Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sznorbert95 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 980

Üdv. Új vagyok a fórumon.

 

Van egy kis gondom. Remélem tud valaki nekem segíteni.

 

Van egy Ople astra G-m. És kb  3-4 napja tapasztaltam egy problémát. 

 

A probléma: - Az a gondom hogy ha hideg meg ha meleg a motor akkor alapjáraton ingadozik a fordulat és gondol egyet akkor meg ledobja elég rendesen. De itt meg is lehet nézi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GR6QTvSuatQ&feature=youtu.be

 

Remélem tud valaki segíteni nekem.

Előre is köszönöm.

 

sznorbert95

sznorbert95 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 979

Üdv. Új vagyok a fórumon.

 

Van egy kis gondom. Remélem tud valaki neme segíteni.

 

Van egy Ople astra G-m. És kb  3-4 napja tapasztaltam egy problémát. 

 

A probléma: - Az a gondom hogy ha hideg meg ha meleg alapjáraton ingadozik a fordulat és gondol egyet akkor meg ledobja elég rendesen. De itt meg is lehet nézi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GR6QTvSuatQ&feature=youtu.be

 

Remélem tud valaki segíteni nekem.

Előre is köszönöm.

 

sznorbert95

rostas ferenc Creative Commons License 2014.02.05 0 0 978

Szia nekem is ilyen problémám van a 1.6-os motornál mi már cseréltünk gyertyákat, gyújtás kábeleket, egészelepett, lambda szondát, kompressziót mértünk 14.5-volt minden hengerbe szóval ha tud segíteni az jó volna köszi

Előzmény: Szné Hajni (856)
B.GY Creative Commons License 2014.01.31 0 0 977

Ki kellene villogtatni a hibakódot.

Előzmény: káz (976)
káz Creative Commons License 2014.01.31 0 0 976

Sziasztok!

 

G astrámon először a kulcsos autó világított. leállítottam, majd újra próbáltam indítani (nagyon nehezen indult) a kulcsos autó elaludt viszont alatta a motorvezérlő lámpa világít.

Alapjáraton egyenetlenül megy. Viszont ha gázt adok rendesen jár.

Nagyon nehezen indul.

 

 

 

Mi okozhatja a hibát? Szabad ilyenkor menni vele?

 

 

activtct Creative Commons License 2014.01.26 0 0 975

Kösszi Uram!!!

Előzmény: matuka10 (974)
matuka10 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 974

 

Piros jelzi a hiányzó ívet.

Feszítés meg úgy történik ,hogy először óramutató járásával ellentétesen kell feszíteni, addig míg a feszitő mozgó nyila a jobb oldali ütközőhöz ér,majd lehúzni a feszítő csavarját. Ezután kétszer körbe kell forgatni a motor vissza a jelzésekig,majd a feszítőt fellazítani és óramutatójárásával megegyezően kell forgatni a feszítőt míg a feszítő jelzései egybe nem esnek .az új (new) feliratú jelzéssel.vagy ,ha másik fajta feszítő van rajta akkor pedig a "V" jelzés hegyével.

Előzmény: activtct (972)
matuka10 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 973

activtct Creative Commons License 2014.01.23 0 0 972

 

 

 

Sziasztok! 

Még mindig az Astra vezérléssel 1.4 16 V (Ecotek) kapcsolatba ami váltás kori már a ruha G a többi vegyes. csak nem sikerül a vizpumpa pozicionálás!!!!!!

 

Valaki tudna segiteni ?????? Amit én vettem a vezérlés szettbe abba sima Dolz pumpa van nincs pozicionáló furat ! Az eredeti ami az autóba volt,S amit balfácán modon nem jelöltem össze csere elött az is olyan!!!! Automata feszitő koppra elöfeszitve , de vagy 1.5 cm hiányzik !!!!!

 

Valaki azt állitotta hogy függöbe kell lenni a pumpa hiányzó iv szélének! De melyik függöhöz képest! Motor hossztengely?? Az általa emlitett jelölés a blokkon nem látható!  Valszinü felrohadt?!

