Keresés

Részletes keresés

papo48 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 348

Ezt a száradást mi okozza a szárazság vagy valami betegség?

Előzmény: alfi13 (347)
alfi13 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 347

Pár éve ez a módszer nálam bevált amit Ali-bá irt. Csak én 2 napig egy vödör vizbe tettem egy árnyékos helyre,utánna jól beiszapoltam és megeredt.

Előzmény: papo48 (346)
papo48 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 346

köszönöm a válaszod.

Előzmény: Ali-bá (345)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.30 0 0 345

Valószínű, hogy ültetés előtt elszáradt a gyökere. Vedd ki a földből és vágd meg a gyökerét, hogy él -e. Ha tatálsz fehér metszlapú gyökeret, akkor metszd meg a gyökereket, mindet az élő részig, ültesd el ujra beiszapolva és vágd vissza a kisfát a két alsó hajtásig. Utána lessed naponta, az jót tesz neki. Reméljük megmarad.

Előzmény: papo48 (344)
papo48 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 344

Na így szárad elfele.

Mi lehet a baja ?

Előzmény: Ali-bá (343)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.28 0 0 343

Képet nem tudnál feltenni róla, mert így minden bizonytalan, ezer és egy oka lehet.

Előzmény: papo48 (341)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 342

A  Freedomon csodálkozom ,ez a mindenrészentermek és megszakíthattok fa.

A Mutsun és a Goldenen nem,ezek hajlamosak az alternanciára.A Mutsut tavaly túlterheltem,na idén semmi,de nem is baj,ez lesz  a gyűjteményes fám,az összes lehetséges ágát átoltom-szemzem újakra /mert nálunk senki sem szereti/ ,a Goldennél már sikerült legyőznöm az alternanciát,azon idén is lesz szépen.

Előzmény: Ali-bá (338)
papo48 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 341

Sziasztok !

Az őszön ültettem egy pár almafát  ( talajfertőtlenitővel) most a tavaszon szépen ki is hajtott de az egyiknek a levele elkezdett száradni .

Szerintetek mi lehet a baj minek szárad elfele?

alfi13 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 340

Már azt gondoltam a metszésel szurtam el valamit nálam is az összes alma jól virágzik. A Mutsu csak néhány virág van.

Előzmény: Ali-bá (338)
tp329 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 339

No, akkor nem csak én jártam így. Nem jó, de kicsit nyugodtabban nézem a virág nélküli almafákat. Bár nem értem, anyunál szó szerint vízben álltak hónapokon kersztül, azok tele vannak virággal?!

Előzmény: Ali-bá (338)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.26 0 0 338

Más is panaszkodik idén az almákra. Nálam is sztrájkol néhány fajta / mutsu, freedom, golden, csörgő alma/. Azt hiszem a tavalyi esős év nem kedvezett a rügydifferenciálódásnak. Az idared, a gloster, az éva viszont szépen virágzik, a jonathan meg közepesen.

Előzmény: BöPö (337)
BöPö Creative Commons License 2011.04.25 0 0 337

A kevesebb, az rendben van, de nálam 5 fából 1 virágzik, és azon is csak pár darab van....

Előzmény: imkerei (336)
imkerei Creative Commons License 2011.04.25 0 0 336

Idén nálam is kevesebb virág volt az almafákon. Az almafáknál is felléphet szakaszosság a termésban. A tavalyi csúcstermés után nem is vártam azonos mennyiséget. Talán a kevesebb virág nagyobb gyümölcsöket fog jelenteni.

Előzmény: BöPö (335)
BöPö Creative Commons License 2011.04.25 0 0 335

Fiatal almafáim tavaly tele voltak virággal....idén talán egy fán van 2 virág. A metszéssel eltolhattam vagy valami más lehet a gond??

Deryan Creative Commons License 2011.04.21 0 0 334

Ali-bá, én sohasem neveltem fákat habár kertes házban nőttem fel. Ami nőtt az természetes volt. Úgy cseppentem bele. Természetes volt a zöld környezet, a teremtésében, alakításában nem vettem részt. Így utólag látom s sajnálom, hogy mennyi mindent elmulasztottam.

Most viszont minden kis levélkét egyre nagyobb érdeklődéssel, örömmel nézegetek. A most ültetett fáknál pedig jobban aggódom sokszor talán mint kellene.

Előzmény: Ali-bá (333)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.21 0 0 333

Ott bújik a virág elő, öröm a házhoz, teremni fog.

Előzmény: Deryan (332)
Deryan Creative Commons License 2011.04.20 0 0 332

Köszönöm a megnyugtató szavakat! :)

 

Ilyen is van ám rajta :)

Előzmény: Ali-bá (331)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.20 0 0 331

Nincs ezzel semmi baj, majd a melegben nekirugaszkodik.

Előzmény: Deryan (330)
Deryan Creative Commons License 2011.04.20 0 0 330

Ali-bá, az Idare nálam még mindig ilyen nyuszifül :(

Lehet, hogy beteg?

 

 

 

A húsvéti rozmaring sem igyekszik. Még csak rügyezik. De ő elég szeles helyet kapott.

A nyári alma levelei viszont szépek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fecoboy24 (328)
Ali-bá Creative Commons License 2011.04.18 0 0 329

Indítsd felfele, ha fácska, aztán majd meglátjuk mire jut.

Előzmény: Fecoboy24 (328)
Fecoboy24 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 328

Sziasztok ma vettem egy húsvéti rozmaring kisfácskát próba cseresznye alapon hátha még nincs késő.

