Keresés

Részletes keresés

bd Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5792
GPF hol található a dícsért Bächer Iván írás?
bd
Rőmai tálban lehet pl. fűszerezett oldalast zpaprika, paradicsom, vhagyma vidámító társaságában (ha zsírt is adsz mellé, a maradék kenyérre kenve kitűnő).
Ha valaki vega, a nyári zöldségeket kellemesen összesütheti benne (persze épp a kukamelehben nem kellemes az órákig begyujtott sütő).
A multkor Saga csomagban máj mellé sok pulykaszívet vettem, ami ugye lassan puhul. Rőmertopfban krumpliágyon vhagymacikkekkel közrefogva a félbevágott szíveket megpúpoztam gombás töltelékkel, tetejükre került egy kis fszalonna (nekem a bacon túl intenzív), alá kis fbor. Mindenki ette, pedig úgy indult, hogy miafenétlehetkezdeni hat pulykaszívvel.
Előzmény: GPF (5791)
GPF Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5791
Ja igen, azt nem találtam semmilyen könyvben, hogy füstöltből kell-e. Nem abból csináltam. Hiba volt? Jó füstöltből is? Vagy még jobb?

Marha nehéz keresni. Úgy tűnik, mostanában nem megy a kereső.
Arra emlékszem, hogy a csülök pékné volt már a topicban, római tálra nem, de akkor megpróbálom valahogy.

Jaj, egy igazi sólet, az jöhetne!

A csülköt a gyerekek is megették, sőt! Pedig Bächer Iván azt mondta, hogy ahol gyerek van, ott ne nagyon süssünk csülköt, egyrészt mert a gyereknek nincs ideje, másrészt zsíros. És mégis megették, sőt a nagyobb azt mondta, hogy lehet, hogy mától kezdve ez az egyik kedvenc kajája.

(Szoktátok olvasni a Bächer Iván féle "ételnovellákat"? Én nagyon szeretem őket, olyan sírva röhögősek. Van egy könyve is: Vándorbab, amiben ilyenek vannak összegyűjtve. Bocs, ez kicsit off volt.)

Előzmény: Törölt nick (5789)
Mulan Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5790
Itt is rómaitálaztunk már egyszer egy nagyot, sólettől bújtatott csirkéig, érdemes visszakeresni:-)

De éppen lehetne rá topicot nyitni is...

Előzmény: GPF (5788)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5789
füstölt csülökből készítetted, vagy sem?

római tálra özön kaja van! :))

Előzmény: GPF (5788)
GPF Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5788
Hétvégén sütöttem csülköt pékné módra. A recept átmenet volt Bächer Iván és Horváth Ilona közt.
Bächer Iván szerint a lényeg az idő. Ő egész nap süti lefedve, együtt a krumplival, hagymával, pici lángon (ill. kemencében.)
Horváth Ilona először megfőzi és csak aztán teszi a sütőbe.

Na én nem főztem, egy kis vizet tettem a római tálba, s kb 3,5-4 órát sütöttem egyes fokozaton. Beletettem volna a krumplit is az elején, hogy az is ropogós legyen, de nem volt otthon, úgyhogy mire lett, már majdnem kész volt, s csak egy fél órát sült a krumpli meg a hagyma.

Szóval, valami isteni lett. A bőre ropogott, de nem volt kőkemény, a hús puha, mint a vaj, a zsír kisült, úgyhogy nem is volt durva, a krumpli puha, de ízes...

Kedvet kaptam nagyon a római tálas kajákhoz. Van valami olyan receptetek, ahol hasonló eredményeket lehet elérni?

Mulan Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5787
Bocs, de azt hiszem, ez nagyon helyfüggő: panel/nempanel helyen is volt ilyen tapasztalatom, meg olyan is. Szóval leginkább a régebben a környéken lakó néniket érdemes megkérdezni.
Előzmény: Törölt nick (5786)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 5786
Tobb mint husz eves panel tapasztalat:

ket gazrozsa es a suto meg birja a tempot, a harmadig ego utan mar sose lesz kesz a leves. =O)

Előzmény: Törölt nick (5785)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5785
Huhh, köszi, már kezdtem azt hinni, csak képzeltem, hogy feltettem egy kérdést:)

Akkor már csak az érdekelne, hogy az átalánydíjas gázzal ellátott panelekben van egyáltalán akkora gáznyomás, hogy lehessen egyszerre sütni és főzni?
OFF
Indesitből most láttam 40 centi keskeny elöltöltős mosógépet, az is egész korrektnek tűnt, VISZONT Auchanban van valami 45 centis BEKO az gyanúsan olcsó, no meg a neten csak lengyel és ukrán oldalakon található meg a típus:(
ON

