Keresés

Részletes keresés

KÉrdekel Creative Commons License 2014.08.18 0 0 573

Üdv mindenkinek !

 

Arra lennék kíváncsi .hogy a pályarugóra mi szükség van ,ill mit csinál varrás közben ez a dolog ?

A választ előre is köszönöm .

Garázslakó Creative Commons License 2014.08.17 0 0 572

Ha csak a bobbin hiányzik, ne dobd ki. Nekem ugyan nincs, de sok műszerésznél találhatsz ilyet.

Előzmény: apóka51 (571)
apóka51 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 571

Sziasztok!

Hagyatékból került hozzám, egy 60-as évekbeli "szinte új, alig használt " német , Phoenix Duplomatic varrógép, használhatatlan állapotban. Ugyanis a bobinja hiányzik, valahol elveszett, nem került elő. Kérdésem , valaki tudna-e segíteni , lehet-e egyáltalán hozzá beszerezni, vagy" kuka" a gép?  Pár képet teszek fel róla, talán segít a beazonosításban.  E-mail: novak51@gmail.hu

Köszönettel  István.

Tel.: 30/8285491 

tneandrea Creative Commons License 2014.08.07 0 0 570

Üdvözlök mindenkit!

Én is varrógépet szeretnék venni. Nekem a szabad gépi  tűzés lenne a fő elvárt tudomány. A régi géppel kukacolni tudok, de a bonyolultabb mintákat már nem szereti.

Az Elna 240-et nézegettem, de Jó volna, ha lenne pelenkaöltés is rajta ezt a Bernette Milan 5-nél láttam, de a London 5 is tudja. Ajánlották még a Janome 423S. 

Jó volna nem csak az eladó tanácsait meghallgatni, mert neki minden eladó, nekem meg túl nagy kiadás.

Ha valaki ismeri valamelyiket kérem segítsen. (Esetleg tud jobbat, hasonló árban)

Andrea

Nyulocsi Creative Commons License 2014.08.02 0 0 569

Helló

 

Gondolom ehhez nem art egy jo eros varrogep

 

Szerintem iparit mert az sokaig birja. 

Sok helyen olcso a textima varrogep vagy (nem tudom mebbyit szannal ra) lattam kuplungos sunstar gepet regebben 40-50 ezer forintert.

 

Fontos h at legyen alakitva 220 V-ra.

 

Szerintem. De hasonlo arakon vannak regi lutznik, neumann, pfaff, es egyebb femhazas gepek, amik jok lehetnek ilyen celra.

Ezek meg jo anyagokbol vannak nem.agyon bonyolitva.

Előzmény: artila73 (568)
artila73 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 568

Sziasztok. Varrógépet szeretnék venni. Fotóalbum borító varrásához, bőr anyaghoz. Fontos a kisebb-nagyobb öltés..szinte semmi más :D Mit tudtok ajánlani?? Ne legyen túl drága :D Előre köszönöm

Garázslakó Creative Commons License 2014.07.23 0 0 567

:-)

Előzmény: kakukk7 (566)
kakukk7 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 566

Ez jó lenne, csak a kivitelezésen gondolkozom. Most elutazom és csak 1-1 napot leszek itthon, de aug. közepe-vége felé itt jelentkezem és kiviszem a gépet! Előre is köszönöm!

Előzmény: Garázslakó (565)
Garázslakó Creative Commons License 2014.07.21 0 0 565

Napközben Szentendre déli részén vagyok elérhető, ha hozod-viszed, segítek...

Előzmény: kakukk7 (564)
kakukk7 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 564

Köszönöm még egyszer. Ám -ugyan műszaki vagyok- de nem vagyok egy varrógép szerelő, mert "csak" tanító néni vagyok. Szóval szívesen elviszem hozzád, ha te vállalsz ilyet és nem vagy a világ végén. Mert nem biztos, hogy a szétszedésre vállalkoznék! Ez  csak kis szerelés volt, ez ment! Jó lenne még sokáig használni!

