Keresés

Részletes keresés

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59333

Batyam egyszer jott hazafele Ladaval keso este. Valahol a semmi kozepen jart, amikor szembejott egy rohadt erosen vilagito lampa paros. Tesom meg az az okolrazos, dudalos, kurvaanyazos fajta, hat nem pocsolt, fogta aztan szepen felkapcsolta a refit neki. Alig 2 mp-en belul jott a valasz: 16 lampa kapcsolodott fel max. fennyel. Egy ilyen csoros amerikai tipusu teherauto volt az, akivel kikezdett :D Majdnem teljesen meg kellett allnia, mert nem latott semmit :D

Mondjuk attol eltekintve, hogy folyamatosan kint tartja az oklet az ablakon a kozepso ujjaval felfele, legalabb jol vezet. Es messzirol hallom, ha jon, mert mindenkit ledudal, fekcsikorgasok, orditozasok kiserik ot :D

Előzmény: WhiteEagle (59319)
baybaja Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59332

Ha már magyar kaja: Tescoban kapható "Counter Pick Hungarian Salami" (counters-delicatessen meats), Ł15 kilója (nem drágább, mint Mo-on, vagy magyar boltban). Nagyon szép vékonyra szelik, így sokáig elég :). Múlt héten rendeltem 30 dekát, a következő rendelésig kitart, pedig nem spórolunk vele. Férjem, amikor óvatosan megkóstolta, azt mondta "ez tényleg téli szalámi ízű". Mondom mi az, hogy ízű, hát AZ. Azóta lassan szalámimérgezésünk lesz (régen voltunk otthon).  Lehet, hogy már tudtatok róla, a lényeg, hogy aki nem, és szeretne egyszerűen hozzájutni, most megteheti. Minél többet "kell" vennünk, nehogy megszüntessék :) Ezenkívül a "Dawtona Dill Cucumbers" (ogórki lusksusowe) nagyon jó (magyar viszonylatban is), kisméretű, ropogós ecetes uborka, most féláron (900g=Ł0.79). Jobb, mint a kovászosuk, bár az sem rossz. Ha valaki keres egy ízt...elég sokmindent megtaláltam már.

tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59331

Oké én vagyok az a múlt évezredbe ragad, aki szerint a normál lámpa azon kívül, látszom, nem villogok más szemébe és még az utat is látom :)

Fejet kell hajtanom, egyszerűen nem jutok szavakhoz, megvilágosodtam én is :)

Előzmény: Virago_1000 (59315)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59330

ja es meg.

nem az idegesit fel, ha valami szar helyen van mert az bumm. elofordul. 

hanem az, ha valami nem logikussan van osszerakva.. (es raadasul meg alulmeretezve is. )  

es ebben a csigasok hatalmas tehetsegek. 

(viszketo bal fulet jobb kezzel vakarni.. lehet csak nekem furcsa. )  

Előzmény: Virago_1000 (59297)
tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59329

Hm ? Láthatatlanul máris átléptem angol humor birodalmába ? :) Hogy mi a különbség a farmerzseb és a bank közt ? :) Ööö, hát mondjuk 1000 év, egy év ide vagy oda nem számít :)

Előzmény: cam aro (59326)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59328

ez az egesz tesztelosdi kilove. 

nem hiszek benne,

viszont hiszem amit latok.. >>  

 

Ne ti teszteltek, hanem a  vasarlo. 

ha szerencseje van meg gari ido alatt van egy visszahivas (!).. ha nincs szerencseje akkor viszont fizeti zsebbol. 

nem am meghibasodast, hanem egy alulmeretezett, rosszul megtervezett alkatreszt. 

 

ha azt hiszed, hogy egy autoszerelo kepzesben csak nivopalca huzogatas van, akkor tevedsz.. (es van onkepzes, erdeklodes, meg miegyeb.. . )  

nem fogok neked grafikonokat, es egyenleteket fejbol mondani.. de mind anyag, es mind gyartas ismeretben felul mulok jopar "mernokocsket"..  aki a budos eletben meg 10 centinel tobbet nem hegesztett. nem esztergalt.. es ezeket soha tartos tesztnek ki nem tette.. nem baratom, az ujkori mernokok feje teli van elmelettel.. de ehez gyakorlati /rutin/kepzes.. szinte semmi nincs. 

 

oke. 

1:1.. mert az viszont nem tudom hogy egy jo mernok kezet mennyire koti a menedzsment.. 

de ez lenyegtelen. .mert akkor a mernokok mellett a menedzsmentet is szidom . :)  

Előzmény: Virago_1000 (59297)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59327

Igen, Londonban az Old street kornyeket szeretnek Szilicium-volggye varazsolni, ha minden igaz. Mar korabban is sok hi-tech ceg telepedett le arrafele, aztan valamikor tavaly a Gugli vett meg nehany epuletet a kornyeken - ekkor talaltak ki ezt a tech-kozpontot oda, ha mar vegulis mindenki odamegy, akkor miert ne?

