Keresés

Részletes keresés

Mr Long Creative Commons License 2018.08.02 -14 0 67417

Az sem tűnik rossznak, csak messze van. Most botlottam bele a pilisi vándorlásba, gyorsan végigolvastam a TM cikkeket róla. Combos szakaszok vannak benne és sok látnivaló. Na ha már jól állok a PMP-vel megnézem ezt is, de azért gyorsan rendelek egy füzetet, mielőtt elfelejtem :)

Előzmény: kectam (67413)
timetable Creative Commons License 2018.08.02 0 1 67416

Utánpótlás-nevelés, mint olyan? :)

Előzmény: olahtamas (67415)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.02 -14 3 67415

Nekem semmi bajom ezzel, de a kéktúrához annyira azért nincs sok köze.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67414)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.02 -1 14 67414

Gyerekprogram a Börzsönyben:

 

Da Vinci Kids shared an event.SpSonSsoSredS ˇ 

Vulkánkutató Pizsamaparti

Az ottalvós program során a gyerekek játékos formában ismerkednek meg a vulkánműködéssel, a vulkanikus hegységekkel, a vulkánkutatók munkájával és az éjszakai Börzsöny élővilágával, titkaival, rejtekhelyeivel.

Javasolt életkor: 7-13 év

A vulkanikus Börzsöny, mely a Kárpátok belső vulkanikus övezetében található, egykoron aktív tűzhányó volt, melynek nyomai ma is láthatóak. A Börzsöny formái meglepően hűen őrzik az ősvulkán egykori szerkezetét.

A Da Vinci PIZSAMAPARTI olyan egyedülálló program, amelyen a 7-13 éves gyermekek élményeken keresztül, szórakoztató módon ismerkednek meg a helyszínekhez kapcsolódó tematikákkal.

Program:

Éjszakai kalandtúránkon a Szén-patak mentén haladunk. A hely számtalan rejtett életmódot folytató élőlénynek ad otthont, amik egy része csak naplemente után lesz aktív, akkor lehet észrevenni és megfigyelni őket. Túránk során tegzesek, kérészek, álkérészek, bolharákok, kövi rákok nyomába eredünk.

A patak mellett barlangra emlékeztető járatokat is érintünk. A több száz éve még bányáknak helyet adó területeken további élőlények nyomaira bukkanhatunk. Ha szerencsénk van, sárga foltos szalamandrákkal is találkozhatunk.

A Da Vinci Kids élményórán minden a vulkánokról szól. Kiderül, mi történne, ha valaki feltörné a Földet, megismerjük a vulkánok keletkezését és működését, majd a Tudós Palánták sorozat segítségével vulkánt készítünk. Megtudjuk, mitől keletkezik a földrengés, hogyan mérhetjük, és hogyan védekezzünk ellene. Kiderül, hogyan mozognak a földkérgek, s mit okoz ez a lassú, de biztos folyamat. Azt is megnézhetjük, hogyan jön létre a láva a vulkánok belsejében, s a fizikai folyamatokat otthon elvégezhető kísérletben ki is próbálhatjuk.
Az éjszakai kalandok végeztével a felfedezőink a Királyréti Erdei Iskola és Látogatóközpont Hiúz Házában töltik az éjszakát.

JELENTKEZÉS:
A pizsamaparti előzetes jelentkezéshez kötött, jelentkezni a pizsamaparti@mertmarketing.hu címen lehet.
Szükséges információk a jelentkezéshez: résztvevő neve és életkora, szülő/gondviselő neve, elérhetőségei (email cím + telefonszám, számlázási cím).