Előzmény: Garázslakó (562)
Garázslakó Creative Commons License 2014.07.21 0 0 563

A rossz hang jöhet a hurokfogóból is, ezt könnyű orvosolni. Van egy része (közepe) ami áll, körülötte forog. Az olajat a két rész érintkezéséhez kell cseppenteni, először ezt próbáld ki.

Garázslakó Creative Commons License 2014.07.21 0 0 562

Na ez a legkisebb baj, ami lehetett volna. Az lenne a tuti, ha kiszerelnéd a motort, szétszednéd, a csapágyak belsejét és a forgórész tengelyvégeit megtisztítanád, kapna egy kis olajat, aztán 20 évig nem fog megszorulni.

Előzmény: kakukk7 (561)
kakukk7 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 561

Köszönöm a tanácsot lehet, hogy ez volt a baj, szétszedtem és az ékszíjnál megmozgattam, elején nehezem ment, aztán könnyen. Akkor összeraktam és kipróbáltam és ment!!!! Azt nem mondom, hogy tökéletes volt a hangja...olyannak tünt, mint amit meg kellene kenni. Ezt meg kell valahol? 

 

Szóval köszönöm a segítséget, ha bármi probléma adódna, írok itt! :)

 

Persze lehet, hogy ráférne szegényre egy kis szakértő gondoskodás!

Előzmény: Garázslakó (559)
kakukk7 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 560

Szia!

A XVI. kerületben lakom. Mindjárt megnézem, amit írtál, ékszíj levétel, stb...

Előzmény: Garázslakó (558)
Garázslakó Creative Commons License 2014.07.20 0 0 559

Annyit még az előzőhöz: motor csere és a rossz elektronika kiiktatása után el fogja veszíteni azt a képességét, hogy lassan is teljes erővel varrjon. Nem nagy gond ez, a mai gépek zöme ilyen.

Garázslakó Creative Commons License 2014.07.20 0 0 558

Az ékszíjat le kéne venni és megnézni nem a motor csapágya szorult-e meg. Ha könnyen mozog, akkor az elektronika halt meg. Ezt nem érdemes javíttatni, az összes alkatrész öreg. A motor cserélhető, de vele a taposót is cserélni kell. Anyag ár 14 ezer, a munka kis érzékkel házilag is elvégezhető. Melyik kerületben laksz?

Előzmény: kakukk7 (556)
kerek61 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 557

Sziasztok!

Singer 18-2 bőrvarrógéphez keresek bobbint. Ajánlatokat kerek0820@freemail.hu címre várok.

kakukk7 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 556

Sziasztok! Tud valaki segíteni?

Van egy több, mint 20 éves N Columba NP Veritas varrógépem, amit mostanában már ritkán használok. Most viszont használtam volna, de a beindítás után kb 2 métert tudtam varrni és ekkor szép lassan, fokozatosan leállt a motor.  Azóta el sem indul. Gondolom házilag nem javítható. Vagy mégis?

Budapesti vagyok és  nem tudom hova induljak el szerelőhöz. Tud valaki megbízható és nem túl drága szerelőt ajánlani?

Előre is köszi!

charoite Creative Commons License 2014.07.16 0 0 555

Köszönöm a jòtanàcsot!

Előzmény: Garázslakó (554)
Garázslakó Creative Commons License 2014.07.15 0 0 554

Nem a géped típusával lehet a baj, hanem az állapotával. Minden gép alkalmas kukacolásra, ha jó állapotban van, még a 150 éves csónakos Singer is.
Jó tanács gépvásárláshoz: próbáld ki az általad vitt cérnával, a legkényesebb anyaggal, a legnagyobb sebességgel.

Előzmény: charoite (553)
charoite Creative Commons License 2014.07.13 0 0 553

Sziasztok!


