Keresés

Részletes keresés

Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59301

"Felesleges vitatkozni veled, mert szorszalhasogatasokba mesz bele. Most bizonyitsam be hogy lehet £30K kart okozni egy £500 fontos autoval?"

 

- Igen, legyszi. Teljesen elkepzelhetetlennek tartom, de sok olyan dolgok van amirol meg nem tudok, es nyitott vagyok rajuk.

 

UI: nem statisztikus vagyok, bar a matekot mindig is szerettem.

Előzmény: Zlot (59284)
apojani Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59300

       :D, :D
Én meg azt hittem, hogy az 59286 egy finom utalás a vitára :D
(Okosba intézés, rabló biztosítók, gátlástalanság…. stb.)

Előzmény: Nincstöbbnick (59289)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59299


kioktatas nem celom, csak azert irok, mert szeretnem, ha latnad a dolgok masik oldalat is.

"legyen az alany egy pug 206 1.4B motorral.

idovel barmit is csinalsz, eljon az ideje a vezermuszij cserenek.. ugye ? 

Nos, ennek a cserejehez lekell venni a vezerlesburkolat folul egy apro kis 10cm x10cm-es lemezt,

Nem. nincs mas ut, lekell venni. "

- nem tudom, mit ir elo a gyari dokumentacio, karbantartasi utasitas, amit a markaszervizek biztos,

hogy megkapnak. Ott lepesrol lepesre le van irva, hogy kell. Ha nektek ilyen nincs, kerd meg a

fonokodet, hogy szerezze be. Ellenkezo esetben marad a barbar megoldas, a gyari utasitas nelkul lehet,

hogy nekem se jutna eszembe mas, mint veso, kalapacs.

"oke.. de a csigas mernokunk , ezt egy beszakados csavarral rogzitette. means. >> mikor megvan huzva

leszakad a feje.. >> roncsolas nelkul nem oldhato! "

"2. kalapacsal kuzdesz a kozeleben.

3. ne adj isten koszoruvel..

4. barhogy de a csavart lekell venni.. "

Ha latnam a konkret alkatreszt, lehet hogy eszembe jutna konkret dolog, igy viszont csak ismetelni

tudom magam, es altalanossagokat tudok mondani: 100 szempont felmerul a tervezes soran, aminek meg

kell felelni, es a javithatosag az egyik koztuk. Mindig kompromisszumos megoldas szuletik, van amikor

a kompromisszum ugy sikerul, hogy a szerelo nem lesz tole boldog.

 


"mozgatva van, mert tornek a vezetekek  (ja opsz. 10 eves kocsi. szigeteles pereg le )"

- Ide vezet a sporolas, kozhely de igaz, a mai autokban nincs anyag. Mi gyartunk kabeleket is,

csokkenteni kellett 1.5 -> 0.75 mm2-re a vezetekek keresztmetszetet es a szigeteles vastagsagat. Rez

es muanyag sporolas. Eredmeny: flottauzemelteto haverom meseli, hogy 5 eves kamionokon mallanak szet a

kabelek.

 

"ha azt hiszed ezek egyedi esetek .. "

- ezt csak azert irtam, hogy az eloiteletet romboljam. De a felsorolasod is bizonyitja, hogy minden

gyartonak van elbenazott konstrukcioja. Ezert butasag szidni a franciakat, es piedesztalra emelni a

japanokat.

Előzmény: cam aro (59241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59298

Nekem alapvetoen tetszenek a valtoztatasok, de egyik sem tunik akkoranak, hogy kiemelje Angliat a negativ AAA figyelolistarol. Le leszunk minositve elobb-utobb :(

Előzmény: Nincstöbbnick (59296)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59297


Nem akarlak meggyozni, de hogy lasd, milyen tevekenyseget vegeznek a mernokok, leirom, amit, tagitani

a latokorodet nem art soha, ebben ugye egyetertesz.


"ugye milyen szep, es jo egy uj alkatresz ?

na en meg par kilometerrel, es evvel ezutan szivok azzal, amit a gyanta agyu mernok KIS eszel jora is

tervezhetett volna. "

- Veled ellentetben nem gyantaagyuzok senkit, tevedsz tetszel, kedves Cam.
Nem csak az uj alkatreszeket latja a mernok.

Minden egyes komponens tesztelve van, mielott sorozatgyartasba kerul. A teszteles kulonbozo

specifikaciok szerint folyik, amelyek vagy szabvanyokban rogzitettek, vagy cegen beluli specifikaciok,

ugy is nevezhetnem, hogy ceges belso szabvanyok. Ez utobbi esetben szinte kizarolag tulteljesitik a

szabvanyokban eloirtakat, kidolgozasuk altalaban a beszallitokkal egyuttmukoddve tortenik.

A komponensek (minden alkatresz) egyenkent is tesztelve van (nem mindig), de a szerelveny/alszerelveny

(pl. vizpumpa) minden esetben vegigfut egy honapokig tarto teszten. Az elso fazisban mi rakjuk ossze,

a beszallitoktol kapott prototipus alkatreszekbol, teszteljuk, valtoztatunk, ha ugy latjuk hogy kell.

