Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2010.03.13 0 0 767
Az arany azonositasanak valoban legkezenfekvobb modja a surusegmeres (nemi tapasztalatattal egyszeruen az, hogy megemeled). Kb. egy evvel ezelottig ez megbizhato modszer volt, mara sajna nem teljesen az. De akik arannyal foglalkoznak, mar min. masfel eve tudnak a volframos disznosagroiol, erre felkeszultek, es ennek megfeleloen vizsgaljak a tomboket.
Sokan hasznalnak probasavat, de ez nem teljeskoru megoldas (raadasul a wolframos aranytomb kivul szinarany, probasavra is) , raadasul konnyu hamisitani, sok anyag ad probasavra hasonlo reakciot, mint az arany.
Hazi korulmenyek kozott a surusegmerest tudod konnyen elvegezni, azon tul pedig kenytelen vagy a gyarto, ill. a forgalmazo hitelessegere tamaszkodni, vagy egy ilyen ceget megbizni a tombd vizsgalataval.
Egyebkent neves gyarto tombjet eddig nem probaltak meg hamisitani, egyreszt nagyon nehez lenne, masreszt a legjobb magannyomozo cegekkel talalnad szemben magadat.

Ha bef-i termeket vasarolsz ezert nem erdemes nehany tized % engedmenyert csereben egy ismeretlen nepperrel uzletelni. Ugyanis, egy komoly kereskedo ceg duplan meggyozodik az ertekesitett termek valodisagarol: azaz nem csak a papirt nezi! Es kizarolag ismert forrasbol (azaz a gyartotol) vasarol, nem pedig mindenfele harmad-negyedkezbol.

De a legegyszerubb megoldas: vasarolj ermet, amit tul nagy macera lenne volframmal hamisitani. Ez (http://taxfreegold.co.uk/1915austrian4ducats.html) a 4 dukatos (azon tul, hogy tok jol nez ki) pl. olyan vekony, hogy nem lehet szendvicstechnikaval gyartani, es mivel hajlekony, pillanatok alatt kiderulne a turpissag. Ja, es nalunk kb. tomb arban meg is kapod...
Előzmény: cola1234 (764)
Jalso Creative Commons License 2010.03.13 0 0 766
hacsak nem a chinatungsten altal gyartott tömbrol van szo, amelynek a kozepe a wolfram :)


A Chinese company called Chinatungsten is advertising imitation gold merchandise on its website. The following quote is taken directly from their Tungsten Alloy for Gold Substitution page:

"a coin with a tungsten center and gold all around it could not be detected as counterfeit by density measurement alone ... We are well accustomed to exploit more innovative applications of tungsten products. Gold-plated tungsten is one of our main products."
Előzmény: petike23 (765)
petike23 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 765

Jó ötlet ! ;-))

 

Aki napi szinten foglalkozik arannyal, az már kézbevételkor megmondja, arany-e.

 

Ha nem ilyen vagy, be kell vinni ékszerészhez, próbasavval egy pillanat.

Előzmény: cola1234 (764)
cola1234 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 764
1. Certifikatot nem lehet hamisitani?
2. Mi van, ha veszek aranyat, kapok hozza certifikatot, es a certifikatot melleteszem a hamis aranynak, es ugy adom el?
Előzmény: petike23 (763)
petike23 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 763
certifikátot kapsz hozzá.
Előzmény: cola1234 (762)
cola1234 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 762
sziasztok,

lenne egy kerdesem:
ha aranyat veszek, honnan tudom, hogy valodi? Es ha el akarom adni, a vevo miert fogja nekem elhinni hogy valodi?
A tombaranyrol beszelek, az ekszerrol nyilvan nem tudhatom.
JAMIE21 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 761
...ezért inkább bankba teszed a pénzed,meg biztosítóhoz,ahol szintén jól megfizetnek pár csúcsvezetőt-tulajdonost,meg fenntartanak jó nagy infrastruktúrát....:)))
Előzmény: Lala102123 (760)
Lala102123 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 760

MLM-ben eddig talán csak a kutyagumi értékesítésével nem próbálkoztak még, most éppen az arany van soron.

 

Jól mutatja mindezt, hogy az az "ismerősöm", aki most ezzel az arany befektetési "lehetőséggel" keresett meg, az elmúlt 2-3 évben keresett már meg biztosítási lehetőséggel, lakás-előtakarékossági ajánlattal, sciennettel és különböző csodavitaminokkal és csdalekvárokkal is.

 

Persze én mindig fogadom - és a hozzá hasonló többi szerencsétlent is - de csak azért, hogy a beszélgetés végén mosolyogva mondhassak nekik nemet.

