Keresés

Részletes keresés

cseik Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8139

nem akarlak elkeseríteni, de pillanatnyilag te vagy "vesztes" helyzetben. legalábbis az államigazgatási (önkormányzati) eljárásban. a kéményseprő köteles jelezni, ha szabálytalan kéményt talál (a tied most az) és a jegyző köteles a használatát megtiltani. ha pedig a szomszédok birtokháborításért panaszt tesznek, akkor vizsgálat után (gondolom ezért készült szakértői, hogy ne kelljen megtíltani) adott esetben szintén meg kell tiltani a használatát. xar ügy, de ez van.

 

aztán, hogy ez a helyzet hogy alakult ki az már nem önkormányzati, hanem peres eljárás és a szomszéd részéről károkozás. vagy elvi kár, hogy nem tudod használni kéményedet vagy tényleges anyagi, hogy máshova építesz egy újat.

 

a kéményseprő se nem az építési- se nem a használatba vételi eljárásban nem tíltakozhat, hogy az új épület zavarja a meglévő füstgázelvezetését. jeleznie kell, de ez max gondatlanság részéről. az önkori a hunyó, hogy kiadta az engedélyt, bár ez téged nem vigasztal gondolom jelen esetben.

 

te perben kérheted a szomszédtól a kártalanításodat és ők tovább az önkormányzat felé. esetleg ha vették a lakást akkor az építő felé, aki tovább önkori stb.

 

eddigi infóim szerint a gyakorlat az, hogy - ha eljut bíróságra - a te kéményed használatát megtíltják és kötelezik a szomszédot arra, hogy egy műszakilag az eredetivel megegyező másik kémény építését finanszírozzák meg cakkum pakkum tervezéssel, kivitelezéssel stb + némi kp. kártalanításra a kényelmetlenségekért.

 

szerintem keress egy ügyvédet....

Előzmény: csipy31 (8135)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8138

Üdv!

 

Nem irigyellek a problémádért. Építenek egy házat a te meglévő házad mellé, aminél nem vettek figyelembe bizonyos dolgokat. Felhúzták, és most te legyél a hibás? Ez tényleg nonszensz. Ne rajtad verjék le a port, hanem azon, aki engedélyezte ennek a háznak a megépítését.

Előzmény: csipy31 (8136)
Vezo228 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8137

Szia!

 

Köszi a válaszokat!

Igazából a szigeteléssel kapcsolatos dolgokra ezt a rajzot érdemes látni:

A lényege, hogy gyakorlatilag nincs "padlástéri átmenet", hanem egyből kibújik a lakótérből a szabadba a kémény. A csak piros vonallal határolt rész a nappalink :)

A plusz szigetelést a piros+zöld szakaszra szeretném tenni.

 

Ezért mondtam, hogy kissé tervezési körültekintést nélkülözőnek érzem a kémyén elhelyezését.

 

A másdik igazán kedves dolog az, hogy a szülőknél van tisztítóajtó, nálunk valahogy elmaradt, padlástérben meg nincs ott a kémény, így gyakorlatilag csak alul lehet belenézni. A szelvény így sajna titok marada bontásig:)

A tetőn kívüli részen meg olyan magas még a kémyén, hogy mellé állva nekem hiányzik még kb 50 cm, hogy bele lássak állványzat nélkül.

 

Teghát szoigetelőnek mondjuk jó az a kő, vagy üveggyapot, ami a homlokzatokra is szokás rakni? Ez olyan kemény táblás anyag, hogy vakolható, de mondjuk piszok drága, de itt kb 4 m2-nél nem kéne több, így annyira talán nem vészes.

Erre gondolok pl:

http://guide.rockwool.hu/media/222814/homlokzati_prospektus.pdf

 

Vélemény?