Előzmény: joy (5784)
joy Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5784
Igen!
Pont ma szúrtam ki egyet a szegedi Skála-Centrumban:
Indesit?
Teljesen gázos -még az infragrill is! Forgónyársas-kapcsolóórás, köbö 70eFt!
Tipusszámát nem tudom, de, ha lesz időm megnézem, és szerdán megírom!
Épp azért szúrtam ki, mert ~10 centivel beljebb volt a hasa, mint a többié, de jó sok gomb volt rajta.
Előzmény: Törölt nick (5773)
joy Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5783
Szentséget török:
Én tejszínpótló-porból szoktam a habot csinálni. Jóval olcsóbb. és nem annyira tömény!
Előzmény: nhmari (5764)
Mulan Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5782
60 dkg kukoricalisztet 9 dl tejjel leforrázunk, 2 órát pihentetjük. 2 dkg élesztőt felfuttatunk, a kihűlt masszához adjuk, és még fél kávéskanál sót, 1 dl tejfölt, 1 tojást, reszelt citromhéjat, 15 dkg zsírt, 10 dkg cukrot keverünk hozzá.

Erősen kikent tepsiben ujjnyi vastagon hagyva sütjük.

(Tej, tojás nélkül is - vízzel - lehet csinálni.)

Meg lehet szórni lisztbe forgatott gyümölccsel, áztatott mazsolával vagy vágott dióval-mandulával is, mint a többi kevert tésztát

Előzmény: nogea (5780)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5781
Holnapra prezentálom (ha el nem felejtem...)
Előzmény: nogea (5780)
nogea Creative Commons License 2002.05.04 0 0 5780
Sziasztok! Segítsetek már nekem. Lányom egy buliból hozott valami süti- inkább lepény félét. Szerintem valami kukorica darából volt vagy lisztből ? és aludtej meg lekvár pöttyök voltak a tetején, de ezek is bele voltak sütve. Nem ez a prósza nevü valami ? Tök fini volt. Nem tudtok valami recit ? Köszi !!!!!
Előzmény: dolinka (5779)
dolinka Creative Commons License 2002.05.03 0 0 5779
Biztosan jó sima palacsintasütőben is, de az állaga azért jóval sűrűbb a palacsintánál. Lassú tűzön biztos jó lesz, bár én még nem próbáltam.
Előzmény: aquila (5777)
Jeancoch Viktoria Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5778
Sziasztok!
"Salzburg es kornyeki" krumplisalatara gondoltam.
Mintha
lenne benne egy kis citromle, olaj. Sajnos osz ota nem
ettem, igy nem tudom pontosan felidezni, de nagyon vagyom ra:-)
aquila Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5777
dolinka, szerinted ezt a receptet sima palacsintasütőben is megsüthetem, vagy csak gofrisütőben működik?
Előzmény: dolinka (5770)
Fabyen Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5776
Köszi a receptet. :)
Ma jön a barátnőm oda is adom neki, ha jól sikerül neki, kölcsön kérem tőle a gépet.

Neked is köszi dolinka. :)

Előzmény: snoopy_beagle (5766)
moes Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5775
én egy németet ismerek:
a leglényege, hogy a krumplit vegetás/húsleveskockás lében kell főzni, kockákban. ha kihűlt, mellé kell aprítani savanyú uborkát apró csíkokban, és egy kis sonkát/húsos szalonnát. a lé rá joghurttal készült majonéz. és isteni! de nem tudom, erre gondoltál-e. ja, még valami: nem kell, hogy nagyon szottyos legyen, szóval ne ússzon a majonézben!
Előzmény: Jeancoch Viktoria (5772)
Mulan Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5774
Körülbelül három négyet: az igazi osztrák krumplisaláta kicsit olyan, mint az igazi magyar ... akármi: abban egyeznek, hogy van benne krumpli, ecet, és cukor.

Mégis melyikre gondolsz?

Előzmény: Jeancoch Viktoria (5772)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.02 0 0 5773
Jó reggelt!
Megint hozzátok fordulok tűzhely témában, mint hozzáértőkhöz:)

Ismertek-e olyan tűzhelyet (felül gáz, alul gáz vagy villany) aminek a mélysége 50 centi (tehát kb. 85 magas, és 60 széles, csak mélységre kevesebb)?

