Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2010.05.20 0 0 825
szamold ki az aranytermek felarat, tehat ne a forintos ertekkel szamolj, hanem a vilagpiaci arhoz viszonyitott arral. Ha tudsz 1-2-3-g-os termeket vilagpiaci+3-4%-on szerezni, akkor jo otlet, ha minden honapban vasarolsz, hisz igy nem kell foglalkoznod az arfolyammal, vegul ugyis atlagaron vettel, ami teljesen OK ("porlasztasnak" szoktak hivni ezt a strategiat). A nagy tomboket sem kapod meg +3-4%-nal olcsobban, tehat ha ennyier kapsz kis tombot, ermet, akkor erdemes venned.
es jelneleg siman tudsz venni ennyiert kis ermeket, akar kereskedoktol (akar nalunk is), de a vateran is max. eddig szokott folmenni az ar.

Viszont a megtakaritasnak max negyede-otode legyen arany, ugyanis az arany egy dolgot tud csak: orulten biztonsagos. Ami arany nalad van, az arany marad, nem fog elveszni, hacsak el nem hagyod. Egy normalisan menedzselt megtakaritas viszont dolgozik helyetted, es a kamatos kamat 30 ev alatt csodakat muvel. Az arany meg kuksol a pancelban, es semmit nem gyarapszik az evek alatt.
Előzmény: stibi76 (824)
stibi76 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 824
köszönöm a választ!
jamie20 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 823
Az aranyban való havi megtakarítás alatt ne az 1-2 grammos lapkák vásárolgatását értsd.
Előzmény: jamie20 (822)
jamie20 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 822
Szerintem van értelme az aranyba való fektetésnek akár így akár úgy.Én a havi megtakarításnak sem vagyok ellene, az pariban van egy befektetési alappal, ULbiztivel.
Előzmény: stibi76 (821)
stibi76 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 821
Jamie20!
Köszönöm a válaszod!
Ami azt illeti a mobilitásnak nincs akadálya!
Minden évben egy bizonyos összeget arra gondoltam hogy aranyba fektetek.
A nyugdíjamat kívánom így biztosítani ezért nem baj ha nem tudok hozzájutni azonnal a pénzhez! Ha szeretném ezt az összeget állandóan elérni akkor otthon őrizném az "asztalfiában" :)
A társadalombiztosítás által megállapított öregségi nyugdíjban nem bízom, lévén hogy szerintem tudatos törekvés az állampolgárok nettó befizetővé tétele a korhatárok emelgetésével. (Politikát nem akarok belevinni a hozzászólásba, ezért egyéb oldalát nem említem az emelgetésnek)
Most 34 éves vagyok, és 30 éven keresztül ha minden jól megy, van egy olyan fölös összeg amit megtakarításra tudok fordítani csak aranyban. Ez a megtakarítás egyéb, készpénzes formáján felül értendő.
Így jönne össze az éves 40-50 gramm befektetési arany!
Így lehet értelme, vagy keressek teljesen más irányt?
jamie20 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 820
Az évi egyszeri vásárlás szerintem akkor jó,ha a pénz állandóan ott figyel készenlétben és bármikor be tudsz szállni.Mindenesetre nagyobb mennyiségben jelentősen olcsóbb lehet a vásárlás.
Az a baj,hogy itt abban sincs egyetértés,hogy mi lesz az arany funkciója a későbbiekben.Ugye ki látja előre a jövőt....
Havi megtakarításra meg vannak egészen jó konstrukciók,épp csak az a baj,hogy ott nem áll azonnal rendelkezésre a cuccos,mert nem a szomszédban őrzik.És ezzel éppen a lényege veszne el a dolognak.
Előzmény: stibi76 (819)
stibi76 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 819
Beleolvastam a topikba, és máris gazdagabb lettem pár ismerettel!
Ezúton is köszönöm az értékes hozzászólásokat amelyek okulásomra szolgáltak!

A napokban vettem meg az első 2grammos arany lapocskámat.
Terveim eddig úgy szóltak hogy a több évtizedre lévő nyugdíjkorhatáromig, minden hónapban veszek 1-2 ilyen lapocskát! Amint látom , nem jól gondolom, mert az itt fórumozók közül többen is azon a véleményen vannak hogy így bukok a dolgon!
Mit tegyek? Évente egy alkalommal vásároljak az addig megforgatott pénzen egy nagyobb mennyiséget? (A nagyobb itt szigorúan az én piti kis szintemen értendő kb. 40gramm) Vagy ilyen mennyiségnél nincs értelme ennek a megtakarítási formának?
A válaszokat előre is tisztelettel köszönöm!