Pl. megbukik a teszten, gyartastechnologiai okok stb. Tobb iteracio utan, mikor vegre ugy talaljuk,

hogy mukodik a cucc, es a gyartasa is mukodni fog, passzol a gyartosorra, megfelelo minosegben, akkor

a beszallitok utasitva vannak az ujabb prototipus szallitasara, amit mar ok szerelnek ossze.

Teszteljuk ezt is, es ha megfelel, mehet gyartasba.
En beszallitonal dolgozom, es azt meg meg kell emlitsem, hogy az alkatreszeinket elkuldjuk

Svedorszagba, ahol a gyarto(k)nak van tesztpalyaja, hogy hidegturesi teszteket vegezzenek.
Itt Angliaban is futjak a cuccaink a tesztjarmuvekbe szerelve a tesztkoroket. Nuneatonban van egy

tesztpalya, amit sok autoipari beszallito, vagy gyar berel, hasznal. Ha erdekel: www.mira.co.uk
Mindezt teszuk az ido, es a penz(hiany) szoritasaban, mert a management nem ismer kegyelmet.

Szoval, eredeti felvetesedre valaszolva, a mernok nem csak az uj alkatreszt latja, hanem 100%-os

bizonyossaggal kijelentheto, hogy az alkatreszek sokkal szelsosegesebb allapotaval is talalkozik a

napi munka soran, mint amivel a szerelo valaha is fog.

 

"Autot eladni biznisz.

alkatreszt eladni is biznisz. 

hat csinaljunk szar autokat. es megy mind a ket szeker. "

- csak en erzem, hogy ellentmondas ez a ket mondat?
Szart nem lehet ugyanis eladni, esetleg (nagyon) rovid tavon. A fogyasztok egyre ontudatosabbak. Es a

kommunista hianygazdasag is mar a multe. Szart arulni ongyilkossag, ami visszaut, de durvan. Csak

gondolj a brit autogyartokra, aztan latod vilagosan. Ma mar mind a multe, vagy a multe lenne, ha

onalloan kene a sajat labukon allni.


"Tudod kedves, ezt te nem hiszed, de en meg latom nap mint nap. "

- en nem hiszem, te rosszul latod, mert a dolgok nem igy mukodnek.

 

 

"na en meg par kilometerrel, es evvel ezutan szivok azzal, amit a gyanta agyu mernok KIS eszel jora is

tervezhetett volna. "

- kis esz. Csakhogy. Te egy szempontot latsz, hogy minel kevesebbet kelljen szivni szereleskor, a

mernoknek pedig 100 masik szempontot figyelembe kell venni tervezeskor. Ezert szuletnek

kompromisszumos megoldasok. Teneked, mint szerelonek, az egesz autora van egy feluletes ralatasod

(bocs a szoert, de nem tudom mashogy kifejezni), ami mernoknek nincs, viszont egy adott alkatresz,

alkatreszcsoportra sokkal melyebb ralatasa van. Te csereled a vizpumpat, de azt nem tudod, mi van

benne, mert nem is kell tudnod. A mernoknek pedig meg kell tervezni, olcson gyarthatora, adott ido

alatt, ugy, hogy a teszteken atmenjen, teljesitse a megrendelo altal a termekspecifikacioban

meghatarozott kovetelmenyeket.

Es ezek az adott egysegek sokszor a vilag kulonbozo kontinensein vannak tervezve, gyartva, ezt

osszehangolni hatalmas munka, ugy, hogy mindenkinek tenyleg a kedverere legyen.
 
"napi szinten megy fel bennem a pumpa, mikor latom a "mernokok" ismet miket alkottak.. "
- Te egy szempontot latsz, a mernoknek 100-at kell, a koltsegek es az idoterv szoritasaban. Ennyi a

titok.

Előzmény: cam aro (59233)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59296

Akit erdekel az uj budzse, az itt megnezheti a fontosabb dolgokat:

http://uk.finance.yahoo.com/news/uk-budget-2012--the-key-points.html

 

Pl. ma este 6-tol a cigi dobozonkent 37p-vel tobbe fog kerulni, igy par fontot megsporolhat, aki meg a kovetkezo masfel oraban vasarol egy csikot. :D

A personal tax 9200 fontra emelesevel pedig megveszik kilora a szegenyebb emberek szavazatait, bar nyilvan sok embernek fog tetszeni. Labournel ez utoljara 6400 font volt, ez a 9k pedig 2013-tol lesz ervenyes, a valasztasi ev korul, addigra kell megtomni az ures zsebeket, hogy jo helyre menjen az X. :D

Ja es jovo hettol dragabb lesz a pia is 5-10p-vel :|

tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59294

OFF: Én itthon azt bírom, amikor a bicikliseknek elöl villogójuk van, nem látnak vele, de sikeresen a szembejövő szemét cseszik - a másikra még véletlenül sem gondol.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59293

Magyar etelt arulo boltok erdekelnenek! Ajandekba vinnek beiglit, de az altalam eddig ismert magyar boltot nem talalom online :(, egy masikat igen, de az meg olyan messze van minden tomegkozlekedestol, hogy nem tudok munkaidoben kimenni oda holnap. Please olyat irjatok, aminek van elerhetosege - last minute otlet, igy nem tudok kimenni megnezni van-e beiglijuk, aztan ha nincs akkor menni mashova... felhivnam oket elotte.

