Keresés

Részletes keresés

M6TTL Creative Commons License 2005.04.12 0 0 948

Ez ugye a Rappai-féle katalógusból van?!

A neten találtad? Hol?

Előzmény: Zsüzsüke (946)
Sszilu Creative Commons License 2005.04.12 0 0 947

Szia!

 

Évekig küzdöttem a tetvekkel (pajzs-, levél-, meg ilyenek), de tavaly találtam egy szert, ami egy permetezés után nyomtalanul eltüntette az összes nyavalyást.

Ez az Actarin nevű szer kis papírzacsiban kapható, és kézi spricnivel szoktam felvinni.

Végre, egész évben (télen is) tetvetlenül maradt a lakás összes növénye (citom, leander, datolyapálma, stb...)!

Gombás fertőzések ellen (levélbarnulás, stb...) pedig, szintén évente mindössze egyszeri használattal a Dithane M45-öt használom, nekem nagyon bevált.

 

Ha esetleg már ismerted ezeket a szereket, akkor bocs!

 

Üdv.: Sszilu

Előzmény: zildi (940)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.12 0 0 946

Na ilyenkor fáj a szívem! Kínek van ennyi?

 

Telt, dupla virágúak: fehér

sárgapirossötétrózsaszín</P>

óriás babarózsaszín - A legnagyobb virágú

leander közel 10 cm átmérőjű

halvány-"babarózsaszín"</P>

cifralevelű rózsaszín - levele sárga-zöld foltos,

így önmagában is igen mutatós.

narancssárga-barack

Szimplavirágúak: sötétpiros-bordó

hófehér - fehér torokkal

afrikai leander - halványrózsaszín, szögletes

szirmokkal, piros csíkos torokkal, erőteljes,

robosztus növekedésű.

izraeli leander - fehér, piros csíkos torokkal

jemeni leander - a szirom egyik fele halvány

narancsos, a másik fele sötétebb, a torok sárga,

piros csíkokkal.

sárga - piros csíkos torokkal

Nizzai - Sötétrózsaszín óriásvirágú, propelleres, szét-

álló szirmú.

Montecarlói - nagyvirágú, fodrosszirmú rózsaszín,

pünkösdirózsaillatú</P>

Rab-szigeti - püspöklila, kerekszirmú, nagyvirágú

Piros - nagyvirágú, élénkpiros

Narancssárga - hatalmas narancssárga virágú

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.12 0 0 945

Amint látjátok én félig igen mert a betűket nem nagyon találom!

                                               ;)

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.12 0 0 944

Nem sok választásom volt!

Az egyik kertészetbe voltam amikor metszették a leandereket és nem bírtam ki, hogy kérjek a két óriás (de tényleg) kupac leanderből ami szemétre ment volna!

Próba szerencse.

Remélem szerencse!

Iáig egy néz ki ugy, hogy kiment amit földb tettem!Buúra nélkül. A töbi még él!

 

Kedves leanderesek merre vagytok! Olyan nagy a pangás, hogy lassan elég kétnaponta bekapcsolnom a gépet!

Mindenki tavaszi munkákat végzi és nincs ideje írni? Vagy alusztok?

Előzmény: Island* (943)
Island* Creative Commons License 2005.04.11 0 0 943

Miért ilyentájt gyökereztesz? Ehhez túl hűvös van, legalább kell 25-30 C fok a gyökérképződéshez...vagyis május-júniusban az igazi....

lakásban is csak 20-22 C van, szóval nem csoda, hogy elrothadnak a hajtások.....

Előzmény: Zsüzsüke (941)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.10 0 0 942
Az a vattaszerű nyálka (amennyiben inkább fehéres, áttetsző és puha) lehet valami fertőzés. Azt le kellene öblíteni és friss vízbe átrakni őket. Ha a szár alul elfolyósodott, felpuhult, vissza kell vágni az egészséges részig. Ha tudsz szerezni kevés faszenet (grillezőkbe használják), vagy patikában aktív szén tablettát, tegyél egy keveset a vízbe (decinként 1 tabletta), az segít megelőzni az ilyen holmik felszaporodását. Ha a fehér tényleg fehér és kemény + a dugvány szára alul meg van duzzadva, az már lehet gyökérkezdemény.
Előzmény: Zsüzsüke (941)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.07 0 0 941

A gyökereztetésemnél a következő a helyzet!