 

Valaki????????  Tudna segiteni  Mozgássérült kombi  nagyon hiányzik!!!!      Köszönöm

matuka10 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 971

A vízpumpát nagyon meg kell nézni,ha olyan van benne aminek a szélénél az egyik felfogató csavarnál van egy kis kivágás(nem tud elfordulni a pumpa) ,akkor csak olyat szabad bele tenni.

 

Szíjfeszítés se mindegy ,hogy hogyan csinálja az ember .

Előzmény: activtct (970)
activtct Creative Commons License 2014.01.21 0 0 970

Sziasztok hármas HELP!

 

A családba bekerült egy állitólag G astra, 1998 -as ?! Elkövettem azt a hibát hogy a vezérlést szétkaptam mint floki a lábtörlöt mondván mivel ismeretlen az előélet vezérlés csere!  Mindent megvásároltam összes szimering vizpumpa görgök szij. 162 fogas szij .s kb 2.5-3 cm miatt képtelen vagyok feltenni!!!!!!!!!!

 

Vizpumpa beállitva amennyire lehet a fötengely sikjába az automata feszitö amennyire lehet a pumpa alá! (lehető legkevésbé tolja a szijat a pumpa s a fötengely között). S akármit csinálok megmarad a 2.5-uszkve 3 centi minusz!!!  Valaki tudna segiteni????  Nekem a vizpumpa gyanus de ugye az öntés meghatározza hogy hova állithatod. A legalsó pontra van állitva ahol a legközelebb van a fötengely sikjához, onnan mint a régiek már fesziti a szijat. Egyébként lehet a Dolz pumpa esetleges hibája??? Valaki járt már igy ???  Várom megtisztelő válaszotokat, köszönve a segitséget!!!

SebyHun Creative Commons License 2014.01.19 0 0 969

Sziasztok!

 

Vásároltunk egy 1997-es Opel Astra F 1,6 16V típusú személygépkocsit. Eddig Opel kocsink nem volt ezért keresek Budapesten, megbízható szerelőt aki kézbe venné a kocsit és amit szükséges azt cserélje ki, javítsa.

 

Eddigi problémák:

Rádió nem megy, megnyomom a bekapcsoló gombot ami elkezd világítani, de hang nincs.

A vezető oldali ülést cserélni kell, az oldal támasz eléggé gyenge már.

 

Illetve természetesen a kötelezőket szeretném megnézetni.

 

Ajánlatokat az e-mail címemre várok.

 

Üdvözlettel:

SebyHUN

 

zs_pisze Creative Commons License 2014.01.13 0 0 968

Üdv mindenkinek.

Van egy nagy feladványom :-) Nagyon örülnék ha valaki tudna valami okos dolgot mondani a következőkre nekem.

Nos.

2002 -es 1,2-es G astra

Tünetei:

hidegebb időben ( 5 fok alatt) az első indításkor beindul rendesen, majd 1-2 másodperc után leesik a fordulat 5-600 közé és dadogva leáll. A következő indításnál már semmi baja.

A következők lettek már megoldva rajta

- fojtószelep kitakarítva

- trafóhíd csere

- gyrtyák csere

- hőmérséklet jeladó csere

 

a hiba továbbra is fennáll.

Kaptam olyan lehetőséget, hogy kipufogó szelep,de nem értek vele egyet mert amikor meleg a motor akkor már szépen csendesen és simán jár.

Kérem segítsetek.

Emailem: kovacs.zs.janos@citromail.hu

XBF Creative Commons License 2014.01.09 0 0 967

Üdvözlök mindenkit!                                                                                                                                               Nagyon hasznos hibajavítási tanácsokat olvastam.Sikerűlt megoldani, F Asztrám megoldhatatlannak látszó hibáját.Köszönet,taisanyi56,2011.04.25.kei javítási ötlete alapján.Külön köszönet a fényképért.

btibi66 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 966

Sziasztok!