naox Creative Commons License 2010.05.20 0 0 818
"adj fel hirdetést,hogy (tört)aranyat veszel mondjuk 4200/g áron"
a vpop-t se nezzuk hujenek. az utobbi honapokban kemenyen vegzalja a neppereket, aki hirdetik magukat.
Oszt szamoljunk. Megvetted az aranyat, fizetsz valakinek, mongyuk 100HUF/g-t, hogy a sajatjakent eladja, kb. 4500-ert. Kerestel 200HUF-t, es ennyiert vallalod az osszes kockazatot a buntetojogtol a hamis exer beszopasaig. Nem sok penz, nagy riziko, kemeny, szar munka. A nepperpiac is telitve van lassankent.
Előzmény: jamie20 (815)
jamie20 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 817
Nekem nem kell bemutatni,eszembe sem jutna ilyesmibe fogni ,legfeljebb feketén....de ha annyi pénzem lenne,lehet másba tenném...
Előzmény: naox (816)
naox Creative Commons License 2010.05.20 0 0 816
"Esetleg végezz el egy becsüs sulit"
nem esetleg. Aranykereskedelemhez szukseges a szakiranyu vegzettseg. Eloszor megszerzed a becsusi papirt, majd alapitasz egy ceget, amit a nemesfemhitelesito intezetben regisztralnak, berelsz telephelyet, amire az onkori kiadja a mukodesi engedelyt, es ekkortol allithatsz ki arany eladasrol, vetelrol szamlat, szerzodest.
ekkor keresel egy befektetot, aki alkaphangon min. 20-30 milla forgotoket ad neked, majd elinditod az uzletet. Innentol mar csak szakertelem, ugyesseg, szerencse kerdese.
Az aranytermekeken a szokasos arres olyan 3-5-7%. Azt azert gyorsan szamold ki, hogy egy lassan telitette valo piacon mennyi eselyed van a boldogulasra.

Sok sikert!
Előzmény: jamie20 (815)
jamie20 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 815
Legyen sok kápéd,adj fel hirdetést,hogy (tört)aranyat veszel mondjuk 4200/g áron.Esetleg végezz el egy becsüs sulit,cirka 300e ft-ért,hogy valami alapod is legyen.Az sem baj,ha tudsz futni/megtudod védeni magad....
Vagy lépj be valami aranykereskedő hálózatba:))
Előzmény: Lezli19 (813)
petike23 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 814
Tudsz a a világpiaci árnál olcsóbban venni, vagy drágábban eladni ?

Vagy befektetésnek szeretnéd ?
Előzmény: Lezli19 (813)
Lezli19 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 813
Fizikai arannyal szeretnék foglalkozni...
petike23 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 812
Hello!

Ne foglalkozz üzletszerűen azzal ("arannyal kereskednék"), amihez nem értesz ("teljesen laikus vagyok").

Hogy szeretnél kereskedni ? Fizikai arannyal, vagy certifikátokkal ?

Előzmény: Lezli19 (811)
Lezli19 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 811
Hello! Azon gondolkozom egy ideje, hogy arannyal kereskednék. Mivel teljesen laikus vagyok, érdeklődni szeretnék, hogy milyen lehetőségekről tudtok. A válaszokat előre is köszönöm.
Uldin Creative Commons License 2010.05.18 0 0 809

 A képek sajnos lemearadtak, mégegyszer megpróbálom feltölteni.

 

OFF

 

A kedvenceim:

 

http://www.empiriamagazin.com/Jelenido/skitak%20kincse.htm

 

http://www.empiriamagazin.com/Jelenido/A%20Sztereotipizálás%20Kudarca.htm

 

Szaka ékszerekből álló baktriai Oxus kincsekből a szaka griffes karkötő. ie. 180-ból (British Museum)

 

"szkíta szarvú" szárnyas oroszlánt ábrázoló hajlított gyűrű felnagyított részlete, i.e V. század - Ermitázs

 

ON

Előzmény: Uldin (808)
Uldin Creative Commons License 2010.05.18 0 0 808

Kösz az infókat.

 

OFF

 

Egy kicsit elvonatkoztatva a racionális gondolkodástól:

 

Az arany értékét úgy lehet megtapasztalni fizikailag, ha menned kell utána folyók mentén, verítékkel kimosnod a sárból, kreativitással, szeretettel feldolgozni, szakrális tárgyként imádni, majd amikor a kaszás eljön értünk, a gyermekeink, unokáink velünk együtt visszaadják a sárnak, ahonnan vettük...

 

No, de manapság már nem ilyen világot élünk, mert ahol értékek gyűlnek, ott hamar megjelennek a rablók.

