Keresés

Részletes keresés

gemike7 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 7140

Nyuggerfarhát 

 

Nagyon köszönöm, aranyérpárnát használ valaki? érdemes megvenni?

 

üdv

gémi

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7138)
gemike7 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 7139

Kedves Poczak

 

Nagyon köszönöm, tegnap néztem több bio boltban meg gyógyszertárban de nem volt. akkor megnézem az auchanban is.ott a teáknál keressem vagy a bio részen ?

 

üdv

gémi

Előzmény: poczak007 (7137)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.19 0 1 7138

Csak a kúp vény köteles.

Üdv

Előzmény: gemike7 (7136)
poczak007 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7137

Kedves gemike7,

Igen, Görög hegyi tea.
Legolcsóbban az Auchanban.
Bár én Görögországból rendelem 2,5 és 5.kg-os csomagokban, úgy jóval olcsóbbra jön ki. Ha akarod küldök emailt erről.

Elkészítése kétféle módon ismert:

1, A görög hegyi teát a gyógynövény minden részének felhasználásával főzik (virágok, levelek és szár).
A tea elkészítéséhez 1 liter vízhez tegyünk 5-10 gramm morzsolt gyógynövényt, vagy 6-8 darab 5 centis sideritis szárat, forraljuk fel, majd kis lángon főzzük 10–15 percig.
Vegyük le az edényt a tűzről, hagyjuk állni további 5 percig, majd szűrjük le.

2, Elkészítésének másik módja, ha 1 teáskanálnyi teafüvet leforrázunk 2,5 dl vízzel, pihentetjük 10 percig, majd leszűrve, ízesítés nélkül, vagy ízesítve fogyasztjuk.
Ízlés szerint tehetünk bele citromot, mézet, babérlevelet, fahéjat, szárított gyümölcsöket. Bár a görögök elsősorban forró italként kortyolják a sideritist, a melegebb hónapokban kiváló jeges teát készíthetünk belőle.
Miért innánk szintetikus vitaminokkal dúsított italokat, ha kéznél van egy természetes, antioxidánsokkal és fitotápanyagokkal teli gyógytea.

Én e második verzióval iszom, zubogó forró vizet öntök rá, kb 15-20 perc múlva leszűröm és elkortyolgatom ízesítés nélkül.
Minden reggel iszom, van hogy lefekvés előtt is. Így max 2 csésze naponta.

Üdv: P.

Előzmény: gemike7 (7135)
gemike7 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7136

szia Nyuggerfarhát

 

Köszi a választ, nem szerencsére nincs folyamatosan hasmenésem . csak 1 szer volt.

olyan diszkomfort érzés van, amikor ülök, amikor kijött a legelején volt viszketés, most már nincs ,

néha olyan égő érzés volt ,a végbélnél a gát felé, (ELősször azt sem tudtam mi ez ) voltam nőgyógyásznál is ,ott minden rendben

ezeket a gyógyszereket gondolom doki írhatja fel, vénykötelesek? 

kefirt fogyasztok ,lenmagpehellyel,

 

üdv gémi

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7133)
gemike7 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7135

Kedves Poczak007

 

Így keressem az üzletben hogy Görög hegyi tea ? mennyit igyak belőle ? leforrázva és utánna kihülve?  

 

köszi a választ.

 

gémi

Előzmény: poczak007 (7132)
gemike7 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7134

Szia Micike

 

Köszönöm még átgondolom, a doki nem javasolta a lézerest. Ha esetleg meggondolom magam akkor írok neked. 

 

gemi

Előzmény: mincike1 (7131)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7133

Helló!

Nekem is belső van fissurával/repedés megtoldva.

Több orvosnál voltam és a műtétet nem javasolták.

Legutóbb vastagbél tükrözés/gyomor tükrözés is volt. Aranyérre kaptam Doxiproct OM kenőcsőt/Haemorhoidalle kúpot és Dimotec tablettát érfal erősítésre.

