Keresés

Részletes keresés

stiglinc Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1044
Ez nagyon tetszik! Hasonló okokból. Mennyire gyakran végzed el ezt a csonkítást? Pl. arra gondolok, hogy friss földre vagy a gyökereire van inkább szüksége?
Előzmény: bombaba (1043)
bombaba Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1043

Szia,

a gyökereket annyira vágod vissza, amennyire nem szégyelled.

A neten olvastam a lila akácról, hogy ha nem akar virágozni, akkor ásóval körül kell vagdosni a gyökereit, és ezután - fajfenntartás okán - ontani fogja a virágokat. Lila akácom nem volt, de a gondolat belémköltözött és átültettem gyakorlatban a leanderre, mert már akkora edényben volt, amit egyedül nem tudtam ki-becipelni, segitség megfelelő időben nem mindig volt. Szóval szégyentelenül ásóval átméreteztem egy egyszemélyesen cipelhető edénynek megfelelőre a gyökerét (meg még földnek is maradt hely). Ezzel együtt visszametszettem, szaporitottam belőle (hátha nem jön be a dolog), kicsit több tápot kapott. Azóta is él és virul, virágzik, szóval nem viselte meg a dolog. Már kb 25 éves.

 

Előzmény: gizmo01 (1038)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1042

Észrevételeddel egyet értek! Nálam is a fehér és azok változatai voltak a legszívósabbak és legillatosabbak is.

A rózsaszínben pedig nem a szimpla hanem a telt vagy rétes virágú ami még nagyon bírta nálam és ontotta a virágot tavaly!

Tavaly volt krémszínűm de az egyszer virágzott és még a növekedésbe is megállt!

Nekem az nem igazán jött be!

Szóval a bolttal (P...Y M)akkor megállapíthatjuk nekünk nem hozott semmit!

Előzmény: puszilva (1037)
Twins Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1041

És ha szabadna tudnom milyen árért vesztegették? És méret ügyileg mekkora?

Csak mert ha neked jó lenne, én szívessen megrendelnék tőled egy ilyen narancssárga leandert, természetessen kifizetném, csak mivel Te helyzeti előnyben vagy (Kecskemét) így könnyebben hozzá lehetne jutni! Megvásárolhatnád, feladnád csomagként póstán és én kifizetném az árát és persze a póstaköltséget is!

Ha részedről ez megoldható légyszi írd meg!

 

Előzmény: rágica (1040)
rágica Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1040
Nos a "titok". Narancssárga leandert (Majd kiderül a színe, ha virágzik.) Kecskeméten vettem egy virágkertésznél, mert közel van hozzánk.
Leanderguru nem vagyok, de tetszett a szó. Nekem 4 féle leanderem van. Rózsaszín telt virágú, krémszínű dupla, fehér tripla és piros vagy bordó (Nem tudom eldönteni.) szimpla virágú. Ezekből szívesen cserélek, vagy felajánlok, hogy ne epekedjetek.
Előzmény: Twins (1039)
Twins Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1039

Helló !

 

Csatlakozok én is az elöttem szólóhoz!

Kiváncsi lennék honnan lehet narancssárga leandert beszerezni!

Na meg arra is, hogy itt a nagy leanderguruknak milyen fajták vannak és miből tudnának szaporítani, esetleg csere-bere céljából!

Mert ugye mindenki leírta, hogy milyne szép leanderjei vannak.Csak hát sajna akinek nincs az meg epekedik mert beszerezni sehonnan nem lehet könnyen..ritkább példányokat!

 

Üdv!

 

gizmo01 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1038
Sziasztok leander kedvelők! Most vagyok itt először, csatlakoznék köreitekhez. Én is nagyon szeretem a leandert van is belőlük elég sok. Tudtok nekem segíteni abban, hogy átültetésnél mennyire szoktátok levágni a hajszálgyökereket? Idén szeretném megpróbálni, mert cserepekkel már nem nagyon győzöm, sőt lassan a létező cserépméret már elfogy. Olvastam, hogy létezik narancssárga is, hol láttatok ilyen színűt?
puszilva Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1037

Én hódmezővásárhelyi vagyok, de ott is hasonló volt a helyzet, mint amit leírtál: nyitás után roham és a maradék...

Úgy néztem mind rózsaszín lehetett.

Egyébként, nekem ez a szín dupla válotata az etalon, mert a legszebb a virága és legintenzívebb az illata!

Neked melyik a legillatosabb? Mi a tapasztalatod?

Még azt is észrevettem, hogy a fehér a legszívósabb ( nálam) vagy ez nem szín függő?

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1036

Tényleg te azt írtad mától! Nálunk az a szokás, hogy első nap nyitástól számított 5 percig van és utána semmi! Nálatok ez nem így müködik?

Színre milyen volt?

Előzmény: puszilva (1034)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1035

Üdv! Te melyik városba voltál?

Én a debrecenibe voltam és összesen ha 15 jött aminek 5 perc se kellett és elfogyott!

Nekem sikerült kettőt vennem! Nem törött és nem tetves!

Telt rózsaszín!

A növény kb. 20-30cm és 3 ág az elágazás után. Egyik fa szerű a másik bokor szerű!

Nálatok milyen színbe volt? Itt csak rózsaszín! Sajna!

Előzmény: puszilva (1034)
puszilva Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1034

Tudtátok, hogy a Penny M-ben mától leander töveket akcióztak?

