Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szilvafan Creative Commons License 2010.03.02 0 0 2002

igen, pont ezt csinálta, mintha a turbo nem működne.

Aztán hazaérve 2 teljesen más hibakódot írt ki, viszont azóta, hogy a városban használom, minden OK vele. Az jutott eszembe, hogy mivel közvetlenül a légszűrőcsere után vagyok, és nagyon koszos volt a szűrő, nem lehetséges-e hogy csak át kellett állnia a nagyobb átengedett mennyiségre ? vagy ez csak hiú remény, hogy ne kelljen méregdrága kütyüt cserélni benne ? :)

 

Lesz lurdys találkozó csütörtökön ? és előtte megint játszik a MOL-kút 7 órakor ?

Előzmény: JGab (2001)
JGab Creative Commons License 2010.03.01 0 0 2001
Légtömegmérő az valami pici, de drága kütyü. Pontosan nem tudom mit csinál, de gondolom nevéhez méltóan méri a motorba jutó levegő mennyiségét.
Ismerősömnek BMW-ben 70e körül cserélték. De nem szabad ész nélkül nekifogni, lehet más oka is, mint amit a hibakód kiír (Nekem anno turbo lefújószelep hibára turbocsövet kellett cserélni).

A sebességet azért korlátozza, mert vészprogramba rakta magát, és ott 3000 a max fordulat. Nekem is ugyanez volt, más hibakóddal. Ha jól sejtem, gyorsulni sem szeretett, mert ilyenkor a turbonyomást is elengedi 2000 felett.

Először nézz szét a cruiserforum.de -n, hogy mit írnak ezekre a hibakódokra.
Aztán el lehet menni egy maszek szerelőhöz, de a nem gyári műszerek kevesebb, és néha rossz infót adnak
Az Emil Frey egy tizesért olvas hibakódot. Ők azért jó eséllyel megmondják, hogy mi a valós baja.
Előzmény: szilvafan (2000)
szilvafan Creative Commons License 2010.03.01 0 0 2000

Szia nzpt !

 

dízelesek , figyeljetek, volt már valakinek P 0070 és P 0100 hibakódja ? Nekem tegnap, ahogy kiértem a pályára, kijelzett a motorvezérlés, és az a rohadék elektronika visszavette a sebességet 120-ra. Egész Fehérvárig nagyon jó kisfiú voltam, tök szabályosan közlekedtem :) Ott megnéztem a kódot, és el is tűnt a jelzés. Erre, visszafelé 15-20km a pályán, és ugyanaz...

Annyit találtam csak róla, hogy valami környezeti hőmérséklet érzékelő a 70-es, és légmennyiség-mérő hiba a 100-as. Mi a franc az a légmennyiség-mérő, és emiatt miért veszi vissza a teljesítményt ?

egyébként, meg további szép napot kívánok mindenkinek, ne búsuljatok, hogy hétfő reggel van, már csak 4 és fél nap , és jön a hétvége ! :)

Előzmény: nzpt (1999)
nzpt Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1999
NzPt1
nzpt Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1998
Sziasztok, én is felteszek pár képet PiTimről:)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1997
Ismerősöm vitt be hozzájuk.Ez volt az első,-amit szervízeltek,de ha a Fiat megvette a márkát-akkor szokniuk kell./szerintem/
Előzmény: choppers13 (1996)
choppers13 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1996
Ja, ez nem gáz. Ismerősöd volt ott vagy nem, és mit szóltak a PT-hez?
Előzmény: cruiserem (1993)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1995
Köszönöm!!-mindjárt jobban érzem magam./én nem tartottam soknak és mindent becsületesen megcsináltak./Most be lehetne nyomni-olyan szag/-vagy illat /van a kocsiban a klímatisztítótól.
Előzmény: nacbalamber (1994)
nacbalamber Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1994
Véleményem szerint teljesen korrekt... :-D
Előzmény: cruiserem (1993)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1993

Helló Mindenkinek!!

Meg volt a szervíz!-47050ft-ban állt meg.Olaj,olajszűrő,gázolajszűrő,pollenszűrő.fékolajcsere,klímatisztítás,levegőszűrő.anyag és munkadíj-cakk-pakk.Idáig minden rendben!!!Sok,vagy kevés-nincs viszonyítási alapom.

MarE3k Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1992
Hello 4all!

Hányan leszünk márc. 4.-én? szerintem én fent leszek! De most időben csatlakoznék a konvojhoz :D
csak john Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1991
Örülök, hogy hamarosan cirkálsz! Jövő héten csütörtökön várunk a Lurdy-ban!
Előzmény: choppers13 (1990)
choppers13 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1990
Helloo mindenki!

