Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59108

Ez igy van, es meg egy fontos dolog: Win ala ket nagysagrenddel tobb alkalmazas van (meg free is!) mint linux ala.

 

Es bar nalunk van win es LiNox is (sic!) nagyon nem vagyok elragadtatva a linuxos fejleszto-cuccoktol, egy MS Visual Studio kenterbe veri az osszes ilyen cuccot. Es a win is van annyira stabil, mint a hetente bootolt build-farmjaink.

 

-seci

Előzmény: Törölt nick (59107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59107

Nincs itt ellentmondas: otthoni felhasznaloknak itt nem nagyon forgalmaznak Linuxos gepet, senkit nem zavar az a kis apro amit a jogtiszta Windows-ert ratesznek. Ez magyarorszagi jellemzo, hogy az occsoert adott bolti notikon csak Linux van, igy nehany ezressel olcsobb, a juzer meg ugyis tesz ra torott Windowst.

Amugy szerintem ceges kornyezetben is a Windows az elterjedtebb, foleg ha nem a fejleszto reszleget tekinted, hanem az osszes felhasznalot. Meg azok a cegek amiknel Linuxon is megy a fejlesztes (altalaban szerver oldali Java), a kliens oldalon Windowst adnak a juzereknek. Mas kerdes, hogy foroghatsz olyan korokben, hogy meg sosem dolgoztal Windows gepen pedig a 10. cegnel vagy. Google-tol nem is vartam volna mast peldaul, es valoszinuleg azok a cegek amiket a guglis multaddal meg fogsz jatszani kovetkezonek szinten nem Windows partiak lesznek. En pedig Linuxon nem dolgoztam 10 eve :)

Előzmény: Caitlin (59105)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59106

Az ellentmondas latszolagos. Seci az atlagemberrol, azaz a nem ITs gyalogokrol beszel. Programozo szubkultura egeszen mas (en ugy lattam ez Mo on is igy van, nem?)

En sem vennek szoftware nelkul gepet, akar a fene ezekkel bibelodni! Linux, binux mijafenelux nem erdekel az altam hasznalt programok menjenek jol. Az emberek 99% a ezzel igy van.

 

Előzmény: Caitlin (59105)
Caitlin Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59105

vicces, mert én meg céges környezetben pont az ellenkezőjét látom, gugliban a win feketelistás, külön engedély kell hozzá felsőbb szintről. saját ginux? oprendszert fejlesztettek maguknak. Nálunk az egész cégben csak nekem van windowsos gépem, vagyunk vagy 50en.... :)

Előzmény: seci (59101)
sillyone2 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59103

Az autoszereles , car mechanic az vocational qualifiation, tehat az itteni NVQ-hoz all legkozlebb vagy a BTEC kvalifikaciohoz.  BTEC in Motor Vehicle Engineering vagy NVQ in Car Mechanics  ( vagy hasonlo megnevezesek). 

Egesz pontosat csak a NARIC tudna mondani, hogy minek fogadjak itt el a te otthoni kvalifikacioidat.  

 

 

Előzmény: jwdo07 (59099)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59101

A linuxot igen kevesen ismerik, plane, hogy errefele az emberek szamitogepet ugy vesznek, hogy van rajta jogtiszta operacios rendszer es most azt hiszem nem fogsz meglepodni: az nem linux. Es ha mar van egy geped mukodo oprendszerrel, akkor csak a mazok tesznek fel ra linuxot :P

-seci

Előzmény: Mosolygós79_ (59091)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59100

Szerintem pont igy lesz jo, annyira eltero a ket orszag kepzesi rendszere, hogy ugysem tudsz ekvivalenciat csinalni.

Itt az autoreszelo szakma a GCSE utan jon, azaz le-kis-erettsegizik a polgar, aztan elmegy szakmat tanulni, de ott mar semmi nem-szakmai targy (mint pl irodalom) nincs a kepzesben.

Szoval leirod, hogy hogyan megy Magyarorszagon, hogy milyen targyakat hany evig tanultal a kozepiskolaban, meg hogy milyen eredmennyel erettsegiztel 18 eves korodban. Aztan vagy tetszik nekik, vagy nem (read: ha kellesz nekik, akkor majd behasaljak, hogy ez pont az a vegzettseg, vagy jobb, mint ami kell a job-hoz)

-seci

Előzmény: jwdo07 (59099)
seci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59098
Előzmény: cam aro (59097)
cam aro Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59097

hol lehet ezekrol a levelekrol tobbet olvasni ? 

Valmi magyar kozlony szerure gondolok. 

..nincs himzes, hamozas. 