Koszi!

netszkvid Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59291

Nagyjabol egyetertek Veled (es nem gondolom, hogy az grafoman dolog, ha valaki leirja, miert nem szereti a torvennyel kicsinyesen okoskodokat)

Előzmény: Nincstöbbnick (59287)
tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59290

Mondjuk, egy lepukkant hostelben nem a farzsebemben akarom tartani, sem a szétlopható táskámba vagy "A Ravasz az Agy és a két füstölgő puskacső" az nem valós ?:)

 

Lehet oktalan a féltés, pl vmi formában mégis kártyán tartani - tom otthonról leemelni sokba kerül, szal vhogy más kártyán.

Előzmény: Nincstöbbnick (59289)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59289

Nem ertem a kerdest, mitol kell megvedeni a penzedet? Tedd be egy szefbe... :D

Előzmény: tucka (59286)
tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59288

Atya úristen hagyjátok már abba, az egyik simlis másik grafomán.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59287

""Egy, a torvenyt be kell tartani, ha tetszik ha nem."
- Tehat a torveny az ember elott. Gratulalok!"

 

Azert ezzel vitatkoznek. A torvenyeket igenis illik betartani, hiszen azert vannak. Ha nem tetszenek, megvan ra a mod, hogy valtoztasson rajta az ember. Ha nem akarja megvaltoztatni / nem erdekli, akkoris (jobb esetben) elmehet pl. masik telepulesre/regioba/orszagba, ahol megfelelobbek szamara a torvenyek. De ha az embereket vesszuk a torvenyek ele (tehat a te nezopontodba sarkitva a dolgot), akkor viszont teljesen ertelmetlenne valik a jog, hiszen barki kenye-kedvere hajlitgathatna azt. Akkor minek jog es torvenyek, hiszen mindig lenne valaki, akinek eppen nem tetszik valamelyik passzusa es mivel o is ugyanolyan tagja a tarsadalomnak, miert ne kivetelezhetnenk vele is?

Lehet bolcsen is alkalmazni a jogot, hogy pl. egy fuvezos hulyegyereket ne kelljen rablancon elvinni kovet fejteni, de ha renitens emberrol van szo, akkor akar arra is megvan a lehetoseg (ok, majdnem). Szerintem az esetek tobbsegeben itt Angliaban bolcsen tudjak hasznalni ezeket a szabalyokat, az angolszasz jogrendszer raadasul pont emberkozelibb, mint mondjuk a romai jogon alapulo magyar.

 

Zlot spicli lenne? Nem ismerem, de nem hiszem. Szerintem o egy olyan ember, akinek meg van valami halvany remenye ebben a szanaszet vilagban, hogy itt egy olyan rendszer el, amiben erdemes betarta(t)ni a szabalyokat, mert a legtobben szinten ugyanigy tesznek. A vegen pedig mindenki jol jar ezzel, hiszen kiszamithato a jovo emiatt. De hogy rogton vissza is tamadjak, nem tudom mennyivel "spiclibb" az olyan ember, aki magyar letere Magyarorszagon szlovak rendszammal jar. Ez nekem mar eleve feler egy arulassal, nem? :) Aztan balesetet okozol, s a torvenyeket ismet kreativan alkalmazva (kikerulve) inkabb a sajat utadon jarsz, csak hogy elkeruld a papirmunkat.

 

Sot, megtovabb menve, en azt feltetelezem rolad, hogy te olyan ember vagy, aki mindig okosan kerulgeti a torvenyeket, Magyarorszagon a "vallalkozo" szo irja le a legjobban, hogy mire is gondolok ;) Ugyanaz az ember vagy, akihez ha egyszer betornek es elviszik a ceges hitelekbol vett tevejet, autojat, ertekeit a hazabol, akkor razod az oklod, hogy Zlot miert nem ert oda idoben, meg panaszt is tennel miatta es bemartanad a fonokei elott. A legszebb az egeszben, hogy Zlot ennek ellenere, amit gondolsz rola, mint rendor ugyanugy tenne a dolgat, ujjlenyomatot venne, jegyzokonyvezne, a vegen pedig elkapna a tolvajt. Te meg tovabbra sem adoznal Magyarorszagon, hiszen te "okosabb" vagy annal, tojnal Zlot fizetesere is (aki mellesleg ingyen tartatja be a kocsogokkel a torvenyt, hogy neked ne vigyek el az ertekeidet).

