Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67442

Volt egyszer egy TURA lista. 

Volt élet a fórumok és közösségi oldalak előtti korban is.

Véletlenül rábukkantam az archívum linkjére, ez már egy későbbi adag volt előzménye is. Nagyon sok hasznos régi információ található itt. Főleg azoknak lehet érdekes akik szeretnek bizonyos információkat előbányászni korábbi időkből.

 

http://lists.iit.bme.hu/pipermail/tura/

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67441

Egy b, nem kettő.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67437)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 1 67440

Utolsó tőlem mára: Valakinek nincs híre véletlenül Kinyó Zsoltról?

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67438

Sajnálom! Majd máskor!

Ajánlom a nemzeti parkok FB oldalait, különösen az Írottkő és az ANP aktív, már ami a gyerekek természetre nevelését, természet megszerettetését illeti!

Előzmény: sequelguru (67429)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 13 67437

Köszönöm! Igen, elég érdekes, hogy férfiklubb lett ez a fórum. Régen voltak itt más nők is... jó lenne tudni, miért tűntek el.

Előzmény: Roxi98 (67422)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.05 -13 0 67436

Eleh durvan fogy, kivancsi lennek mi a valos eladott mennyiseg.

Előzmény: jzp2107 (67434)
AttHunter Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67435
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 67434

én annyit tudok, hogy az egyik verzióban (tán ebben a 2. kiadásban) el van írva egy távolság adat, a "régiben" amit karácsonykor kezdtek osztani abban meg nem

 

szóval igaz lehet hogy legalább 2 verzió van..

 

(és nyilván úgy lenne az igazi, ha azt is tudnám hol van elírva, de vesszek meg, nem emlékszem))

Előzmény: Mr Long (67432)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.04 -13 0 67433

Vagyis nem majdnem, hanem 7900+ sorszammal kaptam meg.

AK es DDK uj fuzetrol van valami pletyka?

Előzmény: Mr Long (67432)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.04 -13 0 67432

Jol latom, hogy a keltura fuzetbol mar a masodik kiadas van? Par hete vettem meg magamnak az ujat a regi melle es most olvastam az impresszumot. Lezarva 2018 majus vegen. Majdnem 7900+ sorszammal kaptam meg. 

Csuhás Creative Commons License 2018.08.04 -8 1 67431

Nem a hat év, hanem az évszak számít. Ilyen jól járható volt a gát múlt év októberében:

 

Előzmény: kectam (67430)
kectam Creative Commons License 2018.08.04 0 0 67430

Igen, hat év alatt megváltoztak a körülmények, most teljesen járhatatlan, méteres gaz van a tetején. Időnként azért felsétáltunk körülnézni a tetejéről. Csak halkan kérdezném, hogy ilyenkor hogyan ellenőrzi a gát állapotát annak kezelője?

 

A gátA gát 2018-as állapota

Előzmény: Zolcsi67 (67428)
sequelguru Creative Commons License 2018.08.03 0 10 67429

<OFF>

részemről köszönöm a hírverést, fel is lelkesültem, beszéltem is a szervezőkkel de végül nem jön össze a dolog. 

<ON>

Előzmény: Gizi aljas Feri (67419)
Zolcsi67 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 67428

Kár, pedig a töltés tetején volt jobb haladni – igaz, ennek már hat éve.

Előzmény: kectam (67407)
hörpölin Creative Commons License 2018.08.03 -13 0 67427

Biztosan eljut majd az MTSZ dolgozóihoz, hiszen olvassák az említett oldalt, de nem hiszem, hogy lesz bármilyen változás egyetlen bejelentés miatt! Már én is ott találtam meg a stampedlit '15-ben (igaz, nem a gátőr, hanem a kulipintyója falán), szóval már legalább három éve ott leledzik. Úgy gondolom, ezzel a Szekszárdról induló kéktúrázókat szeretnék felkészíteni arra, hogy az Alföldi Kéktúra teljesítése bizony nem az Országos Kéktúra teljesítéséhez hasonlítható korzózás a kitűnően kitáblázott és jelzett útvonalon, hanem bizony küzdelem a természettel és az elemekkel, pláne, ha valaki hozzám hasonlóan egy hőségriasztásos időszakban merészel belevágni a fentebb nevezett túraútvonalba.

 

Kedves Michele45! Bocs a viccelődésért, de nagyon magas labda volt, és szeretnék sikeres Alföldi Kéktúra teljesítést kívánni. Azt javaslom, készülj fel arra, hogy ennél csak nagyobb problémákkal fogsz találkozni az útvonal bejárásakor, pláne, ha gyalogosan szeretnéd teljesíteni azt! De kerékpárral sem leányálom - pláne, ha ragaszkodsz a szoros útvonalkövetéshez, és nem aszfalton haladsz majd főként!

Előzmény: olahtamas (67426)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.03 0 0 67426

Le a kalappal, ebben a nagy kánikulában!