Előzmény: seci (59090)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59096

Persze, lehetséges, ügyfélszolgálat terén érik itt meglepetések az embert néha (ahogy ez otthon is előfordulhat) :). Ettől persze még működnie kell, legfeljebb kézzel kell beállítanod. Mondjuk az Ubuntuban még arra sincs szükség, csak ki kell választani a szolgáltatót. Persze ha a dongle valamiért nem támogatott Linux alatt, akkor lehet gond. Nekem T-Mobile-lal, Huawei E220-szal simán megy.

Nézz szét itt:

http://www.linuxformat.com/forums/viewtopic.php?t=8066

 

 

Előzmény: Mosolygós79_ (59091)
cam aro Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59095

Szigetekbol valahogy elegem van.. vagyom a ritkan latott kontinensre..  :D 

(olasz csizma sarkantyuja kinezve.. azt majd elvalik mi lesz. )  

Előzmény: Törölt nick (59071)
cam aro Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59094

1x. de talan max 2x kellett vonatolnom.. 

tulelo turanak fogtam fel, igy meg rohogni is birtam. :) 

Előzmény: Törölt nick (59070)
cam aro Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59093

megprobalom.. ha visszatalalok. 

talaltam egy olasz szallas oldalt... csak furi volt hogy 2002 az utolso foglalasi idopont. :)

Koszi

Előzmény: apojani (59067)
Mosolygós79_ Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59091

Sziasztok!

Lehetséges az, hogy az angol mobilszolgáltatól nem ismerik a linuxot? Szerettem volna mobilinternet (dongle vagy minek hívják) magamnak, de sem az O2, sem az Orange, sem a Voda nem tudott olyat mutatni, ami működne linuxszal. Van valami ötletetek, hogy mégis hogyan lehetne megoldani ezt? (Isle of Wight a terület, ha ez számít.)

seci Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59090

Es persze meg annyi hozza, hogy ezek a vizsgak (mind, a KS1, KS2, KS3, GCSE, AS, A) olyanok, hogy egy csomo reszbol allnak, azaz szamit az iskolaido alatt elvegzett munka is, a beadott cuccok, es termeszetesen a vegen van egy vizsga avagy egy nagyobb munka, amit be kell adni es ertekelik.

 

Azaz nem olyan, mint a magyar, hogy tanulsz a gimiben/szakkozepben 4 evig, vannak jegyeid, aztan az erettsegin van 2-4 orad, hogy bizonyits es ha ott elbaxod, akkor mindegy, hogy mit csinaltal a megelozo 4 evben (avagy forditva)

 

Szoval ez egy "kicsit" normalisabb rendszer vizsgaeredmeny szemszogebol nezve.

-seci

Előzmény: seci (59089)
seci Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59089

Arrrrrr... A GCSE vizsgakat 16 evesen teszik itt le. Ez az itteni erettsegi. Ezek utan aki okos, az megy tovabb 6th form collegeba, az meg ket ev, az elso ev vegen AS-level, a masodik ev vegen A-level vizsgakkal. Ez a mi 18 evesen letett erettseginknek felel meg - mar amennyire. De itt ok mar csak 2-4 tantargyat tanulnak, azaz A-level vizsga max ennyibol lehet. Persze vannak kiveteles esetek, de a jellemzo a 3 tantargy, pont azok, amik az egyetemi bejutashoz kellenek.

 

A jegy meg minden vizsgan A*=5*, A=5, B=4, C=3, D=2, E, F, G, U= bukta

 

-seci

 

Előzmény: jwdo07 (59088)
seci Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59087

Nem GCSE, olyan otthon nincs, illetve most mar van (nem-emelt szintu erettsegi).

A-level a neve annak, amit 18-19 evesen csinalnak.

A jegy meg level-A*, A, B, C, stb (az A* az kb az otthoni dicserettelnek felel meg)

Tudom, tok hulye elnevezes, de ez van.

-seci

Előzmény: jwdo07 (59086)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59085

Igen.

Előzmény: jwdo07 (59084)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59083

Szerintem az 5. (General Certificate of Education Advanced Level - GCSE A Level - per subject). A tobbi nagyresze kozep- vagy felsofoku szakkepesites vagy diploma, az elotte levo, 4. viszont csak a GCSE, amit a 16 evesek tesznek le. Az A-level az, ami nagyjabol megfelel az erettseginek, ezt 18-19 evesen teszik le itt, szoval en az 5-osre tippelek.

Előzmény: jwdo07 (59081)
apojani Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59082

" Nem napi bérezés,magadnak keresed a pénzt.."

 

Ez vajon mit takar?
Biztos, hogy hivatalos, bejelentett munka, vagy csak egy lehetőség amikor a mosatás díja a mosótulajé, be sem jelent és a jatt a tiéd?!

Előzmény: goldencicca (59078)
goldencicca Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59080

Köszi!

