Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -14 3 67476

Az autóban van légkondi:-)

 

Meg aztán vittem váltó inget és törülközőt.

Előzmény: olahtamas (67473)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -15 3 67475

Nem KELL adni, de a sok mínuszt enyhíti, ha azt látom, hogy sokan olvassák, és tetszésnyilvánítást is kapok.

Nekem meggyőződésem, hogy van listája a mínuszolónak, ha több időm lenne, írnék többet is, hogy nyomogathassa folyamatosan.

Előzmény: Mr Long (67472)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.07 0 1 67474

nekem a következő kép jobban tetszett:

 

https://www.mapillary.com/map/im/fglw8vzb3W7XGOetYTDHzQ

 

tiszta blairwitch project

 

 

 

én az előbb eltúráztam a Király utcai kínaishoz de nagyon megbántam, a visszafelé út nagyon nyögvenyelős volt, azt hittem leolvadok

azóta se tértem még magamhoz

Előzmény: olahtamas (67473)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.07 0 0 67473

Én azon is csodálkozom, hogy ebben a fene nagy melegben nekiindultál!

A tanösvényekkel én már úgy vagyok, hogy ha volt/van/lesz nehéz eldönteni, nem foglalkozom térképészetileg velük.

Ha belebotlok valamilyen ismertetőbe, azért néha bejárom őket, hiszen elvileg csak meg akarnak mutatni velük valamit.

A múltkor is belebotlottunk egy helyes kis présházba, ami egy tanösvény egy pontja volt:

https://turistautak.openstreetmap.hu/index.php?poi=610712892

 bár a tanösvényen végigmenni csak az első tábláról lefényképezett

https://www.mapillary.com/app/?focus=photo&pKey=qFxJCebfu01-BIPfWkEFzQ&lat=46.564803&lng=16.551831&z=18.98712167288138&x=0.4207397593756484&y=0.5733228158844462&zoom=1.473899692937564

térképvázlat alapján lehetett, azt is néha alig észrevehető úton.

pl. itt kellett letérni az aszfaltútról:

https://www.mapillary.com/app/?focus=photo&pKey=aqb0yVOsrws4zW9KgQrxUA&lat=46.555085999999996&lng=16.543122&z=17

Ezekre az utakra amúgy a DDK kapcsán kihagyott helyekre visszatérve bóklásztunk, szemezgetve az olajos körúttal is, de egyelőre az még nem került terítékre, amúgy is elég sok benne az aszfalt, ahogy elnéztem.

 

Előzmény: Güsziológus (67471)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.07 -13 2 67472

Most akkor a beszálmolóidra pluszt, vagy mínuszt kell adni, ha valakinek tetszik? :)

Előzmény: Güsziológus (67471)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -14 3 67471

Amikor a 6 több mint a 15.

 

Köszönöm azoknak, akik visszajeleztek, természetesen töretlen lendülettel folytatom, bár a nagy meleg kicsit "megtöri" az elszántságomat.

Én úgy gondolom, hogy a hasonló "híreknek" kéne "szaporodni". Biztos mások is fedeznek fel vélelmezhetően sokak számára ismeretlen, de izgalmas helyszíneket, jó lenne, ha minél többen írnának!

 

 

Előzmény: Güsziológus (67467)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.06 0 0 67470

Hú,akkor múltkor én is benéztem,mert azt hittem,hogy 2005-ről beszélsz.Nekem megjeleníti a 2012-es bejegyzéseimet.

Előzmény: HEV (67469)
HEV Creative Commons License 2018.08.06 -1 13 67469

Nem, nem a TURA listáról volt szó.

 

Itt a fórumban ha az adatlapomra megyek ott látom darabra, hogy melyik topicban mennyit írtam be. Ott visszafelé csak 2015 májusig látom a saját bejegyzéseimet a korábbiakat nem.

A teljes fóromban vissza tudok lépni a kezdetekre tehát nyilván megvannak a hozzászólások de a sajátokat nekem nem listázza ki teljesen.

Akinek van régi bejegyzése le tudja ellenőrizni, hogy ez egyedi vagy  általános hiba jelenség.

