Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2019.12.15 0 7 94219

Sziasztok!

 

Megjelent egy cikkem a hidegtűrő leanderek nevelésével kapcsolatban, 5 év tapasztalatát írtam  le a kertben nevelésükkel kapcsolatban:

 

http://dendrology.eu/content/kiserletek-leanderek-szabadfoldi-nevelesere

dony Creative Commons License 2019.11.10 0 0 94218

A fonyódiakat a múlt hétvégén felszedtem, OBI gazdaságos vödörbe és elhoztam a pincémbe... Biztos ami biztos. Az egyik 1 l-es cserépben lett kivíve, a 10-les vödörbe úgy pasziroztam be a gyökereit...

Előzmény: dony (94215)
CSIxy Creative Commons License 2019.11.01 0 0 94217

Azért még be-be nézek ide én is. Nem olyan pörgős már.

 

anblock_italia Creative Commons License 2019.10.28 0 0 94216

Úgy gondolod, hogy ősszel viszaülteted és védett helyen telelteted, vagy kinn is akarod hagyni?

Előzmény: tibikat (94214)
dony Creative Commons License 2019.10.25 0 0 94215

A nyáron 4 tő nem a szépekből származó leandert kiraktam Fonyódligeten a kerítés mellé. Talaj balatoni homok...  Mély gödröket ástam, az aljába kb jó lapátra való virágföldet dobtam és kis marék tápsót kevertem bele. Majd beleraktam a leákat, jó vödör vízzel nyakon öntöttem, betemettem, de úgy, hogy jó arasznyival lejeb  voltak a talaj felszínétől. Ez a gödör szolgálta az öntöző tányért, 10l víz simán belefért. A nyáron korlátozott mennyiségben voltak öntözve, sosem permeteztem őket, egy tetűjük nem volt, gyönyörű zöldek voltak és nagyon sokat virágoztak. Addig amíg az itthoniaknak öntöző rendszert építettem ki és örökké permeteztem, egy csomó levelet ledobtak, szenvedek a tetűkkel, július óta alig láttam virágot... Tavasszal nagy szana lesz, átgondolom a mennyiséget és visszavonulót fújok... A maradék valami nagyobb edénybe költözik, vagy ha lehetőségem lesz rá kiültetésre kerülnek.... 

Előzmény: tibikat (94214)
tibikat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 94214

Sziasztok! Van-e tapasztalatotok arról, hogy mi fog történni,ha az eddig edényben - virágföldben tartott leandereim homokos talajba, szabadföldbe ültetném tavasszal? Nagyon szépen köszönöm!

El_izé Creative Commons License 2019.10.07 0 1 94213
Sokan vagyunk ezzel igy.
De en mar a fb_re sem teszek semmit, nincs hozza turelmem, energiam.
Bar az is igaz, a leandereim 10% at tartottam csak meg, szoval annyira nagyon nem is lenne mit mutatnom, bar mikor latom a viragokat, megis lenne mit a kurriozumokbol, de aztan mindig jon a kovetkezo esemeny es nem tartom fontosnak, mert azert vannak, hogy nekem pompazzanak.
Szoval en elegge bezartam minden ajtot.
Neha neha beneztem ide, de sok nem tortent, aztan.... Ez van.
Előzmény: dony (94203)
El_izé Creative Commons License 2019.10.07 0 0 94212
Nalad is mindig egy kis csokorba szedett csoda van:)

(tenyleg lemorzsolodtunk, felorol a rohano elet es miegymas)
Előzmény: Ranyu (94156)
El_izé Creative Commons License 2019.10.07 0 0 94211
Jol sikerult peldany:)
Előzmény: Lilike9 (94127)
anblock_italia Creative Commons License 2019.09.29 0 0 94203

Ja..., azért azt becsületből hozzá kellett tennem, hogy amikor úgy éreztem, hogy na most már meg kell mutatnom a leandereimet, mert megérett rá az idő..., hát igencsak dagadt a keblem a lájkok számát látva! Bevallom már elfelejtettem a számot, de 4 számjegyből állt! :-) Csak lestem! Amúgy nem nagyon koptatom ott az ujjamat, de azért ismernek, elismernek. :-)

 

Előzmény: dony (94206)
anblock_italia Creative Commons License 2019.09.29 0 0 94202

Lehet, hogy egyre többen, de azért mégsem annyian, mint autóval. Akkor inkább mondok rollert! Igen, sajnos az index már talán átlagos roller sebességgel sem halad. Vannak, akik sokáig távoltartották magukat az FB-től, de mióta mutatja ott is magát, bizonyára sokkal jobban megy az üzlete. Akik nem vagytok az FB-n, el sem tudjátok képzelni, hogy mekkora népi játék a leanderezés, és főleg a magoncozás! Elképesztő..., és ugye lehetetlen, hogy két magból pontosan egyforma leander jöjjön létre..., szóval ember legyen a talpán, aki ezt követni tudja! Én már nem foglalkozom vele, de a nyár végén voltam egy olyan leanderesnél, akinek majdhogynem a háztetőn is leanderei voltak, és szinte nincsen nap, amikor ne tenne fel képet egy-egy újabb leanderéről. És bizony legalább a felük nagyon is szóra érdemes! Nála már olyan telített lehet virágporral is a levegő, hogy tán méhecske sem kell hozzá! Nála és még sokaknál már főfoglalkozásnak is mondható a leanderezés.