ÁRAK: 8000 Ft/ fő
A Da Vinci Pizsamaparti belépőjegy tartalma:

- Belépő a Látogatóközpontba
- Exkluzív éjszakai túra
- Da Vinci Kids élményóra
- 12 órás felügyelet
- vacsora (töltött sós péksütemény), ásványvíz, reggeli (cornflakes-es joghurt + gyümölcslé)
- hálózsák biztosítása az alváshoz, amennyiben nem áll rendelkezésre
- 1 hónapos előfizetés a Da Vinci Kids videótár apphoz: https://www.davincikids.tv/hu/how-to-get-da-vinci-kids-app/
Az ajándék előfizetés android eszközökön használható.
- REGIO JÁTÉK kupon (10%-os kedvezmény)
- Hiúz Ház búcsúajándék

Maximális létszám: 30 fő

Lemondási határidő: rendezvény előtt egy héttel. Lemondási határidő után történt visszamondás esetén a belépőjegy kiszámlázásra kerül.

Fizetés a helyszínen, a Hiúz Házban, a regisztrációkor, készpénzben.

IDŐPONTOK:
A rendezvény időpontja: augusztus 4.
Érkezés és regisztráció: 19:00-19:30
Hazaindulás másnap 8:30-9:00

SZÜKSÉGES FELSZERELÉS OTTHONRÓL:
- tisztasági csomag
- váltózokni
- pizsama
- kispárna
- polifoam
- zseblámpa
- hálózsák - amennyiben nem áll rendelkezésre, biztosítjuk.
- szükség esetén plusz élelem
- fakultatív: papucs

kectam Creative Commons License 2018.08.02 0 0 67413

Köszönöm, élni fogok a lehetőséggel, majd félúton pacsizhatunk, ha úgy alakul...:)

Mi szeptember közepe után tervezzük a folytatást, laztán esz benne egy kis szünet, mert október közepén szeretnénk az Olajos kőrútat is megcsinálni.

Előzmény: Mr Long (67410)
kectam Creative Commons License 2018.08.02 -1 0 67412

Bizony, ki így, ki úgy csinálta. Valójában a kis szögekkel kivert A betű előtt állva nehéz volt eldönteni, hogy mit is kellene csinálni. Akinél nem volt bélyegzőpárna (amatőr) annak bizony maradt a lyukasztás, amivel, ha nem volt ügyes, akkkor csúnya lyukak halmaza lett a vége. Sajnos ez az igazi kuriózum ma már nem szerepel a túraútvonalban.

 

Előzmény: Csuhás (67405)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.01 0 0 67411

Ezt nagyon jó, hogy betetted!

 

Épp a minap gondolkoztam azon, hogy jó lenne ilyen túrafilmet nézni.

 

Én a Vadont láttam eddig. Nem volt rossz film és hozza a kezdő túrázók csetléseit-botlásait.

Bár az egyik jelenetben kicsit túl volt spilázva egy sziklamászás... :)

 

Robert Redford meg külön kedvenc!

 

 

Előzmény: jzp2107 (67409)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.01 -14 0 67410

Oh, koszi! Valahogy nem vettem eszre a forumon. Izgalmasnak igerkeznek a deli szakaszok, teljesen mas volt az altalam bejart. Igaz ott is volt dzsindzsaharc, eredeti jelek, meg aszfalt is. Viszont olyan hosszu lejto, hogy hatalmas elmeny volt lekocogni az aljnovenyzet nelkuli (kedvencem) erdoben.

Sajnos nem tudok ilyen jo beszamolokat irni, de ha szukseged van infora szivesen valaszolok majd, ha az altalam bejart szakaszokra vetemedtek.

Előzmény: kectam (67407)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.01 -1 2 67409

láttátok ezt a filmet?

a walk in the woods

 

Robert Redford egyik este elmegy sétálni és észreveszi hogy a kertje végében halad az appalachian trail

nosza nekivágna, de asszony nem engedi el egyedül

végül egy régi barátja csatlakozik, úgyhogy mehet a buli

 

kicsit hollywoodi, még két grizzlyt is elriasztanak a nyakukba vett sátorral

túrabotot is lelkesen cipelik a hátizsák oldalához rögzítve, soha kézbe nem veszik :-)

 

azért egy tikkasztó nap után, sörrel a kézben, egyszer nézhető, főleg hogy nagyon szép a táj!

