Keresés

Részletes keresés

D V D Creative Commons License 2000.06.08 0 0 41
Szóval ismétlem, nagyon hasonlít a reikihez, sőt több dologban megegyezik vele.
Viszont a figyelemreméltó különbségek:

>1. Származása az ősi múltba vész (tehát nem >10-20-100-200 éves, hanem TÖBBEZER)

Mert szerinted a Reiki,illetve ahogy a Reiki működik az 200-éves dolog?
Dr.Mikao Usui "csak" újra felfedeztem számunkra.
Egyidős a létezéssel ami pedig nem 100-200 év hanem örök.

>2. A tibeti kolostorok ill. lámák gyógyító >művészete

Ahol volt idő a szellemi és lelki fejlődésre ott
ismeretes volt,az elnevezés változhatot koronként,népenként.

>3. Teljesen ingyenes !!! Sem a tanfolyamért, sem >a sikeres gyógyítók kezeléseiért nem kell fizetni

Példa értékű!

>4. A hazai brahna-nadisok legelőrébb tartó >mestere megkapta a láma címet (tudtommal)

Egészségére!
Mellesleg a félrekezelt embereket meg küldik egy
másik Reikis mesterhez!!!

>5. Nem reklámozza, nem hírdeti magát, csak >szájról-szájra "terjed" híre

Mellesleg a mesternek és a tanítványnak kell egymásra találni.

>6. Egyáltalán, soha senkivel nem vitázik semilyen >brahna-nadis, nincsenek irányzatai, nincsnek >bálványozott kultivált vezetői.

Remélem tényleg így van,azonban akkor hol van meg a változás és a fejlődés lehetősége.

aranyviktor Creative Commons License 2000.06.08 0 0 40
Szia MAMAhal kedves!

Olvasgass nyugodtan, elég hosszú az anyag. Lesznek még események... Aztán írj, és megbeszéljük, mit váltott ki belőled. Sokat kaptam már így "olvasók"-tól.

Avi

Előzmény: MAMAhal (25)
tivadar Creative Commons License 2000.06.08 0 0 39
Beany, Te csak azt hiszed,én vagy a hasonlók Jézus ki akarnánk kerülni ! (de maradjak én csak a saját nevemben) Szó nincs erről ! Ő valóban az Út, az Ig. és az Élet !
De csak magára mondta, és nem a kereszténységre, mint vallási felekezetre. Sose mondta, hogy amit a japánok, kínaiak, arabok, zsidók (stb. stb.) csinálnak az tök rossz. Plusz: a kereszténység nem azonos egymással vetélkedő, gyűlölködő csoportok és vezetőik (...) által kőkeményen besulykolt dogmatikus őrületekkel. Jézus - igen, a többi csak módjával. Féltékeny, irígy (stb.)emberekkel én nem kívánok vitatkozni.
Más. Áruld el egyszer mi az, hogy 1. elfogadom Jézust, 2. és csak őt követem. Mivel hogy a hinduk is pl. elfogadják. Mit fogadsz el ? S hogyan követed ? Gyógyítasz, feltámasztasz embereket, vakot, leprást ? Vagy kenyeret szaporítasz, árvaházat üzemeltetsz, prédikálsz, tanítasz, asztalos üzemed van ? De tényleg ?
Mert mondani azt sok mindent lehet, de ismerek reikeseket, energiásokat, akik valóban gyógyítanak. Misére meg ritkábban járnak... TV.
Előzmény: beany (22)
kanka Creative Commons License 2000.06.08 0 0 38
Kedves beany

"Nem értesz, de ez nem baj. Ettől izgalmas az egész." :)))
Azert meg olyan nagy sportot gondolom nem uznek belole. Ugy kepzelem ez olyan lehet, hogy kutyaharapasban meghalnak kb. 10 -en egy evben, autobalesetben meg tobb ezren. Megis az elobbi a nagyobb baj. Persze lehet, hogy neked van igazad, vegul is anno Japanbol is eluldoztek a Ker. tanitokat, de meg tudom erteni oket.
"Ez tiszta, őszinte beszéd, köszönöm. " Szivesen, es orulok, hogy nem bantott meg.

"Több tiszteletet! Én nem sajnálom le a Te hited."
"Ismersz-e annyira, hogy megítélj??? Nem! Mégis ezt teszed."
Igy utolag is bocsanat, hogy igyekeztem megitelni szamodra negativan, de mint nekem mast jelent ez-az ugy neked is. Nem egy nyelvet beszelunk, az a lenyeg.

udv
kanka

Előzmény: beany (36)
D V D Creative Commons License 2000.06.08 0 0 37
Nem kell bocsánatot kérned,csak a pontatlanság tévedések,kellemetlen helyzetet okozhat.Nem nekem,neked.

