Keresés

Részletes keresés

yons Creative Commons License 2011.01.23 0 0 297

Tőlem aztán hisztériázhatsz, az Index fórumos kiborulásokon már régóta csak nevetek.

 

Bocs, de ahogy olvastalak, eszembe jutott az a TV2 Napló riport, amit a horvát tengerparton nyaraló hazánkfiairól készítettek, akik itthonról vitték a zsugorvizet, a kenyeret, a húst hűtőtáskában, anya meg egész nap főzött a tengerparton mert így spóroltak 10.000 forintot. Pénzváltás: Sultanahmentben ahol laktunk, 100 méteren belül 5 pénzváltó volt, mint ahogy általában a nagyvárosok turista-negyedeiben szokott lenni, jellemzően ugyanazzal az árfolyammal...persze mindenki úgy utazik ahogy akar, biztos tök romantikus lesz a leánykérés, ami után majd leültök az ágy szélére gyulait enni :))))))

 

Mégegyszer mondom, Isztambul nem Szatymaz, minden szolgáltatás ezerszámra elérhető.

Előzmény: jeki5 (296)
jeki5 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 296

Szerintem nem túlkomplikálom a dolgokat, hanem érdeklődöm, erre való a fórum. Lehet ez neked komplikáltnak tűnik, és nyilván szerencsés vagy, mert teljesen mindegy neked hogy milyen árfolyamon válthatsz pénzt - ehhez gratulálok, jó dolog szerencsés emberekről hallani a mai világban - de másnak igen is számít a pénzváltás. Kajával ugyanez a helyzet, azért kérdeztem meg. nem feltétlen kell nekem azt tudnom, hogy ott milyen lehetőségek vannak, azért kérdeztem arra is rá. hiszen, ismétlem, ez egy FÓRUM.

Igazából nem egy 72 cm-s plazmatévét akarok hazahozni a Malév gépen, de ezt már nem kezdem el neked magyarázni.

 

A véleményedet köszönöm, a hasznos dolgokat kiszűrtem belőle.

további szép estét! 

Előzmény: yons (295)
yons Creative Commons License 2011.01.22 0 0 295

"de az a biztos, ha visz az ember, abból baj nem lehet."

 

Nem, maximum borzasztó gyorsan rádrohad, esetleg már az első nap végére. Kb. egymillió étkezési lehetőség van a városban, nem is drágán, eszembe nem jutna oda ételt vinni. Sok minden nincs Isztambulban, de kaja az a végtelenségig kapható.  Az elektronikai termékekkel óvatosan. Egyrészt a garanciális feltételek eltérőek lehetnek, vagyis itthon hiába viszed be a márkaboltba, elhajtanak, másrészt a nagyobb kiterjedésű dolgokat nehéz lesz felrakni a gépre. 

 

Egyébként teljesen felesleges Isztambult ennyire túlkomplikálni, hogy 3 napi hideg élelemmel érkezel, meg már most a pénzváltókat keresed. Turisták milliói járnak évente, jó magyarjaink már 1990-ben jártak ki busszal Lacoste pólóért, hamis ékszerekért illetve bundáért, úgyhogy nem fognak a mérges janicsárok a hotelben éheztetni. Vannak bizonyos kerületek, melyeket nem feltétlen szükséges felkeresni (de oda úgysem fogtok menni), illetve amit az utcán árulnak (parfümöt, ilyesmiket) azt nem kell megvenni, de egyébként semmi extrától nem kell ott tartani. 

 

Két alapvető dolgot kell szem előtt tartani:

 

1. Ami a bazárban kapható, az jó eséllyel nem annyira eredeti :)

2. Kemal Atatürköt ne emlegesd negatív szövegkörnyezetben, mert abból bajok lehetnek.

 

 

Előzmény: jeki5 (284)
kirgizke Creative Commons License 2011.01.22 0 0 294

Igen, a tengerpartozás (és egy tavaszi időpont) valóban szerencsésebb választás lett volna, de ha már egyszer megvan a repjegyük...

 

Ti hogy álltok Atalyával? Ha van kedved róla írni privátban...

Előzmény: koteczki (293)
koteczki Creative Commons License 2011.01.22 0 0 293

Én viszont tuti biztos hogy nem Isztambulba indulnék egy 2 évessel. Gondolom, hogy alszik délután, azzal lehet hogy sok idő elmegy, ahhoz túl jó a város. Én halálra izgulnám magam, hogy ne szedjen össze semmi betegséget a kajától a levegőtől stb ( de én már csak ilyen aggódós szülő vagyok :-))) Szerintem pici gyerekkel nem lehet jó várost nézni. 