 

jzp2107 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 67408

szerintem lyukasztani, de tudatlanul én is festékeztem

elfogadták :-)

Előzmény: Csuhás (67405)
kectam Creative Commons License 2018.08.01 0 0 67407

Az első két szakaszról írtam egy-egy beszámolót, a harmadikkal adós vagyok pár hete, de "be vagyok havazva" munkával. 

 

1. szakasz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147675353&t=9012640

2.szakasz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147990365&t=9012640

 

A harmadik szakaszban Ráckevéről Szigetcsépig mentünk. Az első 5 kilométere a Ráckevét körülvevő szántók között kanyarog, mi rengeteg ragadozómadarat láttunk, a földön nyuszik hada kisért. Aztán elértük a Duna vonalát, ahol az út az árvízvédelmi töltés oldalában halad jó 6 km hosszan. A töltésen nem lehetett haladni, mert méteres a dzsindzsa látszik, hogy nem használják. Az itiner szerinti gát alatti út viszont jól járható. Szigetújfalun belül viszont az utolsó 2-300 métere nehezen járható a burjádzó aljnövényzet miatt. A fő utcai "KOZEL" kocsmába bélyegezz bármely irányból jössz, mert itt igazi kuriózum bélyegző van! A kissé(nagyon) bandzsa pultoscsaj adta a bélyegzőt a pult alól :)

 

A falu temetője után nagyon kell figyelni, mert a járható út elkanyarodik balra, de nekünk jobbra 150-200 méter kúszás-mászás árán kell kijutni a sínek mellé. Egy nagy változás van ezután, a Tangazdasági volt megálló után nem kell bemenni balra a vízmű vízkiemelő kútjaihoz, hanem jobbra kell kanyarodni és kb 100 méter után van egy ösvény balra, az visz be Szigatcsépre. Az első utcán balra van 200 méterre az állomás. Ott adnak bélyegzőt is, de nincs mindig nyitva az állomás, nekünk szerencsénk volt. Sok helyen nincs, vagy elég hiányos a jelzettség, mi biztonság kedvéért GPS-el mentünk. Ha valamit kihagytam, akkor kérdezz bátran.

 

Előzmény: Mr Long (67406)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.01 -14 0 67406

Köszi az infót, erről olvastam.

Azt a három szakaszt össze tudod foglalni pár mondatban? Valszeg aug-szept-október kiesik most, talán 1-2 szakasz fér bele, de novembertől szertném hétvégente csinálgatni, nyár elejére jó lenne befejezni.

Előzmény: kectam (67404)
Csuhás Creative Commons License 2018.08.01 0 0 67405

Az valóban egyedi bélyegző, azóta se tudom lyukasztani kellett, vagy be kellett volna festékezni és úgy belenyomni a füzetbe. 

Előzmény: kectam (67404)
kectam Creative Commons License 2018.08.01 0 0 67404

A kisebbik fiammal tavasszal kezdtük el, csak mi a másik végéről a dömsödi vasútállomásról. Három szakaszon vagyunk túl, várjuk a hűvösebb időt a folytatáshoz. A túra apajpusztai végét törölték, így nem sétáltunk be oda, pedig ott nagyon "egyedi" bélyegzés volt. Az út több helyen megváltozott, itt tudsz tájékozódni a változásokról:

http://www.tbaratpest.hu/

 

A "hivatalos, érvényben lévő" térképet itt találod:

https://turistautak.openstreetmap.hu/?zoom=14&lat=47.1043&lon=19.08683&layers=0B0000F

 

 

Előzmény: Mr Long (67385)
HEV Creative Commons License 2018.07.30 -2 15 67403

Nekem van, és minden megyében :-)

 

Vas: Írott-kő - Bozsok  A Kalapos-kövek miatt, ez nagyon jó módosítás volt

Zala: Homokkomárom - Borsfa. Dél-Zalai hullámvasút öreg erdőkben

Somogy: Zselickisfalud - Gálosfa -megyehatár. Átkelés a Zselicen

Baranya: Árpádtető - Óbánya. A Kelet-Mecsek gyönyörű patakos, sziklás völgyei

Tolna: Grábóc - Szekszárd. A Sötét-völgy és a Bartina-hegy

 

Előzmény: Simulacrum (67402)
Simulacrum Creative Commons License 2018.07.30 0 0 67402

Korábban kérdeztem az OKT kedvenc szakaszokról, most a RP-DDK felől érdeklődnék. Ezen van kedvenc szakasza a fórumozóknak?

