Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.12 -13 1 67492

Off off...

 

Irigyellek hogy ott találtad Rosta Szabolcsot!

 

Ha már elmondtad akkor elárulom hogy mi a múlt héten voltunk kint, egy lélek nem volt a közelben, így aztán fotózgattunk egy kicsit. Nagyon meglepődtem, és örültem hogy újra ásnak, azt hittem elhalt a projekt, évekig nem történt semmi.

Nem tudtam mennyire publikusak az ásatás részletei, meg úgy összességében az egész, ezért nem tettem be friss fotókat, ezt most megtetted helyettem.

Mi is láttunk dolgokat, persze amiket ott hagytak azok valószínűleg nem olyan értékesek.

 

Egyszer nagyon szeretnék találkozni Rosta Szabolcs régésszel, neked hogy sikerült?

Előzmény: AttHunter (67490)
hörpölin Creative Commons License 2018.08.12 -13 1 67491

Ha sürgős neki a jelvény és holnap be tudja vinni a központba az igazolófüzetet (természetesen csak ha pecsételt a túra közben), akkor még aznap ki is tudjuk értékelni. Mivel aztán a következő hétfő éppen ünnepnapra esik, akkor nem leszünk benn.

Előzmény: jzp2107 (67489)
AttHunter Creative Commons License 2018.08.12 -10 4 67490

Te írtad, én elmentem és megnéztem most július elején.

Remek élményben volt részem, mert egy tisztességes köszönésért és érdeklődésért cserében nem akármit kaptam Rosta Szabolcs régésztől. Pár mondatváltás után megkérdezte, hogy érdekelnek-e a leletek. A válasz természetesen igen volt. Odavitt a terepjárójához és a linkben is látható leletek nagy részét megmutatta, sőt a kezünkbe is vehettük. Remegő kézzel fogtuk a fantasztikus relikviákat, és hallgattuk Szabolcs mindenre kiterjedő történelmi fejtegetését. Örmény pénzérme, zarándok jelvény...

Ugye, már okkor is volt túramozgalom, csak éppen más motiválta: a Szentföld. Itt vezetett a Szentföldi zarándokút és a keresztesek hadjárati útvonala is. Csak kapkodtuk a fejünket a sok információ kapcsán.

Szabolcs mondta, hogy jövőre látogatóközpont épül a közelben és a kolostort is felépítik korabeli módszerekkel(!), amihez önkénteseket is toboroznak.

 

Kicsit aggódva kérdeztem, hogy őrzik-e a helyszínt, mire közölte, hogy az ország egyik legjobb fémdetektoros keresőembere dolgozik nekik, aki még saját magát sem engedi a közelbe. :)

 

Lehet, hogy csak szerencsénk volt, de egy biztos: ha az ember megfelelően viselkedik ott, ahová elmegy, akkor meglepetésekben és vissza nem térő élményekben lesz része.

 

http://archeologia.hu/content/archeologia/215/rosta-szabolcs.pdf

 

Előzmény: Törölt nick (67480)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.12 0 1 67489

ha jól látom a füstjeleket a fészen, valaki még ma befejez egy utat. egyvégtében, keletről nyugatra, sátorral, jún 30-i indulással.

Azért ebben a melegben ez nem piskóta (egyébként se)

 

ismeretlenül is nagy gratuláció neki!

jzp2107 Creative Commons License 2018.08.12 0 1 67488

megtaláltam az eltérést az új OKT füzet két verziója közt (valószínű más is van)

 

22-es túra, lent a lap alján a Rozsnakpuszta-Szarvaskő táv nálam 10.8 km

az újabb kiadásban 11.5 (de fent a lap tetején az össztáv maradt 19.8, hehe)

 

Előzmény: jzp2107 (67434)
garass Creative Commons License 2018.08.12 0 14 67487

Szeretném összeszedni a Felsővadász-Nyésta között haladó OKT és P sáv mellett és ellen szóló érveket, indokokat. Kiindulásként talán a 67389 hsz. lehet. De mások is lehetnek. Akinek van további véleménye, indoka, javaslata, kérem azt tegye itt közzé.   

jzp2107 Creative Commons License 2018.08.11 0 1 67486

persze hogy rendes út, mert ez egy kerékpáros útvonal (lásd a térképes fotódat)

Előzmény: Törölt nick (67485)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 -13 2 67485

Még annyi hogy a kék jelzés valójában szinte végig aszfalt, csak a végén van egy kilométernyi földút, és a teljes útvonal járható autóval ennek megfelelően. Azért mondom hogy ha valaki tervezné, akkor így tervezzen.