 

Amit te "tisztanlatasnak" nevezel, attol nekem felall a szor a hatamon, nem hazudok, de felfordul a gyomrom, ha erre gondolok. Ez nem mas, mint a balkani mentalitas, ami - sok Angliaban eltoltott ev utan - mintegy kivulallokent nezve, mar inkabb hasonlit valami szubszaharai orszag mentalitasara, csak ott meg eppen van kozvilagitas es nem hordanak fegyvert magukkal az emberek a hetvegi bevasarlashoz. Egy hajszal valasztja el az orszagot ettol - ami a legrosszabb, hogy pont az olyan "okosban" nyomulok teszik az orszagot ilyenne, hiszen a szabalyok, torvenyek egyre kevesbe fontosak szamotokra, mert "azok csak ellenunk vannak". Az ordogi kornek te egy prominens szemelyisege vagy, mert amikor mar vegre elindulhatna egyfajta tisztulasi folyamat, hogy vegre kiszamithato legyen a magyar let is, akkor te meg mindig csak a kiskapukat keresed, hogy hol tudnal egy kicsit lecsippenteni magadnak, mindegy, hogy kin kell atgazolni ezert. Pontosan ugyanezert vagyok merges mondjuk DSZ-re is, mert o is ugyanezt csinalja, de meg tucatjaval ismerek embereket, akik szintugy. Egy kicsit itt, egy kicsit ott hajlitgatunk, itt-ott becsukjuk a szemunket, a lenyeg, hogy kevesebbet adozz, mint ami jogos lenne, a tobbi meg le van tojva.

 

Engem nem erdekelnek a kifogasok, hogy hogyan jossz ki olcsobban, ha balesetet okozol, vagy hogyan lehet kiugyeskedni a reszletre vett auto eltunteteset. Van egy olyan dolog, hogy jogkoveto magatartas. Ha te akkor faradtnak erezted magad, kutyakotelesseged lett volna megallni pihenni, vagy akar elhalasztani az utazast. Nem erdekel, hogy elkestel volna, vagy mennyit sporoltal volna idoben. Nem erdekel. De ha az akkori "elbolintasod" miatt nem egy BMW-t talalsz el, hanem mondjuk egy biciklist, akkor legszivesebben felpofoztalak volna ott helyben. Aztan kereshetned a kifogasokat, nem erdekelne a biciklis csaladjat, hogy te csak eppen a kedvedre hajlitgattad a szabalyokat, mert igy tudtal (volna) sporolni par percet az utazasbol. Az "elbolintas" helyett a "veszelyeztetes" megfelelobb szo! Igy veggigondolva pedig nem is csodalom, hogy "okosban" intezted ezutan az ugyet, abban sem vagyok biztos, hogy te, ott, akkor hivtad a zsarukat, hiszen akar komolyabban meg is uthetted volna a bokadat. ;) De ugye, ha hajlitgathatjuk a torvenyeket, akkor ezt is meguszhatod, es egy "bolintgatos" emberrel tobb jarja a mai napig is az utakat.

 

Talan azert erzed "alattomosnak" az itteni ugyeskedest (itt is van, termeszetesen), mert itt joval kevesebben ilyen alattomosak. Nem szembesulsz vele a peknel, aki nem Hummerral jar, mint a magyar pek. Nem latod a buszvezetonel, mert nem teszi el "okosan" az esti jaraton a buszjegy arat, mert itt 99%-uk becsuletesen leadja a kasszat a viszonylat vegen. Meg ha teljesen mas is itt az egeszsegugy mint otthon, itt meg akar egy mosolyt is kapsz a dokitol, aki vegighallgatja a problemadat es nem rogton a boritekkal (es annak vastagsagaval) kezdi a beszelgetest. Nem kell szinte minden vacak aprosaghoz ugyvedet fogadnod, mint otthon, mert joval ritkabban fognak atverni. Ezt hivjak fair playnek, az angolok egyik legnagyobb vivmanyanak, tartjak a szavukat es be is tartatjak masokkal az igereteiket. Igy fair, es ez nekem mondjuk nagyon tetszik. Mert igy tudom, hogy kisebb esellyel lesz ugyeskedo a partnerem, legyen szo komoly bizniszrol vagy csak egy fagyirol a parton. Joval kevesebbet kell aggodnom ezek miatt, mert nagyobb valoszinuseggel kapom azt, ami a szerzodesben szerepel, mint otthon. Mert otthon, a masik fel nagyobb esellyel lesz olyan ember, mint te. Aki egy picit ugyeskedik, hogy neki tobb legyen. Ha ezt csinalod az allammal, akkor velem is ezt fogod, igy en messzire elkerulnelek, ha csak 1 forintrol is lenne szo. Nekem nem hianyzik az ugyeskedesed. Hagyd Magyarorszagon (bar annak sem orulok).