Egyebkent igazad van, tenyleg nincs nagyon ehhez foghato IT/tech csomopont egesz Europaban. :O

Meg van mar egy egesz korrekt ARM-ja is a briteknek, nekem az a szivem csucske :)

 

Előzmény: Törölt nick (59304)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59326

miert, ha bankba rakod hogy veded meg ? :DDD 

Előzmény: tucka (59286)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59325

Te figyu. kicsit sotet vagyok.. 

aruld mar el nekem, hogy itt, az UK-ban mennyivel jobb egy SK rendszam, mint egy Hmagyar ? 

 

ja.. ha hazamegyek vele, meg az otthoni -magyar- rendor is duplan copat ? 

 

oszinten.. what is your origin country ? netan SK ? mert maskent nem ertem. 

 

Előzmény: Virago_1000 (59283)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59324

hany dizel egyterut tudsz ilyen arkategoriban ?

 

Japonak ninncs ilyenje. vagy de. lusta diszno 2.3D. 

nemetnek van, de pl sharanok hengerfejeért sorban allas van a bontokban is.. 

fiatot meg vegyen a tokom. 

 

igy marad a francia, de csak es kizarolag mert ennyi penzert ez a kevesbe szar megoldas. 

ha penzem lenne d4d previat vennek.. 

vagy T5 transportert. 

Előzmény: Virago_1000 (59282)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59323

egy 30k-s autot siman gazdasagi tk-ra vesz a biztosito.. elg hozza ha pl A oszlop serult.. 

nagyon nem arrol van szo, hogy mekkora az valos okozott kar.. (magyar javitos szemmel  ) hanem hogy mennyibol. es HOGYAN javithato.. UK szemmel. 

 

 

Előzmény: Virago_1000 (59279)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59322

Mi esetünkben a biztosítás kb. 10%-kal olcsóbb volt úgy hogy a feleségemet is rátettük, mintha csak én lettem volna a kizárólagos driver. Függ attól is, hogy mi a foglalkozásod, pl. egy utazó ügynöké valószínűleg több mint egy irodistáé...

Előzmény: cam aro (59320)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59321

:DDD

Előzmény: apojani (59300)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59320

jaja.. szamit minden.. csak epp azt nem tudni mi ár novelo.. es mi csokkento . . 

 

(pl ha hazas vagyok az mit csinal ??  :D )  

Előzmény: Törölt nick (59265)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59319

Bicikli villogó fényereje töredéke egy autó headlight-jáénak. Én azt nem bírom, mikor jönnek szembe ezek a bazi erős fényű enyén kékes fényű xenon(?) lámpás autók (elsősorban németek Audi, BMW, Merci szeretik nagyon ahogy látom). Na, azt kéne betiltani... Lehet hogy a vezetőnek jó mert 30%-kal messzebbre világít, de a szembejövő autó vezetője meg megvakul. Párszor volt hogy majdnem megvillogtam ilyeneket, mert azt hittem reflektorral jönnek. De nem. Ez az autólámpa dolog egy tök értelmetlen fejlesztésnek tűnik számomra (mind a xenon meg a LED meg a társaik - de hát fejlesszünk, mert fejleszteni KELL). Vagy 80 évig jók voltak a hagyományos izzós lámpák, igaz 1-2 évente kiégtek a lámpák de gyors és filléres volt cserélni őket, aztán hirtelen kitaláljuk, hogy az már nem cool, most már valami sokkal bonyolultabb és drágább kell, ami akár 3-4 évet is kibír, de kiégeti a szembejövő szemét, és ha tönkremegy a lámpa, akkor nem egy 3 fontos izzót cserélsz hanem egy 200 fontos teljes lámpát elektronikával mindennel együtt (legalább is LED-es fényszóróknál ez lesz, elvileg már idén jönnek olyan modellek ahol már nem csak a parkolófény LED)...

Előzmény: tucka (59294)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59318