Mint bakancsos túra nem sok értelme van valójában, mi is kocsival szoktunk kimenni, ha meg akarjuk nézni, csináltak-e valamit. 

 az útvonal szinte végig közút

 

Igazából ez csak egy körítés, a lényeg a monostor, melynek léte és az ott megtalált Árpád-kori kereskedőváros az igazi szenzáció, amely átírja az Árpád-kori ismereteink jó részét. Gazdag kereskedőváros volt, egyedülálló leletekkel, óriási kincseket ástak ki már eddig is, és fognak még ezután is.

Régi legendák, legendás versikék tartalma nyert értelmet egy-két leletnél, ottani ismerőseim szerint. 

Ugyanakkor ha minden igaz tervezik felépíteni, de hiszem ha majd látom.

Tavalyi cikk a  tervekről:

 

"Aranymonostor projekt"

műemlékem.hu

 

 Kb mintha Tróját ásnák ki éppen, csak itt még nulla a marketing sajnos.

 

 

Előzmény: Törölt nick (67484)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 -13 1 67484

Ez az első és a végső. Több nem lesz. :-)

 

Jelzések:

Igen, amikre emlékszem, és párat le is fotóztam azok mind nyilacskák, a klasszikus módon nem volt felfestve.

 

Előzmény: jzp2107 (67482)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.08.11 0 1 67483

Miért ne? A csupasportosok biztos örülnek neki. :-)

 

Én is örülök, hogy találtam Számotokra valami érdekeset.

Előzmény: rönofan02 (67481)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.11 -1 1 67482

mi ez az egy hetes nick már megint? :-)

 

bugaci "kék"túra

 

ha már végigmentél, a jelzések mindenhol ehhez hasonlók, nyilacskák, sehol semmi sáv?

 

  

Előzmény: Törölt nick (67480)
rönofan02 Creative Commons License 2018.08.11 -2 5 67481

Sziasztok,

Megoszthatom ezt a cikket korunk vírusán a fészbukon?

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Jesper Olsen (67477)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 -13 1 67480

Nagyon érdekes cikk tényleg, jó volt olvasni.

Még saját magamra nézve is találtam benne érdekes gondolatot.

Rockenbauer Pál egy példakép, zseniális EMBER volt csupa nagybetűvel, sajnos a zsenik ingadozó hangulatával.

 

Hörpölin, talán ezt is érdemes megjelenítened a honlapon, ez 2008-as cikk, hasonló ehhez, de mégis más, vannak átfedések:

 

Sorozatklasszikusok: Másfélmillió lépés Magyarországon - comment:com

 

 

Off off off off...                                                                                                                         

 

Tudom hogy nem kéktúra (bár van a közelben egy rövidke, Bugaci kék) ugyanakkor nagyon érdekes, monumentális, fenomenális rendezvény, több tízezer emberrel, több száz lovassal, tucatnyi nemzettel amelyen ma voltam.

Igaz a péntekivel szemben a még nagyobb tömeg miatt ma nehezebb volt, de így is, akkor is. 

Holnap is érdemes még kimenni, tudom hogy vannak itt többen olyanok akiket érdekelnek a lovak.

(Jesper, ne most menj Pétermonostort nézni, mert annyian vannak hogy nem lehet megmozdulni...:-) )

 

Bugaci kéktúra a megtalált kolostorhoz

 

Kurultaj:

 

Előzmény: Jesper Olsen (67477)
hörpölin Creative Commons License 2018.08.11 -13 1 67479

Érdekes cikk! Hogy el ne tűnjön itt a süllyesztőben, beteszem a linkjét a honlapra. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket!

Előzmény: Jesper Olsen (67477)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.11 0 2 67478

Ezt lélekemelő volt elolvasni. És fájt is nem egyszer.

Köszönet érte!

Előzmény: Jesper Olsen (67477)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.08.11 0 15 67477
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -14 3 67476

Az autóban van légkondi:-)

 

Meg aztán vittem váltó inget és törülközőt.