 

Előzmény: oleandro (94207)
szilkszilky Creative Commons License 2019.09.18 0 2 94208

Ciki tudom, de egyszer én is voltam like vadász. Az Oáz.s a Gre.nTVvel hirdetett egy szobanövényes fotópályázatot. Feltettem a képem, és szóltam a ga.zra, meg gondolom ide is, h szavazzatok rám, ha tetszik. úgy nyertem magasan, h máshol volt kb. 100 szavazat, nálam meg 3ezer. Kicsit sem éreztem furcsán magam, de aztán amikor levásároltam az ajándékot a kertészetben, pont Márkék forgattak a fenti tvvel, és megismerkedtünk, biztosítottak, jó helyen lesz a nyeremény. Jó volt, de véletlen  De nem, egyszerűen a közösség ereje.

Előzmény: dony (94206)
oleandro Creative Commons License 2019.09.16 0 1 94207

OFF   "De ma már kevesen járnak biciklivel"

de ma már szerencsére egyre többen! :)    ON 

 

Előzmény: anblock_italia (94204)
dony Creative Commons License 2019.09.15 0 0 94206

Szerintem nagyjából egyre gondolunk az írásunkban. 

A "lájkvadsázsat" alatt én azt értem, aki szinte csak azért rak fel képet, hogy arra minél több jelölést kapjon. Te szerintem nem AZ vagy! Mert Te és a leanderesek kizárólag azért rakják fel a képüket, hogy másnak megmutassák, hogy mit sikerült létrehozniuk. Igenis LÉGY BÜSZKE arra, hogy hány liket kaptál!!

Szerintem like vadászat általában a szavazós csoportokban üzemel, amikor kapod nyakra főre a kéréseket, hogy erre-arra szavazz! A múlt nyáron a Fonyódi Média indított egy fotó versenyt. Na az már tiszta "lájkvadászat" volt, amikor öcsi bácsi, anyuka, apuka, nagynéni, kutya, macska írogatott, hogy X, Y képeire szavazzak, akkor amikor az én képeim is ott voltak....Szerintem a verseny ne arról szóljon, hogy kinek van több olyan ismerőse akit meg tud kérni egy gomb megnyomására!!

 

Előzmény: anblock_italia (94204)
anblock_italia Creative Commons License 2019.09.12 0 1 94205

Utazásban viszont tényleg jobb itt írni, olvasgatni, itt maradandó, amott "elfújja a szél".

anblock_italia Creative Commons License 2019.09.12 0 1 94204

Ez a "lájkvadász" szó nem tudom mit takar, de ha azt, amit írtam, nem szégyellem. Igen, valójában nem hívhatok meg mindenkit a kertembe, de jó a visszajelzés arról, hogy tetszik sokaknak. Aztán az, hogy ha felteszek egy kérdést, akkor nem 0-1-2 , nagyon jó esetben akár három választ is kapon néhány hét alatt, hanem percek alatt tucatnyit. Bocsánat, de ma már kevesen járnak biciklivel, ha autóval is járhatnak. Jelzem imádok biciklizni..., de a hasonlat áll.

Előzmény: dony (94203)
dony Creative Commons License 2019.09.09 0 0 94203

Igen, biztos vannak like-vadászok is! Sokáig nem jártam erre, annak több oka is volt.

-Hosszú ideig nem engedett belépni az inda a jelszavammal.. látni láttalak Benneteket! Bár idő hiányába, elég ritkán néztem ide be. 

-A képfeltöltésről már néhány hónapja írtam. Nekem már nincs időm, kedvem, energiám arra, hogy perceket töltsek egy kép átméretezésével ...Szóval, szerintem a face használata egyszerűbb és gyorsabb!! 

-Sajnos hetek  óta nem tudok mit megmutatni, mert a sok felhőszakadás szinte minden virágomat lemosott...

- a  többit meg hagyjuk... 