Reméljük eljut a bélyegzős észrevételed az illetékesekhez is.

Előzmény: Michele45 (67424)
T7 Creative Commons License 2018.08.03 0 1 67425

Érdemes lenne ezeket ide is megírni:

http://kektura.hu/kapcsolat.html

Michele45 Creative Commons License 2018.08.03 -1 2 67424

Július 30-án megkezdtük az AK-t. Szekszárdról indultunk. A Bárányfoki pecsételő a Frigyes főherceg pavilon oldalán rendben van, de a pavilon lebontás előtt van. (Pörbölyre helyezik át -ha sikerül) Áthelyezése mindenképp időszerű.

Javaslatom a üdülőházak bejáratánál, a kerítésen kívül.

A keselyűsi bélyegző a gátőr falán rendben, de az odavezető iránymutatás hiányzik. A nyomvonalból kiesik.

Javaslat: a vasút épületén kívülről célszerű lenne felszerelni 

akárkibárki Creative Commons License 2018.08.02 -13 2 67423

"azért van az hogy te vagy az egyetlen nő aki ide ír. :-("-Ezt kikérem magamnak!:)

Előzmény: Roxi98 (67422)
Roxi98 Creative Commons License 2018.08.02 -1 12 67422

Egyetértek veled maximálisan! (lehet hogy a modinak más lesz a véleménye.) 

És talán amit leírtál, azért van az hogy te vagy az egyetlen nő aki ide ír. :-( 

Előzmény: Gizi aljas Feri (67421)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.02 -1 15 67421

Szerintem - bár tudom, hogy sokak számára ezt nehéz elképzelni - induljunk ki mindig abból, hogy jóindulatból cselekszem, okés?

 

Hogy amit beteszek ilyen jellegű infó, annak csak egy oka van - szeretnék megosztani esetleg hasznos eseményeket, információkat, ami túrázáshoz kötődik és tekintettel arra, hogy nemcsak a törzsgárda van itt, bár elég ügyesen sikerül sokszor kiminuszolni meg arrogánsan kioktatni a kezdőket, akik lehet, hogy a csocseszek számára bugyuta, de nekik igencsak fontos kérdéssel jönnek, esetleg jól jöhet annak, aki még csak most gondolkozik, hogy elkezdi járni a kilométereket, urambocsá, a gyerekeit akarja rászoktatni.

 

Példának okáért az Írottkő Nemzeti Park pedig jelmezes éjszakai túrát tervez ezen a hétvégén.

 

És most bocsánatot kérek, de sietnem kell, fel kell vegyem a jutalékot a nem kéktúrás hirdetésekért - beleértve az Írottkőt is. 

 

 

Előzmény: olahtamas (67420)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.02 -14 1 67420

Ha az illető túratárs kérésére válaszolsz, akkor jobban érthető, hogy miért tetted be, de így önmagában én nem tudtam hova tenni a dolgot.

Ne vedd személyes támadásnak, csak egy egyszerű kérdés volt!

Előzmény: Gizi aljas Feri (67419)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.02 -1 14 67419

Nem szabad utánpótlást nevelni.

 

Pláne akkor nem, ha valaki azt hiszi, hogy egy megosztás mögött fizetett hirdetés van, mert másra nem tudok gondolni

 

Jelentem a Facén jött velem szembe és mivel itt volt egy túratárs, aki a lányait szeretné bevezetni a túrázás örömeibe, gondoltam beteszem.

 

Kár volt.

 

Ide csak túrabeszámolókat szabad írni, különben dühbe jövünk. :)

 

 

Előzmény: timetable (67416)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.02 -1 14 67418

Töröltesd kérlek!

 

De akkor az összes olyan hozzászólást is, ami nem szigorúan kéktúra. ;)

Előzmény: olahtamas (67415)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.02 -14 0 67417

Az sem tűnik rossznak, csak messze van. Most botlottam bele a pilisi vándorlásba, gyorsan végigolvastam a TM cikkeket róla. Combos szakaszok vannak benne és sok látnivaló. Na ha már jól állok a PMP-vel megnézem ezt is, de azért gyorsan rendelek egy füzetet, mielőtt elfelejtem :)

Előzmény: kectam (67413)
timetable Creative Commons License 2018.08.02 0 1 67416

Utánpótlás-nevelés, mint olyan? :)

Előzmény: olahtamas (67415)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.02 -14 3 67415

Nekem semmi bajom ezzel, de a kéktúrához annyira azért nincs sok köze.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67414)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.02 -1 14 67414

Gyerekprogram a Börzsönyben:

 

Da Vinci Kids shared an event.SpSonSsoSredS ˇ 

Vulkánkutató Pizsamaparti

Az ottalvós program során a gyerekek játékos formában ismerkednek meg a vulkánműködéssel, a vulkanikus hegységekkel, a vulkánkutatók munkájával és az éjszakai Börzsöny élővilágával, titkaival, rejtekhelyeivel.

