Keresés

Részletes keresés

szaxboy Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1518
Gyerekek! Én annyira imádom a szaxofont hogy az csak na!!!! Isten áldja Adolph Sax nevét!!!!!!!!!!!!!!!!
Longboat Creative Commons License 2010.10.11 0 0 1517
Ezért így 60-at sehol nem kapsz. Ha ráköltesz még ennyit, akkor esetleg ki tudsz belőle venni közel ennyit (de erre nem fogadnék nagyobb tétben), de ki tudja, mennyi idő alatt.
Aki azt mondja, simán ér 80-at, az adja el így, "áron alul" LOL 60-ért fél nap alatt, és fizesse ki a gitárodat KP-ben.
Ez viccnek is gyenge.
Biztos én vagyok elkényeztetve, de egy ilyen régi csövön - ami, valljuk be, új korában sem volt egy csoda - senkit nem kényszerítenék játszani, pedig hányan tanulnak ilyenen...
(Fújtam anno B&S szaxit, bár tény, hogy nem sokáig.)
Előzmény: I.C.A. (1516)
I.C.A. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1516
kösz szépen a hozzászólásokat.....pont ezért kérdeztem rá még mielőtt beleszaladok valami gáz dologba....valszeg nem veszem meg....


köszi mindenkinek

cső
szaxboy Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1515
Szia I.C.A. ! Boccs hogy beleszólok, de ez a szaxi nagyon gáz! Akkor inkább ujonnan veszel egy olcsóbb hangszert ami tanuláshoz megfelelő! Pl : palatino 130000! Most vettem nagyon sirály!
florg Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1514
Nem is merem az összes B&S modellt, de ez Bb-H téren még mintha valami kosár-hiányban is szenvedne.
Előzmény: I.C.A. (1512)
florg Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1513
Hát, ez elég furán néz ki. Nem az a B&S, amire én gondoltam, bár NDK, az biztos, de valami ős darab. A minimum 80 az barokkos túlzás, viszont minimum 60-at rá kell költeni, az szinte biztos (ennyi ma egy generál).
Előzmény: I.C.A. (1512)
I.C.A. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1512
ekkora képet kaptam róla emilben


azt monda a csávó, hogy min 80at megér a szaxi, csak ő se tud rajta játszani ezért adja el...
florg Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1511
ha rendben van az a B&S, akkor mindenképpen megéri. Valószínűleg régi NDK-s, ha egy ilyen gitárért cserélik el, mert az új B&S-ek többszázas kategória.A régi NDK hangszerek jók voltak, de így látatlanban az a hangszer a kuka szeméttől a csodálatosig terjedhet, úgyhogy nézze meg valaki előbb.
Bármi hiba lehet, te max annyit tudsz megnézni, nincs-e nagyon összeverve.
Előzmény: I.C.A. (1510)
I.C.A. Creative Commons License 2010.10.10 0 0 1510
Sziasztok!


kérdésem lenne olyan emberekhez akik járatosak a szaxofon témában!
jómagam gitáros vagyok ezért nem értek a szaxofonokhoz.
el akarom adni vagy cserélni az egyik gitáromat és valaki felajánlott cserébe egy B&S márkájú szaxofont. Gondolkodom rajta, hogy belemegyek az üzletbe. A gitárom 60-70 ezer ft értékű. Az lenne a kérdésem, hogy ez a B&S jó márkának számít-e a sayofonok között valamint mire kell odafigyelni egy szaxofonnál, milyen hibái lehetnek amit egy avatatlan szem nem lát. Egy szóval megéri e nekem ez a biznisz vagy sem.
Nyilván így látatlanban nehéz megmondani de aki ért hozzá talán mégis tud segíteni . valamelyest.

előre is köszi!


üdv

I
saxman Creative Commons License 2010.10.09 0 0 1509
sziasztok!

Segítséget kérnék, vagy legalábbis valamilyen segígtség nyújtást, amit előre köszönök!

