Keresés

Részletes keresés

apojani Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59364

:D :D
Seci már segített a nem-blogban, csak Te valszeg nem azt a fajta IT-t tanultad mint Ő ;-)
Azt a linket amit betettél töröld vissza a /London/ -ig és láss csodát ;-)
Ha elkezded olvasni, akkor megtalálod a nem-blog kulcsot is :-)

Előzmény: tucka (59363)
tucka Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59363

Én nem ismerem azt a blogot, belinkelnéd ?  "Gumo nem-blogjat" t  nem is értem mit jelent. Én speciel beszélek angolul, de az általam belinkelt weblap nagyon sok olyan hasznos tanácsot említ, amit nyelven kívül is hasznos tudni.

 

- személyi nem elég, vidd az útleveled (én ma újjítottam, levették az újlenyomatom :)

- figyelj az idő eltolódásra kiutazáskor (én soha nem repültem például)

- 2 órával elötte legyél ott reptéren

- melyik londoni reptérre érdemes leszálni (Luthon), mert onnan biztos jó a közlekedés (csak tipp)

 

- ha csak lehet metrót használj, plusz milyen chip kártyát vegyél a helyi közlekedéshez.

- minnél közelebb a belvároshoz legyen a szállásod - mert minden onnan indul ki.

- keresd meg melyik hostelben rohangálnak az olasz csajok egy szál törölközőben :)

- ha állandó melót egyből nem is találsz, akkor vannak ideiglenes melók is dögivel

- a buszok többsége megbízhatatlan, nem pontos és nem mindig arra megy ...

 

Nekem ezek voltak amik megragadtak bennem - főleg az olasz csajok :)

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: seci (59362)
seci Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59362

Well, Gumo nem-blogjat ezen kivul is erdemes olvasgatni, de azert tegyuk hozza, hogy ez leginkabb egy nyelvet beszelo mernok szemszogebol vizsgalja a kerdeskort es eleg keves dolog alkalmazhato belole akkor, ha az angolnyelv tudasod epszilon merteku valamint a szakmad sem keresett errefele, plane nyelvtudas nelkul.

Ha csak /London -ig nezitek, akkor van ott egy csomo mas jopofa sztori is.

-seci

Előzmény: tucka (59360)
tucka Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59361

nemtok írni, sietek - de hova - , nagy csúcs.

Előzmény: tucka (59360)
tucka Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59360

Hello,

 

Pár nappal ezelőtt kaptam egy jó leírást arról, hogy tudsz kint boldogulni, egy Tboy01 tól, innen a fórumról, olvad el, tényleg nagyon hasznos.

 

http://www.k64.org/London/I_SPEAKSUM_GOD.html

 

Jó hosszú, de megéri, én már elolvastam az elejétől a végéig.

Előzmény: Browning (59358)
Browning Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59359

Az még milyen jó lesz, amikor megadóztatják a külföldön dolgozókat is Magyarországról...

Előzmény: jwdo07 (59357)
Browning Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59358

Sziasztok!

 

Köszi a tanácsot, nekem is ugyanez a véleményem, hogy az ember menjen ki, és önmaga intézze el a munkát, szállást, stb. Így jóval kisebb az esély a csalódásra. Persze erre írtam én, hogy sok pénzt viszek a vásárra. De az ügynökségek meg csak a lehúzásra mennek.

 

Angolul még nem nagyon tudok, de folyamatosan, naponta tanulom, így ezzel már nem lesz gond nyár végére, amikorra aktuális lesz a kiutazás.

 

Gondolom, Ti sem azért mentetek el Angliába, mert Abszurdisztánban olyan marha jó élni...

tucka Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59356

off: a fene enné meg a szó ismétlésem, bocsi

Előzmény: tucka (59355)
tucka Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59355

Szerintem a srác nem tud angolul, inkább kinti magyar segítség kellene neki - ügynök mentes -, aki segít legalább szállást és segít neki a melókeresésben.