Volt hasmenésem alkalmanként is arra Salazapyrint írtak valami fertőzésféle volt.

Állítólag 4 évente ajánlott a felül vizsgálat.

Nekem a gondom az volt hogy alkalmanként vérzett a fissura. Mivel belül van nem fáj/nem viszket.

Most nekem okés lett.

Fontos a mozgás, naponta tornázgatok is.

A vörösbor este és a fekete csoki nem ajánlott.

Rostosakat kell enni, van aki korpát joghurtban 1 evő kanál.

Írtad hogy előjön. Mit okoz? Fáj, hasmenés van, szúr, viszket stb.

Ha hasmenésed is van ISB is lehet kivizsgáltathatod.

Én nem vállaltam be műtétet mert ha megbontják akkor esetleg gond lehet és már fiatal sem vagyok.

A lézerrel összeégetik a sebszéleket ilyenkor repedhet szerintem székrekedéskor.

A gumigyűrűzést valaki itt említette , lejött a gumi és 2x akkora seb lett helyette.

A sorsáról mindenki maga dönt.

Jobbulást.

 

 

 

Előzmény: gemike7 (7130)
poczak007 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7132

Szia,

 

Hasonló problémám volt, én nem vállaltam be a gyűrűzést, sok rosszat olvastam róla.
Alternatív gyógymódot kerestem és így jutottam el a teákig.
Két aranyeres teát is ittam, mára már csak a görög hegyi teát (sideritis scardica) iszom napi rendszerességgel és hála égnek több mint 1 éve megszűntek a panaszaim.
Sokkal nyugodtabb lettem, nincsenek problémáim, sokkal boldogabb az életem.

Üdv: P.

Előzmény: gemike7 (7130)
mincike1 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7131

Szia!

Én leszedetném az aranyeret, mert az nem múlik el. Lézeres műtéttel fájdalom nélkül fél perc alatt megcsinálják. Ha adsz egy elérhetőséget, és érdekel a részlet felhívlak.

Előzmény: gemike7 (7130)
gemike7 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7130

Sziasztok

 

Új vagyok még itt. Pár hónapja jött elő az aranyér probléma.Bár várható volt, ülő munkát végzek,napi 9 órát ülök a számítógép előtt.

Elősször a körzetinél voltam,megvizsgált majd felírt egy kúpot. azt használtam 2 hétig nem javult , vagyis jobb lett de nem teljesen, ő tovább küldött a sebészetre.

Ott is megvizsgáltak manuálisan, belső aranyerem van, kis nodusakat érzékelt, ő is felírt egy hasnló kúpot ,tonogénest, és detralexet javasolt. Jobb lett.

De hol jobb hol előjön újra. pl hasmenésem volt és újra előjött , napokig kezelgettem mire helyre jött. néha úgy érzem hogy a végbél környéke gyulladt lenne , ilyenkor kamillázni szoktam. ez jó vagy van esetleg mást javasoltok ? 

Ügyelek arra hogy többet mozogjak, esténként sétálok. 

Próbálok figyelni az étkezésre is is , nem fogyasztok tejszínhabot ill.tejszínes dolgokat ne hogy meghajtson. mire figyelje még ?mit egyek ? mit ne fogyasszak ? mit tanácsoltok ? 

Nem rég megint voltam a sebészeten , a doki azt mondta egyes ,kettes fázisu az arany ér,műtétet nem javasol, a gyűrűzést mondta. 

ez milyen ? azt mondta érzésteleítés nélkül csinálják ambulánsan. 

Azt hogy esetleg ezt elkerüljem mit tudok tenni ? 

Aranyér párnát használjátok ? megéri megvenni ? 

 

Tudom hogy sok kérdést feltettem, megköszönöm ha válaszoltok.

