Keresés

Részletes keresés

apojani Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59202

Nekem is az volt az első reakcióm, ami az öreg székelynek amikor az állatkertben meglátta a zsiráfot és azt mondta
- Márpedig ilyen állat nincs ;-)!


De ha elfogadjuk teljes egészében igaznak a sztorit, akkor ki volt a lúzer?
A srác, aki -igaz másnak a vállán- eléggé elítélhető módon, de mégis csak valamiféle révbe ért, vagy a segítő aki hagyta magát így bevinni az erdőbe?!
Azért a segítésnek is vannak határai és ennyire átvenni a kis herceg szerepét….

Előzmény: panaszvonal (59157)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59201

 Sztem az ilyen kisbuszok közt is van kevésbé francia (Mazda5, Galaxy, Sharan), dieselt meg egyinnk sem szereti, de te tudod. Sztem elférnél egy Fóka kombiban is, az csak 5-6 körüli kategória lehet..

 Hondáról írj részleteket, ha már aut. :-) Jah, nekem elfogadták a motorra a magyar B5-öt.

Előzmény: cam aro (59187)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59199

az utolso biztositott auto a nevemen 3 eve M.o-n volt.. 

akkor volt egy kis vitam is veluk.. mert miaz hogy csak novemberben cserelhetek biztositot ???  

kozoltek hogy nem, barmikor cserelhetek biztositot.. csak ha azt nem csereidoszakban teszem, akkor bukom a NCB-met.. 

65E Huf volt a previous insurer 5ev NCB-vel.. 29E az uj.. O.0 (nulla ) NCB-val.. nana hogy leszartam az NCB-t.  

 

ja.. es az a kaosz... ami otthon biztositok kozt megy.. 

lehet valkinek muxik az M.o-rol kihozott ncb itteni beszamitasa... de akkor az az ember szerencses. 

Szar ugy a szerencset kiszolgaloi (rohogjek ?  :) oldalrol emliteni... 

=========

oke.. 

koszi mindenki. 

Előzmény: Nyolcadik torpe (59195)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59198

megse kerdezik!  :D  (confused.com  .. es valoban. :D )  

Előzmény: Nyolcadik torpe (59196)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59197

szolni fogok.

egyenlore puhatolozas megy. 

elszeretnem adni elobb H-s 2.0B automata automat.. mielott itt veszek masikat.. 

 

na ez nehez lesz. 

magyar nem szereti automatat. 

+ 450huf  a benya.. 

=========

jo kis vita. 

annyira magyarok vagyunk.. :))  

Előzmény: Törölt nick (59194)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59196

Kérj egy olyan ajánlatot ahol elhallgatod, hogy motorozol!

 

:-))

Előzmény: cam aro (59190)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59195

És hogy a biztositotársaságok elleni közös gyűlöletünk tovább éljen, mondom, hogy idén januárban, amikor a magyar biztosítást kötöttem, kérték az angolt, ugyancsak azért, hogy ne nullásról induljak.

 

Az angol brókertől kapott faxot - kétségeim voltak, hogy válaszolnak-e egyáltalán, de egy telefonhívásra megmozdultak - bevittem a biztosítóhoz, ahol közösen értelmeztük ezt a szöveget:

 

Bár a levélen ( akind of renewal notice) látszik, hogy 10 ev no claim van, mégis csak 9 éev NC-t tudnak igazolni, mert az angol NCB rendszer csak max 9 evig megy.

 

Megmondom őszintén, hogy örültem, hogy relative doccenőmentesen ment az ügy, mert rosszabbra számítottam. Mindenesetre, mostani pennahuszár ember mondta, hogy Mo.-n viszont 10 évig megy a NCB rendszer, de ne igen aggodjak, mert a 9 és a 10 év között pénzben csak kb 300 forint van éves szinten.

 

Jó, nem aggódok...