Olvasom ez egy nagy koronát nevelő fa de szinte metszést alig igényel. Most még csak egy egyenes ágból áll. Segítene vki merre indítsam el ami jó is és később előnyömre válhat?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.16 0 0 327

Pedig én azt hittem érthető amit írtam...de nem folytatom.Másképp látunk dolgokat,ez nem feltétlenül baj...én meg senkire nem eröltetem rá a saját nézeteimet.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (326)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.04.16 0 0 326

Kedves Ati!

 

Mi az, hogy igazi kertész?. Dísznövénykertész, zöldségkertész, biokertész, hobbikertész stb. ilyeneket ismerek, de ezt az igazi kertész fogalmat nem tudom értelmezni.

Hosszú dolgozatodból csak annyit tartok érdemesnek megemlíteni, hogy nagyon szomorú amiért ilyen fiatalon, ilyen betegséggel küszködsz. Kíváncsi vagyok, hogyan sikerült beszerezned. Alkalomadtán  erre még visszatérek és ráfogok kérdezni.

Előzmény: Törölt nick (324)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.04.16 0 0 325

Tudom én hogy van az árutermelőknél. Van erre is egy történetem. Egy technikus beosztottam rendszeresen dolgozik kifőzdéknél. Mesélte, miként főznek manapság. Nem pepecselnek tésztakészítéssel, hanem kész tésztát vásárolnak azt vízben kifőzik és máris kész. A krumpli pürét pedig krumpli porból készítik. Nagy zacskóból öntik bele a vízbe. Így gazdaságos. Ahogy a mai haszonelvű kor megköveteli.

Képzeld el, én krumplit termesztek vegyszer nélkül és abból készítem a pürét. Mennyivel macerásabb. Sőt a krumplis tésztához a feleségem gyúr tésztát. Az meg pláne macerás. Előfordulhat, hogy jobb az íze mint annak az  ipari izéknek, de nem akarom megsérteni a szakácsokat. Tegyük fel nem jobb, de valahogy mégis jobbnak érzem amikor eszem. Általában  az ember így van a saját vagy a felesége főztjével. Az almák esetén sincs ez másképpen.

Mi az, hogy nem tudsz oltani? Azt   értem, hogy nem üzlet oltással  bajlódnod ültetvényi méretben, de hogy nem tudsz oltani, ilyet én még nem hallottam. Az inekciók beadása se a főorvos dolga, de azért be kell tudnia adni.

Előzmény: Csarli1 (322)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 324

Kedves Győző !

 

Sem veled,sem a mondanivalóddal nincs bajom.Részben Csarli megadta a választ,a többit meg kiegészítem. Nekem kicsit úgy jött át,hogy csak az az igazi kertész,aki a magvetéstől kezdve jut el a gyümölcsevésig,a többi módszer meg olyan amilyen...ha nem így gondoltad,akkor jó.

Csarli mondandója meg nem csak a nagy termelőkre igaz.A hobbykertészek sokféle szempont alapján kertészkednek,ennek ellenére én nem mondom,hogy a Tiéd rossz és azt sem,hogy az enyémet kell követni.

Abba azért belegondolhatsz,hogy -talán vmennyire ismered az én elképzeléseimet - hagyományos módszerekkel /alany,koronaforma/ mennyit tudnék megvalósítani a mániákus fajtagyűjtésemből...azt alapul véve,hogy a területem nagysága adott,nem növelhető /semmilyen formában.../.

Na csináltunk egy kis vihart a biliben,de sztem ennyi még belefért,nem ?........:)))))

Előzmény: kedvescimbora vagyok (320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 323

Na látod ebben különbözünk.Én nem csak a következő nemzedéknek ültetek /őket egyenlőre nem is érdekli/ .Szeretem a gyümölcsöket és szeretnék még minél több fajtát megkóstólni mielőtt elvágtatok az örök vadászmezőkre.Az egészség meg sajnos megint lényeges pont: sajnos hiába vagyok fiatalabb-nem csak nálad- ettől még nem vagyok jobb állapotban.

Izületi problémákkal régóta küszködök,a jobb térdem meg hetek /inkább hónapok/ óta haldoklik,csak húzom ameddig csak bírom,mert az orvos társadalomról nagyon rossz véleménnyel vagyok,de ez más téma...

Előzmény: kedvescimbora vagyok (317)
Csarli1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 322

„Mely szerint többre becsülöm azt amit valaki két kezű munkával maga megcsinál,  mint amit megvesz?” ebben igazad van, és ez addig működik még valaki „hobbi” szinten csinálja. De sajnos ez nálam nem működik, én sem szemezni, sem oltani nem tudok, és a mennyiség miatt sem tudnám megoldani alanynevelést az almánál. Másnál meg szóba sem jöhet, mert elegem van a hagyományos alanyokból. Nem árú termő ültetvényre valók. Körtét kipróbáltam, nem jött be, ennyi volt.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (320)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.04.14 0 0 321

Lehet, hogy azt teszem. Egész télen babusgattam a magokat, már kezdem únni. Télen ráértem, de most már dologidő van, akad bőven egyéb munka is a kertben. Hajaj!

Előzmény: tp329 (319)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.04.14 0 0 320

Talán te se haragszol meg, de az első mondatodból nem értem a "nem így van"-t. Azért mert amit felsoroltál azzal egyet értek és egyetlen mondatodnak se állítottam az ellenkezőjét.Netán a történet mondanivalójával van gondod? Mely szerint többre becsülöm azt amit valaki két kezü munkával maga megcsinál,  mint amit megvesz? Hidd el az is így van. Ha egyszer eljössz hozzám látogatóba meg foglak róla győzni.

Előzmény: Törölt nick (316)
tp329 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 319

Ha hosszú az ősz vagy enyhe a december, mostanság ugye karácsonykor még nyílik a rózsa, nyugodtan elvetheted a téli alma magokat is. Nekem van/volt Starking, Golden, Jonagold magoncom is.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!