Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MarE3k Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1992
Hello 4all!

Hányan leszünk márc. 4.-én? szerintem én fent leszek! De most időben csatlakoznék a konvojhoz :D
csak john Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1991
Örülök, hogy hamarosan cirkálsz! Jövő héten csütörtökön várunk a Lurdy-ban!
Előzmény: choppers13 (1990)
choppers13 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1990
Helloo mindenki!

Megjött a jó idő és már én is lábadozok itthon, tök jó. A pt-im napozik az udvaron, még egy kicsit pihen és cirkálunk egy jót.
Ez tényleg úgy van ahogy írjátok a sok kis apró nyűgöt elnézzük az élményért.
Amúgy szerelői vélemény hogy a pt-t nem nehéz szerelni nincs agyon bonyolitva, és egy ügyes szerelő simán elbír vele, a szervizben meg nem mindig a szerelő ügyességét fizettetik meg. Az én ismerősi körömben közel nem kell annyit szerelni az autót mint nekik pedig többnek fiatalabb is a járgány, én meg tényleg használom minden körülmény között, vagy írta valaki hogy nem mindegy melyik napon gyártották a járgányt és lehet jót fogtam ki, talán.D-
csak john Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1989
A Castrol szerint csak 5w-től induló olajokat ajánl a nagyobb benzinesekbe, a többit nem néztem (a gyári szarvízkönyv is 5w30 olajokat írogat). Ha végig kinyitogatod a kiadott füleket, akkor a különböző folyadékokra ad ajánlatot és írja a mennyiséget.
Előzmény: MarE3k (1982)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1988
Ma feltettem az ablakokra a légterelőket!!Szuperek!!
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1987
köszönöm!!Jöjjenek
Előzmény: nacbalamber (1986)
nacbalamber Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1986
Üdv, lesznek elméletileg gumitálcák is, a csomagtértálcáról már levették a méretet, várom, mikor szólnak, ha megvan, akkor teszem fel a képet


Minden jót!!
Előzmény: cruiserem (1972)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1985
Szia!!-nálam ugyanez volt,de egy relé közbeiktatásával elmúlt a probléma!!Sürgősen és mielőbb csináltasd meg aut.vill.szerelővel,mert sokba fog kerülni a komplett kapcsoló cseréje.9,5-10 amper folyik át a kapcsolón,amit a benne levő műanyag kütyü nem bír és elég!!/fehér füst kiséretében,!!/
Előzmény: 9696 (1984)
9696 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1984

Sziasztok PT-sek!

 

Az ablakemelő kapcsolójának világítása már engem is kiakasztott. A négyből egy világított....aztán egy alkalommal kiszereltem, hogy szétszedem. De elég nehezen akart szétjönni, egy picit feszegettem, de féltem, hogy eltöröm. Feladtam és visszaszereltem. Aztán csodák csodája--most világít mind a négy..valami apró kontakt hiba lehetett. Viszont a ködlámpa kapcsolóm állandóan bekapcsolt állapotban van, akkor kapcsol ki, ha folyamatosan nyomom a kormányoszlop felé, így inkább kivettem a biztosítékot. Szétszedni nem merem, pedig valaki írta, hogy már csinált ilyet, állítólag meg lehet javítani házilag. Van valakinek tapasztalata? Köszi, szép napot mindenkinek!

Előzmény: szilvafan (1975)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1983
Nagyon köszönöm a kedves segítőkészségeteket!Holnap reggel 8-ra viszem Lellére a fiat szervízbe-vállalták a szervízelést.Később megírom a tapasztalataimat és mit mennyiért csináltak,valamint-miképpen voltam megelégedve.
MarE3k Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1982
megadom szívesen a gyári specifikációkat. motort adjataok és mondom miből mennyi és milyen van előírva.

példa:

Castrol
1.6 benzin edge 5w30/ Magnatec 10W40 4,30 liter
2.0 és 2.4 benzin edge 5w30/ Magnatec 10W40 4,80 liter
én EDGE-el járok
CRD dízel: bármily meglepő :) Edge 5W30 és Magnatec 10W40 de 7 liter!!