Előzmény: seci (59079)
seci Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59079

Autot - legalabbis a kornyekunkon - meg mindig mosatnak a helyiek, es az a kep pont egy aruhazi parkolo automosojaban keszult.

 

Mondjuk van az 300 kilometer is, de ott van Snowdonia mellett, ami gyonyoru hely - viszont a nagyvarosi elet, valamint a nap (Sun) fogalma felejtos :)

 

A hirdetes legalabb nem azt mondja, hogy menj be a pesti irodaba, csengess le Xezer forint kozvetitoi dijat, stb.

 

Hivd fel, ennel tobbet szerintem itt mas sem fog tudni segiteni.

 

-seci

Előzmény: goldencicca (59078)
goldencicca Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59078
Előzmény: Törölt nick (59077)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59077

Autómosói? Mármint tescos teherautókat kell lemosni? 

Kérdezd meg tőle a munkaidőbeosztást és hogy heti hány napot kell dolgozni. 

Előzmény: goldencicca (59076)
goldencicca Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59076

sziasztok!Tud valaki bővebb információt az angliai autómosói állásról, Kondor Mihály hirdeti az apród.hu, mennyire megbizható?Megköszönném,ha valaki tudna bövebb információt róla!Nagyon fontos!

Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59075

Utitarsakat keresek, Juliusban (jul14-15 ... jul 22-23) megyek haza, van 2 hely az automban, ha valaki szeretne csatlakozni es megosztani a koltsegeket.

Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59074

"750,000 metric tonnes of gold"

- soha ennyi aranyat nem termeltek ki az emberiseg tortenelme soran.

 

Ennyire lehet komolyan venni az ilyen videokat. Vegig sem nezem.

Előzmény: Diofa Szelleme (59024)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59073

Hm, nem rossz. A gondom az vele, hogy az nem ige, vagy inkabb ugy mondom, nem egy kozvetlen erzest jelent. "Szeretni" vagy "kedvelni", azt mind en csinalom, en fejezem ki. A szimpatia az inkabb egyutterzest jelent szerintem, ha valaki szimpatikus, az hasonloan gondolkodik valamirol, de nem feltetlenul "kedvelem" ot, mint embert. Kevesebbnek erzem a "like"-nal. Szimpatikusnak sokszor nevezik azokat, akik egyfajta helyes moralis irany menten kepesek aterezni a mi gondolatainkat es ez imponalo, de megis kivulallok maradnak, ha mint emberre tekintunk rajuk. Tehat ha valaki hasonloan velekedik ugyanazon esemenyrol/valamirol, de megis mas megvilagitasba helyezve azt nekem szarmazik valamilyen elonyom belole (meg ha csak megerosites is), azt szimpatikusnak fogom tartani. De nem biztos, hogy "kedvelni" is fogom, mint embert.

A masik, hogy ez "eroltetett" szo, nem magyar, hanem gondolom gorog vagy latin eredetu, vagy hasonlo. Egy egyszeru, magyar szo kellene, mint az angol "like", de nincs. :|

 

(oh for f.x sake, megyek a dolgomra inkabb, gyonyoru napos ido van, az elmelkedest meghagyom keso delutanra :D )

Előzmény: Törölt nick (59069)
Chexum Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59072

"(pl lassu net miatt volt ilyenem. na most nem feltetlen a te neted a lassu.. lehet a banktransfernel is napkitores. :)"

 

Ez biztos valami "globális" dolog, engem tegnap egész reggel nem tudtak felhívni...

 

Mellesleg, amikor végre sikerült, akkor derült ki, hogy három nappal a visszaindulásom után is Magyarországon kell lennem, kompjegyet, postai átírásokat is módosítani kell.  Azért is hívtak, hogy a szabadnapomra időzített futár egy-két napot késik, egy ebayes meg mást küldött, mint amit hirdetett.  Ja, és ma jött a Gas Safety engineer: éjjel még működött a fűtés, reggel meg nem indult el a bojler, és majd szereznek alkatrészt...

 

Asszem a megoldás a csillagokban van:

http://www.ismercuryinretrograde.com/

Előzmény: cam aro (59008)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 59071

Tenerife teljesen korrekt hely, en sajnos szezonon kivul mentem a multkor, es garantalni tudom neked, hogy megkapod az unalmat es nyugalmat amire vagysz. Amugy a sziget nagyon szep, sok a latnivalo, vannak falvacskak, vulkan (hoval), szikla-sivatag, valami szafari-szeru allatpark (ott nem voltam) meg hasonlo josagok. Husvetkor ne mennyel, akkor britekkel van tele az egesz. Legalabbis remelem, mert nem szeretnek megint unatkozni :D

Előzmény: cam aro (58963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!