 

"En a jelenleg 2 forgalomba levo autommal nem megyek annyit, mint mas 1-el, hiszen ha
tehetem, biciklizek. Megis duplan fizettetne meg velem a torveny a road taxot, hol itt az igazsag?"

 

Ha nem tetszik, akkor valtoztass rajta. Szerintem is van benne igazsag, lehetne pl. kilometer allas szerint fizetni a taxot (ez lenne az egyik sulyozo ertek a teljesitmeny, suly stb. mellett). Errol jut eszembe, Magyarorszagon meg ezt se lehetne kitalalni es bevezetni, mert meg az "ujonnan" vasarolt auto kilometeroraja sem biztos, hogy a korrekt erteket mutatja.

 

"Vilagosan lathato a kisebbsegi erzesbol fakado magyar mentalitas (torveny mindenaron),"

 

Nem, ez azert van, amit feljebb irtam: a magyar jog olyan, hogy mindent eloszor le kell irnia, onnantol kezdve lesz ervenyes. Ha nincs leirva valamilyen modon, hogy te nem vehetsz mondjuk cementgyarat 1 forintert, akkor megteheted, hogy veszel egyet es senki nem szolhat erte. Ezzel szemben itt a szokasjog uralkodik, ahol nagyon sok minden le sincs irva, peldaul meg alkotmany sincs papirra vetve. De, mivel eddig meg nem fordult elo, hogy valaki 1 fontert vegyen cementgyarat, igy ha valaki megis ezt tenne, azt felelossegre lehetne vonni. A magyar jogrendszer nem rossz, mint rendszer, hiszen sok masik orszag is remekul megvan a romai rendszerevel es a mentalitasnak csak es kizarolag azert van koze hozza, mert a rendszert olyan emberek keszitik, akiknek szimplan nincs benne gyakorlatuk es/vagy ugyeskednek, mint te is. Igy termeszetes reakciokent az atlagember elkezd tuntetni az a rendszer ellen, amit tulajdonkeppen o eltet a leginkabb - hiszen te is hajlitgatsz, a torvenyeket is tehat az ilyen ugyeskedok szempontjai alapjan fogjak kesziteni az eppen megvalasztott ugyeskedok. Aztan minel kevesebb, a torvenyeket elfogado ember el otthon, annal inkabb lesz ilyen korcs a rendszer, mig a vegen osszeomlik es jon a fegyveres bevasarlas idoszaka.

 

Nem tart semeddig egy jo otletet kitalalnod es milliomosnak lenned. Itt van ra lehetoseged, joval kevesebben fognak utadba allni es szandekosan elgancsolni, vagy akar ellopni az otletedet, mint otthon. Ha pedig valaki mar megszedte magat, itt nem irigykednek ra az emberek, hanem megprobaljak a sikert utanozni es meg jobbat alkotni, mint a mar milliardos. Te inkabb gancsoskodsz, ugyeskedsz, masokra mutogatsz, mikozben szepen tomod a zsebedet mindannyiunk karara.

 

(mivel elegge megmondtam a magamet, az "ing es aki magar veszi" teljesseggel el)

 

Előzmény: Virago_1000 (59280)
tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59286

Azt nem tudjátok véletlen, hogy ameddig nincs számlája egy banknál az embernek, addig hogy védje meg a pénzét ?

Zlot Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59285

Na erre valaszolok, de innen tenyleg nem celom belemenni a vitaba
1. Buszke lehetsz magadra, meg tudod magyarazni hogy miert csinalsz valamit torvenytelenul.Ez is egy tulajdonsaga a "magyaroknak" amit nem szeretek. Szerinted az hogy te valamitnem tartassz etiusnak vagy fairnek, felhatalmaz a torvenysertesre? Mert akkor (nagyonsarkitva) azt mondom, miert nem lopod el a kenyeret a boltbol, mert tul sokba kerul,es nem fair hogy mashol olcsobb.
2. 
Mi az az "ertekes" munka amit te vegzel? Kivancsi lennek :)Ki az aki megmondja hogy melyik munka ertekes es melyik nem es hogy ki kolonc a tarsadalomnyakan? TE? LOL
3.
"Egy, a torvenyt be kell tartani, ha tetszik ha nem."
A valodi rendor azon tul hogy segit, betartatja a torvenyt. Hisz ha nem ez lenne,megnezhetned a kaoszt. Nem allitunk meg minden biciklist ha eppen lampa nelkul bringazik,de csak azert, mert nincs ra idonk, prioritizalnunk kell a feladatokat.
Milyen moralis ertekeket helyezek en hatterbe? Pont te akarsz nekem kiseloadasttartani a moralis ertekekrol es a segitsegrol es szolgalatrol? Ember, en total ingyensegitem a korulottem elo embereket es szolgalom oket azt hiszem nem kell tovabb bizonygatnom, plane neked. 
Hogy jon ide a spicliseg, nem ertem. Amugy meg ha sertegetni akarsz akkor csak rajta. 
4. 
Az hogy a balesetet amit okoztal sajat zsebbol akartad fizetni nem torvenyellenes.Eldontheted hogy te fizeted vagy benyujtod a claimet a biztositohoz. Viszont rendortkell hivni a baleseteknel angliaban, szoval ebben semmi rosszat nem latok. A rendornem kezdett el veled kekeckedni hogy miert jarsz szlovak autoval, ket okbol.- ilyenkor a baleset sokkal nagyobb dolog mintsem nekialljon kifaggatni hogy miert ezzel a kocsival jarsz- fogalma sem lehetett a torvenyi szabalyozasrol. Kegyetlen nagy sotetsegek mennek itta fejekben, az allam leesik neha a kollegaim valaszain. Az hogy nem hozongott az azert volt mert megadta a "benefit of the doubt"-ot neked esmivel az adataid megvoltak, igy megkerte hogy vidd be 7 napon belul a hianyzo papirokat.Amugy itt a bunozoket is teljesen fair modon kezelik, totalisan mas megkozelites mintMagyarorszagon. Amugy az europai autok helyzetet mar sokan boncolgattak hogy mennyire nem jo hogy ennyi ilyen auto van az orszagban, mert lekovethetetlen a biztositasi helyzetuk,nem fizetnek road tax-ot, nem fizetnek parkolasi buntetest, congestion charge-ot, semmites ezaltal nem lehet felelossegre vonni oket. Ez valahol persze az EU orszagainak rendorsegirendszerei hibaja amit javitani kellene, de a teny az teny marad.Ha rezidens vagy itt, akkor ilyen autoval kozlekedni illegalis, es ha egyszerkifogsz egy tajekozott traffic officert, akkor az bizony felelossegre fog vonni azthidd el nekem.