Fúvástechnikámmal lenne egy kis probléma, de szinte bizonyos, hogy nem csak nekem van ilyesféle problémám....ez a probléma pedig a gyors staccato...milyen fúvástechnikai gyakorlatokkal tudom kigyakorolni, hogy a "staccato-m" kellőképpen gors, szabályozható, és tetszetős legyen?
Longboat Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1508
Már Piréziában hamisítják a jól bevált, minőségi kínai brendeket? Atyaég, hová leszünk így, ha már ezt a törvényességet kínosan betartó, tisztességgel, minőségi iparosmunkával feltörekvő szegény kis ázsiai országot sem tudjuk megvédeni a mindent felhabzsoló, maga alá gyűrő, gaz piréz hordától, amelynek tagjai nem ismernek sem Istent, sem embert, sem márkanévhez fűződő, sem szomszédos jogokat. :-)
Előzmény: florg (1507)
florg Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1507
Palatino, amivel találkoztam, jó volt. Thomann kicsit jobb. A milyen nemzetiségű kérdés ugye vicc? Piréz. :))
Előzmény: szaxboy (1506)
szaxboy Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1506
Szerintetek a palatino b-tenor szaxi tanuláshoz megfelelő? Vajon milyen a hangja? És a thomann szaxi? Az milyen nemzetiségű????????????? A válaszokat előre is köszi! Szaxofon quartettot szeretnék csinálni! Nyíregyházi vagyok írjon akit érdekel!!!!
rabko Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1505
Eladó amerikai szoprán szaxofon, Prestini USA, info:

http://www.expressz.hu/hangszer/fafuvos/szaxofon/hirdetes-22755776/
Előzmény: rabko (1504)
rabko Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1504
Eladó amerikai szoprán szaxofon, Prestini USA, info:
pete53 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1503
Na, megvolt a Vandoren fej első "eredménye": a szomszéd tiltakozik. De jó is annak, aki a munkahelyén gyakorolhat...! Az enyém sajnos szintén bérházban van :((
Előzmény: pete53 (1498)
florg Creative Commons License 2010.09.28 0 0 1502
De, mindenhol ismerik a Thomann árait, de nem mindenhol igazodnak hozzá. Vagyis inkább nagyon ritka, hogy igazodnak hozzá. Passacaglia amúgy rendes hely, de nem bolt (legalábbis nem ez a fő profiljuk). Nyilván beadták hozzájuk a hangszert, aztán, ha elmegy ennyiért, akkor elmegy. Minden annyiba kerül, amennyit megadnak érte.

Ebben a kategóriában (Keilwerth, Schagerl stb.) szerintem az ízlés/pénztárca dönt. Eldöntöd, megéri-e egy viszonylag korrektül ellenőrzött kínai hangszer annyiért, amennyi, vagy nem. Számít-e, hogy mi van ráírva? Számít-e a csicsa? Melyik márkás hangszerről van lopva, annak tetszik-e a fogása? Ilyesmi dönthet.
Thomann ugyanez a kategória, de mivel nem egy híres név áll mögötte, kicsit Tesco-gazdaságos fílingje van. Aztán van akit ez zavar, és van akit nem.
Előzmény: pete53 (1501)
pete53 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 1501
...vagy az esztergomi Suzuki. Püff neki! Akkor mindjárt reálisabb a 200-220e mint ár. 250-ért már vadonatújat lehet kapni a Thomann-nál - 3 év garanciával. És ezt a Passacagliában nem tudják? (Ott találtam.)
A Keilwerth ST-90 altról hallottál már valamit (jót/rosszat)?
Előzmény: florg (1499)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1500
A fej számít a legtöbbet. Volt tanítványom Palatino tenor hangszere olyan szinten megtáltosodott egy fém Vandoren fejtől (ami mellesleg 20000-el többe került, mint a hangszer :)), hogy leesett az állam. Lehúzás, minőség, szájtípus, gyakorlat stb. együtt rengeteget számít, és egy jó fúvóka tsodákra képes.
Előzmény: pete53 (1498)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1499
Szerintem szaxofon esetében nem. Nem akarlak kiábrándítani amúgy, de tudomásom szerint a 275-ös soha nem készült Japánban, csak az első szériára az van írva. Tudom, szemétség, de ezt hívják manapság kereskedelemnek. Persze vitát nem szeretnék erről nyitni, mert dokumentumok nekem sincsenek a kezemben, és nem voltam a Japán/taiwani/kínai gyárban sem. Csak olyan ez, mint az Ausztriában készülő Schagerl...
Előzmény: pete53 (1497)
pete53 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1498

Wow! Hát tényleg rengeteget számít a fej. Jóideje szenvedtem a kölcsönAmatihoz kapott, házilag megbarkácsolt fúvókával. Az Istennek sem sikerült egy valamire való, egészséges hangot kicsikarni belőle (mondjuk a lakótelepi lakásban, ahol fújom, ez nem túl nagy hátrány, viszont az intonálás kínkeserves vele), és a szaxi hangja is olyan volt mint a duda. Pár napja kaptam kölcsön egy közepes húzású Vandoren fejet, és láss csodát: az ócska Amati Classicból szép egészséges, erőteljes hangok keltek életre - no és végre szép, telt szaxofonhangja van!