 

Előzmény: SolnesN (8130)
csipy31 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8136

Ja, megoldás nem nagyon van, ahhoz túl magas a másik épület. Kb 10 métert kéne magasítani a mi kéményünkön hogy átbukjon a füst a másik épület felett, ezt meg városképileg nem lehet. Vicces lenne a kétszintes családi házon egy 3 emelet magas kémény. 15 méteren belül van a tűzfal így átvezetni se lehet. Megoldást még senki nem tudott mondani, én meg ragaszkodom a vegyes fűtéshez, mert ingyon szerzem a fát.

Előzmény: csipy31 (8135)
csipy31 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8135

Szia

Én nem vagyok feljelentgetős, viszont a kéményseprők annál inkább:):):)

Építettek mellénk egy jó nagy társasházat, és határozatban megtiltotta az önkormányzat építési osztálya hogy fűtsek!!!

Most ebből van egy eléggé terebélyesedő ingyencirkusz. Lakók tombolnak, a kéményemet nem lehet annyira megmagasítani hogy ne legyen légörvényben, a társasház füstbe áll. De papírom van róla hogy semmi gond nincs, igaz a kéményem teteje a másik épület feléig ér. A papírt az építési osztály által felkért "szakértő" kreálta nekik hogy tudják mosni kezeiket. Polgármestert kihagyták a buliból, azt most szerintem szétcsapott köztük:):):)

Előzmény: Dunit (8134)
Dunit Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8134

 Mondd feljelentettél vakakit  ? Vagy téged jelentettek fel  ??

Előzmény: csipy31 (8132)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8133

"Tudom, hogy belülre kéne tenni saválló csövet, hogy azon follyon vissza a feladónak :) a lé, de ez vsz most kimarad."

 

Ha saválló csöved van benne, és ugyan így fognak fűteni, akkor az is ilyen kátrányos lesz. Csak annyi a különbség, hogy a tégla tiszta marad, de a cső belsejét nagyon haza tudja vágni. Ezt sajnos tapasztalatból mondom.

 

Én most már 2-3 hete szenvedek a bélelt kéményemmel. Bár inkább mér múltidőben kéne erről beszélnem szerencsére.

Előzmény: Vezo228 (8129)
csipy31 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8132

Sziasztok

Na végre van valami fejlemény az én ügyemben is. 20.án jön hozzám az egész díszes kompánia jegyzőstül-főkétüszöstül-szakértőstül-építési osztályostól  elmagyarázni hogy miként is kapott a mellettünk lévő társasház építési engedélyt. Kíváncsi leszek hogy az érvényben lévő építési korlátozást hogyan fogják kimagyarázni. Meg mondjuk az is érdekel milyen magyarázattal állnak elő az összes ide vonatkozó előírás semmibe vételéről.

SolnesN Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8131

  Ok a tanácsot !

 Mostmártudom mire használjam el amegmaradt 21 liter gázolajat !

 Autót hozzá nem veszek  !!

Előzmény: GOFE (8122)
SolnesN Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8130

 Helló ! 

 Sok kérdésed van ha mindre nem is de nehányra tán felelhetek .

 Tehát az a kéménytégla amit a kátrány átitat, azt már csak bontással lehet elintézni.

Bélelheted, vakolhatod előbb utóbb büzleni fog.

 A szigetelésről : mindig bhasznos a kölső rész szigetelés. Elsősorban a padlástérben. A tetőn kivüli részt is lehet elvileg szigetelni - csak a csapadékvíz elleni védelem nehezen oldható meg. Az komoly bádogos munkát igényel.

 A szigetelőanyag ?

 Bármi lehet, de az éghetetlen ásvány és üveggyapot a jók. Mint írtam éghatetlen és jól simul a kéményfalhoz.

 Ezt aztán apadlástérnen egyszerű burkolni. A legjobb a golyónyomott alúfolia. Az iparban bevált !!

 De amig kátrányos a tégla nem érdemes szigetelni.

 Ja  ! Hát érdekes hogy nem tudod a kémény szelvényt ! Meg kell nézni és megmérni. Belülről  !!