Kezdő foltvarró vagyok, nagyon kezdő jó pár párnán egy takarón és egy félen túl...
Aztán bedöglött a varrógépem, ami egy primus nm230, elég régi gép és őszintén szólva úgy éreztem, nem igazán alkalmas erre. Vásároltam hozzá többféle talpat, leginkább a kukacolósat próbáltam használni, de nem varrt szépen és nagyon sok tűt el is tört, mert nem bírta.
Szeretnék most egy olyan varrógépet, ami alkalmas foltvarrásra, applikációk készítésére hobby szinten.
Nagyon megköszönném ha esetleg megírnátok Nektek milyen varrógép vált be. 
Találtam egy toyota quiltmaster 226 típusú varrógépet, ami szimpatikus lenne, de nyilván nem ismerem, hátha akad köztetek olyan aki ismeri vagy esetleg tud róla véleményt mondani.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Szilvi

Marci100 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 552

Üdv!

Eladnám régi, jó állapotban lévő Adria varrógépem!

50 000 HUF

Érdeklődni bármikor lehet!

bravikmarci@gmail.com

06 70 598 3777

Képet emailban birok küldeni.

 

Bravik Márton

nimrod50 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 551

Kedves vitolda !

 

A leírt hibajelenségnek több oka is lehet: Először próbálják kicserélni a tűt, mert ha görbe, öltést hagy a gép. Ha továbbra is kihagy, az már komolyabb problémát is jelenthet.Valószinű, hogy a greifer hegye kopott, elverődött és azért nem tudja levenni a tűröl a hurkot .Ennek a javítását szakemberre kell bízni.Nem tudom merre lakik, de biztos van arrafelé is műszerész, aki megjavítja a gépet.

Sajnos így látatlanba nem tudok többet segíteni.

Üdv.: Nimrod50

 

Előzmény: vitolda (548)
Garázslakó Creative Commons License 2014.06.09 0 1 550

Sziasztok. Műszerész vagyok. Visegrádtól Békásmegyerig vállalok javítást.

Dávid100 (X) 2014.05.31 0 0 549

Kedves Fórumozók!  Ha van egy percetek nézz be ide: http://Csereweb.hu

vitolda Creative Commons License 2014.05.31 0 0 548

Kedves Nimrod50!

Barátnőmnek van egy kb. 40 éves Neumann hordozható varrógépe. Az a gond, hogy nem jól működik az öltéshossza, egyenetlen, helyenként kihagy. Tudnál segíteni, hogy mit lehetne csinálni vele, mitől javulhatna meg? Vagy hová lehetne elvinni.

Köszönettel,

nimrod50 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 547

Üdv.

Javaslatom a következő:

Vegyél kézbe egy darab anyagot, és fűzzél be jól elütő színű cérnát a gépbe, és kezdjél el a legelső varrásminta ikonnal varrni egy sort.Ismételd meg egyenként minden mintajelet egy-egy sor varrással, és így megtapasztalod, hogy melyik jel milyen varrásmintát takar.

Így megtapasztalhatod az egyes jelek varrásmintáját.

Üdv.. Nimrod50

Előzmény: léri1 (546)
léri1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 546

Sziasztok. Van egy Textima 4690 (Famula Veritas) varrógépem. 16 program van rajta, de nem tudom hogy melyik mire való, ugyanis van több egyenes és cikk-cakk is rajta, és nem tudom hogy miben különböznek egymástól. Köszi

szabi7911 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 545

Sziasztok!Valaki tudna e nekem segiteni abban hogy most kaptam egy Union 2 M tipusú varrógépet és kihagy az öltés amúgy nagyon szépen varrna!nem tudom mi lehet a baj már mindent kipróbáltam!

 

Eniac1 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 544

Van egy Csajka III, 80-as évekbeli varrógépem. Müködik, varr, de állandóan szakitja el a felső szálat. Az alsóval nincs gond. Tudja valaki, mit lehet esetleg beállitani, kiengedni, olajozni, stb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!