Keresés

Részletes keresés

WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59493
Előzmény: Diofa Szelleme (59489)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59492

Btw aknot, meg akit még érdekel a téma. Azt hiszem pont A Nagy Kiárusításban volt egy angol rész, ami a tömegközlekedés privatizációjával foglalkozott (Teacher-időszak). Amennyire emlkészem az történt, hogy hirtelen megdrágult, az egyenruhákat kétpercenként cserélték a megmaradt, erősen leredukált dolgozógárdán, míg pl. a biztonságra többé nem adtak (volt is pár zaftos baleset).

 

Vagyis szerintem maga a téma (a biciklisek, védjük a környzetet, stb) ebben a formában gumicsont, jéghegy csúcsa, ilyesmi a már kellően elhülyített átlagpolgár számára, hogy legyen mivel foglalkoznia és az ne a lényeg legyen.

 

Szintén ide vág, hogy nekem senki ne mondja, hogy a környezetvédelmet szolgálja amikor bacott messziről hozzuk a zöldséget-gyümölcsöt, meg úgy általában mindent ami egyébént helyben is megteremne vagy előállítható lenne, mert valami lobbistáknak az EU-ban ez így éri meg. Azokat szállítják is valahogy az márpedig energia és környzetszennyezéssel jár.

 

És még hosszan tudnám sorolni.

Előzmény: Diofa Szelleme (59489)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59491

"

Eleg hamar beskatulyazol embereket, "kepmutato, kornyezetvedo biciklisek"... lol :D

"

 

Bocsesz!!! Most tökre nem emberre gondoltam itt. Mint tudod hiszek a liberálisok, globalisták, satöbbi-satöbbi gonosz összeesküvésében a föld mezei lakossága ellen és elgondolkodtatónak találom mikor az egyik bazi nagy greenpeace féle szervezet élén egy Rothschild áll és a global warming ellen kampányol amiről aztán kiderül hogy egyébként lila gőze sincsen, vagyis papagáj csupán.

 

 Amit mondani akartam hogy az eszme (amit már beleplántáltak az agyakba) képmutató. De tény és való, hogy a környezetvédelmet (a mai elvadult formájában) is egyre kevésbé veszem komolyan. Ha annyira aggódnak a környezetért miért nem tesznek róla hogy olcsóbb legyen a tömegközlekedés? Ja, hogy abban így sok lóvé van, meg az autósokban is akik gazdaságossági okokból is rákényszerülnek mert atomdrága benzinnel is olcsóbb. Vagyis érdekes, ha a már gazdagok még több pénzhezjutási lehetősége a tét, akkor a lobbi (legyen az bármilyen rossz is) mindig nyer, pl. a környezetvédelem ellen. És nem bennük keltenek lelkiismeret-furdalást (valszeg nem is tudnának mert ahhoz lelkiismeret kéne), hanem benned, bennem, hogy mekkora nemtörődöm szemétládák vagyunk  pl akkor ha autóba ülünk. :)

Előzmény: Nincstöbbnick (59440)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59490

Pedig itt állandóan hideg van, ezt tudd. Az irodákban gyakran egyáltalán nincs fűtés (tehát nem is építettek be), ha van akkor egy irányból egy kis hősugárzó tol valami meleget a többi részed meg lefagy. A fűtés atomdrága, a szigetelést pedig nem ismerik és mindehhez nyirkos hideg van, tehát az a fajta hideg amit hidegebbnek érzel annál mint amit a hőmérő mutat. Mi itt poénkodunk a házban, hogy milyen kánikula van, mert néha már 17-18 fokot is mutat a hőmérő de a telet olyan 16-ban csináltuk végig vagy alatta és ez itt nem ritka. Pár év alatt egy fokig hozzá lehet szokni, ők nem foglalkoznak vele mert ebben nőttek fel, szandálban és kivágott hátú ruhákban vagy ujjatlan pólókban rohangálnak néha még télen is most meg 15 fokban sokan.

 

Bankszámla kérdésen egy ismerős segíthet ha van ilyened és vállalja. Gyerekem esetében elég volt, hogy bekísértük a bankba, mondtuk hogy nálunk lakik bár hivatalosan nincs bejelentve, a nevünk nem egyezik, senki se ellenőrizte le, hogy tényleg rokon-e. Úgy, hogy mindkettőnk számlája ott van, neki is nyitottak, annyi hogy akkor amikor már azért kérte, mert dolgozni kezdett és ezt mondta is. Igazolást tőle erről se kértek.

Előzmény: Browning (59455)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59489

Ez olyasmi amit pontosan le kellene mérni. De ettől még (ha igazad lenne is) veszélyes marad, neki is és nekem is, mert engem meg meghurcolnak ha véletlen elcsapom. Nem mindenki egyformán ügyes, főleg két keréken és ue. igaz az autók sofőrjeire is.

