Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2004.10.14 0 0 787
A télikerttel sincs előre az emberlánya,ha már azt is megtömte ripsz-ropsz.:)
Előzmény: taramiram (781)
Island* Creative Commons License 2004.10.14 0 0 786

Igen, a lényeg az, hogy ilyenkor még a nyáron összegyűjtött maradék energiájukból táplálkoznak és mivel kevés a meleg - nekik legalább 25 fok kell a növekedéshez/virágzáshoz - valamint a fénymennyiség ezért fokozatosan pihenőre térnek....

Bár nálam még a kialakult bimbó-kezdemények erőlködnek a virágzással és persze tudom már előre, hogy ha behozom majd őket kb. 2-3 hét múlva a lakásba akkor még egy darabig gyönyörködtetnek a virágzásukkal, de azt követően hagyni kell őket pihenni ..... vagyis kevés víz és szinte semmi tápoldatozás!!!!

Márciustól kell őket egy kicsit "felturbózni"...addíg téliálom...

 

Levélsárgulás oka lehet a túl kevés vagy a túl sok víz és a tápozás......egy kis "elvonókúrát" javaslok!!!

Előzmény: Zitka (784)
Bermuda3szög Creative Commons License 2004.10.14 0 0 785
Gondolod? Hát remélem, hogy igazad van :)
Én már behoztam őket és szépen felsorakoztak az ablakba.
Ott kapnak sok napot. Na, majd tavasszal meglátjuk :)
Előzmény: Zitka (784)
Zitka Creative Commons License 2004.10.14 0 0 784
Én csak kezdő leanderes vagyok (idén gyökereztettem először hajtásdugványokat), de az a gyanúm, hogy az ősz kezdetével leáll a vegetációjuk - ennyi a magyarázat. Az enyémek se hoznak új levelet, de nem sárgulnak, nem hullajtják a meglévőket. Nemsokára be is hozom őket a garázsba.
Előzmény: Bermuda3szög (783)
Bermuda3szög Creative Commons License 2004.10.14 0 0 783
Sziasztok!
Kaptam nyáron leander magokat, amiket el is ültettem. Lett vagy húsz kis növénykém, szépen fejlődtek, amíg nem nőttek kb tizenöt cm magasra. Akkor aztán sztrájkba kezdtek és nem növekednek tovább. Miért? :(
jbtoth Creative Commons License 2004.10.14 0 0 782

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, mert a leanderek kb. két hete csak sárgulnak, csak sárgulnak. Leszedtem a leveleket, de szegényeknek bizonyos ágai lassan már kopaszodnak. Locsolom, és nyáron tápztam, így öteltem sincs, mert így még nem jártam.

Eddig gyönyörűen virágzott, mindenki a csodájára járt, de most úgy tűnik csütörtököt mondott a tudományom :(

taramiram Creative Commons License 2004.10.14 0 0 781
Télikerttel sem lehetne kirakni minden növényt, nem? Nélkülük üres a lakás.:-)
Előzmény: Island* (780)
Island* Creative Commons License 2004.10.14 0 0 780
Hát igen...dzsungel vagy más...nem is ez a lényeg szerintem .....inkább az, hogy valahogy "családtagok" a növények is, ennek okán nem is bánkódok ha nem a bútorok, hanem a növények vannak nyerő helyzetben a lakásban.....szeretem ha körülöttem vannak és naponta érintkezhetek velük, télikert hiányában pedig csakis a lakás marad a részükre. Remélem nem lesz gond az idei pihenési időszak alatt.....
Előzmény: Len (779)
Len Creative Commons License 2004.10.13 0 0 779
Mi dzsungelnek hívjuk. Engem csak a költözéskor és növénybehordáskor piszkálnak. Különben föl sem tűnik a családomnak, hogy másoknál kevesebb növény van, pontosabban azt szokták meg normálisnak, amit otthon látnak.
Előzmény: Island* (777)
Tozatu Creative Commons License 2004.10.13 0 0 778
Az biztos,ezt elmondom az énuramnak is,hátha kevesebbet morog akkor.
Előzmény: Island* (777)
Island* Creative Commons License 2004.10.13 0 0 777
Viszont az is előnye, hogy olyan télen a lakás, mint egy görög taverna hangulata, nemde??? :))))
Előzmény: Tozatu (776)
Tozatu Creative Commons License 2004.10.12 0 0 776
Ismerős a dolog,ilyenkor kedves családom engem szeretne kint teleltetni.
Előzmény: Island* (775)
Island* Creative Commons License 2004.10.12 0 0 775
Igen igazad van és tudom, hogy ehhez jól be kellett volna gyökeresíteni a szabadföldben egy példányt.....inkább majd jövőre kisérletezek ilyennel. Most mind dézsában van úgyis. Nemsokára ha beköszöntenek a fagyok megint növényház lesz a nappalimból...:)
Előzmény: Tozatu (774)
Tozatu Creative Commons License 2004.10.08 0 0 774
Szerintem ha ki szeretnéd próbálni tavasszal kellett volna kiültetned,hoyg megerősödjön télire,de biztosabb,ha beviszed.
Előzmény: Island* (772)
number01 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 773
Köszi a jótanácsokat, és a féltést.Marad a garázs!
Island* Creative Commons License 2004.10.08 0 0 772