Megjött a jó idő és már én is lábadozok itthon, tök jó. A pt-im napozik az udvaron, még egy kicsit pihen és cirkálunk egy jót.
Ez tényleg úgy van ahogy írjátok a sok kis apró nyűgöt elnézzük az élményért.
Amúgy szerelői vélemény hogy a pt-t nem nehéz szerelni nincs agyon bonyolitva, és egy ügyes szerelő simán elbír vele, a szervizben meg nem mindig a szerelő ügyességét fizettetik meg. Az én ismerősi körömben közel nem kell annyit szerelni az autót mint nekik pedig többnek fiatalabb is a járgány, én meg tényleg használom minden körülmény között, vagy írta valaki hogy nem mindegy melyik napon gyártották a járgányt és lehet jót fogtam ki, talán.D-
csak john Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1989
A Castrol szerint csak 5w-től induló olajokat ajánl a nagyobb benzinesekbe, a többit nem néztem (a gyári szarvízkönyv is 5w30 olajokat írogat). Ha végig kinyitogatod a kiadott füleket, akkor a különböző folyadékokra ad ajánlatot és írja a mennyiséget.
Előzmény: MarE3k (1982)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1988
Ma feltettem az ablakokra a légterelőket!!Szuperek!!
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1987
köszönöm!!Jöjjenek
Előzmény: nacbalamber (1986)
nacbalamber Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1986
Üdv, lesznek elméletileg gumitálcák is, a csomagtértálcáról már levették a méretet, várom, mikor szólnak, ha megvan, akkor teszem fel a képet


Minden jót!!
Előzmény: cruiserem (1972)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1985
Szia!!-nálam ugyanez volt,de egy relé közbeiktatásával elmúlt a probléma!!Sürgősen és mielőbb csináltasd meg aut.vill.szerelővel,mert sokba fog kerülni a komplett kapcsoló cseréje.9,5-10 amper folyik át a kapcsolón,amit a benne levő műanyag kütyü nem bír és elég!!/fehér füst kiséretében,!!/
Előzmény: 9696 (1984)
9696 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1984

Sziasztok PT-sek!

 

Az ablakemelő kapcsolójának világítása már engem is kiakasztott. A négyből egy világított....aztán egy alkalommal kiszereltem, hogy szétszedem. De elég nehezen akart szétjönni, egy picit feszegettem, de féltem, hogy eltöröm. Feladtam és visszaszereltem. Aztán csodák csodája--most világít mind a négy..valami apró kontakt hiba lehetett. Viszont a ködlámpa kapcsolóm állandóan bekapcsolt állapotban van, akkor kapcsol ki, ha folyamatosan nyomom a kormányoszlop felé, így inkább kivettem a biztosítékot. Szétszedni nem merem, pedig valaki írta, hogy már csinált ilyet, állítólag meg lehet javítani házilag. Van valakinek tapasztalata? Köszi, szép napot mindenkinek!

Előzmény: szilvafan (1975)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1983
Nagyon köszönöm a kedves segítőkészségeteket!Holnap reggel 8-ra viszem Lellére a fiat szervízbe-vállalták a szervízelést.Később megírom a tapasztalataimat és mit mennyiért csináltak,valamint-miképpen voltam megelégedve.
MarE3k Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1982
megadom szívesen a gyári specifikációkat. motort adjataok és mondom miből mennyi és milyen van előírva.

példa:

Castrol
1.6 benzin edge 5w30/ Magnatec 10W40 4,30 liter
2.0 és 2.4 benzin edge 5w30/ Magnatec 10W40 4,80 liter
én EDGE-el járok
CRD dízel: bármily meglepő :) Edge 5W30 és Magnatec 10W40 de 7 liter!!

elvileg 12000 km a csere ciklus. én a 10re esküszöm

hűtőrendszer 7 liter, dízelnél 9l

kéziváltó 2,4 liter automata 3,80 liter

árak privátban vagy email! Mobil 1 is jóárasított!!


amiket írtam, nem a Chrysler specifikációi, de nekem ez van meg. Ennek alapján tudok hozzá rendelni.
Előzmény: JGab (1981)
JGab Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1981
Szervize válogatja, hogy dolgoznak-e hozott anyagból. Szerintem a maszek szervízek nagyrésze bevállalja.

