Keresés

Részletes keresés

MeSeMo Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1490

Szia Zsüzsüke!

 

Köszi a tippet. Csütörtökön majd szétnézek a gazdaboltban. Remélem sikerül olyan szert beszereznem, ami Nálad /vagy más topiktagnál bevált. Karate felírva a listára. :)

 

Fokhagymával Te mit csináltál? Én simán beástam egy megpucolt gerezdet a cserép széléhez.

 

Nálunk az egyszerre hobbizás csak akkor áll, ha a hobbizás tárgya a gyerek. :) Van belőlük 3. De ez a törpézés csak viccelődés (remélem).  Az ő hobbija sokkal időigényesebb, ráadásul nem is itthon űzhető. (Kerékpár, hoki)

Előzmény: Zsüzsüke (1487)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1489

Szia!

Két napja az én leanderemen is levéltetű volt.

Zolonnal (por kiszerelés-300 ft, van ampullás is) permeteztem le és másnapra eltüntek a kis utálatos tetvek. Vettem egy kis 1.5 literes pumpás permetelőt igy ha gond van hamar elvégzem egy perc alatt!!!

Előzmény: MeSeMo (1485)
boszi26 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1488
hogyan csináljátok ezt a fokhagymás tetűirtást?
Előzmény: Zsüzsüke (1487)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1487

Szia!

Nekem a fokhagyma tutira bejött egy tetvesnél és azóta se támadta meg semmi. A többit sajana igen!

A többinél próbáltam én is egy szert de nekem csak a karate ami bejött! 200ft-10liter vízhez elég!

Sajna egy tetűírtás után,  de nekem is 1-2 virágkezdemény lehullott! De semmi gáz a többivel! Valószínüleg a meleg is teszi! (remélem)

Javaslom a virágokkal meg akkor foglalkozzál mikor párod a saját hobbyjának él vagy nincs otthon és akkor talán elkerülöd a kertitörpéket és kapsz még virágot!

Jelenle én is megyek ki kertészkedni mert az én párom most a gép elött olvasgat!

Nekem bevált! :)

Előzmény: MeSeMo (1485)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1486

Kedves Gizmo01!

 

Ha lehet, én kérnék szépen. Sajnos cserébe én nem tudok még hajtást felajánlani az enyémrekről. De kikapcsolódásként szoktam dekupázsolni. Esetleg egy dobozkáért cserébe... ? :)

Előzmény: gizmo01 (1477)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1485

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni! Teljesen kezdő vagyok a kertészetben, a leanderekkel kapcsolatban meg pláne. :( De szeretnék nagyon beletanulni. :)

 

Régóta imádom ezeket a virágokat. És most, hogy a feltételek többé- kevésbé adottak, kaptam két kissebbet szülinapomra a páromtól. Gyönyörűséges halványsárga virágai voltak. Sajnos csak múlt iodőben. :((( Ellepték a tetvek. A virágboltban ajánlottak egy Vape Garden - Fito nevű szert. Lefújtam vele mindkét növényt. Eltüntek a tetvek. De sajnos az összes virágjuk, bimbójuk is lehullott. Természetes velejárója ez a kezelésnek, vagy a szer nem volt megfelelő? Ráadásul újból megjelentek a kis dögök. (Pici sárgák - levéltetű? )

 

Elkezdtem a topikot olvasni az elejétől kezdve. Ennek hatására most csalán teával spriccelem őket. (Lehet ezt túladagolni? Most naponta 3x fújom le őket.) Olvastam még a fokhagymáról is. Van evvel kapcsolatban pozitív tapasztalatotok? Biztos, ami tuti mindkettő kapott 1-1 gerezddel a cserépbe. Így kell egyáltalán alkalmazni?

 

De azért kisült valami jó is a dologból. A párom nem bírta hallgatni a sopánkodásomat, így kaptam tőle egy pirosat is. :) De kilátásba helyezte, hogy jövőre csak kerti törpe lesz a teraszon, ha ennyit bogarászok a virágokkal.

 

Tudnátok ajánlani valamit? Nem merem a Vape-val mégegyszer lefújni. Csütörtökre anyuék elválalták a gyerekeket, így be is tudnám szerezni.

 

Előre is köszi a segítséget.

boszi26 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1484

én is üvegeztem egy darabig, de már nem.

Levágom a levelek felét(félbevágok minden levelet, kivéve a legfelsőket, amik még úgyis kicsik), gyökereztetőporba mártom jól a végét, cserépbe be, rá félbevágott műanyag ásványvizes palack.

2-ből 2 megeredt most simán, levél is kevés hullott le.

Előzmény: titecs (1480)
titecs Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1483
Az apukámtól kaptam őket. Sok helyen megfordul, és ha v-kinek jól számol egy-egy kárra, akkor állt. megkínálják v-vel:))És tudja hogy én miért vagyok odáig,kért nekem ágakat.Azt nem tudom kitől valók, de ha nagyobbak lesznek szívesen osztozkodom veletek .
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1482
A kérdésem nekem is az lenne, hol tudtál nem sima levelűre szert tenni mert én is olyanokra vadászok! :)
Előzmény: titecs (1480)
imiTEN Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1481
Szia titecs!