 

Előzmény: Vezo228 (8129)
Vezo228 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8129

Ne haragudj a diszkriminációért!

:)

Köszönöm a választ!

A fémbetonetet ismerem, mi vízzárásra alkalmaztuk korábban habarcshoz keverve. Arra tökéletes volt. Így neketek az azzal bekevert vakolattal visszavakolva maradt a kátrányos kémény? Más nem is történt a kéménnyel? Így megszűnt a bűz?

 

A helyzet egyelőre annyiban bonyolódik, hogy tényleg nem szűnik a szag intenzitása, levertük a vakolat nagyját ott, ahol már látahtóan átjött a lötty, de stagnál a szag. Sajna azt hiszem, hogy nem marad más, mint lebontani a kéményt legalább az átkátrányosodott szakasz kezdetéig, vagy még tovább. A födémen lefelé azért nem szívesen mennék át, ott vsz már nem nagyon lehet gond, hiszen a kályha bekötésétől az kb 1 méteren belül van, ott talán nem csapódott ki a kátrány. Ezt tartom most egyedül célravezetőnek. Sajna a fagy miatt újraépíteni most biztosan nem tudjuk a tetőn kívüli részt, de legalább a lakáson belül igen.

 

Ez viszont felvet egy újabb kérdést:

A kémény tetőn kívüli részét hogyan lehet szigetelni? Tudom, hogy belülre kéne tenni saválló csövet, hogy azon follyon vissza a feladónak :) a lé, de ez vsz most kimarad.

Ez egy klasszikus téglakéméyn, nem tudom hogy mekkor a belső mérete, de a külmérete 55 cm környékén van. Sajnos olyan szerencsétlenül tervezték a ház ezen részét anno, hogy a lakótérből mindeféle átmenet nélkül megy ki a szabadba a kémyén a tetőtérbeépítés miatt , így előfordulhat az, hogy bent a nappaliban +25 C a kémény körüli hőmérséklet, de akár 1 méter múlva már -20 C is lehet kívül. Itt nyilván jóval "hajlamosabb" haramtpont elérésére a füst.

Szóval, a téglára szabad tenni bármilyen szigetelőanyagot?

Gondolom a gyúlékonyak, mint pl a hungarocell és társai még vakolva sem mehetnek, de pl az üveg, vagy kőzetgyapot már talán beleférne, nem?Tudom, hogy egyszerűbb lenne jól tüzelni a cserépkályhában, de arra nem sok befolyásom van, így erről az oldalról is szeretném magunkat védeni.

 

Mit javasoltok?

A székesfehérvári Kémény Zrt munkatársai sajna nem nagyon mozdultak a problémámra, pedig kétszer is kértem személyesen, hogy segítsenek a helyszínen.

Előzmény: Kathyc (8128)
Kathyc Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8128

Igaz, hogy a kérdés urakhoz szólt, de talán egy hölgy is válaszolhat:  Az újravakolás önmagában nem megoldás (tapasztaltuk), amint nedvességet kap újra átjön, és amit most érzel bűzt, az semmi ahhoz képest, ami akkor lesz, ha levered a vakolatot :-PPP

Már nem emlékszem a pontos technológiára, de fémbetonet  nevű adalékanyaggal kell kezelni és újravakolni. Ha megfelelően van kivitelezve, akkor tökéletes.

Előzmény: Vezo228 (8079)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8127

Köszöntem!