 

http://www.empiriamagazin.com/Jelenido/skitak%20kincse.htm

 

http://www.empiriamagazin.com/Jelenido/A%20Sztereotipizálás%20Kudarca.htm

 

Szaka ékszerekből álló baktriai Oxus kincsekből a szaka griffes karkötő. ie. 180-ból (British Museum)

 

"szkíta szarvú" szárnyas oroszlánt ábrázoló hajlított gyűrű felnagyított részlete, i.e V. század - Ermitázs

 

ON

Előzmény: naox (807)
naox Creative Commons License 2010.05.17 0 0 807
engedely:
na ehehz vegkepp nem ertek, de magyar torvenyek szerint mindenfele banyaszat, ideertve meg a kutfurast is engedelykoteles, a banyakapitanysag adja ki, kb 20-30 milla es banyamernok biztos, hogy kell hozza. mas kerdes, hogy ellenorizni aligha fogjak. Szal ha a terulet tulajdonosa megengedi, akkor ugy kb. OK.
" fövenyből Dunából, Drávából kimosott aranypor 22 karátos biztos megvan."
ez azon mulik, hogy vegul hogyan dusitod. Ha nem akarsz higannyal szorakozni (ne akarj..), akkor azert joval kevesebb.
"A következő kérdésem az, hogy milyen módon lehet eladni a sáraranyat?"
behozod hozzank, megvesszuk. Mivel kell egy analizis, ugy 3 nap mulva tudunk fizetni. Vetelar az oldalunkon kozzetett ar, a vp-i ar 89%-a, minusz az olvasztas+analizis ktge, ez jelenleg 5000HUF.
"A teljes bevétel magánszemélynek szja köteles gondolom, jól megadóztatják. "
nem tudom. Ha siman eladod, mint magantulajdont, akkor 800kHUFig adomentes, de mivel nem legalis forrasbol szarmazik, uzletszeruen nem tudnad legalisan eladni.
"Érdemes-e házilag sziníteni a sáraranyat?"
szinaranyra szamolva olyan 150eur/kg-ert szinitenek. Ennel hazilag csak dragabb tudsz lennii, plusz sok macera, plusz a szinaranyert sem kapsz tobbet, mint a nyersert. Olyan havi 2-300kiloig nem igazan eri meg szinitessel foglalkozni.

A szinitesnel a kiralyvizes oldas nem mukodik akkor, ha az arany sok ezustot tartalmaz. Ilyenkor "kvartalni" szoktak, azaz negyszeres mennyisegu rezzel oszeolvasztjak, vizbe ontik, ahol finom cseppekkent fagy meg, fozik saletromsavval, ilyenkor a Cu+Ag kioldodik, es kb. szinarany marad vissza, amit aztan kiralyvizes oldassal tisztitanak tovabb.
De nem eri meg szarakodni, ossze kell olvasztani, es elektroraffinalni. Egyszeruen atelektrolizalod AuCl3-oldaton, az aranynal kevesbe nemes cuccok oldatban maradnak, kb. szinarany valik le.
Előzmény: Uldin (806)
Uldin Creative Commons License 2010.05.17 0 0 806

Sziasztok!

 

Az aranymosás fórumról keveredtem ide.

 

Aranymosás Magyaro-on
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9069748

 

Visszaolvastam a  fórumot, látom Naox az aranyos témában is otthon vagy. Mint Polihisztorhoz, sárarany témával kapcsolatban, ha megengeded, lenne pár kérdésem.

 

Magyarországon régi hagyománya van az aranymosásnak, igaz manapság csak hétvégén, hobby szinten gyakorolják néhányan ezt a szakmát. Aki, ért is hozzá, napi néhány g. aranyat tud kitermelni a fövenyből.

 

Az lenne az egyik kérdésem, az aranymosás jogi szabályozásáról van-e valamilyen információd?

 

Régen a MNB adott ki aranymosóknak engedélyt a tevékenységükhöz, azzal a feltétellel, hogy az aranyat csak a MNB-nak lehetett hivatalosan eladni. Manapság a MNB ezzel nem foglalkozik. A helyi önkormányzatoktól lehet engedélyt kérni adott partszakaszra gépi aranymosásra, állítólag a kézi mosásra ezt az engedélyt sem kell megkérni. De jogszabályra sehol nem hivatkoztak, vagy én nem vettem észre.

 

Ez ügyben nézegettem a MBFH Magyar bányászati és földhivatal oldalát, de nem találtam használható infót erről. Vagy csak nem vettem észre a lényeget?

http://www.mbfh.hu/home/html/index.asp?msid=1&sid=0&hkl=146&lng=1

 

A fövenyből Dunából, Drávából kimosott aranypor 22 karátos biztos megvan.

 

A következő kérdésem az, hogy milyen módon lehet eladni a sáraranyat?

 

Mivel szabadidős aranymosásból származik, bejövő számla, certifikát, bemérési jegyzőkönyv nincs róla. A teljes bevétel magánszemélynek szja köteles gondolom, jól megadóztatják. Hogy megy ez a dolog hivatalosan?

