Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23174

OSZGY? Ammegmi? Olcsón, sz@rt, gyorsan? Amúgy én is tudok itt a faluban olyat, aki barkácsboltból vett műanyag mechanikás pinceablakot a fürdőszobájába, mert nem kapott készen olyan méretet máshol, és sürgősen kellett neki. Egy hirtelen ötlettől vezérelve szépen nekiállt a fürdőszoba, meg a WC felújításának, aztán túl későn kapott észbe, hogy az ablak nem olyan, mint a kenyér, amit csak úgy leemelek a polcról. 60x60-asat még kapott egy nyílászáró kereskedésből, a fürdőszobába viszont csak a pelenka pinceablak jutott. :-)

Előzmény: kiss_atti (23173)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23173

Én is üdvözlöm,

 

körül kell nézni az "OSZGY" gyártók között. Szerintem a topicon nem tudnak segíteni, de ne legyen igazam.

Előzmény: rmátyás79 (23172)
rmátyás79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23172

Üdvözlök mindenkit!

 

Lehet bugyuta kérdés, de van most olyan gyártó, aki legyárt nekem 1 héten belül 2 ablakot meg egy bejárati ajtót?

Igazság szerint a minőség jelen esetben nem szempont, csak sajnos az idő nagyon fontos lenne.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23171

O.K, no problemo. Engem annyira nem zavar, hogy emiatt szóljak a moderátornak, de az itteni nyílászáró kereskedők valószínűleg rossz néven veszik.

Előzmény: Diesel9317 (23170)
Diesel9317 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23170

Köszönöm a figyelmeztetést erről nemtudtam. Azonnal megteszem a szügséges lépéseket.

Előzmény: Petya79 (23169)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23169

Köszönjük ezt az értékes hozzászólást!

Cserébe egy kis olvasgatni való:

http://forum.index.hu/reklamlink/

Előzmény: Diesel9317 (23168)
Scytha Creative Commons License 2015.10.14 0 0 23167

Köszönöm a válaszokat. Továbbítom a tanácsokat. Én sem szeretem egyébként a félmegoldásokat, csak kíváncsivá tett ez a módszer.

gabeeen Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23166

Ha nincs pénz normális módon elvégzett ablakcserére (bontás+beépítés+helyreállítás"festés) akkor nem kell bele sem vágni.

 

 

Előzmény: Scytha (23161)
curiousboy Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23165

Csak egyszer kell megcsinálni normálisan. Lehet, hogy nehézkes elpakolni, meg felfordulással jár, de egy ablakcseréhez, nem kell az egész házat kipakolni.

Előzmény: Scytha (23162)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23164

Hagyni kellene ezt az ablakcserét a fenébe,

 

mielőbb nagyobb problémákat okoz  - magának - a lakó.

Olvasgassa az internetet, annyi hasonló idióta elképzelés van, hogy ezt hamar el fogja felejteni.

:-))))

Előzmény: Scytha (23161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23163

Simán "elképzelhető" olyan megoldás is, csak az használhatatlan lesz.

Az ablakszárnyakat nem lenne egyszerűbb újragyártatni, de új üvegezéssel, új záródással? Illeszkedjen már az eredeti épületbe, és a környezetébe...

Előzmény: Scytha (23162)
Scytha Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23162

Közben látom képeken, hogy az új nyílászáró is kap tokot, így a dupla tok miatt lesz kisebb az ablak. Olyan megoldás nem elképzelhető, hogy a régi fa tokokra fúrják fel a csak a műanyag ablakszárnyat, új pántokkal? Vagy az nagyon nem stabil megoldás?

Előzmény: Scytha (23161)
Scytha Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23161

Kedves ablakosok!

 

Régi gerébtokos ablakok tok nélküli (csak ablakszárny csere) cseréjéről lenne szó. Egy olyan helyen kéne nyílászárót cserélni, ahol meg szeretné úszni a lakó a bontással járó felfordulást, port stb. (nagyon problémás lenne elpakolni) A gerébtok miatt, tehát nyilván csak a külső szárnyak helyére menne az új ablak, a belső ki lenne szedve így a belső párkány nagyobb lenne.
Olvastam, hogy így kisebb lenne az ablak mint teljes csere esetén. Ez azért van, mert a régi tokok vastagabbak? Nem igazán értem miért lenne így kisebb ablakfelület.

