Keresés

Részletes keresés

csingibing Creative Commons License 2005.04.03 0 0 921

Sziasztok!

 

Én már nagyon régen szerettem volna vmi különlegesebb leandert. Nekem csak a szomszéd nénitől való egyszerű fehérem van. Ha tudna nekem vki sárgát, vagy pirosat küldeni annak nagyon örülnék. Sajnos még csak nagyon kezdő kertész vagyok, nincs sokféle növényem, de azokból szívesen adok viszonzásképpen. 

Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.01 0 0 920

Szia Zsüzsüke!

 

3. Én simán le szoktam vagdosni  amolyan "ahogy-esik-úgy-puffan" módszerrel. A levágott szárak aljáról leszedem a levelet és földbe dugdosom őket, úgy 4-5 cm mélyen, jól hozzányomkodom a földet, bőségesen meglocsolom. Eddig még mindíg sikerült, szépen belegyökereztek a virágládába.

De ha gondolod, a levágott szárakat vízben is gyökereztetheted.

Előzmény: Zsüzsüke (917)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.01 0 0 919
Köszönöm!
Előzmény: Kiskertész (918)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.31 0 0 918
Gyapjastetű ellen pirimor.
Előzmény: Zsüzsüke (917)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.03.31 0 0 917

Megkértek három dologra a kollegám, hogy tudakoljam már meg a Nagymesterektől a következőket!

 

1. A leánderen vattaszerű valami van!Mi a teendő, hogy a virág megmaradjon és ne pusztuljon ki?

-Szerintem gyapjastetű szerűség. Nem? Vízzel lemosni vagy valami szer! Na de mi? Próbáltam megtalálni a fórumba de nem jött össze!

 

2. A másik ha a kaktusz nagyon megnyulgult azt le lehet vágni és földdel bekenni a végét?  A kaktusza nagyon nyulgul az illetőnek! Erre tippem sincs! A fénnyel való forgatáson már túl van!

 

3. A muskátli a télen szépen megnőt! Mikor lehetne visszavágni és a levágott részt földbe gyökereztetni, hogy biztosan megmaradjon?

 

Köszönöm előre is a tippeket! A tanács kerestetikbe is felteszem!

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.03.31 0 0 916
Mail már tegnap ment! :)
Előzmény: rágica (913)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.31 0 0 915
Mail ment.
Előzmény: rágica (913)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 914
jajj, köszönöm a tippet. lassab kiszárad a növény...
Előzmény: kisgabo2 (908)
rágica Creative Commons License 2005.03.30 0 0 913
Mi van veletek leanderesek? Néhány napja még élénk érdeklődés volt a leandereim iránt. Azóta "gyártom" a növénykéket. Most meg senki nincs, hogy pontosítsuk a cserét?!
rágica Creative Commons License 2005.03.29 0 0 912
Most éppen a leander csere-beréről  lenne szó. Szeretnék néhány érdeklődőnek küldeni az én szerény kínálatomból (4 féle) és esetleg én is szívesen elfogadok cserét. Most még csak a levágott hajtások vannak, amik kb. 6 hét múlva lesznek gyökeresek. Gyökeresen, vagy inkább fölbe ültetve érdemes ezt a cserét lebonyolítani? Lehet hogy bugyutának tűnök, de postán még sosem cseréltem, csak kézből kézbe.
Előzmény: Kiskertész (911)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.29 0 0 911

postán hogy lehet egy ilyen cserét lebonyolítani. (Hogyan sérülnének legkevésbé a virágok?)

Mindenképpen dobozban. És hogy ne csúszkáljon a dobozban, a cserepet, vagy a gyökérrész egyéb csomagolását hozzá kell erősíteni a dobozhoz. A növény körül pedig kibélelni pl. papírral. Ha cseréppen van, a föl kiszóródása ellen egy nylonzacskót  kell a cserépre tenni, és a föld fölött megkötni. Én legalábbis így csinálom, ha olyan a növény.

Előzmény: rágica (910)
rágica Creative Commons License 2005.03.28 0 0 910

Sziasztok!

Talán tudna valaki tanácsot adni, hogy postán hogy lehet egy ilyen cserét lebonyolítani. (Hogyan sérülnének legkevésbé a virágok?) Bizonyára vannak már itt profi csereberélők, akik csináltak már ilyet. Esetleg egy találkozót is össze lehet hozni, ahol leanderesek csereberélhetnék a leandereiket és egyéb szépségeiket. No ehhez kérek véleményt! Vagy esetleg segítő szándékú hozzászólást. Én addig gyökereztetem a hajtásokat. Tegyétek ti is ezt, egyszer csak kitaláljuk hogy legyen minál több virágunk!

Len Creative Commons License 2005.03.27 0 0 909
A piros v. bordó szimpla engem is érdekelne. Hogy lehetne csereberét bonyolítani? Nem tudom. Tasakban postán? Milyen gyors a Magyar Posta?
Előzmény: rágica (896)
kisgabo2 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 908
skacok, tetves lett a leanderem.... mit tegyek? fekete pettyek is vannak a levelein...

honnan a francból jöttek a bolhák? :(

köcc.
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.03.26 0 0 907

Úgy látom már mndenkia tojásokat pingálja és a sonkát főzi!

Mindehol a nagy senki!

rágica Creative Commons License 2005.03.25 0 0 906

Fiúk, Lányok!