 

A következő kérdés: Érdemes-e házilag sziníteni a sáraranyat?

Bocs, a sok kérdésért, ma én vagyok nemtudomka.

 

A mosott aranypor szennyezett a porzóval, főként magnetittel és gránitporral és egyebekkel. Kézi szérkével nem lehet tökéletesen elválasztani az aranyport a porzótól. Régen higanyt használtak a tisztításhoz beolvasztás előtt. Nyilván ez nem járható út, mert a higany mérgező és rendkívül környezetszennyező anyag, senkinek eszébe se jusson a használata.

 

Van-e valami 5leted ez ügyben?

 

Egy egyszerű módszer, ami szintén nem házi történet, egy labor elszívófülkével nem árt ehhez sem:

 

Királyvízben kell feloldani a mosott anyagot, utána ülepíteni, vízzel átmosni, szűrni, utána megint ülepíteni, majd a tiszta lét bepárolni, utána sósavval visszaoldani, vassal, vas(II) oldattal kiredukálni a léből az aranyat, aztán vizes mosás után lehet olvasztgatni.

 

Esetleg tudsz ennél jobb módszert?

 

Itt írnak pár szót nem túl részletesen az elektrolízises tisztításról:

http://lexikon.katolikus.hu/A/arany.html

 

Elektrolízissel érdemes bajlódni?

Esetleg tudnál pontos módszert ajánlani?

 

100g alatt nem foglakoztok adásvétellel?

 

Most, más kérdés nem jut eszembe szerencsére....

Előzmény: naox (805)
naox Creative Commons License 2010.05.14 0 0 805
300x8910x0.92=300x8197=2.46M
a mindenkori napi arfolyam fuggvenyeben valtozik az ar, link az adatlapomon.
Előzmény: jeepy (804)
jeepy Creative Commons License 2010.05.14 0 0 804
szóval akkor az pontosan most mennyi?
köszi
Előzmény: naox (799)
petike23 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 803
Nyilván a nemsokára (aug.) megjelenő új aranypénzek grammonkénti árához (11.500,-Ft) igazították a Kazinczy árát is, mert más nem indokolja az emelést.
Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.13 0 0 802
Tisztelet az olvasóknak!
a pénzverő oldalán található és jelenleg is megvásárolható 2 fajta aranypénznek is nagyon felhúzták az árát.
1-2 hete a Kazinczy 50.000 érme ára még 85.000 volt, ma már 115.000
:-)
a Károly Róbert 64.000-ről 80.500 lett.
A vaterásoktól még a régi árakon lehet megvenni, addig ameddig Ők is utána nem húzzák!

Sok sikert.
az én eladó cuccaim közül itt lehet bogarászni:
www.bankjegypiac.tar.hu
naox Creative Commons License 2010.05.13 0 0 801
ugyanaz a kategoria, mint a BAV tomb: csak ok veszik vissza, vagy pedig tortaranykent ertekesitheted. Ha valoban joval olcsobb, mint a tozsdei beszallitok tombjei, vagy ismert ermek (vilagpiaci+4-5-6%), akkor erdemes lehet megfontolni a vasarlast.
Előzmény: Törölt nick (800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.13 0 0 800
Mennyire kockázatos ilyet venni?
http://www.brillancy.hu/befektetes.php

NEHITI certifikáttal.
naox Creative Commons License 2010.05.11 0 0 799
mi a mindenkori vilagpiaci ar 92%-at
Előzmény: jeepy (798)
jeepy Creative Commons License 2010.05.11 0 0 798
Üdv
BÁV-os aranytömbök eladóak /certifikát és doboz van / 3db 1unciás és 3db 100gr-os
ki mennyit ad érte?
naox Creative Commons License 2010.05.06 0 0 797
letezik, de nem olcso, nagyon nem, es nem xrf.
a savazas+tapasztalat+jo szem, azert eleg megbizhato modszer.
Előzmény: hollywoodoo (796)
hollywoodoo Creative Commons License 2010.05.06 0 0 796
Kösz a gyors választ! A gond az hogy sok esetben eltér az arany minősége ,a jelzettétől,és azt szerettem volna tudni hogy létezik-e egyáltálán hatásos és olcsó módszer ami kimutatja eredeti értékét(tisztaságát)?
Előzmény: naox (795)
naox Creative Commons License 2010.05.06 0 0 795
ha a savas ellenorzesen a karcprobat erted, akkor lehet, ha a kvartalasos megoldast, akkor is lehet, de akkor altalaban azert, mert a felulet vekony retegben heterogen. Az XRF csak nehany um melyen hatol az anyagba.
Előzmény: hollywoodoo (794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!