 

Üdv

Gemi

 

mincike1 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 7129

Nekem is volt végbél repedés, minden kencével kísérleteztem, de olyan kúpot sikerült szerezni, a mi két-három nap alatt rendbe hozott. Ennek már közel 3 hónapja, és nincs problémám.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7128)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 7128

Szerintem kend a hámosítóval és törekedj a laza székletre.

Sok rostosat enni/folyadékot inni.

Nekem nem volt soha műtétem de fissurával küzdők míg élek. 

Jobbulást.

 

Előzmény: Mrs.Brekkencske (7127)
Mrs.Brekkencske Creative Commons License 2021.01.14 0 0 7127

Sziasztok! 

 

Nekem is hasonló gondom van, mint amit AdikaMolni leírt. Neked végül mi lett, ha szabad kérdeznem? 

 

Két napja voltam orvosnál, kizáródott aranyeret kivágással eltávolította. Azt mondta, hogy ne ijedjek meg de másnap a széklet ürítéskor fájni és vérezni fog, utána alaposan meg kell mosni és megtörölni. Megkaptam a további infókat:nNapi többszöri mosás, betét használata a vér és egyéb miatt stb. stb.

 

Még aznap vérzett, de másnap már semmi, nem is fájt, amikor wc-ztem ( vagyis nyilván nem volt kellemes, de nem fájt), megnéztem és egy elég nagy piros dudor van ott, ami kemény, fáj is kicsit. Nem vérzik, nem válladékozik. Olyan, mint egy aranyér. xD

 

A kérdésem az lenne, hogy ez akkor vajon egy újabb aranyér, vagy esetleg a másikat nem sikerült eltávolítani?Normális ez két nappal az eltávolítás után?

 

A doki azt mondta, hogy két nap után kezdhetem hámosítóval kenni, nem tudom van -e értelme. 

 

Megköszönöm ha tudtok valami okosat mondani, mert nagyon nem örülnék neki, ha újra megvágnának. 

 

Szép estét!

 

 

Előzmény: AdikaMolni (7079)
Kiddo987654321 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 7126

Sziasztok! 
Gondoltam adok helyzetjelentést és újabb kérdésem lenne.

szóval az Ünnepek alatti krízis 1 hétig tartott, azóta jobb a helyzet, meg is néztem a területet, de majdnem eláljultam, amit láttam. Körben bőrnyúlványok vannak, a csomók már nincsenek, nem fáj semmi, de kb mint Dumbo fülei. Ez normális??? És olyan furán sötétszínű a bőr...

Orvoshoz holnapután megyek, addig szétizgulom magam. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 7125

Helló!

 

Ma ezt olvastam hátha segít neked.

 

https://globalmarketchance.com/36/vessemisvita-m-med/gps/?req-id=bOmgACLr#

Előzmény: M41 2181 (7116)
skelet0n Creative Commons License 2021.01.11 0 0 7124

Köszi!

Előzmény: Asshurnasirpal (7121)
mincike1 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 7123

Elküldtem az e-mail címedre. Remélem tudtam segíteni.

Swtrooper Creative Commons License 2021.01.11 0 0 7122

Micike1 ha még itt vagy el tudud küldeni nekem a sebészed számát és nevét? Én idióta kitöröltem az ö9sszes óévi levelet és elvesztettem amit 1x már átküldtél 

nehezanevemleirni@gmail.com

 

kösziiiiiiiiiiiiii és bocsánmat

Asshurnasirpal Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7121
Előzmény: skelet0n (7120)
skelet0n Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7120

Tudsz adni róla egy linket vagy pontos típust?

Előzmény: Asshurnasirpal (7115)
skelet0n Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7119

Akár,amin lehet rendesen ülni és kíméletes a hátsóféllel.

Előzmény: Jocika 1982 06 26 (7114)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7118

Helló!

Műtét után a széklet lazítás a legfontosabb nehogy a varratok/seb /lézer terület felszakadjon.

Napi 1 evőkanál paraffinolaj vagy Dulcosoft szirup vény nélkül kaphatok.