Előzmény: olahtamas (67473)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -15 3 67475

Nem KELL adni, de a sok mínuszt enyhíti, ha azt látom, hogy sokan olvassák, és tetszésnyilvánítást is kapok.

Nekem meggyőződésem, hogy van listája a mínuszolónak, ha több időm lenne, írnék többet is, hogy nyomogathassa folyamatosan.

Előzmény: Mr Long (67472)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.07 0 1 67474

nekem a következő kép jobban tetszett:

 

https://www.mapillary.com/map/im/fglw8vzb3W7XGOetYTDHzQ

 

tiszta blairwitch project

 

 

 

én az előbb eltúráztam a Király utcai kínaishoz de nagyon megbántam, a visszafelé út nagyon nyögvenyelős volt, azt hittem leolvadok

azóta se tértem még magamhoz

Előzmény: olahtamas (67473)
olahtamas Creative Commons License 2018.08.07 0 0 67473

Én azon is csodálkozom, hogy ebben a fene nagy melegben nekiindultál!

A tanösvényekkel én már úgy vagyok, hogy ha volt/van/lesz nehéz eldönteni, nem foglalkozom térképészetileg velük.

Ha belebotlok valamilyen ismertetőbe, azért néha bejárom őket, hiszen elvileg csak meg akarnak mutatni velük valamit.

A múltkor is belebotlottunk egy helyes kis présházba, ami egy tanösvény egy pontja volt:

https://turistautak.openstreetmap.hu/index.php?poi=610712892

 bár a tanösvényen végigmenni csak az első tábláról lefényképezett

https://www.mapillary.com/app/?focus=photo&pKey=qFxJCebfu01-BIPfWkEFzQ&lat=46.564803&lng=16.551831&z=18.98712167288138&x=0.4207397593756484&y=0.5733228158844462&zoom=1.473899692937564

térképvázlat alapján lehetett, azt is néha alig észrevehető úton.

pl. itt kellett letérni az aszfaltútról:

https://www.mapillary.com/app/?focus=photo&pKey=aqb0yVOsrws4zW9KgQrxUA&lat=46.555085999999996&lng=16.543122&z=17

Ezekre az utakra amúgy a DDK kapcsán kihagyott helyekre visszatérve bóklásztunk, szemezgetve az olajos körúttal is, de egyelőre az még nem került terítékre, amúgy is elég sok benne az aszfalt, ahogy elnéztem.

 

Előzmény: Güsziológus (67471)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.07 -13 2 67472

Most akkor a beszálmolóidra pluszt, vagy mínuszt kell adni, ha valakinek tetszik? :)

Előzmény: Güsziológus (67471)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.07 -14 3 67471

Amikor a 6 több mint a 15.

 

Köszönöm azoknak, akik visszajeleztek, természetesen töretlen lendülettel folytatom, bár a nagy meleg kicsit "megtöri" az elszántságomat.

Én úgy gondolom, hogy a hasonló "híreknek" kéne "szaporodni". Biztos mások is fedeznek fel vélelmezhetően sokak számára ismeretlen, de izgalmas helyszíneket, jó lenne, ha minél többen írnának!

 

 

Előzmény: Güsziológus (67467)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.06 0 0 67470

Hú,akkor múltkor én is benéztem,mert azt hittem,hogy 2005-ről beszélsz.Nekem megjeleníti a 2012-es bejegyzéseimet.

Előzmény: HEV (67469)
HEV Creative Commons License 2018.08.06 -1 13 67469

Nem, nem a TURA listáról volt szó.

 

Itt a fórumban ha az adatlapomra megyek ott látom darabra, hogy melyik topicban mennyit írtam be. Ott visszafelé csak 2015 májusig látom a saját bejegyzéseimet a korábbiakat nem.

A teljes fóromban vissza tudok lépni a kezdetekre tehát nyilván megvannak a hozzászólások de a sajátokat nekem nem listázza ki teljesen.

Akinek van régi bejegyzése le tudja ellenőrizni, hogy ez egyedi vagy  általános hiba jelenség.