Egyeseknél a gyökerek ahol meg kellene jelennie ilyen vattaszerű valami van!

Sajna nem tudom felrakni képként mert eltörtem a fényképezőt! :(

Szóval valami gond van velük?

Ha igen mit tegyek?

 

 

zildi Creative Commons License 2005.04.07 0 0 940

tavaly tavasszal úgy vettem elő a sárga leándremet, hogy nagyon tetves volt és nem segített rajta semmi, nem visszavágtam, hanem megkopasztottam, úgy hogy levágtam a leveleket, persze nem egészen tőből, akkor nagyon lefertőtlenítettem és új földet adtam, nagyon szépen kizöldült és már látom a bimbókat. ez egy kb 1,5 m magas, több ágú fa, nem akartam visszavágni.

Előzmény: Bardock (922)
rágica Creative Commons License 2005.04.06 0 0 939
Igen, nekem is csak a bordón volt még mag. Az nagyon könnyen megérlelei. Persze le szoktam vágni az elnyílt virágokat, így nehéz lenne magot érlrlnie.
Előzmény: szilkszilky (936)
kiwancsi Creative Commons License 2005.04.06 0 0 938

 

Nekem van amelyik érlel, és van amelyik nem.

Tehát fogalmam sincs.

Előzmény: Bermuda3szög (937)
Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.06 0 0 937
Fogalmam sincs, én is úgy kaptam őket Görögországból. :)
Előzmény: Len (935)
szilkszilky Creative Commons License 2005.04.06 0 0 936

Na erre én is kiváncsi lennék, merthogy nekem 13 leanderem van, abból tavaly csak a bordónak volt magja. Előtte még egyiknek sem, pedig mindegyik uolyan helyen van.

Előzmény: Len (935)
Len Creative Commons License 2005.04.05 0 0 935
Az én leándereim miért nem érlelnek magot?
Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.05 0 0 934
Hűűűű, bocs!
Én a három pontból álló tanácskérő leveled 3. pontjára válaszoltam!!!
Elé is írtam, hogy 3. :-)))))))))))
Előzmény: Zsüzsüke (932)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.05 0 0 933

A hajtatások, hogy haladnak?

Növekednek a drágák? Jól vannak?

Majd mailbe mesélhetnél!

Előzmény: rágica (928)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.05 0 0 932

Hát jókor szólsz!

Na akkor én leszek a kísérleti nyúl!

Most megyek növényezek egy kicsit!

 

Előzmény: Bermuda3szög (931)
Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.05 0 0 931

Ó, én csak muskátliban vagyok jó! Arról írtam :-)))))))

Leandert éééééletemben nem gyökereztettem.

Viszont magról vetettem és fel is cseperedtek :-)

Előzmény: Zsüzsüke (924)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.05 0 0 930
Ezt én is olvastam valahol. Nem tudom, hogy pont a leandernél fontos-e ez, nyilván fajonként eltérően erős ez az igény. Ártani biztos nem árt.
Előzmény: rágica (928)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.05 0 0 929

Köszi most megyek sötételni! Én mindent megteszek a kis drágáimért!

Csak nőnének már!

Előzmény: stiglinc (926)
rágica Creative Commons License 2005.04.04 0 0 928
Én egyszerűen csak beleteszem a befőttes üvegbe, föl az ablakpárkányra a radiátor fölé. Sose sötétítettem még be az üveget. Igaz kell 4-5-6 hét is a gyökerezéshez. Lehet, hogy akkor gyorsabb lenne?
Előzmény: stiglinc (926)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.04 0 0 927

A kókadás és a sárgulás nem baj, ha a szárrész nem aszott össze. Amint lesz gyökere, friss hajtásokat fog hozni, akkor ezeket az elszáradt részeket levágod majd.