 

Előzmény: garass (67468)
garass Creative Commons License 2018.08.06 -1 13 67468

Én csak röviden bele néztem és találtam egy bejegyzést:

From: hev at freemail.hu (hev)

Date: Sun, 12 Jun 2011 17:59:33

Szevasztok Ez a lista meg az elmult evezredben indult, a jelenlegi arch?vumban 2000februarjaigvisszamenoleg megtalalhato minden uzenet. http://list.iit.bme.hu/pipermail/tura/ Volt egy meg korabbi eloelete is a listanak de ennek az arch?vuma ugy tunikmar nem erheto el sehol, kiveve akik archivaltak sajat celra.

***

Udv: Hevesi Zoltan a regi tura lista moderatora

 

Ezzel nem tudsz előbbre lépni?

Előzmény: HEV (67446)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.06 -16 8 67467

OKT (Keszthely - Tapolca)

Vállus, Láz-hegy

 

Úgy látszik, hogy ha a Keszthelyi-hegység kilátóit keressük fel, akkor meleg van:-)

Ettől függetlenül sikeresen leküzdöttük a nem csekély szintet, és nem bántuk meg.

 

A kéktúrázók tájékoztatása úgy látszik, már nem fért bele a sok-sok milliós keretbe, ott ahol Keszthely felől kikapaszkodunk a völgyből, és a kezdetben murvás, majd aszfaltos úton ereszkedni kezdünk, na, ott nincs semmi.

Van sok felesleges oszlop az útvonalon, de ide már nem jutott. Kár.

 

A murvás út dél felé létezik, de a Medvehagyma tanösvény nem itt kezdődik.

Jelzést tehát ne keressünk, az OSM térképén a ZT nem létező. Pár száz méter dél felé a murvás úton, itt van az "indító" tábla.

Eddig lehet menni autóval is, de mi nem kockáztattunk.

Az alábbi linken található első képen látszik a hely, ahol a tanösvény kezdődik.

http://balcsi.net/balatoni-kilatok/vallus-laz-hegyi-kilato/

 

 

Hasznos információk vannak az alábbi linken is:

https://termeszetjarok.blog.hu/2017/03/19/vallus_laz-tetoi_kilato

 

A kilátó amúgy a helyi turistautak (ZÖLD) "rendszerébe" illeszkedik, sajnos, ezt nem tudom bemutatni, hisz nincs felmérve a kilátó és a település közötti ösvény. A másik irány sincs:-(

A melegben nem vállaltam a meredek ereszkedést, na és a kocsi is az OKT útvonalán várakozott.

 

Kár, hogy a kilátóról nincs semmi az OKT hivatalos honlapján, 4 éve épült.

A kilátónál van a "szokásos" OKK-s tábla, sok-sok adat és önfényezés. Hogy kiknek? A kéktúrázóknak biztos nem.

Aki nem időkorláttal teszi meg az utat Keszthely és Tapolca között, annak ajánlom, tegyen egy kitérőt!

A tanösvény indító táblájától 1,2 kilométer. Igen meredek!

 

A panoráma lenyűgöző, szinte minden látszik.

Tátika, Rezi, Várvölgy, Vállus, Lesencefalu.

hörpölin Creative Commons License 2018.08.06 -14 0 67466

:-D

Előzmény: Gizi aljas Feri (67464)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.06 0 1 67465

A fordított tetszésnyilvánítás csak a  - és + jeleket bőségesen osztogató,titokzatos személynél játszik...:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (67463)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 1 67464

Lajos.

 

De szólithatsz Arankának is! ;)

 

Igen, a válaszadó is megérthető. 

Ha előbb visszakézből kérdeznénk?

 

Szeretném egy nap alatt eljárni a Dunántúlt, szerintetek meg lehet oldani?

Szia, mennyire vagy edzett? Mit sportolsz, túráztál már?

Igen, én egy proton vagyok és nagyon gyorsan tudok megtenni nagy távolságot.