AttHunter Creative Commons License 2018.07.30 0 0 67401

A fórumon itt van a Burok-völgy-i építményes beszélgetés:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=125704149&p=1&t=9012640

 

Törölt nick  2013.06.13 hsz:40692 (ez Mászógép lehetett).

 

Pont HEV válaszolta, hogy:

"Egy helybéli barlangász ismerősöm mondta, aki elég jól ismeri a helyet és a múltat is, hogy itt volt az Ivánok őrhelye ahol ez az építmény van, valamiféle fedezék is volt."

 

Mászógép: "No, ahogy a vadász is mondja, őrhelynek egy árok alja elég gáz lenne, ebben van igazság. Valami vízügyes akna volt, de már ő sem emlékszik rá, utánanéz, hogy pontosan kié volt és mikor. Nem vízimalom volt, az biztos."

 

Aztán szerintem ennyiben maradtunk.

AttHunter Creative Commons License 2018.07.30 0 0 67400

Félreértettél. a "http://users.atw.hu/zselic/20060510_kdp2/kdp2.htm"-ra reagáltam és az inotai kis tó építményére.

 

Amúgy a Burok-völgyben is van egy betonépítmény, amit le is fotóztál és amiről Mászógép állította, hogy valami ilyesmi építmény, de nem tisztázott a dolog.

Előzmény: HEV (67398)
T7 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 67399

Igen, úgy látszik mindegyiket meg kell majd nézni előtte, hogy ott van-e még.

A Csingervölgyet visszavitték 2016-ban az eredeti helyére:

https://veol.hu/ajka/megmentettek-a-muemleket-1793532/

 

De például a "Garamvölgyi Cukorgyár 2. sz. mozdonya" sem maradt Tapolcán, most a Vasúttörténi Parkban van.

 

Kissé izgalmasabbá teszi a teljesítést. :D

Előzmény: vViktor13 (67382)
HEV Creative Commons License 2018.07.30 -1 13 67398

Köszi. Annak idején még nem volt olyan gyakori a túrabeszámoló írás, főleg képekkel. Volt egy pályázat ahova elküldtem és életemben először akkor nyertem ilyesmivel. A nyeremény egy önfelfújó matrac volt amit sosem használtam , el is ajándékoztam gyorsan.

 

A Burok-völgy szivattyúházáról hallottam csak nem igazán értem. A völgyben nincs víz. Mit szivattyúzott? Az a tó hol volt?

Előzmény: AttHunter (67397)
AttHunter Creative Commons License 2018.07.30 0 14 67397

Jó kis beszámoló.

Sajna a Csóri Csuka már majdnem összedőlt azóta, Csóron a múlt héten az utolsó kocsma, a Pilvax is bezárt, mert felújítják a Művházat.

 

... és valami építmény: szivattyúház volt a tóhoz. Később ehhez a tóhoz jártunk Fehérvárról fürödni, még startkövek is voltak, meg kimászó létra.

Előzmény: HEV (67392)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.07.29 -3 3 67396

Meleg időben a legjobb, ha betakaróztok.

 

Én sem hittem ezt el sokáig, aztán még a kékezés alatt kifogtam egy mostanihoz hasonló kánikulát Németbánya és Úrkút között. Ott ugye van az a mező Városlőd előtt, meg a sok beton.

 

Azt hittem, hogy kinyílt a pokol, olyan nagy volt a forróság.

Valahonnan nagyon hátulról, a szürkeállományból előszivárgott, hogy van nálam egy plüss takaró.