 

Előzmény: oleandro (94200)
anblock_italia Creative Commons License 2019.09.08 0 1 94202

Hát bizony..., nem szégyellem, nemrégiben feltettem talán 8 képet a kertünkről, és több mint 700 lájkot kaptam. Ez azért nem gyakori, és mégiscsak valami visszajelzése annak, hogy amit csinálok, az másoknak is tetszik. semmi egyéb nem jár érte, csak az elismerés! Ha ide felteszem őket hárman, néhányan megnézik, páran tán vissza is jeleznek.  Ráadásul igen egyszerű feltölteni, nem kell kicsinyíteni, igazgatni, mindegy mekkorát teszek fel. Ha már közösség, akkor legyen az közösség..., nem feltétlenül a lájkok száma a fontos, hanem hogy annyian minimum látták. Lehet persze ezt exhibicionizmusnak nevezni, de az sem szégyen..., nagy meló van ebben az egészben, néha jó fürdeni egy kicsit a fényben! És lehet szerénykedni is..., de ez részben egy társasjáték is. Tudom, ma már a fasorban sem vagyok ezzel a kb. 50 féle leanderemmel, sokkal nagyobb és sokkal színesebb magoncgyűjtemények vannak ennél, de akkor is..., akkor is jólesik! :-)

 

Előzmény: oleandro (94200)
bombaba Creative Commons License 2019.08.25 0 2 94201

A mai mobilokkal a reggeli öntözés folyamán menet közben elkészíthető a napi 500 fotó, amit nem kell átméretezni, vágni, egyszerűen feltöltődik és kész, hadd nyeljék a fórumtársak. Már a fórum vége felé is voltak, akik így kezelték ezt a fórumot. Aztán várták a csodálókat, akinek már nem volt ennyi fotóra energiájuk minden nap, csak átpörgették a fotókat. A feltöltő meg nem kapta meg a kellő csodálatot és elment a fb-re. Közben sokan már be sem néztek, mert csak az egeret kellett nyomni, míg átlépik a töménytelen sok fotót.

Hát?

Előzmény: oleandro (94200)
oleandro Creative Commons License 2019.08.25 0 2 94200

szóval korunk népbetegsége, a like-vadász exhibicionizmus a leander-tartóknál különösen kóros mértéket ért el? hmmm, elgondolkodtató....

Előzmény: bombaba (94199)
bombaba Creative Commons License 2019.08.25 0 2 94199

Nagy csábítás a napi 500-1000 feltöltött fotóra learatni az elismerést.

Előzmény: oleandro (94198)
oleandro Creative Commons License 2019.08.25 0 0 94198

úh, döbebnetes , h. döglődik a topik. Mindenki elhúzott faszkönyvelni?

azért más általam követett oldalnál nem történt ez....:(

oleandro Creative Commons License 2019.08.25 0 0 94197

Csak a szokásos :(

leanderrák. Keress vissza, nagyon sok  szó volt róla. Gyógyíthatatlan, fertőző, de azért kontroll alatt tartható egy kis törődéssel.

Előzmény: pap55 (94196)
pap55 Creative Commons License 2019.08.19 0 0 94196

Leader barátok!

Mi lehet a baj. Mivel, hogyan kellene megvédeni?

 

foltos1107 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 94195

Sziasztok!

 

Újonnan nagyon megtetszettek a leanderek, és most hogy elkezdenek lassan virágozni (sajnos tavasszal későn metszettem és nagyon sok időbe telt míg beindultak) az enyémek, észrevettem hogy a szimpla fehérem szirmai alatt van egy sor, elcsökevényesedett sor szirom. Ez gyakori jelenség?

 

 

Őt pedig a múlt héten vettem a Lidl-ben, nagyon megtetszett a mély színe :D

9M31 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 94194

Igen, úgy osztottam. Köszi!

Előzmény: oerzsi (94193)
oerzsi Creative Commons License 2019.08.02 0 0 94193

A Google szerint 4-8 gr kell 10 l vízhez belőle.

Előzmény: 9M31 (94187)
oerzsi Creative Commons License 2019.08.02 0 0 94192

Csodaszép, azok a hatalmas bugák..., alig bírja tartani őket :))

Előzmény: bombaba (94176)
oerzsi Creative Commons License 2019.08.02 0 0 94191

A harmadik és az ötödik képen levő tetszik közülük a legjobban, de mind nagyon szépek  :))

Előzmény: cssziszko (94175)
anblock_italia Creative Commons License 2019.08.02 0 0 94190

Bizonyára rajta van a csomagoláson a jó arány, így fejből szerintem senki nem tudja, hiszen szerencsére nem napi probléma. De, mert por alapú az anyag, javaslok mellé Nonit használatát, mert akkor nem lesznek fehér pöttyösek a levelek. A kertészetben érdemes érdeklődni, remélhetően értenek hozzá. De az is lehet, hogy nem.

 

Előzmény: 9M31 (94187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!