 

Kaktuszt csak akkor vegyél, ha nagyon világos helyt tudsz neki biztosítani, hideg teleltetővel együtt. Akkor még virágozni is fog tavasszal. Sokszor látom, hogy a kaktuszokat a TV tetején, vagy máshol, az ablaktól 1-2 m-re tartják és csodálkoznak, hogy megnyúlik, úgy meg eléggé ronda szerencsétlen.

Előzmény: Zsüzsüke (924)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.04 0 0 926
A dugványok akkor gyökeresednek jól, ha talpmeleget tudsz nekik biztosítani. Ez azt jelenti, hogy alulról melegen kell tartani őket. A szekrény teteje pl. (amit korábban írt vki), azért jó, mert ott mindig melegebb van, mint bárhol a lakásban, és ilyenkor még tudják nélkülözni a fényt. Teheted fűtőtest fölé (nem közvetlenül rá) de vigyázni kell, nehogy kiszáradjon (búra). A 3 hét OK, abból még lehet valami. Ha vízben van, jó, ha az üveget beburkolod valamivel (alufólia), mert a gyökérrész sötétben szeret lenni.
Előzmény: Zsüzsüke (924)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.04 0 0 925
Bocsi ha kicsit itt ott kimaradt 1-1 betű de elaludtam és késésbe vagyok és most ébredtem! ;)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.04 0 0 924

Ne, tudom de itt csak én vagyok az akinek a szaporítás nem megy egyszerűen? Én többször is próbálkoztam de nekem örűlök ha 50%-os sikert elértem!

Irigyellek benneteket aki ennyire ügyes.

Most 1-2 leandert próbálok gyökereztetni de 3 hét után semmi.

A földbe tett és így vízbe állított és akváriummal lefedett példányok nem , hogy nem nőnek inkább kicsit kókadnak! Amin ninc búra az nem kókad az sárgu!

Na erre lépjetek valami oosat!

Ma megyek veszek kaktuszt! Hátha az bírni fogja a kiképzést!

 

Előzmény: Bermuda3szög (920)
rágica Creative Commons License 2005.04.03 0 0 923
Szerintem mindenképpen vágd vissza! Persze fáj a szíved, de sose bánd, mert utána sokkal szebb lesz a formája és dúsabban fog virágozni. (A következő évben.) Erre én is egy hasonló eset után jöttem rá. Nálunk a teleltetés fűtés nélküli garázsban történik, ahol akár 0 fok alá is süllyed a hőmérséklet. Ezt egyenesen imádják.
Előzmény: Bardock (922)
Bardock Creative Commons License 2005.04.03 0 0 922
Sziasztok! 2 nagyobb leandert tartunk, a teleltetés nem a legjobban sikerült tul melegük volt az egyiket eléggé megviselte. Az levelei elég rendesen el vannak száradva a szára teljesen él új hajtások jönnek de elég csunya igy. Szerintetek vissza kelene vágni? és ha igen mennyire?
csingibing Creative Commons License 2005.04.03 0 0 921

Sziasztok!

 

Én már nagyon régen szerettem volna vmi különlegesebb leandert. Nekem csak a szomszéd nénitől való egyszerű fehérem van. Ha tudna nekem vki sárgát, vagy pirosat küldeni annak nagyon örülnék. Sajnos még csak nagyon kezdő kertész vagyok, nincs sokféle növényem, de azokból szívesen adok viszonzásképpen. 

Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.01 0 0 920

Szia Zsüzsüke!

 

3. Én simán le szoktam vagdosni  amolyan "ahogy-esik-úgy-puffan" módszerrel. A levágott szárak aljáról leszedem a levelet és földbe dugdosom őket, úgy 4-5 cm mélyen, jól hozzányomkodom a földet, bőségesen meglocsolom. Eddig még mindíg sikerült, szépen belegyökereztek a virágládába.

De ha gondolod, a levágott szárakat vízben is gyökereztetheted.

Előzmény: Zsüzsüke (917)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.01 0 0 919
Köszönöm!
Előzmény: Kiskertész (918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!