Ehhez azért hozzászólnék. Kb. 3 hónapja volt a feladatom, hogy néhány Range Rover (!) zaj- és vibrációszigetelést áttervezzek úgy, hogy több legyen a yield (egységnyi anyagból elkészíthető szigetelés). Ez persze már azelőtt is maximalizálva volt, ezért tehát a megrendelő (Range Rover egyik beszállítója) megkért, hogy virutálisan nyessünk le itt-ott darabkákat hogy javuljon a yield (másdképp nem lehetséges csak így, vagy még olcsóbb anyagot használva, ami utóbbi esetünkben már a legolcsóbb volt). Ezt meg is tettük (tettem). A tucatnyi szigetelésből történt levagdosások összességében kb. autónként két-három tenyérnyi szigeteletlen területet jelentenek, cserébe 1 (azaz egy!) font megtakarítás autónként (40000+ fontos autók!). A megrendelő happy, várják Range Rover rábólintását (lassan megy az ilyesmi, de úgy néz ki átmegy). Egy fontért feláldoznak néhány decibelnyi csendességet és valamennyi vibrációmentességet... És ez még egy luxusautó... Magyarul a feladatom az volt, hogy tökéletesen kitalált zaj és vibráció szigetelést autónként 1 fontnyi megtakarításért elrontsak (növeljem a yield-et)... Autóiparból jött salesmanünk mondta, hogy kijön egy új autó (új modell), frankó (illetve vannak hibák amik az első évben derülnek ki persze), aztán jönnek a ráncfelvarrások (aminek nagy része költségcsökkentést céloz, nem azt hogy neked (vevőnek) jobb legyen) meg amúgy is ahogy öregszik a modell évről évre egyre kevesebbért kell adni. Ez nagyrészt úgy történik, hogy elkezdenek spórolni ezen-azon. Itt kicsit zajosabb, ott kicsit jobban vibrál, ott kicsi akad, ott nyikorog, ez és az hamarabb hullik szét, de a lényeg, hogy évről évre kicsit olcsóbb legyen, no matter what...

Előzmény: Virago_1000 (59297)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59317

milyen bicikliut? ???? A londoni bejarasom soran a 13 km bol nincs egeszen 1 ami tiszta bicajuton megy (es en utalok foutakon menni, ahol van hasznalom a bicikliutakat)

Előzmény: tucka (59311)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59316

Ha meg nem bicajoztal: a varosi kozlekedesben nem azert kell a bicajra lampa, hogy te lass, hanem hogy teged lassanak. Es ezt a villogo teszi meg legjobban (a kozlekedes gepi resztvevoi nem villognak-altalaban, igy ami villog= bicikli)

Nekem meg senki nem panaszkodott, arrol annal inkabb amikor olyanokat latnak, hogy fekete biciklin fekete csuhaban fekete biciklizik a sotetben. Errefele inkabb ezen szoktak kiakadni autosok (joggal szvsz)

 

Előzmény: tucka (59294)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59315

Nem a feneket nem, masreszt mondd el kerlek angliaban az utak hany %-an van bicikliut? 0.1%?

Előzmény: tucka (59311)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59314

"Ha nem tetszenek, megvan ra a mod, hogy valtoztasson rajta az ember."
- Mi? Hogyan?

 

" De ha az embereket vesszuk a torvenyek ele (tehat a te nezopontodba sarkitva a dolgot), akkor viszont teljesen ertelmetlenne valik a jog"
- nem teljesen. Vannak moralis, egyetemes emberi ertekek. Pl. szuletesedtol fogva tudod, hogy lopni, olni, fajdalmat okozni nem szabad. A kisgyereknek is van lelkiismerete, ami mukodik is, sokkal jobban mint a felnotteke.

 

"Zlot spicli lenne? Nem ismerem, de nem hiszem. Szerintem o egy olyan ember, akinek meg van valami halvany remenye ebben a szanaszet vilagban, hogy itt egy olyan rendszer el, amiben erdemes betarta(t)ni a szabalyokat, mert a legtobben szinten ugyanigy tesznek."
- pont ezert irtam, hogy naiv. Az ilyen embereket ki is hasznaljak. A spiclit pedig azert irtam, mert hozzaszolasaibol kikovetkeztetheto, hogy a szlovak rendszamom miatt feljelentett volna, ellenben az itteni rendorrel. Mert a rendor nem csak betartatja a torvenyt, de merlegel is. Ellenkezo esetben a hatalom droidja valik belole.

 

"De hogy rogton vissza is tamadjak, nem tudom mennyivel "spiclibb" az olyan ember, aki magyar letere Magyarorszagon szlovak rendszammal jar"
- artok en ezzel neked? Es meg kinek artok vele? Ha valamit okozok ezutan, zsebbol fogom fizetni. Ha hulyeseget csinalok, fel kell hogy vallaljam. Kinek "artok" vele? A te veredet szivo milliardosoknak.

 

"Sot, megtovabb menve, en azt feltetelezem rolad, hogy te olyan ember vagy, aki mindig okosan kerulgeti a torvenyeket,"
- vilageletemben becsuletes adofizeto voltam, alkalmazotti jogviszonyban, most is, konnyen lehet hogy nalad tobbet. Meg csak hitelkartyam sincs, soha nem vettem torlesztoreszletre semmit.

 

"De ha az akkori "elbolintasod" miatt nem egy BMW-t talalsz el, hanem mondjuk egy biciklist, akkor legszivesebben felpofoztalak volna ott helyben"
- nagyon helyesen, megerdemeltem volna. MErt az emberelet szent es tobbet er, mint 2 10 cm-s karc a BMW-n (ennyit okoztam).