Van egy olyan mondás hogy amíg a nevem jól írják le addíg nincs baj.Volt olyan is aki erre is képtelen volt.Megkértem rá hogy korrigálja,nem tette,az adott személy illetve szervezet bánta a pontatlanságot.

Roppant kevesek vannak,illetve egyre kevesebben aki számomra "túl idegesítőek" lennének.
Te sem vagy az.
:)

Előzmény: Törölt nick (33)
beany Creative Commons License 2000.06.08 0 0 36
Kanka,

Nem értesz, de ez nem baj. Ettől izgalmas az egész.

"Ezt te nem fogod megerteni, a hindu
esetleg nem azert fogadja el Jezust, mert kereszteny, hanem azert, mert tanitasaiban voltak mindig is
ervenyes bolcs dolgok, viszont ezt egy normalis ember nem igyexik kisajatitani" - Van olyan indiai barátom, akik évekkel ezelőtt megkeresztelkedtek, megtértek, és indiai keresztényeknek tartják magukat. A nagy hindu nyitottságról pedig annyit, hogy Indiában egyes területeken ha Bibliát találnak nálad, vagy rajtakapnak, amint az evangéliumról beszélsz másoknak, meg is ölhetnek. (Tavaly is több ilyen eset történt.)

"Ezzel az en vagyok .... cimu
dumaval pedig elmehet a fenebe, mert egyszeruen nem o az..." - Na ez legalább tiszta. Nem ő az, és passz. Ezt jobban megértem, mint azt, hogy: "nagy tanító volt", esetleg "bölcs ember, de..." Ez tiszta, őszinte beszéd, köszönöm.

"Sajnos, azzal, ha ezt hajtogatod, nekem
legalabbis mindenkeppen azt jelenti, hogy masok hitet lesajnalod." - Több tiszteletet! Én nem sajnálom le a Te hited. Hiszem az enyémet, és VAN véleményem máséról, de NEM ez alapján ítélem meg az embereket. Több taoista, buddhista, muzulmán ismerősöm van. Erről ennyit!

"Es biztos nem latod, de ez is igazolja egy kicsit (biztos vannak ellenpeldak) amit mondtam: te
tozsgyokeres kereszteny vagy annak minden kulturalis-kisajatitos onelegult mondanivalojaval egyutt, es
eppen ezert nem is lehetne beloled sem muzlim, sem hindu, sem mas." - Ismersz-e annyira, hogy megítélj??? Nem! Mégis ezt teszed. Családom nem tőzsgyökeres keresztény, magam sem vagyok. Pár éve tértem meg, előtte a taoizmus, buddhizmus és más vallások bűvöletében éltem. Azt hittem, ismertem az igazságot, de még nem éreztem magamban a teljességet. Ekkor került - első alkalommal - kezembe a Biblia. Megtértem, mert megtapasztaltam a teljességet. Ennyi. Nem akarok sem hindu, sem muszlim lenni. Egy olyan ember vagyok, akit Jézus megváltott.

"Tesszuk azt muzlim lennek es ilyen
hittarsaim lennenek, en otthagynam azt a hitet." - Én nem egy hithez tartozom, hanem Jézushoz. Nagy különbség!!!

Üdv.

BEANY

Előzmény: kanka (31)
D V D Creative Commons License 2000.06.08 0 0 35
"A keresztelest meg nem szabad akaratabol valasztja az ember. " - Bingó!

Erre csak annyit hogy meg lettem keresztelve pár hetes,hónapos koromban,de vagy 3-4 éve lettem igazán megkeresztelve,bár lehetne beavatásnak is nevezni,de akik látták azok azt mondták,hogy meg lettünk keresztelve,én és mások is.
Fentről! és nem egy pap által.
Tehát - Ő - döntött így és nem az emberek.

D V D Creative Commons License 2000.06.08 0 0 34
Mellesleg nincs is ilyen hogy
***brahna nadi***
hanem
"prana nadi" vagy "prahna nadi" a helyes.
Legalább helyes kellene leírni.
Előzmény: D V D (32)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 33
Kedves DVD !

"Legalább helyes kellene leírni."

Rendben. Bocsánatot kérek, remélem nem voltam/vagyok túl idegesítő...
Viszont az érdekelne, hogy miért írtad oda a "legalább" -at, valami más hibát is elkövettem netán ?