Előzmény: Virago_1000 (59181)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59194

Szerintem nézd meg, kiváncsi vagyok, neked is ez lesz-e a tapasztalatod, vagy én nézek el nagyon valamit. Ja, és ha jól tudom, Quidco és társai itt is játszanak, azzal is sokat lehet spórolni.

Előzmény: cam aro (59189)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59193

Az enyémet nemcsak, hogy elismerte, hanem ő kerte, hogy hozzak valami papírt, hogy ne nullásról induljak. Bár lehet, hogy az azért volt, mert akkor Magyarország még nem volt EU tag. Régi szép idők...

Előzmény: Virago_1000 (59181)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59192

Igazad van, tenyleg ne okoskodj es ne ussed bele más dolgába az orrodat*.

 

Amit irtam azt cam-nak írtam, legyszíves tartsd magadat távol tőle. Én leírtam neki egyet a nemtul sok lehetőség közül. Majd ő eldönti, hogy mit akar csinálni, nem te.

 

*Valószínüleg szövegértelmezési problémáid vannak. Az "orr bele ütögetés" akkor van, ha valaki kéretlenül beleavatkozik mas dolgába - mint pl a te hozzám intézett kéretlen írásod. Cam, ellenben felvetette a saját problémáját, és mivel személyesen is barátként ismerem őt, ezért leírtam neki, hogy én hogyan oldanám meg ezt a problémát. Az általam javasolt megoldásnak valóban van egy szépséghibája, mégpedig az, hogy nem teneked jutott eszedbe. De ne irigykedj, eljön az a nap is egyszer. Ja, és légyszíves ne bizonygasd, hogy nem működik az általam javasolt módszer, ugyanis én már túl vagyok egy majdnemilyen helyzet kipróbálásán, a kívánt célt elértük és köszönjük szépen, mindenki jól van.

 

Veteránkocsi biztosítást meg ha lehet, legyszíves ne emlegess egy napon egy rendes autó biztosításával, mert annak semmilyen összehasonlítási alapja sincsen.

 

A fehérgallérosokról viszont az a tapasztalatom, hogy egy brokernél személyesen mindig olcsóbb volt a biztosítás, mint az interneten keresztül. Ha jól emlékszem, akkor csak egy évet volt olyan biztosításom. Az persze igaz, hogy a broker is váltogatta szinte évente a biztosítót, de az engem már nem érdekelt.

Előzmény: Virago_1000 (59176)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59191

Én is végignéztem a netes alkuszokat, nem tetszett igazán.

Aztán próba-szerencse alapon megnéztem a bankom ajánlatát, ami nem volt a legolcsóbb, de nekem megfelel.

Bekérték az igazolást, elfogadták. Angol nyelvű volt, mindenféle adatokkal.

A jelenlegi autóm 17-es kategória, £52/hó.

Előzmény: Virago_1000 (59186)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59190

ha valamit leirok,.. annak oka van.. 

jelen pillanatban ez 20+ ev a szakmaban.. 

nem csiga gyulolokent szulettem.. ha esetleg ez mond valamit.. 

 

alaptalan lehet,. a TE fogalmaid szerint.. viszont nagyon is megalpozottak az EN fogalmaim szerint. 

Előzmény: Virago_1000 (59188)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59189

confused.com oldalrol irtam a legolcsobbat.. 

az volt a Tescos.. :/  

 

lehet direct tesco mast hozna ki.. ugy meg nem neztem. 

Előzmény: Törölt nick (59185)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59188

Most nem ertunk egyet.

 

"utalom a csigast mint a szart." - szar dolog az eloitelet, foleg, ha alaptalan.

Előzmény: cam aro (59187)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59187

utalom a csigast mint a szart. 

fokozni is tudom de! mennyire.. .

 

de ez az egyetlen auto amit ebben a kategoriaban megtudok/tudnak venni.. 

..es nekem ez a kategoria kell. 

Előzmény: Virago_1000 (59179)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59186

Ritka kivetel vagy. Barkivel beszeltem a temarol, az ellenkezojerol szamolt be.