 

"Aztan kereshetned a kifogasokat, nem erdekelne a biciklis csaladjat, hogy te csak eppen a kedvedre hajlitgattad a szabalyokat"
- eltertel a tematol ocsi. Hogy jon, mi koze a kulfoldi rendszamnak a biciklis eletveszelybe hozasahoz?

 

"Nem szembesulsz vele a peknel, aki nem Hummerral jar, mint a magyar pek"
- mutass nekem magyar peket aki Hummerral jar. Irigyled tole?

 

"Nem kell szinte minden vacak aprosaghoz ugyvedet fogadnod, mint otthon, mert joval ritkabban fognak atverni"
- LOL, Angliarol beszelsz?

Előzmény: Nincstöbbnick (59287)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59312

Koszi! Ez tetszik, bar nem a mostani alkalomra, de szerintem oket tuti meglatogatom valamikor valami finomsagert.... hm, most igy belegondolva remlik valami... Istvan, delnyugat London... ok aruljak a sutiket a magyar bulikon, nem? Multkor 6 sutit ettem meg toluk egy standup alatt :) Viszont az mar vonatozas tavolsag, nem tudok csak ugy ebedidoben kimenni hozzajuk.

Valoszinuleg marad a Chocolate Hotel a holnapi alkalomra (gagyi tudom, de ez volt a masik otlete az unnepelt ferjenek). Bar nem az en hibam: ma kaptam a meghivot, szoval van kifogasom miert nem tudtam beiglit szerezni 24 ora alatt Londonban :)

Előzmény: seci (59310)
tucka Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59311

Szembe nem jöhet autó, max ami előz, de ezért találták ki a bicikliutat,  sima lámpa elég lenne, és avval látná is az utat a sötétben, persze tudom ez nem szempont :)

Előzmény: Virago_1000 (59302)
seci Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59310

Kerdezd meg Istvanekat, hatha meg tudjak meg neked sutni es nem laknal tul elerhetetlen helyen

http://sweetpassion.vpweb.co.uk/

De van egy masik cukrasz EK-Londonyban is, nem tudom a pontos cimet, de iwiw-es forumokon talan megtalalhatok meg avagy fékbúkon.

-seci

Előzmény: Törölt nick (59306)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59309

bakker elszallt, nem irom ujra, igen hosszu volt.

Előzmény: Zlot (59285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59308

Igen, ez az ami messze van minden emberi tomegkozlekedestol :)

Előzmény: jwdo07 (59307)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59306

A Gay Hussar megvan termeszetesen, bar meg mindig nem jartam ott. Sajnos nem sok jot hallottam a minosegrol, de azert egy kedves ismerosomet egyszer elviszem oda, kozelebb van, mint Pest :)

A masik viszont uj nekem, bar nagyon nem szeretem amikor ordas nagy hazugsaggal indit egy oldal ("Egyetlen Magyar Étterem Londonban"), de majd utananezek hatha jol foznek, akkor szinten todo listara kerul :)

Viszont sajnos egyik sem arul pekarukat, ezek ettermek. De koszi a linkeket!

Előzmény: apojani (59305)
apojani Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59305

http://gayhussar.co.uk/contact.php
http://www.magyaretteremlondonban.hupont.hu/11/elerhetoseg-contact-us
Tudom nem kifejezetten bolt! De hátha…. Ha mást nem de ötletet.

(Jó pénzért szerintem meg is csinálják. Már ha megér neked annyit...)

Előzmény: Törölt nick (59293)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59304

Beleneztem a sajat news feedembe is igy a delutan vegen, tobbekkozott ezt talaltam benne:

http://www.telegraph.co.uk/technology/news/9158002/Budget-2012-Britain-aims-to-be-Europes-technology-centre.html

Amugyis nagyon nyomjak ezt a "Legyunk Europa Szilicium volgye" iranyt, es ahogy elnezem van is ra esely, hogy osszehozzak. Sot: jelenleg nem is tudok London-hoz merheto technologiai csomopontot Europaban sehol mashol.

Előzmény: Nincstöbbnick (59296)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59303

"Mig otthon a gumiszabalyok a mervadoak, "

 

- otthon valoban van kiskapu mindig. Itt sokkal kevesbe.

 

 

"itt a rendszer sokkal de sokkal emberibb es eletszerubb."

 

- nekem mar elszallt a rozsaszin felho, neked is el fog idovel.

Előzmény: jwdo07 (59292)
Virago_1000 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59302

A biciklis villogonak nem az a celja, hogy a biciklis lasson, hanem az, hogy a bamba autos figyelmet felhivja, hogy itt vagyok. Erre a celra sokkal alkalmasabb a villogo, mint a lampa.

Ugyanis a biciklis serulekenyebb.

Előzmény: tucka (59294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!