Kedves Mamahal !

Alább írtam róla valamennyit, ennél többet én sem tudok, egyelőre.

Üdv
Big

Előzmény: D V D (32)
D V D Creative Commons License 2000.06.08 0 0 32
Mellesleg nincs is ilyen hogy
<<>>
"prana nadi" vagy "prahna nadi" a helyes.
Legalább helyes kellene leírni.
kanka Creative Commons License 2000.06.08 0 0 31
Kedves beany!

Igazad van, attol, hogy megkereszteltek meg nem lettem kereszteny. Eppen azert, mert en mar egy mas kulturaban nottem fel. Azok, akik meg felvettek mas hitet, megtehettek, de adott kulturajukhoz nem ragaszkodtak igazan.
Kerded, ha egy hindu elfogadja jezust az mi lett? Ha kerlek szepen mindenkeppen kulonb Jezusnal, mivel epp te mondtad: "én vagyok az Út az Igazság és az Élet! Senki sem mehet az
Atyához, csak énáltalam. Én vagyok....és senki sem mehet....! ". Ezt te nem fogod megerteni, a hindu esetleg nem azert fogadja el Jezust, mert kereszteny, hanem azert, mert tanitasaiban voltak mindig is ervenyes bolcs dolgok, viszont ezt egy normalis ember nem igyexik kisajatitani. Ezzel az en vagyok .... cimu dumaval pedig elmehet a fenebe, mert egyszeruen nem o az. Sajnos, azzal, ha ezt hajtogatod, nekem legalabbis mindenkeppen azt jelenti, hogy masok hitet lesajnalod. Kicsit korulnezned, latnad, hogy sok mas ut is van :) Es biztos nem latod, de ez is igazolja egy kicsit (biztos vannak ellenpeldak) amit mondtam: te tozsgyokeres kereszteny vagy annak minden kulturalis-kisajatitos onelegult mondanivalojaval egyutt, es eppen ezert nem is lehetne beloled sem muzlim, sem hindu, sem mas. Tesszuk azt muzlim lennek es ilyen hittarsaim lennenek, en otthagynam azt a hitet.
Nagyon jol tudom, hogy most nem szabadna megnyomnom azt a kis Ok gombot a vegen. Megis megnyomom.
azert remelem, nem haragszol, de hat masok vagyunk...

Udv
kanka

Előzmény: beany (30)
beany Creative Commons License 2000.06.08 0 0 30
Kanka,

Sajnálom, hogy a lényeget nem érted. Az egy dolog, hogy kiskorodban megkeresztelnek. Ettől magad még nem leszel keresztény hívővé, tartozhatsz egy ún. keresztény kultúrkörhöz. De a kereszténység alapjában nem kultúra, hanem hit. A hit pedig függ a hit tartalmának elfogadásától vagy tagadásáról. Ha elfogadod Jézust és követed őt akkor kereszténnyé váltál. Ha nem, akkor nem lettél az, függetlenül attól, hogy megkereszteltek-e vagy sem.

Nem hiszem, hogy egy buddhista azt mondhatná magáról, hogy buddhistának született. Ezek olyan korlátok lennének, amit egy szabad ember - ha nem hiszi, nem fogadja el - azonnal áttör. Ahogy már láttam ún. keresztényt buddhistává, krisnássá, taoistává válni, úgy láttam muszlimot, buddhistát is kereszténnyé válni. Ilyen háttérrel rendelkeztek, nem fogadták el, valami mást azonban igen. Az a keresztény, aki feladja kereszténységét és muszlim lesz, szerinted mi? Az a hindu, aki elfogadja Jézust, az mi lett? Sosem lehet keresztény, mert kasztrendszerben él? Ez egy vicc lenne!

Jézus nem hagy esélyt arra, hogy Te azt mondhasd: ebben is meg abban is hiszek. Hiszen én vagyok az Út az Igazság és az Élet! Senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam. Én vagyok....és senki sem mehet....! Ha én keresztény vagyok, azaz elfogadom Jézust, akkor elfogadom tanításait az útnak, az igazságnak, az életnek. Ezen nem kell meglepődni, vonalasnak vagy maradinak nevezni. Mert ezt Jézus mondja, aki nekem HITELES. Nem jelenti azt, hogy más emberek hitét lesajnálom. Sok bölcsességet találtam máshol is, de isteni bölcsességet csak Nála.

"A keresztelest meg nem szabad akaratabol valasztja az ember. " - Bingó!

Aranyviktor!