 

Rohogve mondtak a szemembe, hogy nem allnak szoba bevandorlokkal. (NEC Show-n volt standja nehany biztositonak, es ott kertem ajanlatot)  De akkor meg csak 1 eve voltam itt, es nem tudtam valasztekosan elkuldeni oket a k anyjukba.

Előzmény: Dorka 57 (59183)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59185

A Tesco-t nézted? Mert mostanában én is nézegetem ezeket a biztosításokat, és ezek az összehasonlító oldalak mindig valami őrült számot hoznak ki, pedig elvileg azok is nézik a Tescót is. Ha meg felmegyek a Tesco oldalára, ott mindig a töredéke jön ki, nem tudom, ennek mi lehet az oka.

Előzmény: cam aro (59170)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59184

Nem is kell torvenyt idezned, 4 eve jarok szlovak rendszammal, sosem allitottak meg. Betartok minden szabalyt, sebesseghatarokat sem lepem tul.

Ha valaki azt mondana hogy fizessek road taxot, hajlando lennek, mert hasznalom az utakat. De semmi esetre sem vagyok hajlando a tarsadalom nyakan kolonckent eloskodo, soha erdemleges munkat nem vegzo, ellenben rengeteg kart okozo elolenyek vagyonat gyarapitani - elolenyek vagyonat, akik amugy is multimilliardosok.

 

Mondja nekem valaki, miert van annyi biztositasi csalas ebben az orszagban? A "csalok" a hibasak? Hat kotve hiszem.

Normalis dolog, hogy egy kezdo jogsis £2500-t fizet evente az 1.1-es Citroen Saxora, ami er max £500-t? Mi ebben a kockazat a biztositonak?

Normalis, hogy a szuleik neven van biztositva az osszes es ok csak addicionalis driverek?

Előzmény: cam aro (59178)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59183

Az enyémet elfogadták, így most 10+ éves UK NCB-m van.

Előzmény: Virago_1000 (59181)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59182

Nem vettem magamra, de.......

 

10 évvel ezelőtt is elküldtek, hogy öreg vagyok. Akkor most?

 

Itt senki sem kérdi a korom.  A lényeg, hogy a rád kiosztott munkát csináld meg.

 

 

55 vagyok.

Előzmény: KawaBazsy (59147)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59181

Az a gond, hogy a magyar NCB-t nem ismerik el a genny angol biztositok (sem). PEdig unioban vagyunk - elvileg csak.

Előzmény: Nyolcadik torpe (59174)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59180

En tudok kiado szobat,150/ho + rezsi, ennel olcsobbat nem talalsz ugysem. Emailben keress meg.

Előzmény: Freestylerrr (59172)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59179

nem, szerintem jol csinaltad, de ha nem is, majd felhivod oket es kiderul, hogy nem, es mondanak meg magasabb arat. Szemetrevalo patkanyok.

 

Megis Renaultot veszel? Hat meg nem is olyan regen mennyit szidtad a franciakat.

Egyebkent az Espace jo valasztas. Kijelentheto, hogy kategoriajaban a legjobb talan. Egyik baratomnak van, a mostani elotti szerias, DT motorral, nem a dci, 570.000-rel az orajaban, de mivel a dunaszerdahelyi kereskedoktol vettek (aki nem maffia, a dehogy), ki tudja mennyit volt visszaporgetve a km-oraja.

A gep szolgal a csaladban, hibak persze akadnak, de sosem melyen zsebbenyulos, most volt neki talan az, egy oninditocsere. Ebayrol ez sem veszes.

De derek igaslo, 2 raklap csempet ugyanugy elvitt mint 6-unkat egy cseh turara.

Előzmény: cam aro (59171)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59178

nem idezek torvenyt, mert nem tudok. 

de Uk-ban kulfoldi rendszam legalissan max 6 honapot futhat. 

tehat kulfoldi.. nem magyar, es nem szlovak. >> kulfoldi. 

