Keresés

Részletes keresés

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1001
És nem lehetne vele le- mailozni milyen van és mennyiért és nekem van fent ismerős az meg elhozná tőle? Mail címet nem tudnál küldeni?
Előzmény: mergez (998)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1000

Voltam ma kint a piacon. Megjelentek a leander kereskedők!

Mivel ma nem esett találkoztam a bácsival aki tegnap igért nekem leandert!3db!

max 15cm! Tudom kicsi de itthon van! Most megyek napoztatom! Már át is ültettem!

Elvileg tűzpiros és fehér! Hiszem ha látom! Remélem hamar!

Majd próbálok képet eszközölni róluk!

Csíkos levelű leanderről nem hallot még senki hol tehetnék rá szert?

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.17 0 0 999

Teljesen egyetértek és érzek veled!

 

Ha lesz időd nézzél már szét légyszí a

Muskátlik és más balkonnövények topicban! Raktam fel képeket!

 

Előzmény: rágica (997)
mergez Creative Commons License 2005.04.16 0 0 998
Meg lehet, de ő is pesti, postára meg nem ad fel növényt.
Előzmény: rágica (997)
rágica Creative Commons License 2005.04.16 0 0 997
Ez nem olyan egyszerű, mert a vidékiek... A barátodat nem lehetne csak úgy megtalálni?
Előzmény: mergez (996)
mergez Creative Commons License 2005.04.16 0 0 996
Nem állandó a vásár, csak most hétvégén van. Kint voltam, de nem volt érdemes, hihetetlenül gyenge volt. Inkább hasonlított egy össznépi csecsebecse-vásárra, mint kertészeti kiállításra. Az igazi az jövő hét végén lesz a Kertészeti Egyetemen, bár már az is kezd elfajzani. Ettől függetlenül érdemes oda kimenni majd, ha leandert szeretnétek, egy barátom árul majd ott a kijárat mellett.
Előzmény: rágica (988)
rágica Creative Commons License 2005.04.16 0 0 995
Én mindig ilyenkor, tavasszal szaporítom. Hogy mikor kell azt nem tudom. Kb. 1 hónapja vágtam vissza az enyémeket, akkor az ágvégek öregnek számítottak, hiszen télen pihent. Vízbe tettem, és most kezdenek "szőrösödni". Néhány már apró gyökereket mutat. Én inkább azt mondanám a fiatal hajtások nem alkalmasak a gyökerezteteésre, legalábbis így vízben nem. Ezért nem sikerül, ha nyáron a tengerpartról hozunk ágakat, mert azok friss hajtások.
Előzmény: dithke_ (992)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.16 0 0 994

Óh ennek nagyon örülök és köszönöm!

Már alig várom a kis drágákat!

Holnap remélem nem fog esni az eső!

Előzmény: rágica (991)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.16 0 0 993

Képzeljétek mi történt ma velem!

Sétáltam a barátnőmmel egy bolt felé és mit látok! Egy szatyor növényt kidobva!

Sajna nem leandert! Van az a hosszú leveleű sásszerű növény ami sok fiókát hozz és ...

Szóval nem bírtam otthagyni. Jó lesz az erkélyre a leanderek közzé legalább fogja a napot a törzsüktől!

Szóval egy óriás zsacskóval volt. Éppen akkor tehették ki. Gyorsan elültettem 6 cseréppel lett! De óriássikkal! Most gyönyörű az erkély! Tudom nem leander de nagyon örülök nekik. Ma kitettem a 2 leanderemet napozni. Estére még beviszem!

Itt most süt a nap és hagyom hagy nőjenek. Most megyek locsolgatni.

Ja holnap szurkoljatok, hogy reggel ne essen mert akkor találkozok egy bácsival leander ügyben! ::::)))))))

dithke_ Creative Commons License 2005.04.16 0 0 992

Sziasztok!

 

Hogy kell szaporitani, és mikor, mert nekem még sohasem sikerült, bármikor tettem vizbe nem gyökeresedett meg, vagy nagyon csak a vékonyka hajtásokkal próbálkozzam?

köszi, akinek kell rózsaszin, vagy majd később bordó, annak szivesen adok, ezek után még volt pofám ide berakni ezt a nagy leandert,:(( azért neharagudjatok rám, de szivesen adok hajtást róla.:))))

Előzmény: rágica (991)
rágica Creative Commons License 2005.04.16 0 0 991
Szia Zsüzsüke!
Én is Rád gondoltam, amikor megláttam az első gyökérképződményeket a leandereken. Türelem! Lesznek Neked is leandereid!
Előzmény: Zsüzsüke (990)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.16 0 0 990

Üdv!

Ma voltam kint a piacon de mindenkinek csak rózsaszín van!

Hova lettek a sárgák?

