Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.01.12 0 0 8228

 Hát 62 000 ft ért új kéményt nem építesz  !

 

 

 "csak kicsi!!"

 Ez mit takar ?? (szelvény , magasság ??? )

 Gondolom, vélem ez egy 140 x250 -es szelvényű kémény lehet. A szelvény alapján elvileg kéne vinni azt az 50 kW-ot.

 De mi van a magassággal  ? 

Azt is meg kéne vizsgálni !

 Lehet egy magasítással már működik is. Az meg pár 10 eft csak.

 Sorrend : magasítás, füstgáz ventillátor - ha nem jön be akkor  az új kémény !!

Előzmény: vaddiszno77 (8224)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.01.12 0 0 8227

Üdv!

Mailben ment az ajánlat ...

A mi cégünk is ezt használja.

Nem árt beszerezni hozzá a szabványt is (MSZ EN 13384-1,2).

:)

Előzmény: gmkiev (8226)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.12 0 0 8226

Keresek, olyan szakembert, aki készít kémény méretezést, működési szavatossággal.

Vagy megvételre, kéményméretező, hitelesített programot.

gazesmas@gmail.com

Köszi.

gmkiev Creative Commons License 2011.01.12 0 0 8225

Segít.

Csak drágábban mint egy új kémény építése.

Előzmény: vaddiszno77 (8224)
vaddiszno77 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 8224

 Kérdezném, hogy ha nem megfelelő nagyságú a kéményem, akkor egy füstgáz ventillátor segít nekem ebben, hogy ne kelljen másik kéményt csinálni drágán?? Egy öttéglás kéményről van szó és egy 50kw-os bálást akarnék rákötni! A jelenlegi 40 kw-ost épp hogy viszi,azért gondoltam egy carborobot füstgáz ventillátorra!!62000-ért vesztegetik de a kéményem jó állapotú, csak kicsi!!

 

kod1111 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 8223

Ha jól emlékszem, 35kw-os

Előzmény: baigo19 (8222)
baigo19 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 8222

szia . a képen láthtato kazán hány kw os?

Előzmény: kod1111 (8196)
Notes Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8221

Sokszor szóba kerül a "nedves fa" és a varázslatos "2 év" tárolási idő. Annyit szeretnék csak ehhez hozzáfűzni, hogy az idővel nem egyenesen arányos a fa nedvességtartalmának csökkenése. Főleg a csapadékosabb őszi-téli hónapokban (még a szakszerűen tárolt tüzifa is) nedvességet vesz fel a környezetéből! Természetesen ez a "visszanedvesedés" meg sem közelíti a kivágáskor jellemző 50% körüli értéket, de jelentős. Ha pl. januárban kivágunk egy fát, az szemptemberre kb. 25%-nyi vizet fog tartalmazni. Ez az érték januárig visszakúszik 30% közelébe, és csak innen folytatódik az újabb száradás. Mindez a következő szeptemberre kb. 20% alatti értéket eredményez. Szerintem ez a 6-7%-nyi különbség a gyakorlatban annyira elenyésző, és nem érvényesíthető, hogy nem érdemes plusz egy évet várni.

cseik Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8220

elég az alufólia, a hőszig nem kell alá

Előzmény: csiba00 (8219)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8219

"Na de mindek? " Ezt kérdezem én is. Kéményseprők újabb agymenése. 1m2-es tűzálló valamit leterítek a padlóra, ott ahol körülötte minden gyúlékony, és erre már azt mondanák, hogy ok:)

 

Egyébként azon gondolkoztam, hogy megcsinálom magam házilag, valahogy úgy, amit te is írtál.

 

Maradt még a tető szigeteléséből jó sok ásványgyapot szigetelés, valaint van még jó pár méter nagyon durva alufólia szerű anyagom, amivel a szigetelőanyag lakórész felöli része lett letakarva, és erre ment a gipszkarton. Már önmagában ez az alufólia is tűzálló. Azt hiszem csinálok belőle egy akkor a darabot, amit szeretnének, és leterítem a kémény elé, hogy megnyudogjanak.

Előzmény: Émile (8217)
Émile Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8218

 Mert a szavány besorolásban nincs benne !

 A sok magyarázat közül egy : nehéz tisztítani.

 

  Ettől függetlenül jó lehet az ilyen  szelvényű kémény is !!

Előzmény: Törölt nick (8212)
Émile Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8217

  "Van valami olyan szövet anyag, vagy bármi, ami nem olyan merev mint a fém, méretve vágva is lehet kapni és tűzálló?"

 

 

Van sokféle is !

 Korábban elterjedt volt az azbeszt szövet, de ezt már száműzték. Különféle kerámia szálból szőtt anyagok léteznek, de ezek nagyon drágák.