 

Mennyire bevett profi ez a megoldás? Költségekben mennyivel csökkenti a beruházást? Hőszigetelés szempontjából kevésbé fontos az ügy, inkább a rossz állapotú fa ablakok szorulnának cserére.

spielvogel Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23160

Szerencsére evvel  a típussal már ritkán találkozni.

Nemcsak neked rossz,nekem szar szerelni és ritkán jó.

A kis műanyag fröccsöntött biszbaszok rövid idő alatt szétkopnak benne és vége a dalnak.

Néhány elvetemült és sötétlelkű redőnyös használja csak.

 

Előzmény: mekkme (23159)
mekkme Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23159

Sziasztok!

 

Gondoltam leírom tapasztalataimat a rejtett szúnyoghálós redőnyről. Ez az a változat, amikor nincs alul egy sín, ami megfogja a szúnyoghálót, hanem oldalt van két rejtett akasztó a sínben, amibe beleakad a szúnyogháló klikk-klakk szerűen.

 

A tapasztalatom, hogy ez a konstrukció 1m ablak szélesség felett egy sz@r! Ne vegyetek ilyet, mert nem tölti be a funkcióját!

 

Van 7 ilyen ablakunk és már a tök új szúnyogháló se volt jó rajtuk. Nagy részük 1,5-1,8 m széles. Ha lehúzom a szúnyoghálót, akkor csak az egyik fele akad be az akasztóba. A másik fele fityeg és nem feszíti ki a szúnyoghálót. Csak 1-2 cm a különbség, de ez elég ahhoz ami ennek hatására kiugrik a sínből. Ez egyrészt ronda, másrészt bejönnek a bogarak a résen.

Alul ennél a szúnyoghálónál van egy fésű, de mivel nincs alsó sín, ezért ott nem zár tökéletesen és bejönnek a bogarak ott is. Gondolom az ablakkerethez kellene zárjon.

 

Ablakos kijött, és úgy igazított rajta, hogy annyira beakadt, hogy nem egyik felét már egyáltalán nem lehet kiakasztani. Azt mondta, hogy az összesnek ez a baja.

 

Viszont legalább szép...

molnarka3 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23158

Kedves ablakos társak!

Segítséget szeretnék kérni!

Melyiket ajánljátok inkább?

  • Kömmerling futur 70mm

KÖMMERLING EuroFutur Classic 70mm-es,5 légkamrás ütközőtömítéses német profilrendszer.Egyenes szárnyforma.

Vasalat: GU német vasalatrendszer.             Alapfelszereltségben alsó acél kiemelésgátló, 4 fokú mechanikus résszellőző, hibás-működtetés gátló,szárnyráemelő funkció, nagyobb szárnyaknál progresszív szárnybehúzó.

Üvegezés:Alapfelszereltségben 2 rétegű hőszigetelt üvegezés, Ug=1.0 W/m2K.Rendelhető 3 rétegű üveggel is.

  •  Horizont PS penta plus 75mm
  1. ablaktok – 7 kamrás szerkezet, szélessége 75 mm, 2x tört él
  2. ablakszárny – 7 kamrás szerkezet, tok elé helyezve, feltűnő 2x tört él, szélessége 80 mm, az izolációs dupla üveg használata minimalizálja a hő kiáramlását
  3. a merevítők – Fe/Zn biztosítják a szárny és a tok merevségét                        
  4. ütköző tömítés – biztosítja a tökéletes szigetelést és meggátolja a kinti hőmérséklet beáramlását                                                                 
  5. 24 mm-es dupla üveg használata, lehetőség van tripla üveg használatára is 
  6. előnye, egyszerű a tisztítás a szigetelések között

 

Mindkettő 2 rétegű üveggel, a Berettyóablak Kft-től. Ismeritek esetleg a céget? Felénk elég sok irodájuk, meg bemutatótermük van, de hátha van már vélemény is.

asdf_ Creative Commons License 2015.10.11 0 0 23157

Megpedig ekepp . A 6. 7. oldal kell neked. Esetleg meg fuggolegesen felfele is emelni (8. oldal) Jegyezd meg melyiken merre es hanyat csavarsz, hogy ha rosszabb lesz, akkor vissza tudj terni az alapallapotra.