Igazad lehet Cincogi! Azért érdemes lenne egy próbát tenni főleg ha van néhány plussz leandere az embernek...:)

Szerintem fólia alatt is meg tudna maradni......elég szívós növény, főleg az idősebb tövek.

Előzmény: Cincogi (771)
Cincogi Creative Commons License 2004.10.07 0 0 771

Elöször azért érdemes megnézni, hogy hova valósi ez a kertész. Èszak-Rajna Vesztfáliában, ill az egyéb észak-nyugati tartományokban nagyon enyhe a tél a mienkhez képest.

Előzmény: Island* (770)
Island* Creative Commons License 2004.10.06 0 0 770
Egy német kertész oldalán olvastam és láttam, hogy a mediterrán jellegű növényeit (pálmák, banán stb.) télire úgy védi a kemény hideg és a csapadék ellen, hogy egy kisházszerű képződményt épít köréjük ősszel, aminek a teteje plexi. Tavasszal meg elbontja. Lehet érdemes lenne egy-egy növényen kipróbálni nálunk is! Ha ott "működik" akkor itt is szerintem!
Előzmény: Zitka (769)
Zitka Creative Commons License 2004.10.06 0 0 769

Az "ennél szokott hidegebb lenni" félmondatom természetesen a szabadban-ra vonatkozott - ha esetleg félreérthető lett volna. :-)

A garázs hőmérséklete attól is függ, hogy kertben van-e, vagy alagsorban, fűtenek-e mellette/fölötte...  Pont a garázsban nem mértem télen a hőmérsékletet, de érzésem szerint melegebb volt, mint a lépcsőházban. Ott a leghidegebb napokon sem csökkent +5 fok alá (pedig elég nagy felületen kopolit üveg a fala, ami kb. nulla hőszigetelésű). Igaz, mi elég ritkán használtuk a garázst, mert olyan hülye meredek a lejárója, hogy pont amikor kellene (jeges, havas napok), akkor nehéz a ki-be állás. Sajnos nem mi építettük, így vettük a házat. :-( Félszuterénben van. Majd idén teszek oda egy hőmérőt a kíwáncsiság ;-) kedvéért. Az angyaltrombita remekül bírta, gyönyörűen virágzott is - igaz, elég későn kezdett neki.

Előzmény: kiwancsi (768)
kiwancsi Creative Commons License 2004.10.06 0 0 768

 

 

Nem tudom mennyi lehet egy fűtetlen garázsban, nyilván attól is függ, milyen hosszan van hideg. Azt ugye kiszellőztetjük ahányszor a kocsi bemegy, de aztán a motor fel is fűti talán. Az enyémek jól bírják, sőt a muskátlik egy része is, de valahol itt lehet a határ, mert pl. a tiroli többnyire elfagy.

Előzmény: Zitka (767)
Zitka Creative Commons License 2004.10.06 0 0 767
Épp a múlt heti Nők Lapjában volt egy nagyon jó kis táblázat, hogy melyik mediterrán növény mekkora mínuszokat bír ki takarás nélkül és takarással. A leanderre -5 ill. -8 fokot írtak. Ennél sajnos szokott hidegebb lenni.  Még a füge is el szokott fagyni, pedig az - a táblázat szerint -   -15 ill. takarással -20 fokot is kibír.
Előzmény: Keszthely1 (766)
Keszthely1 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 766

Sajnos  el fog fagyni  kár érte .Vágd vissza -4c  fagy már komoly kárt tesz benne.