  Ha nem merev anyaghoz ragaszkodsz, akkor megfelelne egy alúfóliára kasírozott  ásványgyapot darab is.

 

Na de minek ?

 

 Ha fokozni akarod a biztonságot  a kettős ajtóra rászerelhetsz egy harmadik ajtót is. Egy fém lemezt 3db facsavarral.

 

 

 Azért éghető és éghető anyagok között van külömbség. Más faanyag és más   szanaszét szórt papír.

 

 

Előzmény: csiba00 (8209)
Émile Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8216

 Ez már magában össszeférhetetlen.

 De gyakorlat, hogy a kéményseprő sógora a bélelő !

Előzmény: csiba00 (8208)
tűz_tér Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8215

Ha 6 téglás, akkor annak kb. 25x25 cm a belseje, és szabványos. Ha 5 téglás, akkor 14 x 25 cm, és jobb esetben használhatóvá tehető.

Ha tetőn kivül nincs vakolva, számold meg, ha nem látod, akkor koromzsákajtó és mérőszalag.

 

Előzmény: citrox (8203)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8213

Mert nem körkörös, és nem négyzet keresztmetszetű. Ezen kéményeket mindig a kissebb méretnél veszik figyelembe. Erre írtam, hogy a gyakorlatban azért jobb a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (8212)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8211

Én ugyan nem vagyok kémény szakértő. De. A gyakorlat azt mutatja, az elmélettel homlok egyenest szemben, hogy ezek az amúgy szabványon kívűli kémények igen jó huzattal bírnak. Van egy 29-ünk egy ekkora kéménybe és hihetetlen huzattal működik. Pedig ennek a gyári előírt 250 mm!!!!

Tehát ha rám lenne bízva, és simán kötnék bele bármit. Persze egy alapos kéményvizsgálat után.

Csak egy a bibi!

Ha új berendezést köttetsz be, kell kéményseprő szakértői vélemény.

Na ezt ez a kémény nem nyeri el, az biztos, hacsak, nincs már bebélelve, ilyen szögletesre. Ez kizárt.

 

Előzmény: citrox (8203)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8209

Lenne egy kérdésem. Most, hogy van a padlástéren is egy tisztító nyílásom, a kéményseprőknek az az óhaja, hogy a kémény elé egy 1m2-es részen terítsek le valami tűzálló anyagot. Mert ugye a szikra kipattanhat, bár rendes, kulcsos fém ajtó van a tégla kéményre rakva.

Mondták, hogy pl vaslemezt fektessek le, de én azt nem akarok. Van valami olyan szövet anyag, vagy bármi, ami nem olyan merev mint a fém, méretve vágva is lehet kapni és tűzálló?

Mondjuk nem értem annyira az értelmét, de ha ettől boldogabbak lesznek, akkor megcsinálom. A padlástérben lényegében szinte minden éghető. Fa gerendák, tetőlécek. A tisztítónyílás kb 1-1,5m magasan van. Ha onnan kiesne egy szikra valami folytán, akkor nem tudom mennyire lenne hatékony az 1m-2-es földön lévő tűzálló anyag.

csiba00 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8208

Ki tudja, hogyan nézték:) Pedig jártak a pincében is. Ráadásul nekünk a kéményseprők bélelték ki savállóval a kéményt jó pár éve, és ők vissza is kötötték mind a két készüléket. De szerencsére ennek vége, és még élünk.

Előzmény: gmkiev (8205)
citrox Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8207

A gázkazán külön kéményre van kötve nekem se engedték annak idején.

A vegyes kéményre kötném, arra vonatkozott a kérdés.

gmkiev Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8205

Bizonyár most látták először.

A kapuból nem látszott!:))))

Előzmény: csiba00 (8204)
csiba00 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8204

Lehet két rákötés egy kéményen?

 

Nekem megtiltották, igaz ez vegyes és gáz volt, ugyan arra a kéményre kötve. De a legszebb az egészben, hogy a gázszerelőnk szerint ez már ősidők óta tilos, hogy gáz és vegyes egy kéménybe menjen. Ennek ellenére megvan az elmúl jó 6-7 év összes éves kémnyseprő ellenőrzési papírja, és mindent rendben találtak. Tavaly decemberben szúrta előszöt a szemüket, de akkor sem a XVI kerületieknek, hanem a XIV-nek, mert egyszer őket hívtam ki ügyeleti időben.

Előzmény: citrox (8203)
citrox Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8203

Tisztelt kéményszakértők!

Egy másik topicban javasolták, hogy hozzátok forduljak, kérdésem a következő: jelenleg kb. 160 nm összalapterüeltű tetőteres akásomaz egy totya 4-es és egy hőterm 35-ös kazánnal fűtöm.(nem egyszerre:)).