Álcsúcstól bokáig betekertem magam vele - és kb 2 ha nem 5 fokot nyertem mínuszba.

 

Most a Tátrában is kifogtam egy tüzes delet, azt termopulcsiban csináltam végig, nem izzadtam meg, nem volt melegem. 

 

Ebben az időben akkor jár jól az ember, ha fedi a testét.  

 

Beduin módra.

HEV Creative Commons License 2018.07.29 -1 13 67395

Azok a horgok megleptek amolyan Keleti-Bakonyos jellegzetesség. Valahol említetted, hogy a Burok-völgyben talán hűvösebb van, hát szerintem nem, ott nagyon magas a páratartalom, szinte fullasztó volt átmenni rajta. 

Nem az én beszámolóm de ott voltam. http://users.atw.hu/zselic/20060708_burokvolgy/kdp4.htm

Előzmény: Törölt nick (67394)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.29 -13 0 67394

"Viharos szél, Baglyas, a frizura még mindig tökéletes" :-))

 

Az egyik fotódnak szóló viccet félretéve köszönöm a beszámolót, elolvastam, szép szakasznak tűnik, nem is gondoltam volna.  Amolyan átkötőnek néztem a térképen.

És most már legalább tudom mik azok a horgok.

Előzmény: HEV (67392)
kerxy Creative Commons License 2018.07.29 -13 1 67393

Nagyon köszi az infókat és a tippeket!:) Ha van rá igény majd egy rövid beszámolót dobok, ha hazaértünk. Remélem pár fokkal hidegebb lesz mint most:)

Előzmény: Törölt nick (67389)
HEV Creative Commons License 2018.07.29 -1 13 67392

Szép szakasza az a KDP-nek és valóban kicsit nyílt a terep sok helyen. A horgok környéke azért kárpótolja az embert de ott figyelni kell, a GPS számomra még nem létezett akkoriban, 12 éve ilyen volt :-)

http://users.atw.hu/zselic/20060510_kdp2/kdp2.htm

 

Előzmény: Törölt nick (67388)
VéPetya Creative Commons License 2018.07.29 0 0 67391

Ellentmondásosnak tűnhetett a HSZ-em mert nem fogalmaztam elég pontosan. Sajnos a túra csak 3 napos lett, mivel a hétfői napot azaz a holnapit már nem kaptam meg 

a munkahelyemen szabadságként. Ez csak pénteken délután derült ki. Azért köszönöm a főnökömnek, ő mindent megpróbált. holnapra azaz hétfőre terveztem, hogy az RP-DDK szakaszát Szombathelytől fel az 

Írott-kőre bejárom. A mai pedig a Forma 1 végett egy pihenő nap lett volna. Végül is az is lett, csak reggel 8 kor elindultam haza Szombathelyről, és az F1-et már itthon néztem meg.

Na de a túrára visszatérve, Hörpölint koppintva egy csillagtúrát csináltam a barátnőmmel, Szombathelyi szállással. Szerda éjjel menet közben még olvasgattam a fórumot, és megfogadtam a taná

csaitokat, miszerint a K+ en menjünk fel a csúcsra. Nagyon szép útvonal, és annak is kifejezetten örültem, hogy az Írott-kőn még sikerült fotózni régi Kéktúrás pecsételő dobozkát az egyik fán.

Mióta járom a Kéktúrát még nem láttam ilyet élőben. Persze ez lehet, hogy csak figyelmetlenség volt.Viszont most sikerült elkapnom:) A második napi 30 valahány km Szelestéig az nagyon nem hiányzott, úgy nem nagyon esett jó, de megoldottuk. Viszont Szelestén megint jött egy kis meglepi. Régi Kéktúrás bélyegzőt kaptunk az Anita presszóban. Hát ez nagyon feldobott, nekem még ilyen nincs a füzetemben, pedig már 

jó pár pecsétet bele ütöttem :) Az este folyamán még vagy háromszor ki nyitottam ott a füzetet, és nézegettem :) Jövő hónapban folyt. köv. Sárvárról!

