Keresés

Részletes keresés

kinszky Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1071

Rágica! Örülök a válaszodnak!

szeretném, ha lenne majd cserenövénykém! Látom, más topokon is vagy, utána nézek, hogy milyen alany lehet még a leanderen kívül. Ha komolyra válik a dolog, vagy nekiindulunk az országnak (Pestről), akkor jelentkezem! Köszi!

Előzmény: rágica (1060)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1070

SAJNA MÉG ÉN SE LÁTTAM VIRÁGZNI! AZT MONDJÁK SZIMOLA RÓZSASZÍN DE LEHET EZ BUTASÁG!

Örülök, hogy rendbejöttek a növénykéid!

Előzmény: fefko (1062)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1069

Úr Isten!

Ez valami csoda!

Hol szerezted? Én is!

Mekkora?

Mennyiért?

Kaphatok?

Előzmény: gizmo01 (1068)
gizmo01 Creative Commons License 2005.05.01 0 0 1068
Sziasztok! Végre sikerült: itt van az új szerzeményem, remélem, tetszik mindenkinek:-)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1067

Sajna a sárga krémyszínű volt!

Ha valakinek kellene az debrecenben a zölségpiacon kap! Fehér, rózsaszín és sárga(vaj) van a bácsinak!

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1066

Na ha ilyet látok akkor jól indul a napom!

Szép napot mindenkinek!

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1065

Bocsi a gyönyörtől lemaradt a kép!

Szép nem?

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1064

Ez a ...ország?

 

Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1063

Üdv!

Remélhetőleg sikerül ma új leandert újjítanom! Sárga és kb 1m!

Hétfőn hajtást kapok egy 30 éves leanderből! Már alig várom!

Ti anyák napjára mit visztek?

Én leandert! Hadd örüljek!!!! :)

 

fefko Creative Commons License 2005.04.30 0 0 1062

 Üdv leanderfanok!

Nagyon örülök mert úgy néz ki a kicsikém túlélte a tetűinváziót. Ez a fitovape nevü, extra drága spray segített neki, gyönyörű fényesek lettek tőle a levelei. én is nagyon szeretnék piros , bordó és mindenfélét ami csak létezik. Remélem lassan sikerül beszereznem . Nézzétek meg a supradyn reklámban milyen gyönyörű virágzó bokor van. szerintem nagyon szép. Tudja valaki hogy a kínai csíkosnak milyen virágja van?

Twins Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1061

Rágica köszi szépen!!

 

E-mail ment!

 

Üdv Twins

Előzmény: rágica (1059)
rágica Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1060
A "vevő lennék" nálam úgy működik, hogy becsöngettek és vihetitek! Megbeszélés utám bármikor! Annak természetesen örülnék, ha esetleg cserével jönnél, de ez nem feltétel!
Előzmény: kinszky (1049)
rágica Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1059
Semmi akadálya vásárlásnak, küldésnek! 900 Ft volt 25-30 cm-es, de volt nagyobb 1500 ft-ért.
Előzmény: Twins (1041)
gizmo01 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1058
Köszönöm a tanácsot, azt hiszem legközelebb csak hétfőn fog menni, mert még nem raktam fel képnézegetőt a gépemre.
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1057

KÜLDTEM NEKED MAILT!

Leírva a menetet!

Előzmény: gizmo01 (1056)
gizmo01 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1056
Sziasztok! Próbálkozom, próbálkozom, de valami makacs, okosabb gépezet beleszól a fényképfelrakásba... Azért nem adom fel, remélem hamarosan sikerül.
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1055
Sajna még nem tudom mert tegnap kaptam szülinapra és még nem virágzik!
Előzmény: gizmo01 (1053)
Twins Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1054

Ha narancssárga színűről is van valakinek képe igazán feltehetné!

 

gizmo01 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1053
A felét lehagytam... Virágpiacon vettem a hétvégén. Milyen a vajszínűd? Olyan, aminek kis pirosas erecskék vannak a virágjában?
gizmo01 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1052
Sziasztok! Szívesen, majd holnap lefényképezem és, ha arra is rájövök, hogy hogyan tudom ide feltenni a képeket, akkor megy a foto. Ma átültettem két nagyot, remélem, nem viseli meg őket a gyökérfarigcsálás...
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1051

Szegény nyálcsorgató irigy tásaidnak nem tennél fel egy képet?

Legalább képről hadd lássuk!

 

Én ma kaptam egy vajszínűt! Remélem olyan is! Tavaly volt de szerintem annyira nem különleges mint a tied. Megkérdezhetem honnan sikerült ilyen szépséget beszerezni?

Előzmény: gizmo01 (1050)
gizmo01 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1050
Sziasztok:-))) Köszönöm én is az átültetési tanácsokat, most mindjárt hozzá is fogok fogni. Képzeljétek, a hétvégén kaptam egy olyan színűt, amilyet még nem láttam: Barack színű, aminek a szirmai vége rózsaszínű, nagyon különleges. Remélem, hogy szép lesz idén már!
kinszky Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1049

Kedves Mindenki!

Már régóta készülök erre a topra is. Látom, nagy eszmecsere folyik.

Mindjárt ki fogom olvasni az egész topicot - már ha győzöm - de most

hirtelen van egy-két kérdésem. Vásárolt valaki a Dísznövénykiállításon (Villányi)

az Oázistól leandert? 500-ért adták, vitték, vittük, mint a cukrot. Kérdésem:

nem hajtásokról nevelteknek néznek ki, inkább valami más módszer - tőről leválasztot, lehet olyan? - mert öregecskébb, fás szárúbb is van benne, olyan, mintha akár több növény lenne egy cserépben és nem egy tő. Ez még nem derült ki, mert nem ültettem át. Van ezzel így hirtelen teendő? Kezdő vagyok, most fogok gyűjtögetni. Némely levélke fekete foltos, azt talán le kellen vágni, úgy olvastam, esetleg beteg (volt) ?

