei:PLC ami 3 fokozatban szabályoz+ tűztartás, a befúvó ventillátor fokozatszabályzással ,kazántermosztátok +szobatermosztátok ,mert két körös fűtési rendszerem van.A lényeg ,visszaégésem 2 alkalommal volt mechanikai hiba miatt igaz nem nagy ,de volt.A rendszerem üzembiztos ,mert egy begyújtéssal úgy hogy rá sem nézek csak bele öntöm a tartályba az anyagot elmegy akár hetekig is. DE EL KELL SZOMORÍTSALAK NEM BIZTONSÁGOS , MINT AHOGY A TIED SEM!!!nincsenek benne a biztonsági elemek ,mint akár a tűzoltó ,cellás adagoló ,vagy a két csiga. A szünetmentes táp nem véd meg a mechanikai problémáktól. Én egy ilyen szerkezetet nem tennék a lakásba, de még egy sparheltet sem csak muszályból.

 

Üdv: Lajos

Előzmény: mambru (4200)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4207

Zártnak zárt ez, felülről lefelé megszakítja az anyagáramot, adagokban engedi az alsó csigára. Vagyis ez is kettéválasztja az anyagáramot.

Előzmény: Totya3 (4206)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4206

Szia! Igazad van, nem jól emlékeztem. Biztos azért, mert a cellásnak se sok értelme van. Hol van itt cella? Lapátok vannak. Lehet, hogy két lapát közötti  teret hívják cellának, mert zárt?? Mindegy, én lapátosnak hívnám, de az se jó... :)

Előzmény: lacipapesz (4204)
Tomiali Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4205

Szia köszi a képet.

Nálam működhetne mivel én csak tiszta fűrészporral akarok fűteni.

Semmi fadarabok meg szemét.

Meg gondolom.

Lassan neki állok az építésnek alakulnak az alkatrészek hozzá.

 

Előzmény: Totya3 (4203)
lacipapesz Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4204

Szerbusz! Nálunk az üzemben ezt cellás adagolónak hívták.

Előzmény: Totya3 (4203)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4203

Itt egy kép róla:

Előzmény: Totya3 (4202)
Totya3 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4202

Szia! Erre tárcsás visszaégésgátlót használnak a nagyobb gyárak. Nem tudom miért lett a nevük tárcsás, amikor négy sugárirányú lapátjuk forog egy alul felül kivágott hengerben(csőben), ami elválasztja a tartályt a csigától. Ezeknél is előfordul, hogy nem tudja elvágni a lapát az anyagot(nagyobb fadarab) és beszurul (motor leéghet, ha nincs védve, beadagolás megáll.) Igaz nem ég vissza...

Sajnos a rugós lap sem fog tudni lezárni, mert nem hagyja az anyag. Rengeteget törtem a fejem az elzárós megoldáson, jó megoldást nem találtam eddig.

 

Előzmény: Tomiali (4201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!