Előzmény: Virago_1000 (59175)
cam aro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59177

mindenfele legalis kiskapuban benne vagyok. de eveket mar nem tudok varni. 

(illegalban nem.. pont ezert kell masik auto, hogy az 1 eve itt allo H-s rendszamom ( asszony neven ) ne legyen torvenyserto.. > na nem azert mert szent vagyok. hanem mert kaptam itt valamit, mit illik viszonozni. . (nem tudom miert pont biztositos piocak fele )  

nyilvan otthon volt nem keves ncb-m.. de hala a rendszernek azok mar avultak. 

 

ettol fuggetlenul ugyan kamion driver nem vagyok. megis van itt sok levezetett merfoldem, es rutinom. 

Valszinu tobb. mint az papanak, ki tizeneve csak a helyi tescoba ruccan le a Jag-al. > 10+ ev NCB-vel. .

 

kell hogy legyen erre valami megoldas.. mi nem biztositott ev alapu elbiralas,, hanem rutin alapu.. 

..avagy ha nincs ilyen.. eloszor csalodok a ketlabon  foldonallo angolokban.. 

 

..csak epp nincs rendszerismeretem.. igy sztem a dvla-nal kezdem az infot gyujteni.. 

Vagy hol ?? 

 

...vagy a roman gyereknel. 

..vagy beleszarok, es marad a H-s kocsi,... 

Előzmény: Nyolcadik torpe (59174)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 59176

ocso, nyolcadik torpe:

Ne okoskodjatok, es ne ussetek mas dolgaba az orrotokat, ha jo tanaccsal nem tudtok szolgalni.

En a v8-as 500-as mercire 220 fontot fizetek (az angol tablakon fut) de az garazsban tartott veterankent van biztositva, es ertelemszeruen nem fogom szetcseszni a latyakban telen.

A hetkoznapi kocsi viszont szlovak tablakon volt is marad is, mert egy skoda feliciara kaptam 2000 fontos legolcsobb ajanlatot - igen, a gocompare.co.uk-n en is, hat tudjatok mit, bekaphatja minden fehergalleros bunozo.

Előzmény: ocso79 (59168)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59175

Nincs, de Szlovakiaban nincs ado, "csak" biztositas, ami kb ugyanannyi, mint a magyar, es az adminisztracios koltsegek is olcsobbak (nevreiras, kijelentes, ilyesmik). De meg akkor is jobban jarsz, ha magyar rendszammal jarkalsz, mert sokkal olcsobb.

 

Minden olcsobb, mint az angol biztositas. Es nem ez idegesito, hanem az, hogy a tarsadalom szamara teljesseggel haszontalan, sot kifejezetten karos, rombolo "emberekbol" csinalunk multimilliardosokat. Mert a torvenyi hatter ezt biztositja. Persze nem ujdonsag az, hogy a torveny es a moral koszono viszonyban sincs egymassal.

 

(Irigy vagyok? Igen, mert minden bekepzeltseg nelkul allithatom, hogy en ertekes, hasznos ember vagyok, a tarsadalom szamara hasznos munkat vegzek veluk ellentetben, megis nagysagrendekkel szarabbul elek naluk.)

Előzmény: cam aro (59167)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59174

Azt kifelejtettem, hogy motorosnak teremtett meg az isten, szóval töktutti kezdőnek számitasz autózás terén, igy szívatna is rendesen.

 

 

Szépen hazamesz, keresel a családban egy kisebb méretű kocsit, (suzuki méret) és megbeszéled kedves rokonoddal, hogy mostantól te akarsz rá biztosítást kötni. (a rokontól a pénzt elveheted, ha akarod, magánügyed). Így, elkezd valahol egy NBC besorolás ketyegni. Az első harom év megléte a legjelentősebb a fizetendő díjban. Amikor az megvan, (vagy amikor elfogadható lesz a körülmény és/vagy úgy döntessz) akkor kérsz egy NBC igazolást és akkor veszel egy autót magadnak. Vagy kihozod ugyanazt a rokont és vele köttetsz egy biztit itt, és te csak "named driver" leszel. Az ugyan nem készít NBC-t neked itt, de az otthini viszont ketyeg.

