Keresés

Részletes keresés

WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59524

Amikor direkt ütik el a motorost: 

Spontán gyilkossági kísérlet, autóval

Ilyen nyers agressziót rég nem láttunk közúton: a nő a Fiatban gyilkos ösztönére hallgatott. Tovább »

forrás: totalcar.hu

apojani Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59523

A wizznél + -ért van nagyobb lábtér foglalás is és akkor -elvileg- mindegy hanyadikként érsz oda.  
Most márc. elején kérdeztem a gépen és azt mondták, hogy akár ott tőlük is lehet foglalni. Nem tudom már, hogy euróban vagy fontban mondták de az összegek 8 interneten, 10 náluk és 12 a check in-nél a reptéren.

Előzmény: Nincstöbbnick (59521)
sillyone2 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59522

Hat igen , kivulallokent biztos jo buli leelozni a Priority Boarding-soskat.  Csak vannak akik sportot uznek belole, hogy futva, tolakodva, gyereket elsodorva, megtaposva ami utjukba kerul , barmi aron ... de csakazertis az elsok kozt szalljanak fel plusz dij fizetese nelkul.  Nekem eleg rossz elmenyeim vannak ezzel kapcsolatban, eleg durva, veszelyes helyzetekbe hoztak miket parszor.  Ugyhogy nekem a helyfoglalas elorelepes lenne.

Előzmény: Nincstöbbnick (59520)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59521

Ja, az azthiszem wiccair volt, nem izi.

Előzmény: Nincstöbbnick (59520)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59520

Nem rossz, csak 3-szor annyiba kerul (21.50 oda-vissza). Meg elofordult mar parszor, hogy ket buszba tereltek be, es pechjukre a speedysek busza indult masodjara XD Azt a szentsegelest ami ott volt :D

Gondolom a trial utan vagy ez vagy az megszunik majd.

Előzmény: seci (59518)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59519

Kiegégszítés a 2. állásajánlathoz:, részletek:

Driving licence cat: D1 or / and D (kérnek UK vezetési gyakorlatot, nem tudom mennyire komolyan veszik ezt a részt)

Accomodation can be provided

Driving includes drop up people to workplace and pick up when finish work

During a day working on a production operative position

Rate / hour: depends on experience

 

Topiktársak nyugodtan terjesszétek ha tudtok valakiről aki kakiban van és segíthetne rajta. Helyileg Bham-Coventry környék.

Előzmény: Diofa Szelleme (59517)
seci Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59518

Ize... Speedy boarding mar van vagy amiota elindultak, ez meg kb azt jelenti, hogy az a tiz utas, aki fizet egy kis extrat az megy elore a beszallasnal es valogathat.

-seci

Előzmény: Nincstöbbnick (59511)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59517

Álláslehetőség 2. (Sürgős)

 

D kategóriás jogsival, gyakorlattal teherautósofőrök jelentkezését várjuk. A munka részletei egy héten belül. Munkába állás cca. 1 hónapon belül. Alapfokú angol kell (nem kell szofisztikált nyelvtudás de annyi igen amire a munkához szükség van). Amennyire most tudom ez is szezonális munka azaz pár hónapról szól (őszig valameddig). Szállást tudnak adni, ha kell. NI-t segítenek megkérni, ha kell. Bankszámlát a delikvensnek kell nyitnia. Akit érdekel velem lépjen kapcsolatva a dfszelleme@gmail.com címen. Aki fősulis vagy valami egyéb képzésben részt vesz az előny ha tud hozni egy angol nyelvű igazolást a hallgatói jogviszonyról.

 

Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59516

KÉTSÉGBEESETT OTTHONIAK:

 

Úgy fest van elérhető szezonális eperszedés már csak egy kis létszámnak. Lengyel felségterület egyébként mert a tulajok ha lehet kerülik a magyarokat, állítólag az eddigi tapasztalat hogy gyengén dolgoznak és iszákosak. Ezzel együtt egy viszonylag nagy létszámot kell betölteniük.  A lengyelek kedvelik, családok járnak évről-évre vissza (állítólag a maradék időben ebből élnek meg otthon), fogalmam sincs mit fizet (nem hiszem, hogy sokat - itteni mércével, otthonival lehet), a meló kemény, hajnaltól mikulásig kb. de déltájt (a legmelegebb időszakban) több órás szünet van. Szállást helyben biztosítanak.