Szerintem ne dobd ki őket, hátha megmaradnak. Bálint gazda szerint 6-8 hét alatt gyökeresednek meg, ehhez képest a Te 6 napod szuper! Nálam is volt olyan, amelyikről azt hittem hogy "záp", de még adtam neki egy esélyt és meghálálta. Ha az alsó levelek potyognak az meg szerintem teljesen normális. Én le is szoktam vágni őket, mielőtt vízbe tenném az ágat.
Ha a begyökeresedteknek jó volt a hely, a többinek is jó lesz! Kitartás!
A cirmos levelűt hol sikerült beszerezned?
Előzmény: titecs (1480)
titecs Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1480
Sziasztok! Nekem is ez a gondon.Most próbálok gyökereztetni,és a zöld levelek sárgulnak,és aztán lepotyognak.Szerintetek lesz még ebből valami vagy kidobjam? Vízben állnak keleti ablakpárkányon kint, reggel kapnak napot.1 üvegben 3 botocska.Mellette a másik 2-nek már vannak kis gyökerei 6 nap után. Végülis zöldből van sok, de olyat is kaptam ami cirmos levelű, meg aminek csak fehér-vajsárga színű a levele,és azokat sajnálnám. Jó helyen vannak?
imiTEN Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1479
Sziasztok!
A legjobban bevált leander gyökereztetési mód nálam a sötét, vízzel teli üveg. Egy sima befőttes üveget betekertem fekete ragasztószalaggal; évek óta abban gyökereztetem a leanderjeimet, és 10-ből 9 mindig meg is ered. Bár lehet hogy a titok nyitja a konyhaablak, ugyanis mindig oda kerülnek. Állandó de nem tűző napsütésre.
dithke_ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1478
Sziasztok!

Én is vágtam le hajtásokat, vizbe tettem, de láthatóan száradnak, mit rontottam el, hova tegyem, üvegbe? sötét helyre, világosra, ?
köszi a választ
Előzmény: gizmo01 (1477)
gizmo01 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1477
Sziasztok! Ha valakinek hiányzik ez a szín, vagy szeretne szóljon bátran, rengeteg hajtásom van belőle. Még nem gyökeresek, ma raktam vízbe!
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1476
Ez egy hetes kép mostanában nem nagyon foglalkoztam a leanderekkel. Élőben sötét ciklámen színű, holnap készítek egy jobb képet!!
gizmo01 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1475
Leszenk, lesznek, hamarosan!
Előzmény: rágica (1473)
boedikeű Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1474

Szerbusz Laci!

Pestről vagyok Hajnalka, nekem nagyon sok leanderem van, és ha tudok segíteni valamibe írjál a zsh@axelero.hu. Minden szin van. Üdv.Hajni

Előzmény: ALaci (1360)
rágica Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1473
Ez mind gyönyörű! Egyszer talán nekem is lesznek ilyenek...
Előzmény: gizmo01 (1471)
Zsüzsüke Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1472

Vau!!!

Ezek gyönyörűek! Nekem az utolsó nagyon tetszik!

álam még csak a bombó kezdemények kezdenek látszani de mikorra lesz abból virág?!

Előzmény: gizmo01 (1471)
gizmo01 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1471
Sziasztok! Pár új képet küldök.
Melody2001 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1470

örülök neki.lassan megint metszeni fogok, mert borzasztó formáik vannak, szolj ha kell még valamilyen.

Előzmény: csingibing (1469)
csingibing Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1469

 

 

Szia Melody!

 

Szeretnék köszönetet mondani a hajtásokért, mait kaptam Tőled. A háromból kettő láthatóan megeredt, talán az utolsó is megmarad. Bocs, hogy eddig nem köszöntem meg őket. Csingibing

snejderfáni Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1468
mann.veronika Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1467
Szia Dittka! Köszi a címet. Dísznövény Kutató KHT-tól küldték nyugdíjba a szomszédomat és most mondta, házilag hogyan lehet eredményesen gyökereztetni a leandert. Én most próbálom de addig is megosztom mindenkivel. Kell hozzá a gyökereztető hormon nagyon laza föld (perlit, vagy fűrészpor keverékkel ) és le kell takarni egy nylon zacskóval aminek a 2 sarkát picit levágjuk és a többit a cserép alá gyűrjük tálkát mindíg vízben kell tartani a cserép alatt. Sok sikert mindenkinek (magamnak is ).

Előzmény: Dittka (1456)
boszi26 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1466
szia, ilyet hol lehet beszerezni????????én ugyan már nem akartam többet, de ezért elcsábulnék...
Előzmény: gizmo01 (1457)
rágica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1465
Örülök, hogy segíthettem!
Előzmény: puszilva (1463)
gizmo01 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1464
Sziasztok! Ezt a képet kaptam, egyenesen Olaszországból jött!
puszilva Creative Commons License 2005.07.17 0 0 1463

Rágica!

 

Sikerült az általad megadott helyen hozzájutni a csíkoshoz! Mondta a férfi, hogy limitált széria van, nagyon kényes és csak azért adott, mert Vásárhelyről ment érte a párom!

Én meg annyira örültem, hogy a családban mindenkinek mutogattam!!

Köszi ezért neked is!

 

Más.

Ezen a nyáron annyit sikerült már beszereznem, szaporítanom; odáig fajultam a leander őröletben, hogy a többi szobanövényem kevésbé bírja már a figyelmemet. Sőt volt olyan, amit egyszerűen kiraktam a szemeteskonténer mellé,akinek tetszik, vigye. A többiek, szerencsétlenek meg csakazértis beindultak.

 

stiglinc Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1462

A leanderen a bimbók biztosan túlélték, a hétvégén már nyílnak majd ezerrel, ne csüggedj!

 

Tényleg sok volt a jóból az utóbbi napokban...

Előzmény: kiwancsi (1455)
gizmo01 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1461
Beszélgetek vele, húzom fölfele, hogy vághassak majd belőle, akkor majd lesz Nektek is!
Előzmény: rágica (1458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!