Kéményem a ház alatti péncéből megy fel a gerinc fölé kb. 1.5 méterrel nyúlik szerintem 12 méter magas van, 6 téglás, tehát ha jól számolom 20 cm a belső átmérője. A totya is szögletes füstcsővel van bekötve mely 15x20 cm-es. Huzatom van is rendesen, szerintem több is a kelleténél, a kazán még lezárt levegőnyílás mellett is szépen ég (ha száraz fám van,de az ritkább).

Kérdésem,hogy szerintetek a tervezett (szerintem) 25-30kw vízteres kandalló nak elég-e ez a kémény. Ja a beépítést követően a kandallótól (ahová szerintem be lesz kötve a kéménybe) a kémény tetejéig lenne kb 7 méter.

Köszi a választ!

KalásziM Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8202

 Helló !

 Természetesen van hőhatás. Csakhogy azok a hőmérsékletek jelentéktelenek.

 Legyen a fűstgáz 200 -300 fok között.A  kéményfal hőmérséklete ennél lényegesen alacsonyabb.

 Meg a fűstgáz hőmérséklet a belépésnél a legmagasabb, mig a kémény errózió pont fent a kilépésnél a legintezivebb.

 A kémény romlás mindig felülről halad lefelé.

A betonok /néha a habarcsok/ egyébként azért nem tűzállóak, mivel az adalék  - a kavics  - nem birja a hőhatást.

 A kavics duzzad hő hatására.

 Így  a hőálló/tűzálló beton egyszerűen adalék kédése.

 

 Kavicshelyett egyszerűen samott adalék kell.

 Tűzállóbetonnál samott szemcse, hőállóhabarcsnál samott liszt.

 Koindenzációról beszélsz !

 Igen az mindig van, de azért ha a kályhában az nagyondurva lehet.

 

 Van a kémény tetején. Lekondenzál a víz és a kátrány (ha nem megfelelő hőmérsékletű a füstgáz ).

 És megindul a kémény errozió.

 A víztől szétfagy a kémény, a kátránytól eldugulhat és ha nagyon lemászik, akkor a szaga kibirhatatlan.

 

 Tehát ennek a jelenségnek a megakadályozása a megfelelő kémény anyag.

 

 Béleléssel a fém, a   samott , vagy magának a téglának kell olyannak lenni, ami birja a behatásokat.

 

 És ilyen tégla létezik !!

Előzmény: sancibácsi (8200)
sancibácsi Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8201

Ez DÚRVA!

Erre semmiféle elfogadható magyarázat nincs!

Előzmény: kentaura (8180)
sancibácsi Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8200

1.Természetesen a (cementes) javított mészhabarcsra gondoltam, de az sem olyan hőálló, (csak fagyálló) mint az agyaghabarcs. Ha kályháknál jó, kéményeknél is működne.

2.

Fogalmam sincs miből gondolod, hogy a kéményben nincs hőhatás. A kéményeket a meleg füstgázok 'hajtják' meg! Ha túlságosan lehűlnének, egyrészt lecsökkenne a huzat, másrészt az összes fában lévő víz a kéménybe, kályhába kondenzálódna. Az elégetett fa energiájának minimum 7-8 %-t a füstgázban kell hagyni az említett okok miatt.

Előzmény: KalásziM (8189)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8199

A fád igazából jövőre lenne igazán alkalmas tüzelőnek, de hát van aki még roszabb helyzetben van és úgy tüzel, hogy az előző héten még a "rigó fütyült az ágon".

Előzmény: baigo19 (8198)
baigo19 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8198

a fa május 1 töl szárad fedet helyen. kazán nagyon hasonlo. Azért köszi

cseik Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8197

:)

Előzmény: dzf (8181)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8196

Így az elmodottak alapján nem látni okot a gyenge vízhőfokra, a tüzelőd mikori vásárlású, mert elképzelhető, hogy a fa nem teljesen  száraz, vagyis vizes. Ugye ehhez hasonlóan néz ki, csak szigetelés nélkül.

Előzmény: baigo19 (8195)
baigo19 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8195

2009-től használom a kazánt. A cső mérete  150 es . kémény 200 as szereltkémény kb 9 méter. szoktam a vízteret kipucolni , vagyis a hamut lesöpörni, ha erre gondolsz. 2 lakást fütök vele kb 70m2     2db 40kw os hőcserélővel. Nem nagyon tudok 60 foknál többet csinálni vagy csak nagy huzattal. A kémény nekem a kazánomon hátul van. Akitől kaptam az nagyon dícsérte, igaz ők szénnel fütöttek, igaz a kazánt az elmúlt 20 évben nem használták.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!