Majd kérdezek még, most nem akarom hosszú lére ereszteni mondókámat.

Kedves Rágica!

Több topon is vagy, valahol olvastam, hogy helyileg pedig az Alföld közepén. Vevő lennék leander-hajtásodra. A lányom, ha minden igaz "tanyagazda" lesz Békésben, lehet, hogy netán járunk a közeledben? Ha összehozható, leakasztanék Tőled növénykét. Remélem, előbb-utóbb nekem is lesz csere-bere alanyom. Ja, igen, eszembe jutott. Csodás a magnóliátok - nem csodálom, hogy csodájára járnak. Na, ebbe kicsit túl sok csoda sűrűsödött, nem baj. Jó kertészkedést!

stiglinc Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1048

Jól van, na, ne sírjál! Azt hiszem, némelyiknek én is vissza fogom metszegetni finoman a gyökerét, de inkább majd jövő tavasszal, mert gondolom, akkor illik a lombfelületet is csökkenteni arányosan, az idén azon meg már túlvagyok.

Köszi még1x!

Előzmény: bombaba (1047)
bombaba Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1047

Szivesen.

Az amputálás még rosszabb, mindjárt siva fakadok. Én metszésnek hivom, gyökérvisszametszés. Ez pl. kaktuszok átültetésénél normális és szokásos dolog.

Levéltrágyák közül Wuxal-t vagy azzal egyenértékü akármilyen nevü löttyöt, meg Fitoplant (ha jól emlékszem a névre) virágzó disznövényekre való literes kiszerelésü lét használok még. Mg-i boltban sokféle van, lényeg, hogy ne levéldisznövényre való legyen. Tablettákat nem szoktam használni.

Előzmény: stiglinc (1046)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1046
Köszi a sok jó tanácsot. /Tényleg csúnya szó a csonkítás, hívjam inkább amputálásnak? :-)))/ Ha nem haragszanak meg érte a növények, lehet, hogy még jót is tesz nekik. Én a daturával kapcsolatban olvastam ezt a megoldást, de tényleg, a leander is képes gyorsan, iszonyú mennyiségű gyökeret növeszteni. Még a föld felszínét is teljesen átszövi. Arra nézve nics tapasztalatod, hogy melyik tápnak örülnek a legjobban a millió féle közül? (Pl. Buviplant tabletta?)
Előzmény: bombaba (1045)
bombaba Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1045

Azt nem mondanám, hogy gyakran, mert ez az egy nagyméretü leanderem van, a többi sokkal ifjabb. Ezzel az 'öreggel' egyszer csináltam meg, viszont az ifjabbakkal minden átültetésnél megteszem, igaz, nem ásóval, hanem késsel. A gyökereik - leglábbis a hajszálgyökerek - nagyon gyorsan nőnek és regenerálódnak- nézz meg egy földlabdát a cserépből kivéve átültetés után kb. 2 hónappal, és látod, hogy totál tele van gyökérrel akármekkora cserépbe ültetted. És a tápanyagot azokon keresztül veszi fel, ha nem tévedek.

A csonkitás elég csúnyán hangzik.

Átültetést el tudsz halasztani levéltrágyával (permetezve és/vagy belocsolva is).

A leanderek - minden ellenkező hiresztelés dacára - elég tápanyag és vizigényes növények. Ha megfelelő ezekből az ellátásuk, akkor egész más küllemü a növény, mint a városban kirakott fénytelen keskenylevelü fahordóban sinylődő daraboknak.  

 

Előzmény: stiglinc (1044)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1044
Ez nagyon tetszik! Hasonló okokból. Mennyire gyakran végzed el ezt a csonkítást? Pl. arra gondolok, hogy friss földre vagy a gyökereire van inkább szüksége?
Előzmény: bombaba (1043)
bombaba Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1043

Szia,

a gyökereket annyira vágod vissza, amennyire nem szégyelled.

A neten olvastam a lila akácról, hogy ha nem akar virágozni, akkor ásóval körül kell vagdosni a gyökereit, és ezután - fajfenntartás okán - ontani fogja a virágokat. Lila akácom nem volt, de a gondolat belémköltözött és átültettem gyakorlatban a leanderre, mert már akkora edényben volt, amit egyedül nem tudtam ki-becipelni, segitség megfelelő időben nem mindig volt. Szóval szégyentelenül ásóval átméreteztem egy egyszemélyesen cipelhető edénynek megfelelőre a gyökerét (meg még földnek is maradt hely). Ezzel együtt visszametszettem, szaporitottam belőle (hátha nem jön be a dolog), kicsit több tápot kapott. Azóta is él és virul, virágzik, szóval nem viselte meg a dolog. Már kb 25 éves.

 

Előzmény: gizmo01 (1038)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1042

Észrevételeddel egyet értek! Nálam is a fehér és azok változatai voltak a legszívósabbak és legillatosabbak is.

A rózsaszínben pedig nem a szimpla hanem a telt vagy rétes virágú ami még nagyon bírta nálam és ontotta a virágot tavaly!

Tavaly volt krémszínűm de az egyszer virágzott és még a növekedésbe is megállt!

Nekem az nem igazán jött be!

Szóval a bolttal (P...Y M)akkor megállapíthatjuk nekünk nem hozott semmit!

Előzmény: puszilva (1037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!