 

Aki tényleg elég kétségbeesett az lőjön egy mélt és adok elérhetőséget. Van rá 3 napotok, akkor csekkolom, felelek. (Nem, nem kapok érte semmit és nem kérek semmit, csak segítenék ha tudok.) Minimum alapszintű (de inkább jobb) angol nyelvtudás kell, mert egyébként csak lengyelül beszél arra mindenki.

Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59515

/vállat von / Jó. Majd legközelebb ráengedem a helyesírás ellenőrzőt.

Előzmény: Törölt nick (59495)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59514

Marhaság.

De persze nem lep meg hogy uccsó csepp véreddel és jó sok ostobasággal is véded a renccert. Valahogy máig sem értem (és nem sztárolni akarom őket) hogy vajon Kádáréknak hogy sikerült egyszerre sápot adni folyamatosan az oroszoknak, fenn tartani egy a mostanihoz képest királynak számító szociális rendszert, amiben mindenkinek volt munkája (és mind tudjuk hogy a munkahelyek egy része kreált volt, hogy legyen elég), lakáshoz jutási lehetőséget, normális egészségügyi ellátást, normális okatást, közbiztonságot és az államadósság halovány töredéke volt a mainak.

 

Hát nem fura? De. Valahogy nem lopták ennyire szét az országot akkoriban, meg nem privatizálták szét és ez a többi országra is igaz. Ha valamire nincs elég pénz (pl ha kell dotáli a tömegközlekedést) az elsősorban azért van mert rossz a vezetés. Anglia szerintem Teacherék óta hanyatlik durván azt meg soha senki se  magyarázza meg, hogy miért kell új uniformis évente, míg pl a biztonsági dolgokra meg nem futja ebben a nagyon szuper privatizált tömegközlekedésben.

 

Szívesen, úttörő ott segít ahol tud. :)

Előzmény: aknot (59497)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59513

Szerintem a "padtarsadnal" jobban semmi nem befolyasolja a komforterzetedet egy repulout soran, es mondom ezt 190 centi feletti magassaggal. Arra pedig elore helyjegyet foglalva nem lehet felkeszulni. Az egyetlen mukodo strategia: a sorba valahol 70-80% korul kell beallni, igy amire helykeresesre kerul a sor, mar a szomszedaid tobbseget fel tudod merni; siro gyerekek, hangos tarsasag, beteg es nem apolt emberek kikerulhetoek, es mivel meg 20% mogotted van, igy a csomagodnak is jut hely kenyelmesen :)

Előzmény: Nincstöbbnick (59511)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59512

Koszi, megnezem ezeket is!

Előzmény: Törölt nick (59501)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59511

Az easyjetnel tervezik, hogy foglalhatoak legyenek az ulesek bizonyos felarert csereben (3 font economyn vagy 12 font a nagy labteres uleseken). Nekem mindig ez volt az egyik nagy bajom a fapadosokkal, hogy szinte okolharcot kellett vivni egy-egy jo ulesert, mint valami repulo cirkuszon. 3 font nem a vilag vege, de meg a 12 sem (mondjuk en jobban szeretek a szarny utan ulni, ott meg csak szuk helyek vannak a legtobb gepen), szoval ujra felkerulhet nalam az easyjet az elso opciok koze :) Well done.

apojani Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59510

Idehaza megy valami x vagy mi a szent sz. . műsorreklám amiben az ragadta meg a figyelmem, hogy a fődíj egy elektromos autó.
Azért így ki… valakivel ;-)?!
Eddig legalább egy lakást kapott egy évig :D

Előzmény: Törölt nick (59508)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59509

Cape Cod valoban gyonyoru, valoban el tudnam kepzelni, hogy ott bicajozni tamadna kedvem. Viszont egy darab biciklisre nem emlekszem, bar en csak atutazoban jartam ott es mar kesore is jart kicsit.

En Magyarorszagon nem tudok tusolos melohelyrol. Vadi uj irodahazat epitett a cegunk es a dolgozok kivansaglistajan elso helyen szerepelt az oltozo+tusolo, de nem kaptuk meg. Morgan Stanley-hez pedig nyaron rovidnadragban jart be ismerosom pedig 10 percre lakott tole, de az ottani dress kodban elindulni a magyarorszagi hosegben felert volna egy utkozbeni szaunazassal :)

Előzmény: WhiteEagle (59505)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59508