Van egy 1999-es opel f astrám, aminél olyan hiba lépett fel ami lehet, hogy egy tanulmányúttal is felérhet.

Az autó simán indul, majd amikor rákapcsolom a világítást azonnal megáll, és kép se hang. semmi nem világít, csak a belső világítás halványan. Hol keressem a hibát?

fickó30 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 965

Sziasztok..

 

Kedves Opel Mágus.. Ha bp körül elérhető vagy, megköszönnék egy elérhetőséget, mert szeretném ha ránéznél az autómra, elvileg nekem is laza a láncom, mert melegen folyamatosan csörög. Lehetséges, hogy cserélni is kell, úgyhogy mindenképpen szükségem lenne egy hozzáértő szakértőre :)

Előre is köszönöm.

Előzmény: opel mágus (941)
matuka10 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 964

Én is kipufogogáz visszavezető(egr) szelepre gondolok,ha nem akartok rákölteni feleslegesen először dugozátok le a visszavezető szelepet. Az EGR szelep alatti tömités ,helyére csináljatok alu lemezből egy zárt tömitést.

Előzmény: Laca014 (934)
obameg Creative Commons License 2014.01.03 0 0 963

Szia!

 

Tudnal elerhetoseget adni,ha bpn praktizalsz?

 

zoli@jeszrend.hu

Előzmény: opel mágus (907)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.29 0 0 962

Írj egy levelet

Előzmény: ctrketto (961)
ctrketto Creative Commons License 2013.12.29 0 0 961

Sziasztok. 

 

 

2004es opel astra g 1.7cdti hibám van.

 

Kb.4 hónapja tart az autó 4es és 5ös fokozatban produkálja h 3200fölé nem engedi a fordulatot. 

 

Ennek köszönhetően elég lusta országúti forgalomban.

 

Kezdte motor diagnosztika lámpával felvillant elaludt mostmàr az nincs van cserébe szerviz lámpa állandóan. :)

 

Indításkor néha megtorpan a motor de nem áll le és csak egyszer teszi.

 

Kiolvasták a hibát nyomás érzékelő hiba, de aki megnézte az autót nem vállalja a javítást.De annyit mondott gondoljam meg kihez viszem, mert lehet valaki célirányosan tudja a hiba okát és azt cseréli Csak!! ki vagy nekiáll tippelgetni és vagy bejön vagy nem...ez anyagilag nem túl jó lehetőség. 

 

Ő az utóbbi szerelő lett volna ezért nem vele javittatom.

 

 Ha valaki járt már így vagy tud megbízható szerelőt(Bp.és környékén)

 

Kérem segítsen. ...Köszönöm

 

Bagi Erika Creative Commons License 2013.12.15 0 0 960

Köszönöm szépen.

fogat6 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 959

Gyanús, hogy az utasteret fűtő radiátor, vagy annak a csöve ereszt. Ha szerencséd van egy tömítés csere kell csak.

 

Előzmény: Bagi Erika (958)
Bagi Erika Creative Commons License 2013.12.14 0 0 958

Sziasztok! 2004-es évjáratú Opel Corsa autómban nedves a padlókárpit a jobb oldalon. Ez mitől lehet? Egy hete jelentkezett a probléma, miután a kocsiban fel lett töltve a fagyálló és meg volt az olajcsere.  Segitségeteket előre köszönöm.

Glast Creative Commons License 2013.12.11 0 0 957

Kedves Njoeker!

 

Nekem is ugyan ez volt. 2006-os G Astra. Azt figyeltem meg, hogy a műszerfal világítás kapcsolója lehet érzékeny, mert amikor elsötétült minden kicsit tekertem rajta le és fel és akkor megint visszatért a fény. Nálam annyi plusz, hogy lehetséges hogy a hátsó lámpák is elaludtak ezzel egyidejűleg, mivel mögöttem jöttek kocsival és később ezt jelezték. Én is gondoltam, hogy szerelőhöz viszem, de ha nem produkálja akkor a problémát akkor hiába. Márkaszervíz mit mond vajon?