 

Előzmény: garass (67468)
garass Creative Commons License 2018.08.06 -1 13 67468

Én csak röviden bele néztem és találtam egy bejegyzést:

From: hev at freemail.hu (hev)

Date: Sun, 12 Jun 2011 17:59:33

Szevasztok Ez a lista meg az elmult evezredben indult, a jelenlegi arch?vumban 2000februarjaigvisszamenoleg megtalalhato minden uzenet. http://list.iit.bme.hu/pipermail/tura/ Volt egy meg korabbi eloelete is a listanak de ennek az arch?vuma ugy tunikmar nem erheto el sehol, kiveve akik archivaltak sajat celra.

***

Udv: Hevesi Zoltan a regi tura lista moderatora

 

Ezzel nem tudsz előbbre lépni?

Előzmény: HEV (67446)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.06 -16 8 67467

OKT (Keszthely - Tapolca)

Vállus, Láz-hegy

 

Úgy látszik, hogy ha a Keszthelyi-hegység kilátóit keressük fel, akkor meleg van:-)

Ettől függetlenül sikeresen leküzdöttük a nem csekély szintet, és nem bántuk meg.

 

A kéktúrázók tájékoztatása úgy látszik, már nem fért bele a sok-sok milliós keretbe, ott ahol Keszthely felől kikapaszkodunk a völgyből, és a kezdetben murvás, majd aszfaltos úton ereszkedni kezdünk, na, ott nincs semmi.

Van sok felesleges oszlop az útvonalon, de ide már nem jutott. Kár.

 

A murvás út dél felé létezik, de a Medvehagyma tanösvény nem itt kezdődik.

Jelzést tehát ne keressünk, az OSM térképén a ZT nem létező. Pár száz méter dél felé a murvás úton, itt van az "indító" tábla.

Eddig lehet menni autóval is, de mi nem kockáztattunk.

Az alábbi linken található első képen látszik a hely, ahol a tanösvény kezdődik.

http://balcsi.net/balatoni-kilatok/vallus-laz-hegyi-kilato/

 

 

Hasznos információk vannak az alábbi linken is:

https://termeszetjarok.blog.hu/2017/03/19/vallus_laz-tetoi_kilato

 

A kilátó amúgy a helyi turistautak (ZÖLD) "rendszerébe" illeszkedik, sajnos, ezt nem tudom bemutatni, hisz nincs felmérve a kilátó és a település közötti ösvény. A másik irány sincs:-(

A melegben nem vállaltam a meredek ereszkedést, na és a kocsi is az OKT útvonalán várakozott.

 

Kár, hogy a kilátóról nincs semmi az OKT hivatalos honlapján, 4 éve épült.

A kilátónál van a "szokásos" OKK-s tábla, sok-sok adat és önfényezés. Hogy kiknek? A kéktúrázóknak biztos nem.

Aki nem időkorláttal teszi meg az utat Keszthely és Tapolca között, annak ajánlom, tegyen egy kitérőt!

A tanösvény indító táblájától 1,2 kilométer. Igen meredek!

 

A panoráma lenyűgöző, szinte minden látszik.

Tátika, Rezi, Várvölgy, Vállus, Lesencefalu.

hörpölin Creative Commons License 2018.08.06 -14 0 67466

:-D

Előzmény: Gizi aljas Feri (67464)
akárkibárki Creative Commons License 2018.08.06 0 1 67465

A fordított tetszésnyilvánítás csak a  - és + jeleket bőségesen osztogató,titokzatos személynél játszik...:)

Előzmény: Gizi aljas Feri (67463)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 -1 1 67464

Lajos.

 

De szólithatsz Arankának is! ;)

 

Igen, a válaszadó is megérthető. 

Ha előbb visszakézből kérdeznénk?

 

Szeretném egy nap alatt eljárni a Dunántúlt, szerintetek meg lehet oldani?

Szia, mennyire vagy edzett? Mit sportolsz, túráztál már?

Igen, én egy proton vagyok és nagyon gyorsan tudok megtenni nagy távolságot.

 

Akkor menni fog, csak a transzformátor állomásoknál és a magasfeszültségű vezetékeknél vigyázz!

Előzmény: hadidoki (67461)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.05 0 1 67463

Ezt most lájkolnám, de nem tudom, milyen rendszerben tegyem meg!

Mit kérsz? Mínusz vagy plusz 1-et?

Előzmény: akárkibárki (67458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!