Mert tőlem lehet bármennyire is jó a termékük, azért nem fogom a valós piaci árnak a sokszorosát kifizetni, hogy az mlm hálózatában felette álló ki tudja még hány "vezetőnek" bizosítsam a jutalékát.

Előzmény: Törölt nick (758)
naox Creative Commons License 2010.02.27 0 0 757
"ők nem is igen akarják, hogy én fizikailag birtokoljam az aranyat,"
ez jo. fizess nekik eveken keresztul, oszt majd meglatjuk, hogy mit kapsz. Es mindezt ugy, hogy a cegrol semmi infod, egyetlen mobilszamot tudsz... Es mindezt ugy, hogy mar itthon is legalabb 10 olyan ceg mukodik, ahova bemesz, fizetsz es viszed az aranyadat. Ha 50-ert nem is, de 100Euroert mar szinte mindenki forgalmaz ermet.
Előzmény: Lala102123 (755)
Lala102123 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 756
Nem beszélve persze arról, hogy nyilván mivel MLM hálózatban működik a dolog, ő sem ingyen hirdeti az igét, tehát az ő és felettesei jutaléka is erősen benne van az árban.
Előzmény: Lala102123 (755)
Lala102123 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 755

És a legjobb, hogy a cég üzletkötője, még a személyes talákozásunkkor sem tudta megmondani, hogy mennyi az eladási és visszavásárlási ár. Mondta, hogy nem ez a lényeg, ez mellékes. Na nálam itt teljesen leírta magát. Ígérte, hogy majd átküldi mailben, ez volt kb  hete.

Igazából nekem az jött le, hogy ők nem is igen akarják, hogy én fizikailag birtokoljam az aranyat, azt majd ők tárolják nekem "ingyen" és majd amikor már az arany fizetőeszköz lesz, akkor én kapok egy bankkártyát, amivel a náluk lévő "aranytartalékom" erejéig bárhol tudok fizetni, vásárolni.

Hát nem tudom, én nagyon piramisjáték szagot éreztem.

Előzmény: naox (752)
JAMIE21 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 754
Ez valószínűleg valamelyik mlm hálózat üzletkötője.Mondjuk annyi lehetne benne,hogy az anyacég honlapjára irányít....
Előzmény: naox (752)
naox Creative Commons License 2010.02.26 0 0 753
https://online.kitco.com/poolaccount.html
Igy nez ki egy komolyan veheto ceg, ahol 50 dollarert is vehetsz aranyat.
Előzmény: naox (752)
naox Creative Commons License 2010.02.26 0 0 752
hogy vehetsz komolyan egy olyan oldalt, ahol nem adjak meg, hogy milyen tipusu aranytombot kapsz, de meg az arany eladasi arat sem kozlik? Evekig adod nekik az 50 eurodat, mi a biztositeka annak, hogy vegul megkapod az aranytombot? Latsz a hatterben bankot, vagy valami befektetesi tevekenyseggel foglalkozo, hatosagok altal ellenorzott ceget? En csak egy ugynoki halozatot latok. Es ok aligha az aranykereskedoknel megszokott 3-4-5%-os arressel dolgoznak....
Előzmény: eristof (750)
petike23 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 751
Egyszerűbb kp-ben megvenni.
Előzmény: eristof (750)
petike23 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 748
A diszgráfiás hülyék mindenhol megtalálják az embert..
Előzmény: naox (747)
JAMIE21 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 746
Te most fizikai aranyat akarsz tartogatni napokon-heteken-hónapokon keresztül,vagy csak "papírokat"?
Előzmény: lesliegold (740)
naox Creative Commons License 2010.02.23 0 0 745
Hat nemtom mi a sok, +1-1.5%-ban folyamatosan lehet vasarolni, es -2--6.5%-on lehet eladni. Ennel az osztrak spread-ek se sokkal jobbak, es ebben benne van egy valtasi koltseg, egy szallitas, egy feldolgozas, egy nemzetkozi utalas, meg a HUF-EUR arfolyamkockazat. Szerintem ez elfogadhato.
Előzmény: cola1234 (742)
Bufla Creative Commons License 2010.02.23 0 0 744

lesliegold:

 

Nekem ezek jutottak eszembe:

 

1. lehetőség: Forex-en: Nyitsz egy értékpapírszámlát ott, ahol a forex devizapiacra lehet kötni. pl. Budacash, Quaestor, de van egy csomó külföldi is. A devizapárok között található: XAU/USD amit adhatsz is meg vehetsz is. Ekkor dollárért veszel aranyat. Min. kötés egység, ha jól tudom, 20 uncia, de letétnek elég 2-4%, vagyis nagy tőkeáttétellel lehet kereskedni. Ha forintért akarsz aranyat venni, akkor pedig kell egy USD/HUF vételt is kötni ennek megfelelő értékben.