Sajnálom, hogy közmondásos szereteted, bölcsességed és toleranciád pont velem kapcsolatban mondott csődöt. Akkor könnyű szeretni, tolerálni amikor mindenki Veled egy véleményen van. Akkor méretnek meg ezen tulajdonságok, amikor valaki mást vall, mint Te. Megméretett és könnyűnek találtatott. Lesz még jobb is!!!

Előzmény: kanka (24)
MAMAhal Creative Commons License 2000.06.08 0 0 29
én pedig nem ismerem.
Írnál valamit róla?
Előzmény: Törölt nick (27)
Steewe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 28
big4,

Az egyik ismerősöm Brahna Nadit műveli, de rég találkoztam vele, hogy ingyenes -e azt nem tudom. Az viszont biztos hogy nem adnak ki annyi információt mint Pl a Reikisek, se könyvet se semmi irodalmat nem találsz tőlük.
Engem nem fogott meg valami miatt

Steewe

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 27
Vélemény, meglátás, hozzáfűznivaló a Brahna Nadihoz ?
aranyviktor Creative Commons License 2000.06.07 0 0 26
Beany barátom!

Lehet, hogy Te szívesen "beszélsz" velem, én már nem. Fáraszt ez a "Mennyi? - Harminc! - Mi harminc? - Miért, mi mennyi?".

Isten áldjon!

Avi

Egyébként gazdagítottad "repertoáromat". Álszent álságos, cinikus farizeus még nem voltam, szóval így lassanként a mindenség összes aspektusa fellelhető lesz bennem, és ezek szerint közeledem a teljességhez!:))))

Előzmény: beany (19)
MAMAhal Creative Commons License 2000.06.07 0 0 25
bekapcsolódnék én is...
csak ez a topic már rég nem a reikiről, a szeretetről szól.Fékezzetek már egy kicsit fiúk.Egymás szavait ráncigáljátok, mindenki keresi a maga igazát. Ez minden csak nem szeretet, nem a másik elfogadása.

off
Aranyviktor:
most olvasom hitbenhat című könyvedet.Tegnap nem tudtam letenni, a első részt egyhuzamban végig olvastam.Aztán otthon a párommal nagyon sokat beszélgettünk a Veled történtekről.Írásodban voltak nagyon elgondolkodtató részek.Remélem megtisztelsz majd azzal, hogy meghallgatod véleményemet, gondolataimat.De előbb szeretném az egészet elolvasni.
on.

kanka Creative Commons License 2000.06.07 0 0 24
Szia beany!

Kicsit bekapcsolodok a beszelgetesbe en is... volt szerencsem olvasni azt a konyvet, igaz nem olvastam vegig, de korulbelul annyira volt meggyozo, mint a Dianetika cimu konyv.
(talan nem bantalak meg)
kihagyott egy lehetoseget:
Jezus ilyet nem mondott, vagy megegyet: amit nem irok le, nem akarlak megbantani.
Azt is kihagyta, hogy Jezus orult volt de nem hitt abban amit mondott, vagy nem volt orult, csak... es meg sorolhatnam.
Ez a keresztenynek szuletni dolog... marpedig annak szuletni kell, ugyanugy mint mas vallasunak is. Termeszetesen kesobb ezen valtoztathatsz, de egy teljesen mas kulturaba bele kell szuletni. (legegyszerubb: lehetsz mondjuk krisnas, de nem leszel attol hindu, mivel nem elsz ugy mint egy hindu, mert a hindu vallassal a kasztrendszer is egyutt jar.)
A keresztelest meg nem szabad akaratabol valasztja az ember.

Udv
kanka

Előzmény: beany (22)
beany Creative Commons License 2000.06.07 0 0 23
Kanka,

Na pont erről beszélek!

"Errol az FTC drukkerrol jutott eszembe: elsosorban embernek szulettem, es csak veletlenul magyarnak,
ahogy veletlenul keresztenynek is..." - Magyarnak születhetsz, de kereszténynek nem!!! Azt már szabad akaratodból választhatod, de el is utasíthatod. Hiába kereszteltek meg, hiába lóg esetleg kereszt a nyakadban. Kereszténynek lenni annyi, mint Krisztust követni, Őt elfogadni. Ha csak papírod van erről, az sajna kevés. Nevelhetnek kereszténynek, de a lényeg az elfogadáson van!!!

Előzmény: kanka (21)
beany Creative Commons License 2000.06.07 0 0 22
Tivadar,

Kezdjük a végével. Nem okoz problémát, hogy szeressem azt, aki velem ellentétes véleményen áll. Akkor ez rendben is lenne, ugye?