Előzmény: HEV (67341)
Mr Long Creative Commons License 2018.07.29 -13 0 67390

Ki akartam probalni a mozgalmat, meg edzeni is kellett volna, igy ez a 24km adta volna a kettot egyutt. De a szep es jo szakasz hal istennek a szep szakaszt meg a friss fejemmel lattam, a szenvedes meg dupla volt. Szivas ez a meleg, kajakozni kellett volna menni a dunara, aztan pacsalni a strandon.

Előzmény: Csuhás (67386)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.29 -13 1 67389

Igen, van, a dohánybolt biztosan, ez kocsma-vegyesbolt is egyben. A nyitvatartását sajnos sietve fotóztam le tavaly ősszel:

1. a dohánybolt nyitvatartása talán kisilabizálható. 

2. Valószínűleg a másik vegyesbolt is nyitva lesz, a kastélytól nem messze, a kis református templom szomszédságában.

3. a táblák errefelé is csupán tüzifának jók, esetleg érdekességnek, de semmiképpen sem tájékozódásra.

 

Ötletek?

 

Ha nem szeretnél hőgutát kapni akkor Felsővadász és Nyésta közt a régi kéken menj, (a piros még mindig arra megy), járható, rövidebb, és van némi árnyék itt-ott, ahová leülhetsz. 

Kétszer arra mentem kéktúrázáskor, tavaly a pirosat jártuk, tévedésből elmentünk az új kéken, a legrosszabb élményünk volt a Csereháti ösvények tekintetében. Akkor a lépésenként lábainkra ragadó  focilabdányi sárgolyók okoztak gondot. 

 

 új út a szántón, vs régi kék út

Menj a régin!

 

Ha van időd és teheted ezt a két műemléket feltétlenül nézd meg, talán nyitva lehet a kastély is, máskor augusztusban én be tudtam kéredzkedni.

 Felsővadászi Rákóczi-kastély, ma iskola

 Rakacaszend, kulcs a fő utca 7-ben (van fotóm a néniről is egyébként, akinél van/volt pár éve, nagyon kedves, mosolygós)

Előzmény: kerxy (67387)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.29 -13 0 67388

Nekem mára be volt készítve minden egy bakonyi KDP-re, elemek feltöltve, túrazsák megtöltve, menetrend letöltve. 

Aztán csak a fürdőkád lett vízzel feltöltve...:-)

Szerintem Várpalota és Iszkaszentgyörgy közt félúton rásültem volna a Baglyasra. 

A Burok-völgyet (hűvösebb lehet) meg a járhatóság miatt halasztgatom, pedig nagyon érdekel, egyszer voltam eddig, kora tavasszal, akkor sem volt piskóta.

 

Ebben a melegben itthon talán csak a Magas-Mátra, a Bükk-hegység erdői, a Zemplén magasabb vidékei alkalmasak valamelyest túrázásra, ha valaki nagyon akar menni. Talán még a Magas-Börzsöny, és a Kőszegi-hg egyes részei, de ennyi.

Azt már párszor megtapasztaltam hogy valamiért,  -ellentétben a tanultakkal (200 méterenként 1 fok mínusz)- Dobogókőn 6-7 fokkal, Galyatetőn pedig 8-9 fokkal szokott hűvösebb lenni mint az Alföldön. 

 

Érdekes módon vannak helyek amelyek mikroklimatikus képességeik miatt tök jók ilyenkor, pl a Bükkben a Csondró-völgy, Sebesvíz, vagy éppen Lillafüred, Zemplénben a Kőkapu, de akad ilyen máshol is, biztosan mindenki tud ilyet mondani más hegységekben.

 

És vannak a különlegességek:

A kéken, a Szent-György-hegyen van egy jégbarlang, tavaly ilyen időben 15-20 percig élveztük, olyan volt mint egy hűtőszekrény.

A tanúhegyek királya, a Szent György-hegy

 

 kissé viseletes a tábla

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Csuhás (67386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!