5. Engedd meg, hogy csatlakozzak a forum tobbi kommentelojehez, akik mar rajtad rohognek.
Megengedem

Zaro szonak annyit, hogy oszinten megmondva egy buta, "ugyeskedo" arrogans embernek tartalak  aki allandoan kioktat mindenkit es azt hiszi hogy az o seggebol jon a napfeny. Tobbnyire ez az arrogancia az oka hogy eljottem Magyarorszagrol ahol ez mindennaposes teljesen elfogadott, viszont nekem totalisan elegem van belole. En kijottem ide,beilleszkedtem, fizetem a rentet, council taxot, tv licenset, auto biztositast, roadtaxot, PAYE taxot, mindent ahogy kell. Szabad valasztas volt ide kijonnom es ezzelelfogadtam az itteni torvenyeket es szabalyokat is, nem pedig kedvemre jarom oket korules hasznalom azt amelyik "tetszik" es hagom at azt amelyik nem. 
Nevezhetsz naivnak, rohoghetsz rajtam nyugodtan, totalisan nem erdekel es nem is akarlak meggyozni a velt igazamrol, reszemrol befejeztem.

Előzmény: Virago_1000 (59280)
Zlot Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59284

Felesleges vitatkozni veled, mert szorszalhasogatasokba mesz bele. Most bizonyitsam be hogy lehet £30K kart okozni egy £500 fontos autoval? Teljesen felesleges. 

 

Bevallom nem tudom a statisztikai adatokat, de a biztositok nem veletlenul szamolnak igy, ok azert csak tudjak. Egy olyan erzesem van hogy te statisztikus vagy, kezdve attol hogy tudod hany ezer magyarnak nem sikerul elfogadtatnia az otthoni bonusz besorolasat, valamint most meg tudod hogy ki mennyi kart okoz hany evesen szamszeruen, tutira ez a foglalkozasod.

 

Nos, ezert is ertelmetlen tovabb folytatni

Előzmény: Virago_1000 (59279)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59283

"keresek tovabb,, megoldast. de immar tojok a legalitasra.. "
- en ajanlottam egy kivitelezheto, penztarcabarat megoldast. A legalitassal, moralitassal pedig pontosan hogy a mindenen atgazolo profitehes biztositok torodnek legkevesbe.

Előzmény: cam aro (59258)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59282

- tehat csak a francia (dizel) autok johetnek szamitasba. Ertem mar :)))
Imadom a pluss belsejuket, es a ringato, otthonos feelinget, ami csak a franciakban talalhato meg, bar mar eltunoben van.

Előzmény: cam aro (59236)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59281

Road taxxal tenyleg hulyeseg trukkozni, mert sok penzt nem lehet vele megsporolni, raadasul sokkal

nyilvanvalobb, mint a biztositas, mert az ablakban ott a cedula.

Viszont engedelmeddel, Zlotnak nincs igaza. Nagyon nem, mert ha itt mindenki kifizetne a biztositast

ahogy a torveny eloirja (nincs falun lako nagypapa neven auto stb), akkor csaladok tizezrei mennenek

tonkre. Szerinted jol van ez?

Ha az o gondolatmenetet kovetjuk (a torveny mindenek elott) akkor eljutunk oda, ahol most Eszak-korea

tart.

