Keresés

Részletes keresés

dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 980
Nekem ennél nagyobb a cserép és mindig egy szeles nap után a földön vannak a virágaim, a törzsesek meg pláne. De lehet jó ötlet kikötögetni, de hát nem mindig lehet hova, na meg már próbáltam, de akkor tuti  más széljárás jött, és logót a kötélen szegény.
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 979

Valaki tudna segiteni akinek van msn-re hogy tudom  kicsinyiteni a képet, mert nem igazán sikerül. köszönöm előre is.

szeretnék képet feltenni:))

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.14 0 0 978
Örülök, hogy sikerült a képeket felraknod! Gyönyörű növényeid vannak! Igazán szépek!
Előzmény: rágica (975)
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 977
Ezek 2 éve voltak átültetve. Akkor kivettük a cserépből, lefaragtuk a gyökerét, és visszatettük ugyanebbe az edénybe. Idén megint meg kell csinálni, csak előtte jó földet kell gyártani. A trágyázás nálam nem nagy ügy. Volldüngerrel locsolom őket, igaz hetemte, 10 naponta, és nyáron rengeteg vizet adok nekik. A rózsaszínt ki szoktuk kötni a korláthoz, a fehér sarokban van, (szegény!), A bordó bizony sokat hasal, ezért éppen most határoztuk el, hogy leássuk az edényét.
Előzmény: stiglinc (976)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.14 0 0 976

Már most is nagyon pofásak, szép a formájuk. Te milyen gyakran ültetted át, vagy mivel trágyázod?

Neked nem borítja fel őket a szél rendszeresen?

Előzmény: rágica (974)
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 975
Ugyan adtam címet a képeknek, de úgy látszik nem megy ez nekem!
Az első a rózsaszín, a 2. a fehér, a 3. a bordó leander. Vannak még többen is, de ők már kisebbek.
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 974
Remélem a képek most itt lesznek!

rózsaszín
stiglinc Creative Commons License 2005.04.14 0 0 973
Sok. Igen :-)
Előzmény: puszilva (972)
puszilva Creative Commons License 2005.04.14 0 0 972

Ha ez a termése, akkor így már ismerős! Sok mag van belül vagy 1-2?

Ezt a termést vágjam ketté és szórjam ki a magokat? 

stiglinc Creative Commons License 2005.04.14 0 0 971
Bocs, de ez a termése, nem? Ezen belül vannak a kisebb magjai, asszem.
Előzmény: Kiskertész (970)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.13 0 0 970

Szóval, milyen a leander magja?

Ilyen:

 

Előzmény: puszilva (966)
rágica Creative Commons License 2005.04.13 0 0 969
Úgy látszik kép nélkül kell elképzelnetek a leandereimet. Bocsika!
rágica Creative Commons License 2005.04.13 0 0 968
Ezek a legnagyobb leandereim. Most pucéran, virág nélkül, "alaposan" megmetszve.[image1][image2][image3]
rágica Creative Commons License 2005.04.13 0 0 967
Ezek a legnagyobb leandereim. Most pucéran, virág nélkül, "alaposan" megmetszve.
puszilva Creative Commons License 2005.04.13 0 0 966

Sziasztok!

 

Először vagyok itt és lelkes olvasója vagyok az eddig elhangzottaknak ( meg persze leander-rajongó), de még mindig nem tudom milyen a leander magja. Már sokan írtátok, hogy magot hozott és magról sikerült szaporítani, de engem igazán érdekelne, hogy milyen is, hogy néz ki, hol található , mit kell vele csinálni?

Tudom, most éppen nincs szezonja, de ha vmelyik növényen találkozok vele, feltétlen szeretném megpróbálni a szaporítást.

Szóval, milyen a leander magja?

 

szilva

 

Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.13 0 0 965
Sziasztok!
Tavaly ültettem leander magokat, mostanra van néhány csinos, kb 30-40 centis növénykém. Csináljak velük valamit vagy hagyjam őket békén fejlődgetni?
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.13 0 0 964

Hát nem!Bérházi vagyok!Sajna télen kipusztult az összes!1vékony kóró maradt. Sajna így az egész beszerzést elölről kellett kezdenem! A gyökereztetés meg bárcsak ott járna, hogy nem férnék el a gyönyörűségtől! Remélem ilyen gondok hamar gyötörnek majd!