Előzmény: kod1111 (8125)
zsozé1 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8126

Jó estét uraim!
A következő problémámra szeretnék tanácsot kérni. 4 éve Dakon DOR 32 kazánnal fűtöttem ez idáig. Sajnos karácsony előtt, kilyukadt. Így kénytelen voltam egy ujjat vásárolni. Sikerült is egy BUDERUS S111 WT kazánt vennem , ami pontos mása , a régi kazánomnak. Minden méretben, kivűlről, belülről, megegyezik a régi kazánommal, ami idáig számomra 100% -on működött. Játszva fűtöttem fel benne a vizet 70-90 fokosra. Azt gondoltam hogy ha ugyan olyan kazánom lessz az új is , akkor minden ugyan olyan jól fog működni mint eddig. De sajnos nem így van!!!! A tűz, ebben a kazánban valahogy nem akar égni. Alig tudom megtartani a 60fokos vizet. Többször inkább csak 50-en van a víz! És emiatt kátrányos a kazánom belseje. Gondoltam , evégett kátrányos lehet a kéményem is, így szűkülhetett a kémény átmérője is ezért gyengébb a huzat. De ma kipucoltam a kéményt , amit idáig soha sem tettem , mert nem volt problémám vele, de csak egy vedernyi korom volt benne. Változás nem lett ezután sem. A tűz a kazánban néha beindul nagyon szépen és az néha képes is szépen végig égni, de legtöbbször csak ugy ég ha piszkálom, s csak akkor is 10percig. Aztán szépen lehalkul a tűz es csak füstöl az egész!
A kazán használati leirássában csak egy dolgot észlelte, ami a kémény, nem megfelelő mérete. 200mm kéményem van ami 10,5 m. A papírok ilyen átmérővel minimum 12 métert írnak elő! Talán ez volna a probléma? Na de akkor idáig miért működőt ez előző kazánom ezekkel a méretekkel tökéletesen? Ha ez volna a problémám akkor segítene nekem ez a huzat szabályozó http://kemenyhuzatszabalyzo.hupont.hu/ , vagy inkább hoszabitsam meg a kéményt az előirt 12 méterre? Aki tud segítsen. Előre is köszönöm! Zsozé

kod1111 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8125
Előzmény: csiba00 (8121)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8124

Ezt az öntisztulást abból is gondolom, hogy a padlástérben lévő tisztítónyílás mögött a cső belseje lényegében 2 nap alatt teljesen lepucolódott a kátrányos, kormos rétegtől. És most szinte csak annyit lehet látni, hogy fékony fekete por van rajta, vagy az sincs.

Előzmény: csiba00 (8123)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8123

Köszi a tanácsot!

 

Most egyenlőre még a tisztító poraimmal próbálkozom, meg ma vettem 2kg Konix-ot. Nekem most már van pár napja egy tisztító nyílás a padlástérben. És gyártottam egy házilagos golyót is, amivel jól át tudom küldeni a csövet, és a lerakódás nagy részét leszedi. Vettem egy kefét is, de ezt még kicsit méretre kell vágnom, mert jó 2cm-rel szélesebb, mint a csövem átmérője és emiatt szinte lehetetlen beletolni.

 

 

Most minden begyújtás előtt áttolom a kéményt és azt veszem észre, hogy csökken a dzsuva mennyisége, amit kiszedek. Állagra kb ugyan olyan. Kátrányos korom. Én csak azt a logikát tartom már valószínűnek, hogy a nagy meleg hatására a kátrány olyan lesz, mint a ragasztó és így a szilárd részek beleragadnak, ezáltal vastagodik, csökken a keresztmetszet, változik az áramlás, dugul.  De úgy veszem észre, hogy fogy a kártányom. Kazán is jóval magasabb hőfokon üzemel, szinte újra kell tanulnom a kezelését, mert ha kicsivel többet teszek rá, 100 fokot is meghaladná a vízhőfokom. Így is rendszeresen le kell néznem, mert még nem nagyon tapasztaltam ki. Általában egy begyújtás alatt 3-4x rá kell kapcsolnom a keringetőt, mert eléri a 100-at. Lefolytani meg nem akarom, mert tartok a lerakódástól.

De úgy gondolom, hogy ha a víz hőfoka eléri a 100-at, akkor a füstgázok is eszméletlenül melegek, ezáltal a kémény belső falát is pucolja.

Előzmény: GOFE (8122)
GOFE Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8122

Üdv Mindenkinek!    Egy ideje olvasom a topikot, látom a megoldhatatlanak látszó problémádat.