Az ara sem annyira kiugroan magas, mint amire szamitottam a cikk olvasasa kozben. Viszont: amig ezek nem terjednek el, addig kivancsi lennek mekkora szerviz koltseggel lehet szamolni mondjuk 5-10 evre. Mert a gari lejarta utan ezt nem viszed be a sarki autoszerelohoz, esetleg a villanyszerelodet hivod ki hozza :) Viszont #2: kellemes ebed kozben 1 ora alatt 100 kilometer kerul bele? Egyreszt en nem szeretnek benzinkutnal akarcsak 1 orat is ebedelni (az a 20 perc alatt egy szenya kategoria inkabb), masreszt 3-4orat sem szoktam etkezessel tolteni amikor uton vagyok, ami a teljes tolteshez kell ugye. Szoval azert a 10 (Magyarorszagon majd 30) millioert egesz jol lefedi egy tipikus autohasznalat 90%-at, de a maradek 10%-ban gyakorlatilag hasznalhatatlan. Horvat tengerpartra egy menetben szokott leutazni az ember, es az angliai korutam alatt sem nagyon lett volna kedvem 1 oran at tolteni, mert a York-London utolso etap alatt meg Stonehenge fele kerultunk egyet.

Előzmény: WhiteEagle (59504)
panaszvonal Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59507

Igen, off, de nagyon kellemes off :)

Láttam őket szombaton a tv-ben, és bizony megállt a kezemben a vasaló!!!

Előzmény: apojani (59506)
apojani Creative Commons License 2012.03.27 0 0 59506

Talán off!?
Belefutottam ebbe: 
..és bele is borzongtam! :-)
Ha ezt a srácot nem zabálja fel a média, akkor még nagyon sokunknak okoz majd örömöt!
Őszintén kívánom!

WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59505

Érdekes, mert én meg olyan melóhelyet nem láttam még, ahol volt tusoló és öltöző :-)

USA-ban ahogy tapasztaltam a gyaloglás és biciklizés csak nagyobb városokban divat. Kisvárosokban-falvakat a városközpontot leszámítva sokszor még járda sincs, annyira mindenhova kocsival mennek. Ahol én voltam (Cape Cod) ott is egy kezemen meg tudtam számolni hány bicilist láttam, pedig nagyon szép környék.

Előzmény: Törölt nick (59500)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59504

Végre egy igazi elektromos autó. 480km hatótáva, <6mp százra, 200km/h végsegesség, nagy, szép...

http://pedelec.co.hu/elektromos-motorok-autok/sportlimuzin-ami-nem-fogyaszt-benzint/

seci Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59503

Szoges-gumi telre? Es akkor lehet a jegen is tekerni, a felkavicsozott jarda ugyanis csak a bakancsos gyalogosoknak jo, bringanak nem az igazi.

A moka ugy marcius/aprilis tajekan jon, amikor is elkezd olvadni, na olyankor lesz mindenkin 1-2-3-sok lila folt!

-seci

Előzmény: netszkvid (59502)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59502

Kivancsiva tettel, mit csinalnak a finnek "durvan" a bicajon? :-)

Előzmény: Törölt nick (59500)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59501

Kerdes mit keresel es mennyiert. De a klasszik angol cipogyartok cipoi eleg bumszlik, azok sem jok a labadra? Tricker's? Church's? Loake? Utobbibol epp kiarusitas van az egyik uzletben itt a City-ben, igy mar majdnem Clarks aron van. Es azert eg es fold a ketto.

Előzmény: Nincstöbbnick (59441)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59500

Meg nem lattam olyan munkahelyet, ahol nem lenne tusolo. Btw az angol idojaras mellett "munkabamenet leizzadt" effektust reklamalni... koltozzenek Izlandra :) Bocsi, ne vedd fel, csak vicceltem. Felig. Azert itt tenyleg ritkan van olyan ido, hogy megizzadjon bele az ember, vonaton le lehet venni a zakot. Zuhanyzasi szokasokra visszaterve: nekem van olyan kollegam, aki otthon nem is furdik. Mikor neztem albikat es az egyiknel nem tetszett a korulmenyes furdoszobahasznalat, akkor kerdezte, hogy miert nem intezem el en is az edzoteremben meg a melohelyen?

USA-ban viszont olyan helyen nem jartam meg, ahol akarcsak egy bringast is lattam volna. Annal tobb kollegat, akik 500 meterre is a 4 literes autoval mentek ki, mert jarda az viszont nem mindenhol van :)

Biciklizesben nalam eddig Finnorszag a favorit. Az tenyleg durva amit ott tapasztaltam.