 

Egyébként sok autó meg azért van mert a tömegközlekedés aránytalanul dárga. Vagyis ha az autósok számát akarnám redulkálni akkor nem a biciklisekre koncentrálnék hanem az olcsóbb tömegközlekedésre.

Előzmény: aknot (59448)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59488

Ja, van benne valami. Nekem is megérné, állandóan parázom, hogy egyszer csak elcsapok egy kezdőbb fajtát aki a kormánnyal a fejét is befelé tekeri, ha hall valamit. Ráadásul errefelé rengeteg ló is van, vagyis osztozhatnának.

Előzmény: Nincstöbbnick (59442)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59487

Köszi. Pár hét múlva járunk arra, akkor azt útba ejtjük, megnézzük :-)

Előzmény: Dorka 57 (59486)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59486

St Albans Cathedral nagyon szép.

De ha már ott jártok, tudom ajánlani a római romkertet is, az egyik sarkában az ország legrégebbi kocsmájával, ami annak is épült.

Előzmény: WhiteEagle (59485)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59485

Találtunk Londontól északra néhány látnivalót. Ezek közül járt valaki valamelyikben? Ha igen, érdekelne véleménye, megéri-e elmenni megnézni, szép/átlagos stb.?

Saints Albans Cathedral / Abbey
Mountfitchet Castle
Benington Lordship Gardens

KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59484

Köszi az utsó mondatot, akkor nem kell beírnom! :-)

Előzmény: netszkvid (59481)
etuki Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59483

Tényleg nagyon tuti. Ha nincs balhéd 1 év múlva még kedvezőbb lesz.

Előzmény: WhiteEagle (59482)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59482

Köszi, ez tényleg jó. £6.40-et hozott ki két bicajra, family cover, legal + lopás elleni cover stb. minden tokkal vonóval.

Előzmény: etuki (59462)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59481

Visszaterve a jo oreg autos temara:

http://hiszedmi.blog.hu/2012/03/24/a_nok_rosszabbul_parkolnak_a_ferfiaknal?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_03_24&utm_campaign=index

 

 

Ugye eddig a nokm kevesebbet fizetttek autobiztositasra mivel kevesebb balesetet okoznak. A ferfivalasz erre az sozkott lenni, hogy ugyanakkor mennyivel jobb a ferfi technika, hat ime, ez is megdolt. (tudom, mind hazugsag, a ferfiak AKKOR is jobban vezetnek, kutatas ide vagy oda...)

Alex-fest Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59480

Koszonom a valaszod.Na ezert nem volt "talalat".Azt javasoltak,hogy ezt irjam be a keresobe:Magyar haz Angliaban.))))))))

Előzmény: cam aro (59477)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59478

sirok .. (rohogok ? :) 

 

mi lehetett a szempont ami alapjan recepcios akar lenni ?  :D 

ja bocs, a hulye troll en vagyok. :P  

Előzmény: Törölt nick (59476)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59477

londonimagyarok, iranylondon.. van sok fele. 

magyar hazat nem fogsz talalni.. magyar ugynokseget inkabb. 

 

googli. 

Előzmény: Alex-fest (59466)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59475

melo ott van ahol a szerencsed. Ez nem terseghez kotott. 

ugyanakkor londonban jonak mondhato a tomegkozlekedes.. 

 

ezt a szallodai recepciost jol kinezted.. 

angolul tanulsz.. meg nem tudsz.. de recepcios. esetleg mas nyelvel.. hat szep valasztas. 

 

ha jol megtanulod a nyelvet.. 

na itt a vege.. ahoz hogy egy nyelvet jol megtanulj.. mennyi ido is kell.. ? neeem.. 1-2 ev az keves .:)) 

 .ez nem matek, meg fizika. 

Előzmény: Browning (59458)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59474

"" mivel az elején hivatalosan nem tudunk szobát bérelni,""

 

Mitol ne tudnal ? 

osztott szobara is irnak szerzodest. 

avagy HA nem. .akkor oda nem kell bekoltozni. 

 

"" gyorsan megtalálom mindenkivel a közös nevezőt, .../.... Kommunikatív srác vagyok mások szerint is."" 

 

Ezt lattuk. .:( 

Előzmény: Browning (59455)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59470

gumibol van az a franya szij.. ha ugy gondolod 10 ev alatt nem oregszik.. hat lelked rajta. 

(vigyá.. passatban is gumibol van. ) 

Előzmény: Diofa Szelleme (59433)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59469

kicsit fhasz vagy de ez ne zavarjon. 

 

olvasol valamit, ertelmezel belole valamit.. es egybol trollozol, meg faszozol.. 

Erted ?  a kulcsszo az egybol.. 

 

na akkor most olvasd el megegyszer mit irt a Robur. 

aztan gondolkodj el a troll,  a magyar, a faszkalap, es a nép viszonyarol.. 

 

leesett ? 

csunya a tukor ?  