Ha a töve átvészeli a fagyokat ,  minden évben új hajtásokat hoz nem fog virágozni.

 

 

Előzmény: number01 (764)
kiwancsi Creative Commons License 2004.10.02 0 0 765

 

 

A mi garázsunk sincs gumiból, ezért a leándereket mindíg megnyirbálom teleltetés előtt.

 

Azzal amit kérdeztél én is kísérletezni akarok, de nem a 20-40 éves leándereimet teszem az esetleges sikertelenség áldozatául.

 

Most nevelek fehéreket erre a célra, mert azok tűnnek a legstrapabíróbbnak, egy biztos, takarás nélkül az egyik már elfagyott és a tövéről hajtott ki. Az is csak azért mert az elfagyás után a cserép fagymentes helyre került.

 

Úgyhogy a takarás módját is ki kell találni.

 

szia

kiwancsi

Előzmény: number01 (764)
number01 Creative Commons License 2004.10.02 0 0 764

Hallott-e valaki olyat, hogy kiültették a leándert, és ott telelt át is.

Nagyon fontos lenne tudni, mert a garázsom már fellázadt, a leanderek hatalmasak, és lehet, hogy kibirnák, de hogyan?

kiwancsi Creative Commons License 2004.09.30 0 0 763

 

 

Na szép! Azt hittem tényleg fel lehet tenni képet:-(((((

Az ominózus leánder

 

Mégis!!!

 

Na jó. Akkor ezt küldöm Nektek szeretettel:-)

kiwancsi Creative Commons License 2004.09.30 0 0 762

 

Sziasztok!

 

Tényleg jobb ha megvárod míg bozontos lesz a gyökere, mert eleinte nagyon törékeny.

Egyébként nem szoktam a kicsiket teleltetni, bent tartom egy ablakpárkányon.

 

Ő 10cm-esen érkezett a Garda tótol néhány éve.

 

sziasztok

kiw

Előzmény: kiss.feri (758)
Island* Creative Commons License 2004.09.28 0 0 761

A visszavágás bármikor elvégezhető, természetesen a virágzó hajtások megsínylik. Ilyenkor ősszel a hajtások is telirakódnak bimbó-kezdeményekkel, amelyek csak jövőre tavasszal kezdenek kifejlődni, úgyhogy aki csak teheti az ne metssze meg a leandert, maximum ha igényli a formája vagy fel van nagyon kopaszodva.

Én most tavasszal (márciusban) metszettem meg az enyémeket, ennek okán jó bokrosak lettek, viszont a virágzás később indult be kb. két hónap csúszás volt  a korábbi évekhez képest. Egyébként rendkívül igénytelen növény, minusz öt fokig biztosan télálló. Én februárban kénytelen voltam kidobni őket a meleg szobából a terszra ugyanis tiszta tetű volt az összes és már nem bírtam velük, ahhoz meg nem volt kedvem, hogy a permetszert szívjam be én is... szerencsére semmi bajuk sem lett! :)

Előzmény: ladyslaus (760)
ladyslaus Creative Commons License 2004.09.27 0 0 760

Sziasztok!

Van egy elég kb. 2méter magas leanderem ami elég terebélyes:), ennek nagyon örülök mert jól mutat a teraszomon, de jön a tél és be kellene vinnem ahol nem fér már el. (Garázs ideális hely neki télen? Nyitogatom az ajót 2x naponta, nem fázik meg?)

Kérdésem az lenne, hogy szabad-e ilyenkor ősszel visszavagdosni, hogy kisebb legyen? Hogyan tegyem ezt? Vagy jobb lenne tavasszal? most még teli van virággal és gyönyörű. Köszi előre is a válaszokat!

Tozatu Creative Commons License 2004.09.24 0 0 759
Földbe bármikor beültetheted,csak ne locsold túl és ne is száradjon ki a kicsiknél teljesen,de akkor szoktam már földbe ültetni,mikor bolyhos már a gyökere.A leándernek még sok ideje van.
Előzmény: kiss.feri (758)
kiss.feri Creative Commons License 2004.09.24 0 0 758

Sziasztok!

Augusztus végén Horvátországból hoztam leander hajtásokat.Vízben gyökereztettem,és 3 hajtáson már van is néhány gyökér.Szerintetek ezeket beültessem földbe?Megtudnak még erősödni teleltetésig?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!