Most menjünk tovább! Te egy példát hozol fel magad és pl. Aranyviktor védelmében, amely példa sajnos sántít. Miért? Mert a Te Fradid nem mondja, hogy én vagyok az út az igazság és az élet, és SENKI, tehát senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ezt mondja Jézus. És itt valami nagyon fontos hangzott el. C.S. Lewis után szabadon a lehetőségek:
- Jézus hazudott amikor ezt mondta.
- Jézus őrült volt, bár hitt abban, amit mondott.
- Jézus igazat mondott, ha pedig így van akkor CSAK ő az út, az igazság és az élet.

Én a harmadikat fogadom el, így más utat nem fogadok el. Tanulmányozom, érdekesnek tartom, tisztelem, de el nem fogadom.

"S nehogy má'
tilos lenne nekem reikizni pl. ! " - Ilyet sosem állítottam. Hiszen a Biblia szavaival szólva "mindent lehet, de nem minden használ."

Előzmény: tivadar (20)
kanka Creative Commons License 2000.06.07 0 0 21
Haliho....

Most teljesen off leszek, mindenkitol bocsanat.
Errol az FTC drukkerrol jutott eszembe: elsosorban embernek szulettem, es csak veletlenul magyarnak, ahogy veletlenul keresztenynek is, de veletlenul szulethettem volna masnak is. DE embernek kell maradni!
Bocs mindenkitol.
udv
kanka

Előzmény: tivadar (20)
tivadar Creative Commons License 2000.06.07 0 0 20
Beany kedves, látod már megen összehoz az élet, én is belédkapcsolódnék ha lehetséges. Tudod már x-edszer szembejön velem ez a ker. kontra NAge reláció és érdekes módon mindig a ker.-ek irányából elmarasztalóan. Úgy tűnik a ker.ek elképzelhetetlennek tartják, hogy valaki egyszerre ker. is meg más is.
Azt szoktam mondani, hogy én (ha nagyon muszáj) FTC-drukkernek deklarálom magam, de összességében magáért a fociért rajongok. Na most ez a kettő pl. kizár(hat)ja egymást ? Elmondhatjuk persze (mi, szurkolók) 100x, hogy a fradi a legjobb csapat a világon de azért a napnál világosabb, hogy más csapatok is vanak a világon, s olykor... jobbak a fradinál. Azért mi maradunk fradisok mindhalálig, ám azért a Real se kutya...
De félre a tréfát. Nincs több Isten, csak az az Egy s Ő nem csak a keresztényeké kizárólag. S nehogy má' tilos lenne nekem reikizni pl. ! Jézus mondta: "Ennél (amit Ő tett) nagyobb csodákat fogtok véghezvinni, ha hisztek !" Meg hogy szeressük az ellenségeinket is !
Szeressük egymást - gyerekek ! Üdv: Tivadar
Előzmény: beany (19)
beany Creative Commons License 2000.06.07 0 0 19
Aranyviktor, kedves felebarátom,

Ez messze nem az a stílus, amit Tőled megszoktam, de mindenkinek lehet rossz napja.

Nem zavar az, ha a barátodnak tekintesz, de mint írtam, ez a szó nekem annál többet jelent, hogy ismeretlenek velem kapcsolatban ezt használhassák. Nem zavar...csak álszentnek tartom.

"A vonalas jelzőt egy gondolkodásmódhoz kapcsoltam, Te ezt magadra vetted. A kutya sem foglalkozott
Veled. Te álltál neki háborogni, hogy mi az, hogy vonalas, meg egyebek." - Itt nem háborgásról van szó, hanem a jelzők amiket Te használtál nem éppen pozitív jelzők. Utána meg jön a szerecsen mosdatás.

"Nem az első vagy, aki azt állítja, nem vagyok keresztény. Már megszoktam. Az azért nem megy a fejembe,
hogy szerinted én nem tarthatlak barátomnak, de Te tarthatsz "mélyen new age-esnek", "nem
kereszténynek". Nem egyoldalú ez egy kicsit? " - Te nulla személyes kapcsolat után barátodnak tartasz, én az összes topic rendszeres olvasása után new age-esnek.

"Bánjatok úgy egymással, ahogyan szeretnétek, hogy veletek bánjanak!". Mondta new age. :)))" - Cinikusan is lehet, csak nem jutunk sehova. (Már ha akarunk egyáltalán valahova jutni...)

