Keresés

Részletes keresés

kata26 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1610

Sziasztok Leander-Rajongók!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly kaptam egy nagyobbacska rózsaszín leandert. Tavasszal nem metszettem meg, mert akkor még formásnak tűnt. Most viszont már nagyon elnyúlt, a szárai teljesen lehajlanak a virágok súlya alatt. Megmetszhetem most vagy várnom kell tavaszig? Hogyan csináljam?

 

Köszönöm.

 

 

 

Island* Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1609

Van néhány leanderem, amelyeket szívesen eladnék helyhiány és családi okok miatt.....

Általában 6-8 évesek és 1-2 méter magasak. Dupla virágúból: fehér, sárga és rózsaszín, valamint szimpla virágú: lazacszínű és rózsaszín.

Akit esetleg érdekel, e-mail-ben kérek megkeresést! (képet is küldök...)

MeSeMo Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1608
Köszönöm! Már meg is tettem.
Előzmény: Island* (1607)
Island* Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1607

Ki kell "törni".....

Mivel energiát szív el a növénytől, legjobb ha eltávolítod.

 

Előzmény: MeSeMo (1606)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1606

Sziasztok!

 

Mit kell csinálni avval a résszel, amiről lehullanak a virágok? Metszeni? Tavasszal vagy most is akár?

 

Ezen a képen elég jól látszik:

 

 

MeSeMo Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1605
Lehet, hogy akkor mégis meg kellett volna vennem. :(
Előzmény: riki86 (1603)
riki86 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1604

Nem. Sajnos nincs kerti tavam, mert nagyon pici az udvar. Szvsz azért mocsári hibi, mert nagyon vízigényes, legalábbis a piacon ezt mondta egy növényes, hogy ő már nem foglalkozik vele, mert állandóan vízes kell legyen a földje és sok a macera vele. Nemtom, majd meglátom. Igazából még kb. másfél hete van itt, szóval nem nagyon tudok mit mondani.

Előzmény: dithke_ (1602)
riki86 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1603
Én is pont ott vettem és pont olyan satnyát :)))))))) Itthon bőven megöntöztem, azóta is jó sokszor locsolom (mondjuk nem ebben az időben), meg tápot is kapott. Most várom, hogy mi lesz...remélem ez a sok eső nem teszi tönkre a bimbókat, mert ma vettem észre, hogy kettő nagy bimbó is van rajta :))))))))))
Előzmény: MeSeMo (1601)
dithke_ Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1602
A mocsár hibit, nem a vizbe kell tenni? már hogy kerti tóba?? oda veszitek nem?

Ja mesélném, hogy emgpróbáltam fásszárú leandert gyökereztettni, kb. mint a hüvelykujjam, olyan vastagságut, kb. nem egész egy hónapja vágtam le őket és vizbe tettem, ma néztem gyökér volt rajta, igy hát ma el is ültettem őket.
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1601
Köszi. A Váci útiban voltam. Olyan satnya volt mind a kettő, hogy nem mertem megvenni egyiket sem. :(
Előzmény: riki86 (1600)
riki86 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1600
Nézd meg a Baumaxban, én ott vettem nem túl régen mocsári hibit, most várom, hogy milyen színű lesz.....
Előzmény: MeSeMo (1599)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1599

Sziasztok!

 

Közérdekű inormáció leander rajongóknak! :)

A Pesten, a XXIII. kerületi Oázisban 500 Ft-ért lehetett tegnap leandert venni. Kb 40 cm-es, több ágút vettem. Az akció szépséghibája, hogy nem lehet tudni, hogy milyen színűek. Az enyém szárai között egy rőzsaszín elszáradt virágfejet találtam. Jövö nyárig reménykedhetek... Eredetileg mocsári hibiszkuszt kerestem anyukám kertjébe. Sajnos azt nem kaptam. :(

 

riki86 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1598
Nem tudom. Nekem idén lettek először ilyenek. A sárga kezdte és mostanra már az összesen van ilyen levél. Nem váltottam tápot sem, ugyanolyat használok, mint tavaly. És a "piros", amit most tavasszal kaptam az anyutól, az is elkezdett ilyen leveleket hozni. Ezek a levelek sokkal kisebbek is mint a többi. Hát kiváncsi leszek....
Előzmény: gedeonusz (1597)
gedeonusz Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1597

Nekem is pont ilyen leveleket hoz egy leander, de már évek óta. Télen lehullanak a levelek, aztán tavasszal úgy tűnik egészségesen fejlődnek, aztán pár ét múlva megint elkezd hálósodni. (ezt már lassan a 3.éve eljátsza)

Próbáltam takácsatka elleni szerrel, átültetéssel, de semmi hatása.

Nem lehet, hogy ez lisztharmat? Vagy az más?

Túlöntözéstől sem lehet valami ilyesmi? Mikor 1 hétre magárahyagyjuk a növényt, akkor az alátétet és a kaspót jól megtöktjük vízzel, hogy kibirja a kánikulát.