Hűtőfolyadék: Azt gondolom, hogy ebből a szempontból 12 egy tucat, nem hiszem, hogy különleges lenne ez a motor. Ne felejtsd el, hogy ez gyakorlatilag egy merci blokk, 220CDI-kben, de nagyon sok Sprinterben is ez van. Valamirevaló szerelő látott már ilyet.
Fékolajról hasonló a véleményem.

Legfeljebb guglizz rá, hogy milyen mennyiség kell.
Előzmény: cruiserem (1979)
MarE3k Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1980
Balatonfüred? Itt van egy megbízható contactom! ha érdekel, anyagilag is korrekt.
nem erőltetem, de motorolajat tudok hozni neked! Add meg légyszi, hogy milyen motor van a PTben és megírom a belevaló olajat és az árát is!


Üdv
Előzmény: cruiserem (1979)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1979
Castrol olajat szeretnék bele töltetni,lehetőleg az előírt minőséget.Úgy szeretném,hogy megrendelném e cuccokat egy autósboltban és vinném a szervízbe.Fékolaj csere is esedékes lenne.hűtőfolyadék is lassan öt éves-ezt is előírja a kiskönyv.Ezekhez észrevétel??
Előzmény: JGab (1978)
JGab Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1978
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy reggel elviszem az autót a szervízbe, és mondom, hogy délután jövök érte.
A szűrőket meg, olajat beszerzi a szerelő. Annyi a lényeg, hogy megbízható legyen annyira, hogy ne valami lónyálat töltsön bele rendes olaj helyett.
Előzmény: cruiserem (1977)
cruiserem Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1977
köszönöm mindenkinek a segítséget.Olajszűrő,gázolajszűrő,pollenszűrő,légszűrő ezeket sima autósbolt megtudja rendelni??-utángyártott vagy eredeti kell bele?Első szervízelésem lesz ezért lenne jó tudni.Te már több mint 100ezer km-t mentél vele-ezért kérdezem.
Előzmény: szilvafan (1975)
Hajma Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1976
Nem itt volt valakinek lefényképezve az autója menyasszonyi csokorral az elején?
szilvafan Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1975

így van.

Most jövök a szervízből, mert autóvillamossági apró-cseprő sz@rügyek voltak vele, mint a duda, a műszerfal világítás, ablakemelő világítás, meg persze a rohadék beton virágtartó miatt összetört tolatólámpa.

Amíg a villanyszerelők egerésztek az autóban, addig a másik szerelő (aki először látott PT-t alulról) simán megcsinálta az olaj+ szűrőcserét, légszűrőt, pollenszűrőt, gázolajszűrőt cserélt, alulról átmnézte a kocsit,1 óra alatt, és 5.500 Ft-ot kért érte.

Elektromos részről már nem ilyen sima ügy volt, a duda reléje ugyan működött, de be volt égve, viszont érintkező tisztítás után működik. Azzal együtt, úgyérzem a Chrysler elektromos tervezőire ráférne némi továbbképzés, vagy legalább egy pár számtanóra, ahol elmagyaráznám nekik, hogyan kell kiszámolni az átfolyó áramot, hogy ne égjen be a ködlámpa kapcsoló meg a duda reléje.

A műszerfal szétszedéssel a srác már majdnem tökönszúrta magát, telefonos segítséget kellett kérnem a celldömölki bontós Tamástól, aki tök rendesen segített is, viszont szinte az egész elejét szét kellett bombázni ahhoz, hogy 5 db picsányi izzót cseréljünk a műszerfalon.

Az ablakemelő világítással nem boldogultunk, a négyes blokkból a két felső nem műxik, a szerelő sem nagyon mert hozzányúlni, és a Tamás is azt javasolta, hogy amíg a kapcsolónak nincs baja, addig a világítás miatt ne szedjük szét. Állítólag valami gombostűfejnyi, nyákra forrasztott ledek vannak mögötte, és nem javítható.

Van már esetleg valakinek ezirányú tapasztalata ?

Előzmény: JGab (1973)
Meliga Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1974

Sziasztok!

 

klimát egy helyi szervizben kitisztitották a nyáron,kemény 5 ezer jó magyar forintért. az emil frey kb. 60 ezret számit fel a szervizelésért ha nincs semmi komoly gond.

Előzmény: cruiserem (1968)
JGab Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1973

Mit szeretnél csináltatni?

Egy sima olajcsere, szűrőcserék + klímatisztítás? Ezt bármelyik szervízben megcsinálják rutinból. Olyan helyre vidd, akiben megbízol, de különleges szaktudás ehhez nem kell.

Előzmény: cruiserem (1970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!