 

Akkor menni fog, csak a transzformátor állomásoknál és a magasfeszültségű vezetékeknél vigyázz!

Előzmény: hadidoki (67461)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67463

Ezt most lájkolnám, de nem tudom, milyen rendszerben tegyem meg!

Mit kérsz? Mínusz vagy plusz 1-et?

Előzmény: akárkibárki (67458)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 0 67462

Tudom. de legalább van valaki, aki stabilan és renitensen mást is hoz, mint kéktúra illetve túramozgalom. Néha elkel a lazítás.

 

Köszönöm, hogy még a látható tartományban tartasz!

 

Még az is elő fog fordulni, hogy egyszer beszélgetni is fogunk! ;)

 

A túraszakmai beírásaidat nagyon fontosnak tartom. 

Előzmény: HEV (67460)
hadidoki Creative Commons License 2018.08.05 -13 1 67461

Az új emberek letorkolásáról:

Volt olyan esetem, amikor egy új ember (tehát semmit nem tudhattam az előéletéről) egyszerű kérdésére leírtam a véleményem, aztán kaptam apait, anyait hogy miért mondok ilyet, hogy neki a bemelegítés annyi mint nekem a teljes túra, ... stb. 

Szóval a válaszoló embert is anya szülte, tehát nem kell mindjárt felkapni a vizet, ha nem ismeri fel a "vér profit" egy kérdése alapján. Vagy be lehet mutatkozni, ahogyan azt már régen kitalálták a társas kapcsolatokban. (...na meg erre lenne e profil lap, de alig használjuk.)

 

A hölgyekkel kapcsolatban is érdekes a dolog, hisz sok esetben hónapok telnek el, mire rádöbbenek, hogy hölggyel van dolgom. A Gizi aljas Feri esetén még csak-csak rendben is van (bár most Gizi vagy Feri?), de pld. a Roxi98 név alapján ki tud dönteni?

 

A +/- kérdést meg nem szabad komolyan venni! Lehet nézegetni, lehet belőle a jövő évi időjárásra vonatkozó adatokat kiolvasni, de komolyan venni NEM SZABAD!

HEV Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67460

Elbaltáztam:

 

Ez a bekezdés Gizinek szólt, nem akárkibárki-nek!

 

Mivel neked válaszolok eléggé egyértelmű, hogy nem szerepelsz a tiltólistámon. Tény az is, hogy - szerintem - elég sok off dolgot ömlesztesz ide ami nem túramozgalom de legfeljebb nem olvasom el. Nyilván másik fórumban talán jobb helye lenne de én azért még nem minuszolok. :-)

 

Előzmény: HEV (67459)
HEV Creative Commons License 2018.08.05 0 15 67459

+/- ügyben valahogy úgy ahogy gondolod. :-) 

 

Egy két linket néha megosztok de valójában nincs kedvem hosszabban irkálni.

Sajnos a szemléletmód ami néha itt megjelenik a természetjárással kapcsolatban nekem idegen és visszatetsző. Nyilván ugyanez fordítva is igaz lehet. 

Persze én sem ma regisztráltam igy vannak személyes "kedvencek" ez elkerülhetetlen az idők során de erre nagyon jó a letiltás lehetősége, akinek a hsz.-ét nem akarom látni mert ügy is tudom, hogy öndicséret vagy jelentéktelen szószaporítás azokat eltettem magam elől.

Nem hiszem, hogy emiatt valami fontosról lemaradtam volna.

 

Mivel neked válaszolok eléggé egyértelmű, hogy nem szerepelsz a tiltólistámon. Tény az is, hogy - szerintem - elég sok off dolgot ömlesztesz ide ami nem túramozgalom de legfeljebb nem olvasom el. Nyilván másik fórumban talán jobb helye lenne de én azért még nem minuszolok. :-)

 

 

Előzmény: akárkibárki (67458)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.05 -1 1 67458

Ja értem.Abban nem tudok segíteni,mert nem vagyok olyan régi.