elvileg 12000 km a csere ciklus. én a 10re esküszöm

hűtőrendszer 7 liter, dízelnél 9l

kéziváltó 2,4 liter automata 3,80 liter

árak privátban vagy email! Mobil 1 is jóárasított!!


amiket írtam, nem a Chrysler specifikációi, de nekem ez van meg. Ennek alapján tudok hozzá rendelni.
Előzmény: JGab (1981)
JGab Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1981
Szervize válogatja, hogy dolgoznak-e hozott anyagból. Szerintem a maszek szervízek nagyrésze bevállalja.

Hűtőfolyadék: Azt gondolom, hogy ebből a szempontból 12 egy tucat, nem hiszem, hogy különleges lenne ez a motor. Ne felejtsd el, hogy ez gyakorlatilag egy merci blokk, 220CDI-kben, de nagyon sok Sprinterben is ez van. Valamirevaló szerelő látott már ilyet.
Fékolajról hasonló a véleményem.

Legfeljebb guglizz rá, hogy milyen mennyiség kell.
Előzmény: cruiserem (1979)
MarE3k Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1980
Balatonfüred? Itt van egy megbízható contactom! ha érdekel, anyagilag is korrekt.
nem erőltetem, de motorolajat tudok hozni neked! Add meg légyszi, hogy milyen motor van a PTben és megírom a belevaló olajat és az árát is!


Üdv
Előzmény: cruiserem (1979)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1979
Castrol olajat szeretnék bele töltetni,lehetőleg az előírt minőséget.Úgy szeretném,hogy megrendelném e cuccokat egy autósboltban és vinném a szervízbe.Fékolaj csere is esedékes lenne.hűtőfolyadék is lassan öt éves-ezt is előírja a kiskönyv.Ezekhez észrevétel??
Előzmény: JGab (1978)
JGab Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1978
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy reggel elviszem az autót a szervízbe, és mondom, hogy délután jövök érte.
A szűrőket meg, olajat beszerzi a szerelő. Annyi a lényeg, hogy megbízható legyen annyira, hogy ne valami lónyálat töltsön bele rendes olaj helyett.
Előzmény: cruiserem (1977)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1977
köszönöm mindenkinek a segítséget.Olajszűrő,gázolajszűrő,pollenszűrő,légszűrő ezeket sima autósbolt megtudja rendelni??-utángyártott vagy eredeti kell bele?Első szervízelésem lesz ezért lenne jó tudni.Te már több mint 100ezer km-t mentél vele-ezért kérdezem.
Előzmény: szilvafan (1975)
Hajma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1976
Nem itt volt valakinek lefényképezve az autója menyasszonyi csokorral az elején?
szilvafan Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1975

így van.

Most jövök a szervízből, mert autóvillamossági apró-cseprő sz@rügyek voltak vele, mint a duda, a műszerfal világítás, ablakemelő világítás, meg persze a rohadék beton virágtartó miatt összetört tolatólámpa.

Amíg a villanyszerelők egerésztek az autóban, addig a másik szerelő (aki először látott PT-t alulról) simán megcsinálta az olaj+ szűrőcserét, légszűrőt, pollenszűrőt, gázolajszűrőt cserélt, alulról átmnézte a kocsit,1 óra alatt, és 5.500 Ft-ot kért érte.

Elektromos részről már nem ilyen sima ügy volt, a duda reléje ugyan működött, de be volt égve, viszont érintkező tisztítás után működik. Azzal együtt, úgyérzem a Chrysler elektromos tervezőire ráférne némi továbbképzés, vagy legalább egy pár számtanóra, ahol elmagyaráznám nekik, hogyan kell kiszámolni az átfolyó áramot, hogy ne égjen be a ködlámpa kapcsoló meg a duda reléje.

A műszerfal szétszedéssel a srác már majdnem tökönszúrta magát, telefonos segítséget kellett kérnem a celldömölki bontós Tamástól, aki tök rendesen segített is, viszont szinte az egész elejét szét kellett bombázni ahhoz, hogy 5 db picsányi izzót cseréljünk a műszerfalon.