Zlot Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59354

Figy, csak jotanacs. Az ugynoksegnek adott penzt en ablakon kidobott penznek erzem. Az ugynoksegek megbizhatosaga nalam mar ott megbukik hogy penzt kernek olyanert, amiert nem lenne torvenyes penzt kerni. Ha mar kapasbol csalassal inditanak, akkor kesobb mi lesz? Velemenyem szerint itt angliaban azok maradnak meg akik ratermettek, eletrevaloak, es nem adjak fel egykonnyen. A ratermettseg meg ott kezdodik hogy a kijutast/szallas es kesobbiekben a munkat is magadnak szerzed meg. Az interneten minden fent van, lehet olcson ideiglenes szallast foglalni (easyroomate.co.uk, magyaroklondonban, stb), es mikor mar kint vagy, el lehet kezdeni melo utan nezni. Persze a szerencse elegedhetetlen de aki tesz is erte valamit annak altalaban ossze szokott jonni.
Szoval csak hajra ... es ne varj az ugynoksegekre

Előzmény: Browning (59352)
Zlot Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59353

Ha sok penzt viszel a vasarra akkor meg plane hagyd ki a kozvetitoket ...

Előzmény: Browning (59352)
Browning Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59352

Szóval Te is így gondolod. Mindenki ezt mondja nekem. Viszont sok pénzt viszek a vásárra, és nem szeretném, ha ablakon kiszórt pénz lenne ez. Sajnos alja munkákkal kell kezdenem, mert érettségi a legmagasabb végzettségem.

Előzmény: Zlot (59351)
Zlot Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59351

Csak roviden. Ne gyere ki kozvetitovel ....

Előzmény: Browning (59350)
Browning Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59350

Sziasztok!

 

Nyár végén szeretnék kimenni Angliába élni és dolgozni. Nagyon nem bízom a közvetítőkben, mert rengeteg panaszt olvasok róluk. Bár ugye egyedül kimenni ebben a világban nem egy életbiztosítás, nem beszélve arról, hogy mennyi pénz kell hozzá.

 

Éppen ezért a Ti véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek melyik magyarországi angliai közvetítő az, amelyik megbízható, amelyik nem csak lehúzni akar? Aki tud egyszerre szállást (single room) biztosítani és korrekt munkát is? Kik azok, akikkel nektek jó tapasztalataitok vannak, és akiket bátran ajánlanátok a legjobb barátotoknak is? Na, és persze olyan, ami nem a város leglepukkantabb részén akar szállást biztosítani? London és Manchester érdekelne, bár tudom, hogy London volna a legoptimálisabb, mivel ott több a munkalehetőség, de sajnos az árak is sokkal magasabbak.

 

Látom, hogy nagyon sok hozzászólás van a topicban, olvasgatom is ezeket vissza, ahogy időm engedi, de folyton nem tudok a gép előtt lenni. Mindensetre sok hasznós infó található itt, úgyhogy örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.

 

Előre is köszi a segítségeteket.

Moka25 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59349

Sziasztok!

 

Röpke kérdésem lenne azokhoz, akik (még) hazajárnak. Repülőn kívül érdemes bármi más közlekedési eszközben gondolkodni? Vonat milyen? Távolsági busz, telekocsi?

zsooo Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59348

jo, hat az a nemreg az igazabol meg jocskan tavaly volt, akkor meg az volt a fama, hogy Angliaban szeretnek mindenaron gyartatni, de nekem mar az is uj info volt akkor, hogy ilyesmi egyaltalan keszul :)  most regisztraltam, kivancsi vagyok mikorra tudjak szallitani, de meg nem valaszoltak

Előzmény: Chexum (59344)
panaszvonal Creative Commons License 2012.03.22 0 0 59347

Üdv a csapatban!:)

Amint látod, a kevés veterán melett sok itt az új fórumozó, és ez így van jól.

Azért ezzel a bekukkantással nem úszod ám meg, mesélj, milyen az élet az újhazában?

Előzmény: kanga1 (59345)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59346

"kerdezz korbe europai uniobol erkezett bevandorlokat."

 

Köszi. Az a baj, hogy errefelé alig vannak, másrészt te több ezer magyarral érveltél, azt hittem, van is alapja annak, amit írsz. Azt azért nehéz elhinnem, hogy te személyesen körbekérdeztél több ezer magyart, vagy akár más eu-s országból érkezőt.