" Ezért - mivel te sem bántódsz meg ezen - szerintem Te sem vagy keresztény, csak annak vallod magad.
Jézust tiszteled, és szereted, de nem látod a fától az erdőt. Őszinteségedért őszinteség. :))) " - Jézust elfogadtam, innentől fogva keresztény vagyok. Képmutatónak tartom az olyanokat, akik nem hisznek valamiben, de számon kérik másokon azt, amiben ők maguk nem hisznek. Ezt már magad több topicban bizonyítottad, ilyen pl. a Ne ítélj, hogy ne ítéltess. A Biblia több helyütt beszél arról, hogy miképpen kell bánni azokkal, akik álságosak, farizeuskodnak stb. Sőt, engedélyezi testvérek testvérek általi megintését is.

Szívesen beszélgetek veled, hiszen intelligens embernek tartalak. A hited nem az én hitem, ettől még szívesen ülök veled egy asztalhoz, géphez...De ismét mondom, hozzászólásaid alapján abba a kategóriába esel, akit én magam NEM tartok megtért kereszténynek, sőt kifejezetten new age-es nek tartalak. Mondom, eddigi ÖSSZES beírásod alapján mondom ezt.

Ettől még kedvellek, csak úgy érzem, hogy Te a szélesebb kaput választottad...

Előzmény: aranyviktor (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 18
Hali !

Én is elvégeztem a Reikit valaha. Király István mesternél, aki egyébként szerintem JÓVAL több, mint reiki-mester. Rugalmas, bölcs ember, aki nem ragadt le túlságosan ennél az egyetlen tanrendszernél, hanem képes nyitni bármely irányba. Ami sajnos szerintem igen ritka, mert tapasztalatom szerint ilyen esetekben általában az az emberi megnyilvánulás, hogy ha valaki talált valami számára jónak, működőképesnek talált eszmerendszert, akkor görcsösen, tíz körömmel belekpaszkodik, hallani sem akar másról, sőt kígyót békát kiabál a többire. (ugye nem járok messze e téren az igazságtól...?)

És e jelenséget a reikinél is tapasztalhatjuk, hisz itt is vannak viták, irányzatok közti feszültségek, akár a kereszténységnél (vagy bárhol máshol...).

Mindez - ahogy már számtalanszor leírtam itt - az EMBERI TÉNYEZŐ. Akár a reikit, akár a keresztényséet (melyek számomra TÖKÉLETESEN ÖSSZEEGYEZTETHETŐEK) nézzük, az alapeszme, alapgondolat ill. a mélységben rejlő tudás tiszta és üdvös. Azonban, abban a pillanatban, ahogy EMBEREK KEZÉBE kerül, és azok adják tovább vagy beszélnek róla, AZONNAL TORZUL !
(Pl. ezért nyúédzseznek egyesek...)
Persze nem is tud mást csinálni csak torzulni, hisz ELEVE MEGFELELŐ FOGALMAINK SINCSENEK arra, hogy PONTOSAN át tudjuk szóban adni, azokat az érzéseket, érzelmeket, misztériumokat melyekről itt szó van.

Ez persze nem baj (így van rendjén, így tudunk tanulni fejlődni), de nem árt tudni.

Ezért természetes szerintem, hogy ahogy BÁRMYELY emberi törekvés a természetfölötti felé, tele van hibákkal tévedésekkel, fogalomzavarokkal, úgy a Reiki-ben is vannak hibák.

Írtam már más topickokban a Brahna Nadi-ról, mely nagyon hasonlít a Reikihez, de szertinem eme bizonyos emberi tényezőből fakadó hibákból jóval kevesebb van benne. De az sem kizárt, hogy tévedek.
Hangsúlyozom, hogy nem reklámozni szeretném, hisz én sem végeztem el ezt a tanfolyamot, csak ismerek onnan némelyeket és sokat hallottam erről.

Szóval ismétlem, nagyon hasonlít a reikihez, sőt több dologban megegyezik vele.
Viszont a figyelemreméltó különbségek:

1. Származása az ősi múltba vész (tehát nem 10-20-100-200 éves, hanem TÖBBEZER)
2. A tibeti kolostorok ill. lámák gyógyító művészete
3. Teljesen ingyenes !!! Sem a tanfolyamért, sem a sikeres gyógyítók kezeléseiért nem kell fizetni
4. A hazai brahna-nadisok legelőrébb tartó mestere megkapta a láma címet (tudtommal)
5. Nem reklámozza, nem hírdeti magát, csak szájról-szájra "terjed" híre
6. Egyáltalán, soha senkivel nem vitázik semilyen brahna-nadis, nincsenek irányzatai, nincsnek bálványozott kultivált vezetői

Szóval, szerintem természetesen a reiki is nagyon jó út lehet, ha képesek vagyunk a torzító emberi elmét gyeplőn tartani (ha nem, akkor jönnek a viták, a bizonygatások, térítgetések és mindenesetben a KONFLIKTUSOK, FESZÜLTSÉGEK)

Azonban én ha legközelebb ilyen gyógyítást tanító tanfolyamra megyek biztos, hogy nem a reikit fogom ismételni (bár Király István tanfolyamai nem semmik), hanem Brahna Nadira megyek.