Előzmény: Törölt nick (23156)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.11 0 0 23156

Látsz rajta csavarokat? Ha igen, tekergesd.

Előzmény: Prézlivagány (23155)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.11 0 0 23155

Ez elhiszem, de nem lehet a szárnyon állítani, hogy ne lógjon? Alig lehet kinyitni.

Előzmény: kiss_atti (23154)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.09 0 0 23154

Igazuk van,

 

én sem vállalnám. Sosem volt kezelve, karbantartva, bárki hozzányúl, és fizetsz neki 2.000,- Ft-ot, onnantól kezdve őt fogod csesztetni, hogy rossz az ablak. Na, ez senkinek nem hiányzik... csere.

:-)

Előzmény: Prézlivagány (23153)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.09 0 0 23153

Tisztelt Uraim!

 

Remélem nem leszek túl off, de segítséget szeretnék kérni.

A 30 éves műanyag ablak (nem bukó) lóg, nehézkes kinyitni és becsukni.

Végighívtam egy csomó szervizest, akik szerint nem lehet ezt korrigálni, cserélni kell.

Ez így van vagy csak nem akarnak foglalkozni vele? Mindenképpen cserélnem kell?

 

Köszönöm

 

stevemegane Creative Commons License 2015.10.09 0 0 23152

Sziasztok!

 

Korábban már érdeklődtem itt és kaptam is hasznos tanácsot nyílászáró témában.

 

Jelenleg ott tartunk a kiválasztásnál, hogy két típus maradt bennt ár és minőség alapján, a korábban is írt Rehau és a Gealan.

A leírások alapján és amit a szakemberek elmondtak műszakilag annyi különbség van a Rehau javára, hogy annak van pluszban egy középtömítése is.

 

Azon vacillálok, hogy megéri-e plusz 200ezer Ft-ot kifizetni a középtömítés miatt, amikor minden más hőtani tulajdonságban ugyanazt tudja a Gealan is.

A valóságban van észrevehető haszna a középtömítésnek?

Vagy inkább költsem a különbözetet meleg peremes üvegezésre és vegyem meg az olcsóbb Gealant?

 

Mi a véleményetek?

 

Köszönöm.

 

lowdesertpunk Creative Commons License 2015.10.03 0 0 23151

Hű, remélem nem borul ránk. Rakassak még be párat?

 

A fal az B30-as tégla.

 

Visszaolvastam, kerestem, lehet, hogy nem jól, de csak a gipszkartonos megoldást találtam meg. Miben más ez mint egy belső szigetelés? Ezt nem ugyanolyan nehéz jól megcsinalni? Miért nem fog lecsapodni a pára a gipszkartonban lévő szigetelőanyagon?

Előzmény: spielvogel (23150)
spielvogel Creative Commons License 2015.10.02 0 0 23150

1:Három csavar oldalanként?

Az jó!

Mi Ecseren két hete szereltünk egy hasonlót,20 csavarral....

2:Hőhídas nem lehet, mert a bezárt légrés is van olyan hőszigetelő,mint a tömör fa.

Hogy maga a falazat milyen,azt nem tudom látatlanban megmondani.

3.Hogyan javítsd vissza?

Itt a fórumon a keresőt használva találsz ötleteket bőven!

Előzmény: lowdesertpunk (23148)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.02 0 0 23149

Ma fogalmazós kedvemben voltam,  e-mailt írtam:

:-))))

--------------------------------------------------------------------------------

 

Tisztelt xxxxxxxxx Úr,

 

Köszönettel megkaptuk ajánlatkérését, de sajnálattal tájékoztatom, hogy nem kívánok Önnek ajánlatot adni.

 

Nyilván nem szükséges különösképpen bizonygatnom, hogy Magyarországon dolgozó nyílászáró szakkereskedőként nem az angol királyi udvar

ódon falai között szívtam magamba az elemi udvariasság szabályait és szégyenkezve ismerem be, hogy néha ki-kicsúszik

a számon egy-két cifrább hozsanna is, de mindig különös gonddal ügyeltem arra, hogy más személyekkel történő

kapcsolatfelvételkor, találkozásainkkor – lett légyen ez szóban, vagy írásban -  megadjam nekik az alapvető tiszteletet, legalább köszönjek.