Tavaly szép ritkaságokat is találtam. Idén okosabb leszek és összel küldök ismerösöknek, hogyha nekem kimenne valakinek legyen belőle!

Előzmény: stiglinc (957)
borsneni Creative Commons License 2005.04.13 0 0 963

Garázsban teleltetem, hideg, de állandóan 0 fok feletti hőmérsékleten. Sajna fény, az egy szál se. A megnyúlt hajtást le lehet metszeni, hamar magukhoz térnének, de sajnos teljesen tönkremennek!

Előzmény: rágica (955)
rágica Creative Commons License 2005.04.13 0 0 962
Ja és, hogy mikor? Azt nem tudom melyik időpont a szabályos. Én tavasszal szoktam, mert ilyenkor az "öreg" hajtások kigyökereznek, szinte 100%- os sikerrel. Most éppen a négy fajtából kb. 100 gyökeresedik, de már legalább ennyit elajándékoztam. Az őszi metszés talán a helyhiány szempontjából praktikusabb.
Előzmény: rágica (961)
rágica Creative Commons License 2005.04.13 0 0 961
Én valahol azt olvastam, hogy az ifjítást harmados metszéssel kell megejteni. Ez azt jelenti, hogy évente csak harmadát fiatalítod. Így lesz öreg és fiatal ágad is, ami azért fontos, mert az előző évi ágak hoznak virágot, illetve késő nyárra az ideiek is. A metszés az alakítás miatt is fontos, hiszen megnyurgult hosszúra nyúlt ágakkal nem mutat szépen a növény. Ha metszed szép, sűrű tömött lombja lesz. Ha hazajönnek az "írástudó" férfiak lefotóztatom az enyémeket, mert ahhoz bénike vagyok.
Előzmény: dithke_ (960)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.13 0 0 960

Sziasztok!

 

Nekem vannak leandereim, de sosem tudtam mikor hogy kell vissza vágni őket, álltalában mindig akkor vágtam vissza mikor tavasszal előhoztam őket, mert annyira tettvesek voltak, de idén nem volt rajtuk egysem igy most mit csináljak?

Vissza kell vágni őket, fognak akkor virágozni? Már nagy bokrok, két emberes ládában, vannak, igy nem igazán érzem a veszteséget, max. hogy nem annyi a virág, és nem akkor mikor másnap már gyönyörü, de azért összre össze szedi magát, és még szokott szeptemberben virágozni.

Mit tegyek mennyire kell visszavágnom, és kell-e?

De amúgy van olyan amit most is visszavágtam, gondoltam ne legyen csúpasz az ága, hátha alulról is hajt, ami igy is lett, elkezdett hajtani alulról. jó lehet, hogy amúgy is hajtott volna egyszer, de szerintem nem tettem kárt benne.

 

Sszilu Creative Commons License 2005.04.13 0 0 959

Szia!

 

A hideg teleltetésnél -szerintem- fontosabb a fénydús teleltetés, nálam a kevés fény mellett -hidegben is- gyenge megnyúlt hajtásokat hoztak. Persze, ezeket tavasszal le kell vágni és rendben is vannk. Én ősszel nagyon későn viszem be őket, olyankor már legalább egy hónapja pihennek. Ottbent még legalább egy hónapig vegetálnak, majd virágoznak is a 20 foktól. Nekem ez bevált, de nem biztos, hogy így a legjobb teleltetni. Viszont, ha a lakásban tartod, egész télen gyönyörködhetsz bennük. Útálok a növényeim nélkül lenni télen! Én megmetszettem, és kint tartom őket egy hete.

 

Üdv.: Sz.

Előzmény: borsneni (953)
zildi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 958

és mivel szórnád be a kaktuszt, ha megjelent rajta az a fehér vatta-szerű kártevő, hogy azért ne égessem el a kaktuszt?