Szakemberek, lehet, hogy megszólnak érte, de én egyszerűen oldom meg az ehhez hasonló problémámat.

Egy 60 m2 -es műhelyt fűtök egy 8 tagos Vinyisztó kazánnal, a kéményem úgy, 5-6 m lehet, egy téglás

belmérettel (tégla) , féltetős a műhely. Tavasszal kivágott nyárral fűtök, ami nagyon vizes, de ez van olcsón.

Úgy kéthetente végig berakódik a kémény korommal, mivel túl nagy a kazánom teljesítménye, és az üzemi

hőmérséklet elérése után szinte teljesen lefojtom, hogy csak 20 fokot tartson a műhelyben.

A lényeg: amikor már érzem hogy kezd dugulni a kémény, kiveszem a tisztító ajtót, és beteszek egy kis fém tálcát , ami éppen befér a nyíláson, és ebbe beleteszek egy dl gázolajat, amit újságpapírral begyújtok a kémény alján. Amikor igazán kezd begerjedni a láng egy műanyag flakonból készült spricnivel ,pótolom a tálcából elégett gázolajat. 1l gázolaj megteszi a hatását, teljesen kipucolja a rendszert.

Erre a módszerre azért kényszerültem ,mert annak idején, a mester felül nem rakott tisztító ajtót, és létrával

veszélyes lenne felmászni a tetejére, hogy át toljam kefével. Évek óta ezzel a módszerrel tisztítom,és teljesen elég a korom, meg a kátrány, csak kevéske, hamu szerű pernyét húzok ki alul a tisztító nyíláson.

Próbáld meg te is kiégetni így, de nehogy benzinnel vagy hígítóval , mert az nagyon illékony és ha begázosodik, robban .

Előzmény: csiba00 (8121)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8121

Még annyit, hogy légyszives írd meg, amit a telefonba mondtál legutoljára, hogy mi annak a tatabányai (?) cégnek a neve, aki a kéményseprőknek csinálja a kefét. Elfelejtettem :S

Előzmény: csiba00 (8120)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8120

Mi kicsi?:)

 

Ezeket a hasábokat nem a tűztérbe kell helyezni?

 

Én eddig két féle hasábot égettem. Az elsőnél követtem a magyar leírást, ami úgy szolt, hogy tedd a tűztérbe, és gyújtsad meg. Aztán mikor már felhasználtam, elolvastam a dobozán a többi írást. Angolul már úgy szólt a szöveg, hogy élénkítse fel a tüzet, hogy melegedjen át a rendszer üzemi hőmérsékletre, majd tegye a tűzre.

Kétszer használtam port, ott is így írták. Melegítse föl a rendszer üzemi hőfokra, helyezze a port a tűzre, adjon neki fél huzatot pár percig, majd max huzattal hagyja leégni.

 

 

Előzmény: kod1111 (8119)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8119

Én nem  a porra gondoltam, ha nem a fahasábra, bár a tied olyan kicsi nem fog beférni.

Előzmény: csiba00 (8117)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8118

Remélem azért a kazán most tisztítja magát is. Mert a visszamenő csöveket sem bírom megfogni. Persze ettől a kéményem még nem lesz jobb. De írtam pár kéménybéleléssel, építéssel, javítással.... foglalkozó cégnek is. Kíváncsi leszek a válaszaikra.

Előzmény: csiba00 (8117)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8117

Csak azért kérdeztem "ilyen bátran", mert mondhatni, tapasztalt kéményégető vagyok. Elmúlt 3 fűstési szezonban mindig sikerült begyuladnia. Igaz ez soha nem volt cél. A kazán füstjáratainál néha égetek kartonpapírt. Ezt azért szeretem, mert hosszabb ideig ég, és így le lehet pl kaparni a kátrányt, mert megolvasztja. Ekkor szokott az történni, hogy ott begyullad, és áthúzza a lángot a kéménybe.