Előzmény: Virago_1000 (59277)
kanga1 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59345

Szép estét...rég jártam erre..remélem minden ismerös megvan még :))

Chexum Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59344

"off the record"

 

Az okokat már rég leírták, a legvadabb, hogy ha behozzák az alkatrészeket Kínából, ÁFÁt kell mindegyik után fizetni, ha ott összerakják tizedannyiért, akkor a komplett lap már rendszer, és nem lesz rajta ÁFA....

 

Persze kici kínai ügyesz (most itt az üzletemberről van szó), és megtalálja, mit lehet "javítani" a dolgokon, amiket nem vesz észre az üffél - most épp ezért is nem lehet még kapni RP-ket, mert az ethernet csatlakozó helyett (biztos véletlen) egy ugyanolyat szereltek a lapokra, amiben nincsenek védőtekercsek, ezért egyáltalán nem használható...  Kb. mint a dagadós kondik, amik még mindig előkerülnek pár helyről - de valakinek olcsóbb volt.

Előzmény: zsooo (59343)
zsooo Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59343

egy volt kollegam az ARM-nal dolgozott, jo sztorikat szokott meselni. nemreg osszefutott David Brabennel Cambridge-ben, o is odavalosi, DB pedig a fia sulijaban tartott eloadast, aztan off the record erdekes dolgokat meselt az uj Raspberry Pi-ro, hogy miert kell Kinaban gyartani...

ma is jokat rohogtunk irc-n. ha a mostani helyemrol kirugnak, en is a milkroundabout fele veszem az iranyt :)

Előzmény: Nincstöbbnick (59327)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59342

nem remlik igy hirtelen. 

gyere masikba, ird le a szinet.  hatha van otlet. 

...vagy ez most csak panasz ? :D 

 

csigas 1.6 (5 ?) cdi.. levegoszuro csere masfel ora . ?? (tipus fejbol nem megy. )  

óó igen,. a gyari leiras szerint  IS .. :)) 

==================================

Előzmény: Dorka 57 (59341)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59341

Transit Connect EGR szelep.

Cseréltél már ilyent? 

A mai délutánon nem sikerült levenni!

Csákoltatom a tervező kedves felmenőjét

Előzmény: cam aro (59330)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59340

autos tema reszemrol OFF. 

kicsit agressziv vagyok ha megmagyarazzak hogy nem csak vak, de meg hulye is vagyok. 

===========================

cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59339

na ugye. :D 

 

de uljon bele egy w211-be,..csunyan fog karomkodni.. :)  

Előzmény: KawaBazsy (59334)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59338

Headset.

 

cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59337

regi vagasu uriember vagyok... (:D).. az en agyamban meg mernok tervezi az autot.. 

megkell hajoljak a marketing elott. 

 

(viszont a facom se dolgozna ugy mernokkent, hogy valaki folyamatossan atszabja/elbacca azt, amit megterveztem. 

akkor uljon le, es csinalja meg onmaga..:P   )  

Előzmény: KawaBazsy (59334)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59336

az a tied ami nalad van. 

erre ugyelj, es akkor nem lesz gond.. :D 

 

(megis milyen valaszt vartal a kerdesedre.. kisparnast ? ) 

Előzmény: tucka (59329)
cam aro Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59335

nem emelem piedesztalra a japokat.. :'(... mar nem.... 

mar ok is atmentek a gyartsunk papirt iparba.. :/ 

 

gyak. 2004 kornyeke utan mar nem tudok olyan gyartot mondani.. (biztos van ) aki normalis, jo kocsikat gyartana. 

(nezd meg a 94-99-es autokat.. ) 

-----------

na mindegy. 

ahoz hogy kettonk kozul kideruljon kinek van igaza.. helyet kellene cserelnunk. 

addig ez meddo vita. ;)  

Előzmény: Virago_1000 (59299)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.21 0 0 59334

 Jah, az is baj, h hiába tervez így-úgy a mérnök, annak a marketingesen meg a gazdasági osztályon is át kell mennie.. A kolléga W126 tervezésének idejében ez még nem így volt, gondolom azért is választotta azt.. :-)

Előzmény: cam aro (59328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!