Az ablakemelő világítással nem boldogultunk, a négyes blokkból a két felső nem műxik, a szerelő sem nagyon mert hozzányúlni, és a Tamás is azt javasolta, hogy amíg a kapcsolónak nincs baja, addig a világítás miatt ne szedjük szét. Állítólag valami gombostűfejnyi, nyákra forrasztott ledek vannak mögötte, és nem javítható.

Van már esetleg valakinek ezirányú tapasztalata ?

Előzmény: JGab (1973)
Meliga Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1974

Sziasztok!

 

klimát egy helyi szervizben kitisztitották a nyáron,kemény 5 ezer jó magyar forintért. az emil frey kb. 60 ezret számit fel a szervizelésért ha nincs semmi komoly gond.

Előzmény: cruiserem (1968)
JGab Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1973

Mit szeretnél csináltatni?

Egy sima olajcsere, szűrőcserék + klímatisztítás? Ezt bármelyik szervízben megcsinálják rutinból. Olyan helyre vidd, akiben megbízol, de különleges szaktudás ehhez nem kell.

Előzmény: cruiserem (1970)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1972
gumitálcák is lesznek??-ezekről tudsz valamit??Természetesen a csomagtartóba is.Én peremeseknek örülnék,azokból nem csorog ki semmi.
nacbalamber Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1971
Üdv márkatársak.


Tavaly gyártattam a gyári pt szövet szőnyegről méretpontos darabokat, van még 2 pár eladó, a többi már elment, illetve igényeket szeretném felkérni, mert más színekben is lehet készíteni. Van benne pt cruiser felirat, meg minden, az ára nem gáz...

korábban leírtam részletesen, és tettem fel képeket is...
Akit érdekel jelezze
cruiserem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1970
Szerinted a szervíz elvégzését egy átlag szervízben is el tudják végezni,vagy speciális-pl. merci stb.. szervízbe vigyem!??!Nem f@szarágóságból kérdezem,de felesleges pénzeket nem szeretnék kifizetni.
Előzmény: csak john (1969)
csak john Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1969
Itt egy lehetőség, innét indulva. Az olajok specifikációit pedig itt tudod megnézni. Ha másra nem jó, akkor legalább a mennyiségre és a minőségre ad támpontot.
Előzmény: cruiserem (1968)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1968

szervusz Szilvafan!

most lenne az első szervízem a diesel Pt-men,de nem tudom biztosan milyen és mennyi olajat tegyek bele,olajszűrőt hol tudnám beszerezni,ugyanez vonatkozik a légszűrőre is.Klíma tisztítását szerinted rá lehet bízni bármelyik klímásra, aki ilyennel foglalkozik?Kicsit sokallom a kb. hetvenezer ft-ot amit a pappas ajánlott..Segítséget előre is köszönöm.

Előzmény: szilvafan (1949)
csak john Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1967
Sziasztok!

Nem ti voltatok vasárnap kora délután a 2/a-n? Jött velem szembe Bp irányába egy fekete Pt, benne fiatalok napszemüvegben.
Előzmény: hoynos (1902)
vazzeline Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1966
azert ovatosan, mert ugyan 91-et irnak bele, de az megfelel az eu 95-nek.
alapvetoen ket mas oktan meresi rendszerben mernek (MON es AKI), ahol a mi 98-asunk az ottani 95-os kb.
szinten 2.4 aut amugy, ezert kerdezem meddig toltad neki? en a nemet autopalyan 190-ig mertem csak, de meg volt benne tartalek
Előzmény: Pt 2,4 aut. (1938)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1965
Hajma Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1964
3000 felett kezdődik az élet az 1.6 -nál De ezért már kaptam volna egy új szuzukit.Úgyértem 1.6-ért. hahaha.
most összeszavakat a keverem,
Előzmény: csak john (1962)
ptkree Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1963
Szőnyeget én sem találok,még a bontókban is próbáltam :( viszont találtam egy készítőt ami ugyan nem gyári és darabja 5000.- hmm az nem kevés..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!