Előzmény: Sszilu (947)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.13 0 0 957

Zsüzsüke, szörnyen irígy vagyok, hogy neked akkkkkkora, hatalmas üvegházad van! 

Gondolom legalábbis, mert, ha ezek a leanderek egyszer megindulnak, secperc alatt hatalmas bokorrá terebélyesednek ám!  Akkor meg a teleltetésükkel gondjaid lesznek! Na nem baj, majd elajándékozod őket, vagy eladod, abból jól meggazdagodsz és építtetsz egy jó nagy üvegházat... :-))))

Előzmény: Zsüzsüke (951)
rágica Creative Commons License 2005.04.12 0 0 956
Várd meg amíg jó erős bojtocskák lesznek. Csak azután ültetsd el földbe. Hogy milyenbe? Amibe az összes növényedet ülteted. Én semmi különöset nem adok földileg. De nyáron nagyon szeretik a meleget, napfényt és a vizet.
Előzmény: Zsüzsüke (954)
rágica Creative Commons License 2005.04.12 0 0 955
Alegjobb ellenszer a hideg teleltetés. Ez nálam a fűtetlen garázst jelenti, ahol esetenként néhány napig akár 0 fok alá is megy a hőmérséklet. De a leanderek nagyon elégedettek vele. Itt még sosem tetvesedtek le, és nyáron ontják a virágokat.
Előzmény: borsneni (953)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.12 0 0 954

Most jövök a bölcsiből (ablakpárkány ahol a gyökeresedés folyik). Némelyiken látok pici apró vékony de látható gyökérkezdeményt! Nagyon boldod vagyok!

Nem jöttél rá, hogy én vagyok? Pedig írtam mailba is! Nem gond!

Most a gépnél üllve a kisszobába a két kis bokrom mellett nagyon boldog vagyok! Remélem fehér lesz! Betettem az ablakba és adtam neki tápos vízet! Remélem szeret majd engem.

Most szétnézek a neten képek terén!

Előzmény: rágica (952)
borsneni Creative Commons License 2005.04.12 0 0 953
Köszi a tippet! Csak egyszer ne menének tönkre télen a leanderek! Mire összeszedik magukat, vihetem őket telelni. 
Előzmény: Sszilu (947)
rágica Creative Commons License 2005.04.12 0 0 952
Hát szia Zsüzsüke!
Szépen laaaaaaaaassssssssssssaaaaaaaaaaaaaan összeáll a kép! A dolog változatlan, minden érvényes, és bízzál abban a gyökeresedésben!
Előzmény: Zsüzsüke (951)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.12 0 0 951

Hát véletlen tévedtem be! Óriási 2m magas leanderek voltak a közelbe. Piros és fehérek voltak! (elmondás alapján) Hát gondolhatjátok mintha a paradicsomba lettem volna! Anyám meg csak vigyorgott rajtam!

Különben remélem nekem is ennyi lesz! Én különben az a Zsüzsü vagyok a debreceni akível mailozól. A debreceni! Aki nem tud gyökereztetni nagyon!

Ja jó hírem van! A múltkor sétáltam a parkban és a bérházak elött volt egy gyönyörű leander ág kidobva. Gyorsan felvettem. Arrébb egy gyökeres!!!!! Ezt is felszedtem.

Gyorsan vízvetettem és elültettem. A gyökerest jól lekellett mosni és leveleit levagdosni kicsit mert tetves volt meg hasonló de úgy néz ki túlélte. A gyökereztetésem meg a munkahelyen kis pici gyökérzettel lepett meg ma reggelre!

Sajna az itthoniak semmi. Ablakba, párkányon alatta fütés felette nylon müanyag alja sötétitve és semmmi! :(

Most ma kaptam 2 leander bokrocskát. 2 esélyes a dolog. Fehér és szimpla rózsaszín. Majd ha virágzik tudok mondani.Gondolok rád!

Most lesz a szülinapom 27.-én és mindenkinek elmondtam ha megakar lepni valami leanderfélével tegye! Majd sógorodékkal küldök hajtást ha lesz mert neked meggyökereseik ellentétbe velem!

 

Előzmény: rágica (949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!