Előzmény: riki86 (1592)
riki86 Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1596

Köszi! Nekem is tavaszi, ill. kora nyáriak a kicsik, de akkor majd talán az anyu előterébe teszem inkább őket, ott nincs fűtés, viszont a lakásból megy ki annyi meleg, hogy ne fázzanak meg :))) De próbaképp teszek a garázsba is, hogy jövőre ne kelljen ennyire féltenem :)))

 

 

Előzmény: rágica (1595)
rágica Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1595
Sziasztok!
Én ajánlottam a BASUDINt pajzstetvekre. Valóban van ilyen nevű talajfertőtlenítő is, de nálunk a permetszer tökéletes a pajzstetvekre.
Hogy hol teleltesd a frissen ültetett leandereket?
Én mindig tavasszal gyökereztetek, és már azon a télen a garázsban telelnek az öregekkel. Ha mégis félted őket, a szoba helyett keress valamilyen hűvösebb helyet. A szobában a melegen szinte biztos, hogy le fognak tetvesedni, és a pajzsteteű sem fogja elkerülni őket.
Előzmény: riki86 (1594)
riki86 Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1594
Idén sikerült megtartanom saját gyökereztetett növénykéket (tavaly mindet elajándékoztam). Az lenne a kérdésem, hogy ők is telelhetnek a garázsban a nagyokkal, vagy őket inkább a lakásba teleltessem, mert még talán nem annyira szívósak, hogy kibírják a kinti hideget???
riki86 Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1593
Én is felfedeztem tegnap az óriás rózsaszínemen pár db pajzstetűt. Azokat kézzel szétnyomtam. Csak azt mondjátok meg nekem, hogy honnan a bánatból kerülnek azok elő?! Eddig semmi ilyen gondom nem volt. Nem hoztam haza új növényt. Néha azért lefújogattam őket megelőzés képpen. Azt hittem, hogy ha vegyszer van a növényen, akkor úgysem költözik rá a pajzs. Mindig ezektől féltem a legjobban, mert a legmacerásabb kiírtani :((((
riki86 Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1592

A 1565 és a 1568-as h.sz-ben van fotó róla, hogy milyen a levél. Ez életben még csúnyább. Ez a szer direkt atkára való. Viszont én sem láttam semmit a levélen sem és a fonákon sem, még nagyítóval sem. Ami nagyon csúnya volt, azt levágtam, sajnos volt közte bimbós is. :(((

 

Előzmény: dithke_ (1589)
bombaba Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1591

Dithke,

a wuxalt természetesen nem töményen kell használni, hanem higitva, rajta van a flakonon az arány. Paizstetü ellen a káliszappanos lemosás állitólag hatásos, én még nem próbáltam (nem volt pajzstetü).

Előzmény: dithke_ (1588)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1590
Köszönöm a választ. Esetleg pontos címet tudnál mondani?
Előzmény: krampuszka1 (1582)
dithke_ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1589
Ez a lötty mire jó? neked olyan a levél mintha atkás lenne, nekem is van olyasmi gondom az egyik leanderemmel, sőt talán kettővel is, majd nem egymás mellett vannak.
Már a friss hajtások is szinte ilyen pókhálosan jöttek, de nem eszi semmi a fonákján, a szinén sem. Ez kimondodttam erre való?
Előzmény: riki86 (1583)
dithke_ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1588
Sziasztok! Tényleg azért kérdezem, mert én ugy emlékszem hogy a basudint ajánlotta itt valaki a pajzstetü ellen, hát a levél foltos, és később elsárgul, elég sok már a sárga levél rajta, és a fehér foltok a levél fonákján, szerintem a pajzstetü lehet.
Már a Zolonéval próbáltam, de arra semmi nem történt, ezért kérdezem, hogy nekem inkább a pajzstetü van rajta erre kéne nekem valami nagyon hatásos, a csalánt áztattam, permeteztem, az sem segitett.
A wuxálos permetezést mennyire ajánljátok mennyire hatásos, nem jobb ha higitom és egy locsolókanával öntözöm??köszi előre is
Előzmény: stiglinc (1587)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1587

Én is így tudtam de valaki korábban már mondta, hogy van Basudin nevű permetezőszer is.

 

Az alsó (öregebb) levelek hullása lehet természetes levélváltás is, meg persze tápanyaghiány is...

Előzmény: bombaba (1586)
bombaba Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1586

Dithke, 

a Basudin tudomásom szerint talajfertőtlenitésre való (pajorokra).

Levéltetvek ellen Pirimor, Zolone és még sok minden jó.

Lady Gyöngyös,

az alsó levelek sárgulása tápanyaghiányra utal. Öntözd be és permetezd le Wuxal vagy hasonló levéltrágyával.

Előzmény: dithke_ (1584)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1585

Szia Dithke!

 

Az én leanderemen is sárgulnak a levelek, és egyelőre csak az alsók!

Nem tudom mitől lehet nem láttam rajta pajzstetveket, vagy csak nem vettem észre?

A tied biztos hogy a tetütől sárgul?????????

Előzmény: dithke_ (1584)
dithke_ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1584
Tudja valaki hogy a Basudint ajánlottátok úgye a pajzstetükre, mert most már nagyon aktuális lesz, sorra potyorásznak le a levelek,mind kezd sárgulni.
riki86 Creative Commons License 2005.08.20 0 0 1583

Lepermeteztem a leandereket. Flumite 200-zal, szép rózsaszín lötty lett. Remélem, rendbejönnek! :)))))

Köszönöm a segítséget!!! :))))

Előzmény: Island* (1573)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 1582

Zomba nyitva van minden nap !

Nem kell semmiféle egyeztetés.

Előzmény: MeSeMo (1581)
MeSeMo Creative Commons License 2005.08.19 0 0 1581

Sziasztok!

 

Többször szóba került a zombai és szelesztei kertészet. Úgy néz ki, hogy a következő pár hétben mindkettő felé járni fogunk. Ezek nyitva vannak állandóan vagy előtte telefonon egyeztetni kell?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!