Üdv
Big

aranyviktor Creative Commons License 2000.06.07 0 0 17
Beanykém!

Nem értem, miért zavar, ha barátomnak tekintelek. Te is annak tekintesz, aminek akarsz, én is annak tekintelek, aminek akarlak.

A vonalas jelzőt egy gondolkodásmódhoz kapcsoltam, Te ezt magadra vetted. A kutya sem foglalkozott Veled. Te álltál neki háborogni, hogy mi az, hogy vonalas, meg egyebek.

Benned ehhez a jelzőhöz elutasítás tapad, bennem nem. A baráthoz benned azonos gondolkodás tapad, bennem nem. Nem akarom bizonyítani, hogy azonosan, vagy hasonlóan gondolkozom, mint Te, mert nem így van. Semmit nem akarok bizonyítani, hisz hit-ről van szó, nem matematikai tételekről, melyeket bizonyítani lehet, és szokás.

De leírom a véleményem. Írd le Te is, ha jól esik.
Te mást értesz reikizés és megtérés alatt, mint én. De nekem is égnek áll a hajam. Mert sünire van vágva.:)))

Nem az első vagy, aki azt állítja, nem vagyok keresztény. Már megszoktam. Az azért nem megy a fejembe, hogy szerinted én nem tarthatlak barátomnak, de Te tarthatsz "mélyen new age-esnek", "nem kereszténynek". Nem egyoldalú ez egy kicsit?

Hát most akkor tarthatunk egymásról valamit, vagy nem?

"Bánjatok úgy egymással, ahogyan szeretnétek, hogy veletek bánjanak!". Mondta new age. :)))

Ezért - mivel te sem bántódsz meg ezen - szerintem Te sem vagy keresztény, csak annak vallod magad. Jézust tiszteled, és szereted, de nem látod a fától az erdőt. Őszinteségedért őszinteség. :)))

Avi

Előzmény: beany (13)
Steewe Creative Commons License 2000.06.07 0 0 16
Beany,

Amit a vallásról és a new age-ről írtál valamenyire egyetértek, de a Reikinek ha a történetét olvasod el abból nem túl sok következtetést tudsz levonni, ugymint a kereszténységről is ha olvas valaki akkor sem kap teljes képet róla.
Viszont ha benne élsz, csinálod akkor sok felismerést tapasztalsz.

A szüleim nagyszüleim katolikus módon neveltek, elsőáldozás, bérmálás....
de találkoztam a reikivel és csinálom, de a vallástól sem fordultam el. Ez lehet hogy furán hangzik, de a kettő nem üti ki egymást. Ha a reiki gondolatmenetét alapelveit megismered akkor más lesz neked is a véleményed.

Ebben a pillanatban engedd el a dühödet!
Ebben a pillanatban hagyj fel az aggodalmaskodással!
Ebben a pillanatban töltsön el a hála érzése!
Ebben a pillanatban becsülettel tedd a dolgod!
Ebben a pillanatban szeresd és tiszteld az életet!

beany Creative Commons License 2000.06.07 0 0 15
Steewe,

Bár nem tédeg szólítottalak meg, de én is gyakran bekapcsolódom mások beszélgetéseibe, szóval válaszolnék neked.

"Hogy valaki vallásos, de mellette vár valamit és nem egyezik meg az összes nézete a valláséval attól még
ugyanúgy lehet katolikus, református, stb " - Ebből is látszik, hogy magad sem érted, mit jelent kereszténynek lenni. Ha arra, gondolsz, hogy valakit gyermekként megkereszteltek - tehát pl. katolikus - az messze nem jelenti azt, hogy hívő. Ettől persze lehet reikis vagy bármi más. Ha azonban úgy lesz kereszténnyé, hogy elfogadja Jézust - aki szerint Ő az út, az igazság és az élet - akkor más út nem lévén a többi dolog lényegtelen számára. Tehát hívő keresztényként nincs más út, megkeresztelt emberként van. Nagy különbség.