 

Legyél már tökös magyar virtuózlegény és csapj bele a lecsóba!

 

Bárki kérdezi: ez az angol kocsi a rokonomé, csak hazament. Én nem használom rendszeresen, csak egyszer egy hónapban, hogy ne rozsdásodjon be amig visszajön. Nem, nem használom rendszeresen, én csak "named driver" vagyok, hogy a havi egy kör legális legyen, mert én törvénytisztelő ember vagyok, kéremszépen. Tudom, hogy ha rendszeresen használnám, akkor saját biztosítás kellene, de dem használom rendszeresen, csak szívességet teszek, hogy havonta néhány napon* megyek egy kört, hogy ne kövüljön meg az olaj.

 

*30

 

Csak megbízható rokon jöhet számításba, mert a magyarországi kocsit bárki vezetheti ha azon van biztosítás - feltéve ha te engedélyt adsz a használatra - DE a biztosítás CSAK akkor érvényes, ha a vezető betartja az idevonatkozó szabályokat. Vagyis, RÉSZEGEN kárt okoz, a biztosító kifizeti a felelősségbiztosítás szerint, de a reszegség miatt a te biztit nem volt érvényes, így a biztosító azt a kárt leveri rajtad, és meghagyja neked az örömöt, hogy polgári peres úton rendezd a valós károkozóval (rokon).

 

Egy másik módszer, hogy veszel otthon valami olcsó suzukit, biztositást kötsz rá, es NEM használod, csak alldogál a kertben és ketyeg a magyar NBC. Ez drágább, de nincsen rokon belevonva. Addig UK-ban maradsz a motornál amig az ott megszerzett nbc már elviselhető árat produkál.

 

A hujeségért nehogy már a szomszédba menjünk...

Előzmény: cam aro (59170)
Freestylerrr Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59173

Előző kommentem csak kérdés jellegű, esetleg konkrét ajánlatokat/tanácsokat várok, nem kéregetés céljával írtam.

 

Köszönöm.

Freestylerrr Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59172

Sziasztok!

 

Gábor vagyok, 23 éves.

Nos az a helyzet állt fel nálam, hogy Március 29.-én megyek ki Angliába, de sajnos a szoba nem akar összejönni....

Volt ugyan egy Landlord aki írta, hogy van neki meg meg is lett beszélve, hogy kiadja de úgye a mondott szó elszáll így aztán mint ma kaptam egy e-Mailt tőle, kiadta a szobát de ha majd lesz neki akkor azt nekem adja ki.... Köszi.

Na én erre nem akarok és nem is tudok várni.

 

Tudna esetleg valaki segíteni nekem (persze nem ingyen kérem) Norhamptonshire területén szoba ügyben?

Sajnos utazást nem tudom elhalasztani mert fix jegyem van.

Esetleg, ha valaki innen keres lakótársat hosszabb távra, az jelezzen minimum 1-2 hónap érdekel!

Keresek folyamatosan spareroom/gumtree.... stb.

Hely nem kötelező, hogy Northamptonshire területe legyen, igazábol kötetlen vagyok, ez az első angliai kiruccanásom :).

Természetesen ha valaki tud szobát, esetleg lakótársat keres nem látatlanba kell engem várnia, szívesen beszélgetnék pár szót, hogy mindenkinek megfelelő, kellemetlenségtöl mentes legyen a helyzet.

Nem mondok olyat, hogy megbízható vagyok mert ezt majd az dönti el aki szóba áll velem, de van gerincem és szeretnék egy rendes helyet találni. Akinek nem érthető teljesen ez a rész annak szivesen elmagyarázom.

 

Ha van jelentkező akkor várom :)

 

Köszönöm.

 

Üdv.: Gabi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!