Előzmény: Browning (59467)
cam aro Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59468

Sztem ez a Lodito Robur a munka lehetosegekre gondolt.. 

 

na de sztem Francon Lodit.  :D 

 

 

Előzmény: Alex-fest (59466)
Browning Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59467

Ne foglalkozz vele, csak egy hülye troll, aki élvezi, ha beleköthet mindenbe. Azt hiszem, több magyar fórumon nem kérek segítséget. Sőt, magyartól egyáltalán nem is kérek az ilyen faszkalapok miatt. Szívja csak a sok majom egymás vérét, és irigykedjen a másikra, ez az igazi jellemző erre a népre.

Előzmény: Alex-fest (59466)
Alex-fest Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59466

Miert is?Nem ertelek.. Mert nem vagyok jartas,es tajekozott az inernet vilagaban? Vagy azert mert itt kerek segitseget? Mikor en voltam kint,az iwiwet hasznaltam,es ha lattam,hogy valaki segitseget ker,segitettem amit tudtam! Tobben szalltak meg nalunk kezdeskepp.De en nem is ezt kertem,hisz penzem van! Ha kell szallodaba megyunk par napigEn "csak" olyan linket kertem ahol talalhatunk szallast,Magyar hazakban.

 

Előzmény: Törölt nick (59465)
Alex-fest Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59464

Sziasztok! Segitsegre lenne szuksegem.Oxford, es kornyeken, vagy  London es kornyeken keresek kiado szobat ,vagy kisebb lakast 2 fonek.Ha tudtok kozvetitoi /ha lehet magyar/linket azt nagyon megkoszonom.  Barmilyen segitseg jol jon. 

Kisse bonyolult a tortenet. A parom fia kint el Oxford kozeleben.Most lett munkanelkuli,es ahol el ott elsejevel megszunik a berlet. Tehat neki sos. a lakas,de nem nagyon szeretnek munkanelkulinek szobat kiadni.En megyek 1 en /dolgoztam kint 2 evet/.A parom , majd majusba,mert akkor lex vege az angol tanfolyamanak.Olyan szobat ,vagy kisebb lakast szeretnenk berelni ahova igy szakaszosan tudunk koltozni.  

Tapasztalatot, jo tanacsot szivesen fogadok lakas, es munkakereses ugyben. En festo gipszkartonos vagyok.De minden munka erdekel minket .

apojani Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59463

Ahhoz képest, hogy nemrég kiakadt egy olvtárs a -szerinte lehetetlen- 30k károskozáson (ami ráadásul kocsival lehetetlen szerinte) neked meg 1 millás a felelősségi egy bringára… :D
Tetszik :-)

Előzmény: etuki (59462)
etuki Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59462

Evans cycles oldalán keresztül kötöttem.

 

http://www.evanscycles.com/insurance

 

Épp most küldték az újítást, és a következő évben már 6 font alatt leszek, mivel semmi galibát nem okoztam. Ez 1 biciklire van, a felelősség biztosítás 1 millióig, a baleset biztosítás pedig 10 ezerig. A bicaj értéke pedig 450 font.

 

Szerintem nagyon barátságos.

Előzmény: WhiteEagle (59451)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59461

Altalaban a recepcios munkak kicsivel a minimalber felett vannak, olyan 7-8-9 font korul a jellemzo tapasztalattol fuggoen, tehat nem sok :(

Nem igen jellemzo (legalabbis tapasztalatom alapjan), hogy a munkakhoz idegennyelvet kernek, ezt inkabb csak akkor szoktak, ha kifejezetten szukseg van a nyelvre (pl. tolmacs, telesupport, coldmarketing kulfoldre stb.), de persze nyilvan elonyt jelenthet sokszor ha tudsz 3., 4. nyelvet is. Foleg francia, nemet tudast szoktak keresni.

A jellemzo szobaarak olyan 70-80 fonttol (per het) indulnak London kulvarosi reszein, tehat a 2-es zonatol. Ettol lehet tobb is kevesebb is helytol fuggoen, de ennyiert azert nem kell csodat varni :)

Előzmény: Browning (59458)
Caitlin Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59460

nu, mesélj mi van kilátásban?

Előzmény: seci (59425)
Caitlin Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59459

a hsbc-nek van passport alapu számlája,kezdetnek az is jó.

Előzmény: Browning (59455)
Browning Creative Commons License 2012.03.24 0 0 59458

Köszi Tucka, ezek egy remek lehetőség gyakorolni. Köszi a tippet, használni fogom.

 

Ja, egyébként az előbb említett szállásokat Kelet-Londonban láttam, a sok munka meh ugye Central-Londonban van. Ott meg aztán 250 GBP egy hasonló szoba.

 

Egyébként szállodai recepciósként hogyan lehet keresni? Ha jól megtanulom a nyelvet, akkor nem kell az angolon felül más nyelven is tudnom beszélni?

Előzmény: tucka (59457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!