Tavaly sikrült vennem de az is kiment. idén ha beszerzek küldök ismerősenek belöle, hogyha telet nálam nem bírja maradjon belöle meg! Rád gondolok pl.: raágica!

rágica Creative Commons License 2005.04.15 0 0 989
Hát azt nem tudom pontosan.
Az úgy kezdődik:
-Kimegyünk egy futóval a barátunk akácos erdejébe, és hozunk egy nagy kupac jó erdei földet. (A fölső éretlen réteget letoljuk, csak az apró morzsalékos, érettet hozzuk.)
-Veszünk virágföldet. (Ami szerintem önmagában tragédia. Használhatatlan.)
-Veszünk tőzeget.
-Talicskázunk egy kis kerti földet.
-Összekeverjük.
-Átrostáljuk.
-Zsákba szedjük.
Ha elég nagy mennyiség sikertül akkor 2 évig elég. Én ebbe a földbe ültetem a szobanövényeket, muskátlikat, dézsásokat. Lehet, hogy van akinek égnek áll ettől a haja, de már az anyukám is így csinálta, és azóta is ezt követem. Köszönik a növényeim jól érzik magukat. beültetés után 4-6 hétig nem tápoldatozok.
Előzmény: stiglinc (984)
rágica Creative Commons License 2005.04.15 0 0 988
Ez állandó hely, vagy csak alkalmi? Ha most nem aktuális hol lehet őket keresni?
Előzmény: mergez (987)
mergez Creative Commons License 2005.04.15 0 0 987
Budapesten a XIV. ker. Mogyoródi út 56-60-ban kertészeti vásár egész hétvégén! Ha leandert szeretnétek, Galkó Ferencet keressétek. Magas fiatal srác. Nagyon sok fajtája van. Üdv.
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 986

 

 

  Ezek tavaly voltak visszavágva, kb. felére, és ilyenek most.

 

 

 Az első kettövel nemtudom mi legyen hogy vágjam-e vissza idén is, mert lehet összre nagyon nagyok lesznek. szerintettek?

 

Ja és itt van a szép bordó bokrosom, amit már összel vissza vágtam, és most igy néz ki, nem is veszem még egy ideig elő:(((

 

 

 Ez volt teli tetüvel, és felkopasszodott és csak az ágak végén maradtak levelek,:((
Sszilu Creative Commons License 2005.04.15 0 0 985

Szia!

 

Actarin!

 

Nyomtalanul, egyszeri permetezéssel!

 

Szia: Sz.

Előzmény: dithke_ (983)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.15 0 0 984
Mit értesz azon, hogy jó föld (ebben az esetben, persze)?
Előzmény: rágica (977)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 983

Sziasztok szép napot mindenkinek!

 

A tavalyi leandereimről küldök képet, de sajnos csak úgy van hogy a lányom is előtte áll, őt ne csak a virágot nézzétek.

 Ezt a lenadert én már tavasszal a felére visszavágtam, húsvét táján, és ekkora növény lett belőle.

De nálunk néha akkor szél van hogy ezt is felboritja.

 Ez a másik kedvencem, de ezt sem lehet csak úgy letenni bárhová, mivel, mindig a nagy lombja miatt borúl, ez a leanderem most teljesen vissza van vágva, majd délután csinálok róla egy képet, hogy mennyire.

Nem kell sajnálni, jó bátran ha jó a földje, és kap tápot, és vizet, sztem nagyon szép lesz, én azért vágtam vissza mert a szára felkopasszodott, ja és megtámadta tavaly a pajzstetü, és semmivel sem tudtam kiirtani.

 

 

Bermuda3szög Creative Commons License 2005.04.15 0 0 982

Haaaahóóóó!

Van valaki, aki tudna válaszolni? :-)))))

Előzmény: Bermuda3szög (965)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.15 0 0 981
Emberek nincs valakinek tarka levelű (sávos vagy csíkosnak is mondják) leandere. Tavaly láttam itt debrecenbe, de egy ökör áráért akarták adni. Nekem meg nagyon megtetszett! Most meg fáj a szívem érte! Szóval nincs véletlen valakinek véletlen? Vagy nem tudjátok hol keressem?
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 980
Nekem ennél nagyobb a cserép és mindig egy szeles nap után a földön vannak a virágaim, a törzsesek meg pláne. De lehet jó ötlet kikötögetni, de hát nem mindig lehet hova, na meg már próbáltam, de akkor tuti  más széljárás jött, és logót a kötélen szegény.
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 979

Valaki tudna segiteni akinek van msn-re hogy tudom  kicsinyiteni a képet, mert nem igazán sikerül. köszönöm előre is.

szeretnék képet feltenni:))

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.14 0 0 978
Örülök, hogy sikerült a képeket felraknod! Gyönyörű növényeid vannak! Igazán szépek!
Előzmény: rágica (975)
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 977
Ezek 2 éve voltak átültetve. Akkor kivettük a cserépből, lefaragtuk a gyökerét, és visszatettük ugyanebbe az edénybe. Idén megint meg kell csinálni, csak előtte jó földet kell gyártani. A trágyázás nálam nem nagy ügy. Volldüngerrel locsolom őket, igaz hetemte, 10 naponta, és nyáron rengeteg vizet adok nekik. A rózsaszínt ki szoktuk kötni a korláthoz, a fehér sarokban van, (szegény!), A bordó bizony sokat hasal, ezért éppen most határoztuk el, hogy leássuk az edényét.
Előzmény: stiglinc (976)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.14 0 0 976

Már most is nagyon pofásak, szép a formájuk. Te milyen gyakran ültetted át, vagy mivel trágyázod?

Neked nem borítja fel őket a szél rendszeresen?

Előzmény: rágica (974)
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 975
Ugyan adtam címet a képeknek, de úgy látszik nem megy ez nekem!
Az első a rózsaszín, a 2. a fehér, a 3. a bordó leander. Vannak még többen is, de ők már kisebbek.
rágica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 974
Remélem a képek most itt lesznek!

rózsaszín
stiglinc Creative Commons License 2005.04.14 0 0 973
Sok. Igen :-)
Előzmény: puszilva (972)
puszilva Creative Commons License 2005.04.14 0 0 972

Ha ez a termése, akkor így már ismerős! Sok mag van belül vagy 1-2?

Ezt a termést vágjam ketté és szórjam ki a magokat? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!