Előzmény: ocso79 (59219)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59280

Kedves Zlot.

"Irigy vagy es ahogy latom a "magyar" viselkedest sem sikerult meg teljesen levetkozni"

- Teljesen igazad van. Mindent megteszek azert, hogy ne is sikeruljon levetkozni ezt a "magyar"

viselkedest, ugyanis ez olyan kepesseggel parosul hogy atlatok a szitan. Nevezhetjuk tisztanlatasnak

is. Eszreveszem, ha at akarnak verni, ezt a kepesseget a magyar evek fejlesztettek ki bennem. Otthon

ugyanis nem ilyen alattomos az atveres, mint itt.

Irigy pedig azert vagyok, amikor valaki olyan szerez penzt es lesz milliardos, aki nem erdemli meg a

hideg vizet sem, hiszen ellentetben velem, ertekes munkat nem vegez, es nem ert semmihez, csak kolonc

a tarsadalom nyakan.
Valamint azert vagyok irigy, mert torvenyesitett keretek kozt lopja el a penzemet. Engem karosit meg

ugyanis, evente kiszorom az ablakon a penzt, es cserebe SEMMIT sem kapok.


Zlot válasz | megnéz | könyvjelzo  2012.03.20 15:50:05 © (59218)

 " Es ez teljesen rendben van. Itt elsz, fizess ide road tax-ot es biztositast. "
- a road tax elvileg rendben van, hiszen hasznalom az utakat. A biztositas is rendben lenne, ha nem

agyament osszegekbe kerulne. De eppen ezert nincs rendben.
Arrol nem is beszelve, hogy fizetek road taxot a masik automra is, ami max 2-3.000 merfoldet fut

evente, mert vasarnapi auto. MEgis ugyanannyit kell fizetnem road taxot, mintha 30.000-t futna, pedig

vilagos, hogy a 3.000 futasteljesitmeny kevesebbet rongalja az utakat, mint a 30. Szamszeruen 10x

kevesebbet. En a jelenleg 2 forgalomba levo autommal nem megyek annyit, mint mas 1-el, hiszen ha

tehetem, biciklizek. Megis duplan fizettetne meg velem a torveny a road taxot, hol itt az igazsag?


"Egy, a torvenyt be kell tartani, ha tetszik ha nem."
- Tehat a torveny az ember elott. Gratulalok! Egy valodi rendor ott segit, ahol tud. Szolgal. Te az

emberseget, az egyetemes moralis ertekekeket  hatterbe helyezed a minden moralis alapot nelkulozo,

ellenunk (ellened is), par szerencses erdekeben hozott torvenyekkel szemben.

Te rendorebb vagy a rendornel. Az a tipus lehetsz, akirol apam meselt, hogy megbuntette a feleseget,

mert nem volt vilagitas a biciklijen. El tudom kepzelni, Ha a szociban elnenk, spiclibb lennel a

spiclinel. Vilagosan lathato a kisebbsegi erzesbol fakado magyar mentalitas (torveny mindenaron),

neked sem sikerul levetkoznod. Csak kettonk kozt az a kulonbseg, hogy en nem artok vele senkinek, te

viszont igen.

Elmondok egy esetet, csak es kizarolag a te okulasodra. Szlovak rendszammal jarok, faradtan hazafele

vezetes kozben elbolintottam, csak 1 pillanatra. A kocsisor megallt a pirosnal, en meg azt hittem

indult es megse. Koccantottam egy BMW-t. A tulaj elkezdett hozongeni, (jogosan, hisz az en hibam),

felajanlottam, hogy menjunk el abba a szervizbe, ahova o akarja, es meressuk fel a kart, amit en

zsebbol fogok neki fizetni. Belement de ragaszkodott a rendorok kihivasahoz.
Az, hogy zsebbol fizettem, 2 okbol is jo. Egyreszt akinek a neven van az auto, nem vesziti el a

bonuszat szlovakiaban, masreszt meg igy is jobban jartam, mintha kovetnem a "legalis" utat es fizetnek

ezreket evente (hiszen a lokharitot kellett fenyezni, es a tolatoradarokat ujraprogramozni, ez kerult

£160-ba).
A kierkezo rendor megnezte az angol jogsimat, kikerdezett alaposan, de mivel nem tudtam semmi

biztositast vagy igazolast felmutatni, be kellett vinnem a rendorsegre 1 heten belul. Nem kezdett el

hozongeni, nem vett automatikusan a bunozok koze a szlovak rendszam miatt.
 

"A biztositotarsasagok mogott igen sok ember penze all, nem ugy kell elkepzelni hogy a

biztositok/bankok mind lelketlen szornyetegek, es mind milliardosok akik a penz mogott allnak."

- ezt mar kommentalni sem lehet, nem is probalom meg. Olyan naiv vagy, mint a ma szuletett barany.
A naivsag nem bun, sot szep dolog, de sajnos az evek le fogjak epiteni nalad is.