 

Ön ezt elmulasztotta, így nem gondolom, hogy ezen e-mail váltásnál szélesebb körű kapcsolatokat kívánnék Önnel ápolni a jövőben.

Remélhetőleg lesz olyan ablakos kollégám, aki kevésbé érzékeny az ilyesfajta dolgokra, és sikeres ablakcsere-projektet fog Önnek

prezentálni.

 

Megértését megköszönve maradok

 

Tisztelettel,

 

 

Kiss Attila

Ügyvezető igazgató

Peklarus Kft.

www.ablakosember.hu

lowdesertpunk Creative Commons License 2015.10.02 0 0 23148

Nem maradt bent a régi tok, most szedtünk ki mindent.

A falhoz csavarral lett rögzítve, 3-3 két oldalt, de hogy felül mivel, jó kérdés. Szerintem semmivel ahogy alul a küszöbnél sem, hacsak nem pont a sín alatt, de kétlem.

 

Hőhidas miért nem lesz? Nem sokkal rosszabb ott a szigetelése?

 

Nekem is lenne még egy kérdésem, elnézést ha nem ide való. A tok fölött, az áthidalóban lévő ugrást (fotón látszik) mivel tudom megszüntetni? Már nem emlékszem mi volt ott, csak a régi tok, vagy kis téglák is. Falazzam be ytonggal? És a tokot hogy tüntessem el? Nem merem az egészet csak gipszkartonozni, mert az áthidalón eddig is jelent meg penész. Ha meg valami szigetelést rakok bele, az fog bepenészedni.

Előzmény: spielvogel (23147)
spielvogel Creative Commons License 2015.10.01 0 0 23147

Érdekes.

Kérdezhetek?

Itt benn maradt a régi tok?

Hogyan lett ez az emelő-toló rögzítve a falhoz?

Főként a felső rész érdekelne...

Ja és nem lesz hőhidas.

Előzmény: lowdesertpunk (23141)
lowdesertpunk Creative Commons License 2015.10.01 0 0 23146

220 mm magas lesz a tok. Igen, ugyanaz a cég fogja szerelni. Azt hiszem egyet értek az utolsó mondatoddal.

Előzmény: -!Gabesz!- (23145)
-!Gabesz!- (X) 2015.10.01 0 0 23145

Valamiért sejtettem, hogy zsalúzia lesz, és nem redőny. Tudni kellene, hogy a vakolható tokos zsalúziának milyen magas a tokja van, és abból már következtetni lehet arra, hogy helyesen tették-e fel a 200 mm-es tokmagasítást, kérdések sora megint... Az a cég szereli-e a zsalúziát, akitől az ajtót vetted, vagy sem... Ha igen, akkor gondolom nem véletlenül rakott 200 mm-t, ha viszont máshonnan lesz a zsalúzia, akkor a nyílászárósnak nem kell feltétlenül tudnia, hogy a másik cég akitől a zsalúzia lesz, milyen rendszerekkel dolgozik, 200 mm-t beszéltetek meg a bemutatóterembe, annyival gyártották le... Én a tok magasítás mértékén annyira nem rugóznék, viszont hogy a milyen anyagból, milyn tartalommal készült, azon már inkább..

Előzmény: lowdesertpunk (23144)
lowdesertpunk Creative Commons License 2015.10.01 0 0 23144

Jogos kérdések. Nem redőny lesz, hanem zsaluzia, vakolható tokos, motoros mozgatású. Ezért is kell neki ilyen magas hely. A doboz pontos méretét most sajnos nem tudom. Az ajtó teljes mérete 235 x 230 cm. Ha minden jól megy 12 vagy 14 cm dryvit megy a falra.

 

Értem, hogy általában az a cél, hogy a doboz nem lógjon ki, de ebben az esetben mivel az ajtó és a fal egy síkban van ezért mindegy hova kerülne. Amúgy meg inkább bevállalnám a kilógást a nagyobb üvegért cserébe :)

 

A tokmagasítással kapcsolatban hozzá nem értőként én is azt gondoltam, hogy ugyanaz kéne hogy legyen mint a tok máshol. Igazából ez a legnagyobb problémám. Fölhívom a gyártót és megkérdezem, ők mit gondolnak erről.

Előzmény: -!Gabesz!- (23143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!