 

2. lehetőség: magyar tőkepiacon: Nyitsz egy értékpapírszámlát. Erste certifikátot veszel, ahogy azt petike23 is javasolta. Van tőkeáttétel nélküli és turbo short ill. long változat is.

 

3. lehetőség: külföldi tőkepiacon: Nyitsz egy értékpapírszámlát annál a banknál vagy brókercégnél, ahol külföldi ETF-eket is kötnek. Veszel-eladsz arany ETF-et.

 

Idéntől mindhárom formánál ugyanaz az adózás: 20% a nettó nyereség után.

Előzmény: lesliegold (740)
petike23 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 743
Érdemes visszaolvasni.
Előzmény: cola1234 (742)
cola1234 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 742
valahol olvastam, hogy itthon nagyon sokat rateszenek a fizikai aranyra, adasnal es vetelnel is. Nem igy kulfoldon, ahol kicsi a spread az aktualis kozeparfolyamhozkepest. Pl. Ausztriat emlitettek. Ott csak a fizikai eloallitas/bevizsgalas/hitelesites es a kereskedo haszna van rajta. Itthon meg pofatlanul sok extra haszon a forgalmazonak.
Előzmény: Lala102123 (727)
petike23 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 741
ERSTE Befektetési Zrt.
Vehetsz többszörös tőkeáttételű certifikátot is.
Előzmény: lesliegold (740)
lesliegold Creative Commons License 2010.02.23 0 0 740

Sziasztok,

 

Kis hazánkban működő megbízható csapatot keresek, akinél aranyban "tőzsdézhetnék"...Vennék, mikor lentebb van, és várnék amíg jobb áron visszaveszi tőlem a cég...Azért kérek direkt fórumon segítséget, mert azt látják többen is, így ha valaki be akarna csapni, remélem lehurrogná a fórumozó társaság...

 

köszönöm előre is a segítséget....

Cyberslider Creative Commons License 2010.02.11 0 0 739
Először is vegyen egy domain nevet ez a szerencsétlen 2 évre 2500 Ft-ért. Utánna lapátoljon össze egy olyan weblapot ami 1, meggyőz 2, nincs elgépelve pár szó. Egyenlőre ezek közül egyik sem történt meg, úgyhogy ez nálam egyenlőre a vicc kategóriába sorolandó.
Előzmény: Lala102123 (727)
JAMIE21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 738
A kártyás tömböknek én sem látom sok értelmét....
Előzmény: naox (736)
JAMIE21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 737
Nem biztos,hogy 1gr-ot kapsz érte.Egyébként általában olyan 40€ környékén kapható az 1gr-os.
Mondom,a konkrét konstrukciót kell nézni,ezért is érdemes meghallgatni az ismerősödet.
Előzmény: Lala102123 (735)
naox Creative Commons License 2010.02.11 0 0 736
Befektetesi ermek elfogadhato aron mar 20-30000 HUF-ert is kaphatoak. De ezeknel a "verdedij" 10, max.15%. Nem 50! Mi eri meg? Kethavonta venni egy 3.5g-os ermet, vagy ugyanannyiert havonta egy 1 grammos lapkat? Melyik a befektetes, es melyik a lehuzas? Es vajon miert all szazszamra nalunk (az olcson felvasarolt) kartyas arany, kartyas erme? Mert nincs ertelme a termeknek.
Előzmény: JAMIE21 (733)
Lala102123 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 735
Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, de 50eur 1gr aranyért nekem kicsit soknak tűnik.
Előzmény: JAMIE21 (733)
Lala102123 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 734

Megmondom őszintén, egyenlőre még én is csak annyit tudok, mint ami az oldalon van írva.

Azt, hogy egy rendkívül értékálló, értékkövető, bármikor pénzzé tehető dolgoban (arany) tartsam a pénzem, mindenképpen jónak tartom. Csak amikor egy száz éve nem látott ismerős akar nekem nagyon jót, az nekem bűzlik.

De általában ezekről a túlzottan "meggyőzni" akaró ajánlatokról azért az esetek többségében az szokott kiderülni, hogy mindenki jól jár vele, egyedül a vevő nem annyira.

Előzmény: naox (732)
JAMIE21 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 733
Én annyiban árnyalnám ezt az 1gr-os lapka dolgot,hogy annak,aki nem tud több százezer,vagy millió forintot egyben átváltani,de szeretne aranyban takarékoskodni,annak nem nagyon van más választása.Persze vannak a piacon egészen jó konstrukciók a relatíve kis összegekben gondolkodók számára is.
Az általad linkelt oldalon is havi 50€-ról szól a dal,kérdés,mit kapsz érte.
Talán hallgasd meg az ismerősödet,aztán legfeljebb nemet mondasz neki.
Előzmény: Lala102123 (731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!