Engedd meg, hogy csatlakozzak a forum tobbi kommentelojehez, akik mar rajtad rohognek.

Előzmény: Zlot (59217)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59279


"Hogy mi ebben a riziko? A biztositas nem, azaz csak kis reszben szol az autod ertekerol. Hiaba kerul

a Citroen Saxo £500-ba, de azzal lehet akar £30K kart is okozni egy masik autoban, amit a biztositonak

kell majd allnia. "

- a statisztikai adatok alatamasztjak amit irsz, pedig a forrofejuseg nem korfuggo. Ismet csak a

naivsagot mutatkozik meg.

Cafolat 1.
Elmeletileg lehet, hogy az £500-s Saxoval lehet £30 k kart okozni, es ezt is a biztositoknak kell

allnia. Gyakorlatilag ez azert lehetetlen, mert csak gondolj bele: Milyen autoban lehet £30k-s kart

okozni? Hat ami minimum £30k-ba kerul. Egy £30+ k-ba kerulo auto eleg modern, teljesen biztos, hogy

premium, vagy luxus kategorias, amin meg egy nagy sebessegu utkozes egy regi kisautoval sem okoz £30k

kart. Hiszen ott a merev kaszni, 5*-s toresteszt, masresz nagyobb tomeg ->lenduletmegmaradas torvenye,

fizika 7. osztaly.

Cafolat 2.
Maradjunk a hipotezisnel, hogy 30k kart okoz az £500 erteku Saxo tulaj. De ne felejtsuk el, hogy ez a

£30 k bejon 10 frissjogsis egyevnyi biztositasanak dijabol. Na most, kerdezlek en, okoz minden 10.

frissjogsis evente £30k baleseti kart?
Te jobban tudod, hiszen rendor vagy (bar nem tudom, helyszinelsz-e baleseteknel).
Ebbol kifolyolag (is) megallapithato, hogy minden, ismetlem, MINDEN biztosito milliardos. Verszivo

milliardos.

Amint latod, 2 kulonbozo gondolatmenetet kovetve cafoltam meg allitasodat.

Előzmény: Zlot (59218)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59278

Miert lonenk le? Veled orulunk a sikernek, azert, hogy takarito legyel, nem kell kijonni. Bar en is mosogatokent kezdtem egy hotelben (kevesebbert, mint amennyit otthon kerestem), de tudtam, hogy ideiglenes.

Előzmény: Caitlin (59250)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59277

kerdezz korbe europai uniobol erkezett bevandorlokat.

Előzmény: Törölt nick (59264)
seci Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59276

:) Ilyenem nekem is van!

http://stargate.inf.elte.hu/~seci/foto/

-seci

Előzmény: KawaBazsy (59275)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59275

Itt vannak a kinti fotóim. Ha vmely helyszín megtetszik, megírom a részleteket.

 

http://indafoto.hu/easyrider

Előzmény: Caitlin (59247)
apojani Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59274

Szerintem ne a helyet, hanem "vezérelvet" keresd!
Valami olyan hely vagy program, ami a párodat és a lurkót kevésbé vonzza ;-)
Megengedheted magadnak azt a "luxust", hogy nem kell összesűríteni a különböző helyszíneket, mert csak x napig leszel (lesztek) kint.
Egy Windsor-i kastély pl. akár neked is vonzó lehet!
De ugyanez összekötve az ottani Legoland-al és desszertként egy motorcsónakázással ahol a lurkó is vezethet csónakot a Temzén…..
Csak győzd befogadni az örömöt :-)

A most hétvégi helyszínben pedig:

Tudod! A goggle a barátod :D

Előzmény: Caitlin (59245)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59273

persze, lakcimigazolas miatt plane erdemes (mint mondtam nekunk eddig egyszeruen kenyelmesebb volt, es nem lattuk nagy elonyet, mindig volt itthon valami szamla lakcimigazolasnak).

A biztositasnal kenytelen vagyok cafolni, mert a magyar jogsival semmilyen hatranyt nem szenvedtunk, angol jogositvannyal sem lenne olcsobb a biztositasunk. Momentan 4+ ev NCB van. (mondjuk a credit check-ben hogy angol jogsinak milyen szerepe van, gozom nincs. Eddig meg credit check temaban nem volt negativ tapasztalatom, senki nem akadt fenn semmilyen anyagi tranzakcionkon, mortgage megvan, mas hitel meg nincs)

Előzmény: jwdo07 (59267)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59272

.....és az adminisztrációs állami zsebmetszést még nem is számoltad

 

kb £200 + rohangálás mindenfelé

Előzmény: Törölt nick (59266)
Caitlin Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59271

csakis dicsekszem :) 

Nem én csináltam, én project manager vagyok, a fejlesztők dolgoztak vele konkrétan és egy külön cég csinálta a designt

Előzmény: Zlot (59270)
Zlot Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59270
Most dicsekszel? ;) A hosszabbításnak örülök amúgy gratula
Előzmény: Caitlin (59250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!