Jobbulást.

Előzmény: Belus45 (7117)
Belus45 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7117

Sziasztok!

Most csütörtök reggel volt külső aranyér műtétem (III. Foku külső) dr. Bánfai aranyér központban Budapesten, dr. Lehoczky Gergely műtött. Tegnap már úgy éreztem mintha egy fél fokkal jobb lenne, nem vérzett, meg mintha a fajdalom is alábbhagyott volna. Viszont ma reggelre volt par vercsepp a gatyamban, meg wczskor egy kisebb vér mennyiség távozott, nem folyt de nem is 4-5csepp volt amit mondott a doktor úr. És a fajdalom is megint nagyobb lett. 

Ez normális vajon? Meg meddig számoljak a fájdalommal?

Igazából elviselheto lenne, csak az ülés, guggolas, lehajlas nem annyira megy meg hát a wczes ami meg eléggé fáj. Azt olvastam 1 hét után mar lenyegesen jobbnak kellene lennie...

Fajdalomcsillapitot amit felirt szedem, meg Doxiproct om kenőcsöt ajanlott azzal kenem. Ha van valami tuti tippwtek azt is fogadom szivesen :)

Köszi 

M41 2181 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 7116

Valaki járt már belső aranyér műtét után úgy hogy inkogito panasza lett. Fojamatosan érzem hogy csepeg be főleg pisilés után. Hiába szorakozom napi szinten a gát izmommal, pisilés után egyszerűen nem tudom nagyon rossz érzés, hiába törlöm papírral. Három hónap után a mutéttol, kezdek elkeseredni! Maga a műtét helye nem fáj, nincs panasz, de a vizelési inkotenciám kikeszit és ez azóta van mióta épülök fel. Hová lehet ezzel fordulni? Urológia vagy sebészet. Én úgy érzem ez műtét utáni szövődmény lesz, félek a záró izmom sérült 😔

Asshurnasirpal Creative Commons License 2021.01.08 0 0 7115

 Ülőpárna, ovális kivágással. Tehermentesíti a régiót, nekem nem jött elő a külső aranyér, mióta megvan.

 

 

Előzmény: skelet0n (7112)
Jocika 1982 06 26 Creative Commons License 2021.01.08 0 0 7114

Aranyér pàrnàra gondolsz?

Előzmény: skelet0n (7112)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 7113

Hogy megnyugtasd magad menj el szakorvoshoz.

A viszketést meg próbáld megoldani.

Előzmény: Tsiga91 (7111)
skelet0n Creative Commons License 2021.01.05 0 0 7112

Sziasztok!

 

Túl vagyok 2db trombózisos aranyéren.Belül nem tudni mi van,mert meg kell várni amíg begyogyul.

 

Kérdésem,hogy használ itt vki valami speckó ülöpárnát vagy nem jók semmire?

 

Tsiga91 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 7111

Sziasztok! 

 

Két kérdésem lenne a (sajnos) tapasztaltabbakhoz :) 

Az egyik, hogy lehetséges-e, hogy aranyerem van, amiami időnk előjön, pokolian viszket, de nem fáj? Ilyenkor általában kívül érzek egy ilyen kis ruganyos kis kitüremkedést. Most ezt nem tapasztalom, de a viszketés ugyanúgy megvan. Mivel elég hipohonder vagyok, igí elmegyek egy orvoshoz a biztonság kedvéért, de addig is jó volna tudnom, hogy ez lehetséges-e vagy készüljek valami risszra. (29 eves vagyok)

Debreceni lakosként Dr. Németh Attilát találtam, hozzá kapcsolódna a következő kérdésem, mégpedig, hogy jó orvos-e. Nem kell-e aggódnom, hogy bőgve jövök ki, mert mondjuk bunkó vagy valami. Azért ez csak egy kényelmetlen helyzet :S

 

EloEl is köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!