Nagy bőszen el is mentem, de csalódtam. Mindegyik kis nyipászta volt némi tetvekkel, így aztán nem vettem.

Gondoltam, felhívom rá a figyelmeteket, hátha ti jobban jártok!

Len Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1033


Fehér ez az őslény...
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1032

Bocsi nem írtam, hogy csíkos vagy másnéven foltos levelűt és barackvirágszínűt keresnék még!

Ha valaki meggy szólna! Vagy ha van neki otthon!

Köszi!

Előzmény: Zsüzsüke (1031)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1031

Üdv!

Van valaki aki megy a kertészetire!

Sajnos akiket megkértem nem tudtak hozni!

Valaki!

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1030

Vau!!!!!

Küldesz róla képet?

Hol sikerült?

Én még semmit nem tudok! Majd ma hívom fel a pestieket!

Gratulálok és irigyellek!

Ja megy egy mail!

Előzmény: rágica (1029)
rágica Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1029
Szia Zsüzsüke!
Sikerült (remélem) 3 új leandert újítanom. Narancs, sárga és telt piros. Nekem a piros, vagy bordó (Én nem tudom eldönteni, hogy melyik kategória.) szimpla.
Tenálad mi újság?
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1028

Sajna nekem a télen mind kiment és most újra kell beszereznem!

Amúgy mostmár rózsaszín és piros és fehér és piros van!

Remélem délutánra csíkos és sárga is!

Előzmény: fefko (1027)
fefko Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1027
Szia.Majd csinálok róla, bár még csak kb.10 centis és ugyanúgy néz ki mint a többi. Án a virágjaira vagyok kíváncsi de azthiszem arra még várnom kell. Neked milyenek vannak?
Előzmény: Zsüzsüke (1025)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1026

Talán próbálkozz azzal, hogy a növény szárán körömlakkal teszel jelzést! (rózsaszín, piros), a fehérhez használhatsz hibajavítót!

A faiskolába is hasonló a jelzés és tutira megtudod különböztetni!

A magzag szerintem azért krítikus mert leesik meg hasonlók!

Szerintem!....

Előzmény: puszilva (1022)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1025

A kínairól tudnál feltenni képet? Kíváncsi lennék milyen ők!

 

Előzmény: fefko (1024)
fefko Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1024
 Szia Zsüzsüke!  Rózsaszín, de dupla vagy tripla szirmú. Nem tudom pontosan mert még kezdő vagyok a leanderekkel. Tavaj elött kaptam kettöt ebből a rózsaszínből,tavaj nyáron gyönyörűen virágoztak csodálatos vanília illatúak. Most kaptam két kínait de ezek még nagyon picik . Vásároltam irtószereket és egy fito vape kifejezetten pajzstetü elleni sprayt ajánlottak, de vettem karate szert is. Most egyenlőre befújtam most várom a hatást.
Előzmény: Zsüzsüke (1021)
rágica Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1023
Én is ezt a módszert alkalmazom, bár néha nem tökéletes. Pl. nyáron a nap kifakítja a színt. Különböző színű cserepeket is használok, vagy egyszerűen alkoholos filccel írom rá a színt.
Előzmény: puszilva (1022)
puszilva Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1022

Ti hogyan különböztetitek meg, hogyan kerülitek el a különböző színű szaporulatok keveredését? Én most azt találtam ki, hogy a megfelelő színű cérnaszállal "címkéztem" fel, de ennek ellenére már van olyan növénykém, amit elfelejtettem hová is tartozik!

Az új kicsiket tegnap elültettem cserépbe, de most nem merem kirakni őket az erkélyre. Már én is úgy várom az igazi jó időt!

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1021
Igaz rózsaszínűek? Talán szímpla szirmú?
Előzmény: fefko (1020)
fefko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1020

ll1

 

A kókadt levelek fonákján apró fehér pöttyök voltak, míg le nem mostam őket, most így néznek ki.

fefko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1019
Köszi Zsüzsüke! Holnap megyek a gazdaboltba és vásárolok. A képeket nem bírom feltenni, van valami ötleted? Majd megírom hogy vannak a drága növénykéink.Mégis sikerült!!!!!!!!!
Előzmény: Zsüzsüke (1018)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1018
Próbáld a Karate nevűvel! A hatás tuti! 180ft volt tavaly a csomag és az első alkalom után megszabadulsz tőle!
Előzmény: fefko (1017)
fefko Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1017

Sajna a képeket nem sikerült felraknom, most megint megpróbálom.

stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1016
Igen, a Villányi úton lesz a kiállítás. Nem ismerősön nekem az a kertész (sajnos), és fogalmam sincs, mikor lesz kint. Akkora az a kiállítás, hogy biztosan lesz másoknál is ilyen leander, csak jó sok időt kell rászánni a nézelődésre (de megéri...).
Előzmény: Zsüzsüke (1012)
fefko Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1015

Sziasztok!

Beteg az egyik szegény leanderem, remélem a képek alapján valaki tud gyógymódot ajánlani. Gyanítom, hogy pajzstetü,de nem vagyok benne biztos, mert amikor megkaptam őket akkor volt rajtuk rengeteg pajzstetü, de az kemény sötétbarna volt és szappanos mosástól teljesen eltűnt. Most nem akar használni a szappanos víz, a levéltetű elleni spay sem . Segítsetek!  Különben tavaj már gyönyörüen virágzott szép dupla rózsaszín.  Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!