A modernebb gáztűzhelyek sütőrészében ugye már van légkeverés, grill, forgónyárs és társai?
Ezek a sütők is annyira ég és föld különbséget mutatnak a villanyhoz képest, mint régebbi társaik?
Azért kérdezem, mert nálunk átalánydíjas a gáz, így abból mindegy mennit fogyasdztok, míg a villany rendesen tekeri az órát, persze kérdés van-e akkora gáznyomás, hogy egyszerre lehessen sütni és főzni?

Jeancoch Viktoria Creative Commons License 2002.04.30 0 0 5772
Sziasztok!
Tudja valaki az igazi osztrak krumplisalata elkeszitesenek
modjat? Minden segitsegnek nagyon orulnek.
Viktoria
ona Creative Commons License 2002.04.30 0 0 5771
Szombatra egy konyhakész bárányra lenne szükségem!

Tudna valaki segíteni?

dolinka Creative Commons License 2002.04.29 0 0 5770
GOFRI

30 dkg liszt
3 tojás
3/8 l tej
6-8 dkg cukor
6 dkg vaj
fél cs. sütőpor
fél citrom reszelt héja
vaniliás cukor

Az egészet robotgéppel összekavarni és kész.

Hétvégén csináltam, jó volt.

d.

Mulan Creative Commons License 2002.04.29 0 0 5769
Tényleg egész más íze van - mert nincs benne műaroma, ízfokozó és egyéb nyalánkságok. De állagra ugyanolyan lesz:-)
Előzmény: Lappantyú (5768)
Lappantyú Creative Commons License 2002.04.29 0 0 5768
Nohát-nohát, én ezt nem is tudtam. :-)) Azt hittem, a puding az valami egészen más dolog, az ízét tekintve legalábbis mindenképpen más a zacskós puding, mint a főzött krém. Mindig tanulok...

[persze, hogy az igazi tepsis krumpli az valami egész más, ez viszont erősen gyors és hát ez a név jutott eszembe. :-))]

Lappa

Előzmény: Mulan (5761)
snoopy_beagle Creative Commons License 2002.04.28 0 0 5767
Ja és az előző hozzászólásomban elfelejtettem az megemlíteni, hogy a nyers szín az abból adódik, hogy nem rak bele elég cukrot. Minél több cukor van a tésztában annál sötétebb a gofri. Ja és a tésztának nem szabad túl hígnak lenni ill. csomósnak. Snoopy
Előzmény: snoopy_beagle (5766)
snoopy_beagle Creative Commons License 2002.04.28 0 0 5766
Hello! Nekem a következő gofri receptem van:
250 dkg liszt
370 ml tej
3 egész tojás
1/2 kk só
2 tk(teás) cukor
2 tk sütőpor
8 ek olaj
Én úgy szoktam sütni, hogy felezem a mennyiségeket kivéve a tojást, abból 2-t teszek bele valamint sütőporból én bele teszek egy egészet, mert attól könyebb lesz a tészta, valamint az olajat érzés szerint. Remélem fog sikerülni a barátnődnek. Sok szerencsét: Snoopy
Előzmény: Fabyen (5762)
pupos nunuke Creative Commons License 2002.04.28 0 0 5765
Mit csináljak,hogy ne legyen másnapra kemény a linzer(pedig lefolpackoztam)?Kipróbáltam egy sütit,ami linzerszerü tésztából készült és frissen még finom volt,ma reggelre kökemény:-(( Anyu linzere minél tovább áll,annálfinomabb és omlósabb,de ö zsirral csinálja. Nem is látok már zsirt a boltban és ha mégis kapok,akkor teljesen helyettesiteni kell vele a vajat,vagy csak egy részét,vagy hogy müxik ez?
Köszi-köszi
nhmari Creative Commons License 2002.04.27 0 0 5764
köszi a tippet, talán ez a legszimpibb, ugyanis egy tepsi tésztához szerintem nem elég pár kanál csoki öntet, (a mai tejszín árakonról nem beszélve) pedig két deci tejszin szinte semmi
Előzmény: joy (5711)
Mulan Creative Commons License 2002.04.26 0 0 5763
Hát én se a tepsiben süthető kész hasábburgonyát nevezem annak...
De nem feltétlen karika, lehet cikkre vagy kockára is vágni:-) Mehet bele hagyma, petrezselyem, ezaz - de üresen is jó:-)Egyenletesebb lesz, ha egy kicsit előfőzöd, meg krumplihoz is jó a cserép (vizestepsi).
Előzmény: Fabyen (5762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!