Javasolt életkor: 7-13 év

A vulkanikus Börzsöny, mely a Kárpátok belső vulkanikus övezetében található, egykoron aktív tűzhányó volt, melynek nyomai ma is láthatóak. A Börzsöny formái meglepően hűen őrzik az ősvulkán egykori szerkezetét.

A Da Vinci PIZSAMAPARTI olyan egyedülálló program, amelyen a 7-13 éves gyermekek élményeken keresztül, szórakoztató módon ismerkednek meg a helyszínekhez kapcsolódó tematikákkal.

Program:

Éjszakai kalandtúránkon a Szén-patak mentén haladunk. A hely számtalan rejtett életmódot folytató élőlénynek ad otthont, amik egy része csak naplemente után lesz aktív, akkor lehet észrevenni és megfigyelni őket. Túránk során tegzesek, kérészek, álkérészek, bolharákok, kövi rákok nyomába eredünk.

A patak mellett barlangra emlékeztető járatokat is érintünk. A több száz éve még bányáknak helyet adó területeken további élőlények nyomaira bukkanhatunk. Ha szerencsénk van, sárga foltos szalamandrákkal is találkozhatunk.

A Da Vinci Kids élményórán minden a vulkánokról szól. Kiderül, mi történne, ha valaki feltörné a Földet, megismerjük a vulkánok keletkezését és működését, majd a Tudós Palánták sorozat segítségével vulkánt készítünk. Megtudjuk, mitől keletkezik a földrengés, hogyan mérhetjük, és hogyan védekezzünk ellene. Kiderül, hogyan mozognak a földkérgek, s mit okoz ez a lassú, de biztos folyamat. Azt is megnézhetjük, hogyan jön létre a láva a vulkánok belsejében, s a fizikai folyamatokat otthon elvégezhető kísérletben ki is próbálhatjuk.
Az éjszakai kalandok végeztével a felfedezőink a Királyréti Erdei Iskola és Látogatóközpont Hiúz Házában töltik az éjszakát.

JELENTKEZÉS:
A pizsamaparti előzetes jelentkezéshez kötött, jelentkezni a pizsamaparti@mertmarketing.hu címen lehet.
Szükséges információk a jelentkezéshez: résztvevő neve és életkora, szülő/gondviselő neve, elérhetőségei (email cím + telefonszám, számlázási cím).

ÁRAK: 8000 Ft/ fő
A Da Vinci Pizsamaparti belépőjegy tartalma:

- Belépő a Látogatóközpontba
- Exkluzív éjszakai túra
- Da Vinci Kids élményóra
- 12 órás felügyelet
- vacsora (töltött sós péksütemény), ásványvíz, reggeli (cornflakes-es joghurt + gyümölcslé)
- hálózsák biztosítása az alváshoz, amennyiben nem áll rendelkezésre
- 1 hónapos előfizetés a Da Vinci Kids videótár apphoz: https://www.davincikids.tv/hu/how-to-get-da-vinci-kids-app/
Az ajándék előfizetés android eszközökön használható.
- REGIO JÁTÉK kupon (10%-os kedvezmény)
- Hiúz Ház búcsúajándék

Maximális létszám: 30 fő

Lemondási határidő: rendezvény előtt egy héttel. Lemondási határidő után történt visszamondás esetén a belépőjegy kiszámlázásra kerül.

Fizetés a helyszínen, a Hiúz Házban, a regisztrációkor, készpénzben.

IDŐPONTOK:
A rendezvény időpontja: augusztus 4.
Érkezés és regisztráció: 19:00-19:30
Hazaindulás másnap 8:30-9:00

SZÜKSÉGES FELSZERELÉS OTTHONRÓL:
- tisztasági csomag
- váltózokni
- pizsama
- kispárna
- polifoam
- zseblámpa
- hálózsák - amennyiben nem áll rendelkezésre, biztosítjuk.
- szükség esetén plusz élelem
- fakultatív: papucs

kectam Creative Commons License 2018.08.02 0 0 67413

Köszönöm, élni fogok a lehetőséggel, majd félúton pacsizhatunk, ha úgy alakul...:)

Mi szeptember közepe után tervezzük a folytatást, laztán esz benne egy kis szünet, mert október közepén szeretnénk az Olajos kőrútat is megcsinálni.

Előzmény: Mr Long (67410)
kectam Creative Commons License 2018.08.02 -1 0 67412

Bizony, ki így, ki úgy csinálta. Valójában a kis szögekkel kivert A betű előtt állva nehéz volt eldönteni, hogy mit is kellene csinálni. Akinél nem volt bélyegzőpárna (amatőr) annak bizony maradt a lyukasztás, amivel, ha nem volt ügyes, akkkor csúnya lyukak halmaza lett a vége. Sajnos ez az igazi kuriózum ma már nem szerepel a túraútvonalban.

 

Előzmény: Csuhás (67405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!