 

Előzmény: timea06 (291)
kirgizke Creative Commons License 2011.01.22 0 0 292

Gyerekeknek kifejezetten jó lehet a Miniatürk. Esetleg egy kis boszporuszi hajókázás, sétálgatás, pihengetés a parkokban, jó idő esetén kirándulás a Herceg-szigetekre. Belefér még talán 1-2 dzsámi és valamelyik cisztera megtekintése, talán még a Topkapi Palota is.

Ha van valamilyen háti hordozótok, vigyétek, mert egyébként közlekedésileg szerintem nem túl gyerekbarát hely Isztambul: sok és néhol meglehetősen nagy a szintkülönbség, sokszor nincs vagy nagyon keskeny a járda, a babakocsit sem egyszerű tolni, totyogó gyereknek nem igazán ideális a hely.

 

A boltokban mindent lehet kapni, szerintem efelől nem kell izgulnod.

Előzmény: timea06 (291)
timea06 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 291

Mi 24.-én utazunk Isztambulba, wizerrel, a Rest szállodában szálunk meg. 2 éves gyerekkel milyen programokat tudnátok ajánlani? Meg egyébként, mire készüljek, figyeljek jobban, már mint gyerek szempontjából? Válaszokat előre is köszönöm!

bckm Creative Commons License 2011.01.20 0 0 290

Hali!

Autópálya díjat fizethetsz szakaszonként vagy veszel belépéskor egy KGS kártyát 20 Eur-ért.  A kártya egyszerűbb mert nem kell sorba állni. Ezzel be tudod járni a fél országot.  A Galata-hid nem fizetős.

Előzmény: habiba (289)
habiba Creative Commons License 2011.01.19 0 0 289

sziasztok!

az autópálya dijakról érdeklődnék, megtudja valaki mondani, hogy az szakaszos dijas , mint pl. Horvátországban, illetve  hogy működik,  a Galata hid útdijas e?

Kobzoska Creative Commons License 2011.01.17 0 0 288

Wizzair-rel megyünk, a szállást a booking.com-on foglaltam. Panoráma nélküli szobát választottam, bár biztos klassz lenne, de nem nagyon érné meg, úgyis csak éjszaka leszünk a szobában. És van egy tetőterasz, ahova ki lehet menni.

Előzmény: traveldemo (287)
traveldemo Creative Commons License 2011.01.17 0 0 287

malévvel mentek?a honlap szerint van traszferük, ill. jó a panoráma+lehet túrára befizetni, lehet drága...hol foglaltad őket?

Kobzoska Creative Commons License 2011.01.17 0 0 286

Mi márciusban megyünk, sok hely honlapját végignéztem, de nekem is ők tetszettek a legjobban, úgyhogy náluk foglaltam.

Előzmény: traveldemo (285)
traveldemo Creative Commons License 2011.01.17 0 0 285

Sziasztok!

 

májusban malévval utazunk 7 fős társaság isztanbulba.

a hostelbookers.com-n nézegetünk szállásokat/semmi extra nem kell, csak tisztaság+reggeli/.

jelenleg a hotel saruhan tetszene, van esetleg tapasztala vkinek? 

javaslatokat szívesen fogadnánk.köszönettel

jeki5 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 284

mint írtam: "kis kaját", nem egy bőröndnyire kell gondolni. Természetesn étteremben fogunk enni, de az a biztos, ha visz az ember, abból baj nem lehet.

Előzmény: koteczki (283)
koteczki Creative Commons License 2011.01.15 0 0 283

Ember  ! Megőrültél ??? A világ (szerintem) legjobb konyhájával rendelkező országba akarsz vinni kaját ???  Utiszendvics ok, de minek a többi cucc ??? Ajajajajaj :-)))))))))))

Előzmény: jeki5 (281)
katihurghada Creative Commons License 2011.01.15 0 0 282

Pontosítás nélkül tényleg fura volt a kérdésed.

Kaját (sonka, kolbász, téli) az útipoggyászban nyugodtan vihetsz, konzervet talán ne, gyűrűt viszont csak a kézipoggyászban. Hogy hol azt neked kell kitalálni. Kézipoggyászban szendvicset vihetsz, de külön kaját nem - ha fapadossal megyünk akkor mindig viszünk szenyot a fedélzetre, viszont arra ügyelj, hogy folyadék maximum 100ml lehet, tehát a tranzitban tudsz italt venni.

Általában érdemes elolvasnod a neten, hogy mit vihetzs, mit nem.

Nagyon megnéznek mindenkit, és mindent, de repülésbiztonsági szempontból - egy gyűrű nem valószínű, hogy kockázatot jelent rajtad kivül másnak.