Egyébként láng szerintem még most is megy a kéménybe. Ha áttolom és utána begyújtok, akkor eszméletlen huzata van.

 

Ilyen tisztítókkal próbálkoztam már többször. De nem nagyon váltak be. Anyukám azt mondja, hogy pont ez okozza a bajt. Én meg inkább azt mondom, hogy nem volt üzemmeleg a rendszerem, hiszen akkor tettem rá, mikor 60-70 fokos volt az erőremenő vizem. Most ha megpakolom 100 fölé is menne. Lehet, ha 90-95 környékén van rászórok egy adag port. Nekem most van kettő Diavolina kis dobozos porom. Ennek elvileg pont ez a dolga.  Lehet, hogy azért nem volt tökéletes nálam, mert nem volt kellően meleg a rendszer? Vagy netán azért, mert nagyon kátrányos volt a kéményem teteje? Tudja a fene.

Előzmény: kod1111 (8116)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8116

Meg ne próbáld, nem szabad, azt nem arra találták ki, ha lenne tapasztalatod akkor gázolajos rony szóba jöhetne, de inkább ez:http://www.mullit.hu/kiegeszitotermekek.html

Előzmény: csiba00 (8115)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8115

Megpróbáljam esetleg begyújtani a kéményt? Gondoltam veszek valami ruhadarabot, étitatom jól benzinnel, higítóval, vagy valami gyúlékony anyaggal. Beteszem a füstcső helyére és várok a csodára.

Előzmény: csiba00 (8114)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8114

Nem tudom... Ezt már mondták mások is. Egyébként most is olyan szépen megy a kazán, hogy csak na. De ha kijönne valahogy a kátrány a csőből - ami szinte csak az égetéssel lehet - akkor abban is meg kéne oldódnia a problémámnak.

 

Azt sem tudom, hogy kell kiszedni egy ilyen bélést, meg kinek szólhatnék. Kéményseprők, kéménybéleléssel foglalkozó cégek?

 

De akkor a bélés a hibás? Vagy csak azért csinálja ezt, mert hogy a nagyon forró füstgáztól felolvadt kátrányba beletapad a szálló por, korom...?

Előzmény: kod1111 (8113)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8113

Szerintem ne vágd le, inkább szedd ki a bélést és minden megoldódik, ez csak egy tipp, de nem jársz vele rosszul és elmúlik a napontai tísztítás.

Előzmény: csiba00 (8110)
zsozé1 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8112

Sziasztok kéményesek. Szertném kérdezni tőletek hogy, van e tapasztalata kéményre szerelt huzatszabájozóval. Érdemes e megvenni ?http://kemenyhuzatszabalyzo.hupont.hu/ Remélem ezt nem veszik reklámozásnak. Ezt szeretném megvásárolni és kipróbálni.
Válaszokat és tapasztalatokat előre is köszönöm! Zsozé

csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8111

Amúgy meg ha a kéménytisztítótól csomósodna így össze, akkor nem az lenne a normális, hogy egyszer áttolják, és utána ok. De ezt nekem 5 nap alatt 4x tolták át. Most már szerencsére én is át tudom tolni egy házilag eszkábált valamivel. De azért ez mégsem ok, hogy minden begyújtás után átt kell pucolni...:S

Előzmény: csipy31 (8108)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 8110

A kefét meg sajnos kicsit meg kell faragnom, de ez legyen a legnagyobb gondomm. Az volt ráírva, hogy 130-as, beledugtam a csőbe a vágott nyíláson, és már ott gyanús volt. Alig akart menni lefelé, már a szár is görbült. Aztán mikor nagy nehezen letoltam, akkor alig bírtam visszahúzni. Kb egy másodperc alatt lepörgött előttem az életem, hogy mi lesz, ha beleszorult. Aztán lemértem a szélességét és 15cm. Inkább lefaragom jó 1,5cm-t.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!