Szóval akkor itt az a faramuci helyzet éáll fenn,hogy akik pluszokat kapnak,azok utálva vannak?Akkor megfordítva a dolgot a mínuszosok vannak kedvelve?Hmmm...:)

Előzmény: HEV (67456)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67457

Nem fordult meg a fejemben, hogy te lennél!

Ennél többre tartalak, bár szerintem ezt pont tőlem nem hinnéd el!

Előzmény: HEV (67456)
HEV Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67456

Nem voltam pontos. Itt a teljes listában én is vissza tudok ugrani a kezdetekre. A saját adatlapomon ahol a saját hozzászólások vannak kigyűjtve ott nem tudok korábbra visszamenni. 

 

Más:

 

A +/- -ról, nem én csinálom de ha valaki egyszer megfigyeli többnyire ugyanazok kapják ok nélkül a + megjelölést is. Ez - szerintem - kifejezetten arra vonatkozik, hogy kiutáltassanak innen néhány embert a +-ok adásával.  

 

Nekem is van tippem, hogy kitől jön.   

Előzmény: akárkibárki (67448)
hörpölin Creative Commons License 2018.08.05 -14 2 67455

OFF!

A mínusz egy fok miatt süllyedsz letargiába? Ha én egy hsz-ra tucatnyinál kevesebbet kapok, már elgondolkodom azon, hogy vajon milyen hülyeséget írhattam, hogy nem kapom meg a szokásost? :-DDDD

ON!

Előzmény: Gizi aljas Feri (67453)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67454

Köszi a videót!Olvastam már róla,erre általad szembejött.Hálám üldözni fog!:)

Előzmény: AttHunter (67435)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 0 67453

Az általában kapcsiból mínusz 14 szokott lenni. ;)

Ez a stabilan egy máshonnan jött. 

Előzmény: hörpölin (67451)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 0 67452

Tudom, de elég gyermeteg ezt csinálni ugye. :)

 

Engem nyugodtan pakoljon meg, sosem érdekelt, kinek mi a véleménye - csak nézzük már meg, hogy egy túratársunk éppen mit csinál a föld másik éltekén.

 

Előzmény: akárkibárki (67450)
hörpölin Creative Commons License 2018.08.05 -13 0 67451

Én eddig úgy tudtam, abban egyetértünk, hogy a mínuszok döntő többsége egyetlen személy, a "télapó" műve és nem a topikoló kéktúrázóké.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67447)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.05 -4 1 67450

Szerintem a mínuszt nem Zsolt kapta,hanem te...:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (67449)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 0 67449

Na például ez is. Kimínuszolni Kinyó Zsoltot.

Legalább utánanéztél, hogy kiről van szó és vajon miért kérdezem, hogy van-e infó róla?

Előzmény: Gizi aljas Feri (67440)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67448

Megnéztem,de nekem beadja a régieket is.Neken is 10-esem van,de a Chrome és a Firefox is beadja.Ha a kettősnyíllal lépsz vissza a legelső hsz-hez,azt sem adja be?

Előzmény: HEV (67446)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 13 67447

Szerintem is jobb lenne, ha leírnád, amit gondolsz - egyrész ami bennszakad, fekélyt okoz, másrészt pedig lehet, hogy megtalálnád itt is azt, amit szeretnél, csak az itteni kissé belterjessé vált bandának is lehet, hogy vissza kéne szoknia arra, hogy nyitunk az újak felé. És nem torkoljuk le őket akkor, ha lelkesen beírják az álmaikat, elképzeléseiket.

 

Kedvencem az volt, amikor szétboncolták a tájfutó srácot, aki X nap alatt akarta lefutni.... meg kb minden csetlő-botló új kap százmillió mínuszt, meg egy kioktatást, ami arról szól, hogy mégis hogy képzeli.

 

Pedig jó lenne, ha jönnének újak, mert régen az azért jó volt, hogy többen írtak be. Nem csak két-három ember tolta a túratörténeteket.

 

Örülök, hogy ha sikerült jó perceket szereznem a képekkel!

Én pl várnám szívesen a Te történeteidet, gondolataidat és képeidet is ide. Meg a kérdéseidet is!

Előzmény: Roxi98 (67443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!