Elektroniai eszközt a kutya nem fogja nézni, hogy hol vetted, de biztos, hogy Törökország a legtutibb beszerzési hely?

Előzmény: jeki5 (281)
jeki5 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 281

hát igazából ott szeretném megkérni a barátnőm kezét, és valahogy a gyűrűt űt kéne juttatni a határon. Továbbá lehet vinnék egy kis kaját jó magyar emberhez híven. Szigorúan csak sertéskonzevet, esetleg kolbászt, mégiscsak egy hétre megyünk, és nehogy sertés-elvonási tüneteim legyenek! kaját elveszik, ha találnak? illetve haza lehet hogy hoznék elektronikai dolgot. Szóval a a kérdés még áll: tapasztalatok a vámvizsgálattal kapcsolatban?

Előzmény: amaszat (280)
amaszat Creative Commons License 2011.01.14 0 0 280

Miért, mit szeretnél csempészni? :-)

Előzmény: jeki5 (278)
veva3 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 279

útikönyv szerint stimmel :)

Előzmény: jeki5 (278)
jeki5 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 278

én a neten már keresgéltem, hogy mi mikor van nyitva:

 

Régészeti múzeum: hétfőn ZÁRVa

 

topkapi: telente valóban keddenként tartják zárva.

 

basilica cisternáról azt találtam, hogy h-v 9-20-ig van nyitva.

 

Kérdésem, hogy a vámvizsgálat mennyire szigorú? Kipakolják a bőröndöt töviről hegyire, vagy csak olyan ímmel-ámmal módjára? Vannak dolgot, amiket elvesznek a vámvizsgálat során, vagy szoktak szívózni az emberekkel?

norbi60 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 277

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni.
Elsősorban szeretnék megkérni mindenkit aki járt már Törökországban kifejezetten Isztambulban, hogy töltse ki a szakdolgozatomhoz a kérdőívemet. Ha van ismerősötök aki járt már kint légyszi továbbítsátok neki vagy osszátok meg a linket hogy minél többen lássák!
Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!

A kérdőív itt érhető el:
http://toltsdki.uw.hu/kitolt.php?qaireid=269

kirgizke Creative Commons License 2011.01.12 0 0 276

Részben igaz: a múzeumok világszerte általában hétfőn vannak zárva. Igaz ez pl. az isztambuli Régészeti Múzeumra is. Ugyanakkor oda kell figyelni a nyitvatartásokra, mert a Topkap meg pont kedden van zárva, ha jól emlékszem.

Előzmény: veva3 (274)
katihurghada Creative Commons License 2011.01.12 0 0 275

Szia!

 

Az útikönyvek néha téves információt adnak.  A mi útikönyvünk szerint a Grand Bazár minden nap nyitva szerepelt a fórumon írta valaki, hogy vasárnap zárva, a Fűszer Bazár szintén vasárnap zárva. A múzeumok nyitva tartását a neten nézd meg, egyébként szerintem a legtöbb nyitva van a hét minden napján, egyes vallási ünnepek alkalmával vannak csak zárva, pl.:Dolmabache palota.

 

Előzmény: veva3 (274)
veva3 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 274

Szia!

 

Nekem is lenne egy kérdésem. Azt olvastam egy útikönyvben, hogy hétfőn ált. zárva vannak a múzeumok. Igaz ez? Mi vas-szerdáig megyünk, mi az amire figyelnem kell nyitvatartás-ügyileg?

Köszi előre is a választ.

Előzmény: anadolu (273)
anadolu Creative Commons License 2011.01.09 0 0 273

Sabiha Gökcentől Kadiköyig at E10 es busz jár 10-20 percenként. Kb egy óra míg beér, de van amelyik a pályán megy és az gyorsabb. De van ami kacskaringózik. Taxi Istanbulban olcsó de nem a Sabiharól, onnan keményebb, 100 líránál biztosan több. Ha az európai részre mész, akkor jobb az E3 as busz, igaz hosszabb de nem kell átszállni, a kompra. Ez 4. Leventig megy ahonnan metroval a Taksim térig megy. Az E10 gyakran jár, a másik nem. Az a kérdés, hogy hova mész.

Vasárnap nincs nyitva a Nagy Bazár. 

Előzmény: L.Gold (272)
L.Gold Creative Commons License 2011.01.09 0 0 272

Sziasztok!

Először megyünk Isztambulba ezért rutinosokhoz lenne pár kérdésem:

 

1, Sabiha Gökcenről-Kadiköy kikötőhöz taxival gyorsabban és zökkenő mentesen juthatunk el mint busszal??