 

Üdv: Glast

Előzmény: njoeker (952)
matuka10 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 956

A fojtószelepházat és a szívócsőt egy kis gumicső köti össze ,ha kireped a gumicső akkor nincs megfelelő fojtás és ezért pörög fel a motor.

Előzmény: Tymmo (936)
Áldott Ferenc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 955

Nem hiszem hogy az lenne. Valami elektromos gond lehet mert amikor indítok akkor az egész müszerfalon rezegmozog minden mutató....

Qkorica Creative Commons License 2013.12.10 0 0 954

Ékszíj?

Előzmény: Áldott Ferenc (953)
Áldott Ferenc Creative Commons License 2013.12.07 0 0 953

Sziasztok. Próblámám van amiben segítségeteket kérem. Opel astra G 2002 1.4 benzin. Menet közben csökkent a teljesítmény, 5 sebességben lefulladt  2-es 3-asban alig ment. Alapjáraton csak pár henger ment. Gyertya gondra gyanakodva cseréltem őket de utána nem indul a kocsi csak kerreg vagy recseg. Mintha nem forgatná a motort vagy nem is tudom milyen hangja van. Tud valaki nekem segíteni mi lehet a baj?

njoeker Creative Commons License 2013.12.06 0 0 952

Tisztelt fórumozók!

 

2008-as G Astra problémával fordulok hozzátok.

 

Teljesen kiszámíthatalan módon a világítás bekapcsolásakor időnként világít, máskor nem világít a műszerfal és a középkonzol, érdekes módon a világításkapcsoló körüli részek világítanak mindig.

 

Ez több problémát is okoz:

1. Sötétben nagyon zavaró, mert ha az ember rápillantana a műszerekre, akkor hosszú idő kell a szemnek, mire átáll a saját fényszóró és a szembejövő autók fénye után a sötét műszerfalra. (A tompított világítás és a reflektor mindig működöt eddig, függetlenül attól, hogy a műszerfal világít-e vagy sem.

2. Amikor a műszerfal nem világít, akkor nem üzemel a ködlámpa és a bekapcsolva hagyott fényszóróra figyelmeztető hang sem. (Üzemel viszont a lámpa dölésszögének állítása.) A ködlámpa igen fontos volna, épp a napokban utaztunk nagy ködben, amikor elindultunk, jó volt, és a köd kellős közepén megint megszünt a fénye. Ez egyből látszik, mert kialszik az ikonja a műszerfalon.

(Nem akarom bonyolítani, de olyan szitu is akadt már, hogy bár elaludt a műszerfalvilágítás, mégis ment a ködlámpa, a lényeg, hogy többnyire inkább nem megy.)

 

Autóvillamossági műszerészhez elvittük már, amikor leálltunk az autóval, akkor épp nem világított, de mire a műhelybe álltunk, megint jó volt, erre viszont azt mondta a műszerész, hogy így nem tudja kimérni a hibát.

 

Tapasztalt már valaki ilyet?

 

Minden ötletet köszönök előre is.

 

Njoeker

q.zsolti Creative Commons License 2013.11.25 0 0 951

üdv segítséget kérek.

tempomat kapcsolót tettem az astra h-ba. Mivel benne van a program csak aktiválni kell. Működik is jól. Ott rontottam el hogy később tudtam meg hogy kell CIM modul megbontása nélkül kart cserélni.  A kipörgés gátló hibát jelez nem is működik. Hibakódot törölni nem tudunk. Ami befolyással lehet rá :   kormányszög elfordulás nincs kalibrálva. Ezt a hibakódot sem tudjuk törölni.    Elképzelhető hogy valamit elfordítva raktam össze a CIM modulban?  kapcsoló tökéletesen működik minden funkciójában. 

Milyen megoldást tudna valaki javasolni.   Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!