"Hogy mikor nevezünk valakit new age-es nek? vagy
mikor katolikusnak az csak nézőpont kérdése megítélni, vannak bizonyos alapdolgok, de csak te érzed magadon
hogy katolikus vagy, vagy csak ezt mutatod kifelé, de belüről az új kor hajnalát várod. " - Azért annyira nem nehéz eldönteni. Katolikusnak számítasz, ha szerepelsz a katolikus egyház megkereszteltjei között, ez írásos dokumentum. Ez tehát elég pontos. Hívő katolikusnak azonban akkor számítasz, ha az egyház és Jézus tanításait elfogadod, megtartod. Keményebb dió, hogy ki számít new age-esnek. Nos, gyümölcseiről ismerszik meg a fa, mint hívő keresztény hosszabb-rövidebb beszélgetés után el tudom már dönteni, ki melyik csapatban focizik. Nekem az, hogy new age-es nem valami pejoratív jelző. Nem utálatot érzek. Inkább elszomorít. Hiszen van a széles és a keskeny kapu, és úgy hiszem, ők a széleset választják.

Magam az új kor hajnalát nem várom. Jézus visszajövetelét igen. Az is új kor lesz, csak másfajta.

"Én kb fél éve Reikizem, sok jó dolgot megismertem, sok emberen tudok segíteni és valahol a kereszténységgel is
párhuzamot tudok vonni. " - Elolvastam az alapítóról szóló rövid ismertetőt. Párhuzamot nem igazán találtam...

Előzmény: Steewe (14)
Steewe Creative Commons License 2000.06.07 0 0 14
Sziasztok!

Én kb fél éve Reikizem, sok jó dolgot megismertem, sok emberen tudok segíteni és valahol a kereszténységgel is párhuzamot tudok vonni.

>Szerintem Te nem vagy keresztény. Jézus bizonyosan tiszteled, de eddigi hozzászólásaid olvasva mélyen new age-es vagy.

Úgy érzem ez nem túl korrekt kijelentés.
Hogy valaki vallásos, de mellette vár valamit és nem egyezik meg az összes nézete a valláséval attól még ugyanúgy lehet katolikus, református, stb

Hogy mikor nevezünk valakit new age-es nek? vagy
mikor katolikusnak az csak nézőpont kérdése megítélni, vannak bizonyos alapdolgok, de csak te érzed magadon hogy katolikus vagy, vagy csak ezt mutatod kifelé, de belüről az új kor hajnalát várod.

Steewe

beany Creative Commons License 2000.06.06 0 0 13
Aranyviktor,

Megtisztelő, hogy barátodnak szólítasz, de ez a szó nekem szent, és ahhoz, hogy ezt elmondhasd, jobban kéne ismerned.

Már megbocsáss, de a vonalas és a többi jelző, amit felsoroltál nem éppen hízelgő, tehát kérlek, most az ellenkezőjét ne akard bizonyítani.

Számos ismerősöm van, aki hosszú évek reikizése után tért meg, és olyanokat meséltek, hogy a hajam égnek állt. Ők nekem mérvadók...

Nem hiszem, hogy megbántódnál azon, amit most írok, vállalom. Szerintem Te nem vagy keresztény. Jézus bizonyosan tiszteled, de eddigi hozzászólásaid olvasva mélyen new age-es vagy. Nem ítéllek el. Mindenkinek örök élete van, Neked is. Csak nem mindegy, hol töltöd.

Szeretettel:
beany

Előzmény: aranyviktor (7)
aranyviktor Creative Commons License 2000.06.06 0 0 12
Szia iksz barátom!

Sokat indexeztem, indexezem, de megéri, sokat köszönhetek annak, hogy sok ember nézetével, hitével ütközött az én hitem, és mindnyájan csiszolódtunk.

Én is hallotam sok olyan esetről, hogy kellemetlen élményei voltak az agykontrollal. Az agykontroll hardver. Ha nem megfelelő szoftverrel futtatják, működési zavarok lépnek fel.

"Mesterségesen" megnyit a szellemvilág felé, és aki nem érett a szellemvilággal való találkozásra, bizony megégetheti magát. De ellenben tudja, hogy egy darabig mit kell kerülnie.

Nálad eltelt 8 év, azóta fejlődött a szoftvered, nincs okod aggódni. Ahogy nő benned a szeretet, úgy párolog el a félelem. A kettő egymásnak ellenpólusa, antagonisztikus ellentéte.

Üdv Avi

Előzmény: IKSZ (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!