2, kb:taxi árak?

3, Grand Bazaar vasárnap is nyitva???

 

Előre is köszönöm a segítséget

koteczki Creative Commons License 2011.01.09 0 0 271

Ja és még valami, ezzel a kártyás készpénzes dologgal ne foglalkozz annyit. Tök feleslegesen pazarlod rá az energiádat. Legyen nálad kp EUR. Valamennyit beváltasz a repülőtéren, aztán lépten nyomon vannak váltók. Vigyél kicsi címleteket. Kártya meg a végszükség esetén, ahogy már itt olvashattad is.

 

Előzmény: jeki5 (269)
koteczki Creative Commons License 2011.01.09 0 0 270

Szia !

 

Szerintem a szállás árán kívül még számolj napi 40EUR/fő-vel. Ebben benne vannak a közlekedés, a belépők, a napi étterem, víz, apró ajándékok stb stb. Ebből tuti, hogy kijöttök és szerintem nem ér meglepetés sem. Bíztosan ki lehet jönni kevesebből is és sokkal többől is. Katihurghadának igaza, igényeidtől függ a költés. Nem lehet totál pontosan kiszámolni ( majd utólag .-)))) De ahhoz hogy jól érezd magad és ha már egyszer rászánod idődet, pénzedet az utazásra, akkor nagyjából ezzel a nagyságrenddel számolnék én a helydben ( 1 éve voltam és az akkori tapasztalataimra hagyatkozok )

Mellesleg nagyon jó utat !!!!!!!!

 

Előzmény: jeki5 (269)
jeki5 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 269

Köszönöm szépen a választ!

 

Nagyon hasznos volt, meg irányadásnak tökéletes. Kártyát megtudtam, ATMfelvét helyett tényleg inkább szolgáltatások fizetése lesz vele. Váltást is eldöntöttem, hogy ott lesz a belvárosban.

 

Ja, és képzeljétek el, megnéztem a KIPA meg a török electroworld honlapját, és árak szempontjából nagyszerű iránymuttatást kaptam, hogy mi olcsó, meg ilyesmi. :)

 

Kösz mégegyszer, már alig várom a február 4-i indulást!

Előzmény: katihurghada (268)
katihurghada Creative Commons License 2011.01.06 0 0 268

Szia!

Valóban falramászós a kérdésed. Erre nem lehet válaszolni, valamivel olcsóbb város mint Budapest, de be tudod lőni, hogy Pesten mennyit költenél el hegy héten mint turista? Nem! Kártyádon legyen elég pénz a bőröndödben egy pár gyulai és nem jöhetsz zavarba az utolsó napokban. Itthon is tudsz kajálni 500,- ft-ért (főzelékfalóban) és 5000,- ft-ért egy jobb étteremben. Ásványvizet például élelmiszerboltban harmadáért kapod mint az utcán. Ha sisázni akartok akkor az húzos, legalábbis az egyiptomi árakhoz képest. Ha központban laktok akkor kevés zseton e léga tömegközlekedési eszközökre a látványosságok megtekintéséhez. Tehát, hogy mennyiből lehet kijönni azt így előre nem lehet belőni, ezt mindenki saját maga tudja. Te tudod, hogy mik az igényeid és ahhoz igazítod a pénztárcádat. Mi előre belőjük az árak ismeretében, hogy mi várható és még soha nem sikerült annyiból kijönnünk, sem itthon, sem külföldön - ekkor veszi elő az ember a kártyácskát. Lehetőleg ne pénzváltásra, mert nagyok a költségei, hanem szolgáltatás kifizetésére. Azonban ebben az esetben is körültekintőnek kell lenni, mert vannak országok és országokon belül is üzletek, ahol vásárlásnál külön illetéket vonnak le. Fogalmam sincs, hogy Isztambul ebbe a körbe tartozik-e, de Angliában és Spanyolországban találkoztunk ilyennel.

Visszatérve a kérdésedre, ha úgy gondolod itthon kijönnél 10 euroból/nap akkor annyi kint is elég.

Mi egy kevés lírát váltottunk a ferihegyi váltónál, hogy ne csomagokkal kelljen az isztambuli reptéren váltót keresni, de a városban rengeteg váltóhelyet találtokés jól váltják az eurot. Atatürkön sokkal rosszabb árfolyamon tudsz váltani eurot mint a városban, de még a ferihegyi váltónál is rosszabb, ráadásul Ferihegyen forintot váltod lírára. Azonban Ferihegyen lutri, mi az összeset elhoztuk ami 80-90 lírát jelentett, tehát alakulhat úgy is, hogy pont nincs nekik.

Előzmény: jeki5 (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!