Vagy lehet, hogy a másik fej 6-os húzása az eddigi sikertelenség oka?

pete53 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1497

És még 3 év garanciát. Igaz, hogy azt már Taiwanon gyártották, ezt meg Japánban. Tényleg jelenthet ez különbséget?

Előzmény: florg (1496)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1496
Amúgy a YAS275 újonnan 300. 250-ért nagyon jó állapotban kell lennie.
(Thomannál meg 928 eu-ért kottaállványt, szaxiállványt, Seiko metronómot, meg nádtartó dobozt adnak mellé.....)
Előzmény: pete53 (1487)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1495
A tanuló esetleg nem tudja, mit akar. Vesznek neki egy szaxit 700000-ért, aztán 2 év múlva kiderül, hogy inkább zongorázni akar, a hangszert meg lehet árulni 400-ért, mert kb. ennyi az áresés új és használt között.

Én inkább az új, olcsó, jó kínai hangszerek pártján vagyok, mint a használt márkásén, pontosan ebből az okból. Ha van egy bejáratott márka (mint teszemazt a Thomann), azt meg lehet venni (ki lehet fizetni viszonylag), mert kb. annyi az ára, mint egy generálnak, valamint el lehet adni elég kis veszteséggel, ha mégsem kell. Ezzel szemben egy kitudjamilyen használtat inkább profi vegyen, mert tudja, mit kell nézni, hallani, valamint az árakkal is jobban tisztában van.

Persze én is úgy gondolom, hogy legjobb a legjobbon tanulni, de amíg több havi fizetésbe kerül, meggondolja az ember (arról nem is beszélve, hogy az én Thomannjaim királyok, mondjon/gondoljon mindenki, amit akar. :)).
Előzmény: pete53 (1492)
pete53 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1494
Lásd az 506. hozzászólást. Ott úgy tűnik, az iskola (vajon melyik) Yamaha YAS275-ösön oktat.
Előzmény: czy (1493)
czy Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1493
Gyanítom, hogy a tanuló úgyis tönkreteszi elv miatt. Tanulni (is) jobb a jobb minőségűn.
Előzmény: pete53 (1492)
pete53 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1492
Hogy ne sikkadjon el a kérdés: miért gyártanak különböző szintű (tanuló, haladó, félprofi, profi) hangszereket? Hogy ne lőjünk ágyúval verébre?
A kezdőnek eleve kezdő hangszert ajánlatos vennie, vagy a tanulás szempontjából jobban jár, ha vesz egy ugyanolyan árú (jó) használtat?
Esetleg megszólaltatási nehézségeket jelent számára, ha nem kezdő hangszert használ tanuláshoz?
pete53 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1491
A hangszer külsőre ugyanaz, a felszereltsége is: ugyanúgy textilzsákban, ugyanaz a kemény műanyag doboz, pár fehér kesztyű, tisztítókendő, ugyanaz a gagyi műanyag fej, csálé ligatúra (ha ugyan annak lehet nevezni azt a sárga pléhlemezt)... de azért talán igazad van, az Invotone finomabb kivitelűnek tűnt (lehet, hogy egy másik műszakban gyártották?).
Egy kérdés: miért gyártanak különböző szintű (tanuló, haladó, félprofi, profi) hangszereket? A kezdőnek eleve kezdő hangszert ajánlatos vennie, vagy a tanulás szempontjából jobban jár, ha vesz egy ugyanolyan árú (jó) használtat?
Előzmény: florg (1489)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1490
Hangszerészeknek arról van jó véleménye, amit ők forgalmaznak. Tisztelet a ritka kivételnek.
Előzmény: pete53 (1488)
florg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1489
Nem teljesen ugyanaz a kettő. Invotone van a látókörömben egy, megfelelő hangú, tiszta hangszer 2 éve zúzza egy tizenéves fiatalember, nem tudom, milyen napi gyakorisággal, de a hangszer jól bírja.
Előzmény: pete53 (1488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!