Jelezzetek,mert a debreceni fuvart le kellene szervezni! Vagy nem is annyira fontos?! Természetesen elvihető háztól is.

Esetleg itt is lehet üzenni:

raagicakukaccitromailponthu

rágica Creative Commons License 2005.03.25 0 0 905

Azt hiszem legjobb lesz, ha nyitva hagyom a kaput! Megőrülök a leanderesek csengetésétől!

Szerintetek postai úton hogy lehet ilyesmit küldeni? Nem halnak meg útközben?

Egyébként az Alföld közepén (kb.) Nagykőrösön lakom. Talán a debrecenieknek egész egyszerűen megoldható lenne. A sógorom debreceni és húsvétkor éppen tervezik, hogy hazalátogatnak. Talán tőlük elküldhetem.

 A Többiek nyilatkozzanak, hogy képzelik!

Szimpla rózsaszínt és minden mást kérek én is. Nagyon, nagyon!

 És még valami természetesen egy sem eladó! Szigorúan ajándék, vagy estleg cserealap.

-Lujza- Creative Commons License 2005.03.25 0 0 904
Én se vagyok pesti, de Pest megyében lakom.
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.03.25 0 0 903
Emberek van ezen a fórumon Debreceni vagy Debrecen közeli illető vagy mindenki Pesti?
-Lujza- Creative Commons License 2005.03.25 0 0 902

Szia!

Nem szeretnék pofátlan lenni, de én is nagyon szeretnék kapni.

Ha úgy gondolod fizetek is érte, de nekem még csak szimpla rózsaszínűm van.

Légyszike!

Küldhetek cserébe belőle.

Ja és ma kirakom csak nem lesz már semmi baja. A tieitek megvannak kint?

Előzmény: rágica (897)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.03.25 0 0 901

Csilin-csiling-csiling!

Vagy dallam csengőd van? Brumi-brumi!

Én nagyon is csengetnék! Sőt rá is feküdtem!

Én nagyon szeretnék belölük! Igaz debreceni vagyok és nem tudom te merre laksz!

Postái uton legrosszabb esetben megoldhatnánk! Persze utánvéttel!

Köszönöm előre is!

Előzmény: rágica (897)
trachycarpus Creative Commons License 2005.03.25 0 0 900
Marmint soronkent 4-5 szirom, tehat 8-10 osszesen. Ez milyen? Dupla? Es aztszem inkabb rozsaszin alapon feher csikos..../?/ Nemsokara kiderul...:)
Előzmény: trachycarpus (899)
trachycarpus Creative Commons License 2005.03.25 0 0 899
Engem az a bordo/piros erdekelne.:) Cserebe van sokszirmu tarka illatosom.:))) Nem ertek a leanderhez, ket sorban van 4-5 szirma, feher alapon lilas-rozsaszines csikos, illatos. Aztszem.:)
Előzmény: rágica (896)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.24 0 0 898
A fehér triplából kaphatok? Postán utánvétellel, hogy a postaköltség ne Téged terheljen.
Előzmény: rágica (896)
rágica Creative Commons License 2005.03.24 0 0 897
Stiglinc és kiwancsi! Az előbb felsoroltakból minden mennyiségben tudok adni! Csak meg kell beszélnünk hogy jut el hozzátok. Bocs! Nem akarok ám tolakodó lenni így rögtön elsőre! De nálam ez természetes, hogy adok minden becsöngető idegennek is. Igaz Ti nem is csöngettetek be! No sebaj!
rágica Creative Commons License 2005.03.24 0 0 896
Jézusooooooooooooom! Hogy Nektek milyen gyönyörű leandereitek vannak! Én még nem is láttam ilyeneket! Hol lehet ezekre szert tenni? Egy kicsit visszaolvastam, visszanéztem. Mit néztem, bámultam! Nekem van fehér tripla, krémszínű dupla, piros,vagy bordó szimpla és teltvirágú illatos rózsaszín. De, hogy még ennyi fajta van és az itt Magyarországon is létezik Valakiknek, azt nem gondoltam volna! 
rágica Creative Commons License 2005.03.24 0 0 895
Tapasztalt szakember nem lennék, de idén már 3. éve, hogy leandereket gyökereztetek, szinte 100% eredménnyel. Épp ma tettem ki a garázsból őket, és egy párat már meg is metszettem. A levágott ágvégeket pedig vízbe tettem. Kb. 5-6 hét múlva gyönyörű, gyökeres, ültethető növénykéim lesznek.
Előzmény: Zsüzsüke (891)
kiwancsi Creative Commons License 2005.03.24 0 0 894

 

Nem is beszélsz butaságot. :-)

 

Az OBI-ban szokott lenni, 1000ft körül növénykerék.

Bármelyikre felszerelhető. :-))

Előzmény: Len (890)
stiglinc Creative Commons License 2005.03.24 0 0 893
Úgy tűnik, hogy eddig megúszták a leanderek a hajnali fagyokat (sőt, a rozmaring is, amit velük együtt raktam ki):
Előzmény: kiwancsi (889)
Island* Creative Commons License 2005.03.24 0 0 892

Május vége-július közti időszak a legkedvezőbb a gyökereztetés szempontjából.....

Akkor ugyanis a napi átlaghőmérséket kedvez a gyökeresedésnek.....

Előzmény: Zsüzsüke (891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!