Előzmény: WhiteEagle (59414)
seci Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59499

"Tíz év múlva kicserélteti a fényképet £20-ért."

Plusz 4.50 postai koltseg - ennyiert csinaljak azt, amit az okmanyiroda otthon (fenykep, alairas, ellenorzes, stb)

Done it :)

-seci

Előzmény: aknot (59498)
aknot Creative Commons License 2012.03.26 0 0 59498

Valaki kérdezte, hogy lehet lecserélni a magyar jogsit angolra:

 

Postán kér D1 (Application for Driving Licence) formot (sokszor ki is van rakva, benne a barna DL borítékban, amiben be kell küldeni)

Kitölti D1-et.

A kitöltött felét letépi és a mellékelt borítékba teszi.

Mellé tesz egy £50-os csekket, a magyar jogsiját és még egy fényképes igazolványt (a kitöltési úmutatóban leírva, mi lehet ez, vagy aláíratja a fotóját egy "megbízható" emberrel - ennek kritériumai is a kitöltési úmutatóban).

Lezárja a borítékot és felbélyegzi.

Elküldi a DVLA-nek (DVLA Swansea SA99 1BT - postcode-ra figyelni, különböző célból kitöltött adatlapok, különböző címre mennek, lásd a D1 negyedik oldalán, a Fee mellett)

 

Két héten belül megkapja az angol jogsiját.

Ha szerencséje van, a másik igazolványát is visszakapja (én még nem kaptam vissza a Személyimet, ha a héten nem jön meg, felhívom őket. Remélem, nem küldték azt is vissza Mao-ra a jogsimmal együtt...)

 

Tíz év múlva kicserélteti a fényképet £20-ért. És ezt minden 10 évben megismétli, egészen 70 éves koráig, amikor is orvosi alkalmassági vizsgára is el kell mennie.

(a dolgok mai állása szerint)

 

CsókAnyu

 

aknot Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59497

"Egyébként sok autó meg azért van mert a tömegközlekedés aránytalanul dárga. Vagyis ha az autósok számát akarnám redulkálni akkor nem a biciklisekre koncentrálnék hanem az olcsóbb tömegközlekedésre."


Szerinted mitől lesz olcsó a tömegközlekedés? (tudom, hogy neked a cuculizmus 1Ft-os villamosjegye az etalon, de az a rendszer ugye megbukott...)

Elárulom, hogy a tömegközlekedés qrva sokba kerül. Van, ahol dotálja az állam, van ahol nem. Illetve van ahol jobban, van ahol kevésbé. Itt kevésbé, azért kerül ilyen sokba. Annak, aki utazik.

De a dotációt is valakinek meg kell fizetni, ahol jobban dotálják, ott azoknak kerül sokba, akik nem uatznak. Páldául minden adófizetőnek, tekintet nélkül arra, hogy utazik-e, vagy sem. Vagy az autósoknak, ha pl megduplázzák az adót a benzinben (ez mennyire tetszene, pedig ez lenne a legigazságosabb?) Vagy az áruszállításra vernek rá még egy kis adót és még drágább lesz a répa. Vagy a macskakajára egy kis luxusadót. 

"Mondd, te kit választanál?"

 

Előzmény: Diofa Szelleme (59489)
aknot Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59496

"Ez olyasmi amit pontosan le kellene mérni."

Ezt te komolyan gondolod, hogy egy 20 km-es autókázás teljes környezetszennyzése kevesebb, mint egy lassítás-gyorsításé???

 

"De ettől még (ha igazad lenne is) veszélyes marad"

Senki nem mondta, hogy nem veszélyes. De ezen az alapon teljesen be kellene tiltani az autóközlekedést, mert a haláleseteket tekintve az a legveszélyesebb tevékenység.

 

"engem meg meghurcolnak ha véletlen elcsapom."

Hogy lehet valakit "véletlen elcsapni"? Amiatt nem aggódsz, hogy "véletlen" egy vonat elé hajtasz?

 

Ja, itt a válasz is:

"Nem mindenki egyformán ügyes, főleg két keréken és ue. igaz az autók sofőrjeire is."

 

BTW én nem azért biciklizem, mert mennyire környezetvédő, hanem mert gyorsabb, olcsóbb, egészségesebb és nekem még kevésbé stresszes is.

 

Előzmény: Diofa Szelleme (59489)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.03.25 0 0 59494

A tömegközlekedés is drága (itt pl drágább, olaszoknál nem tudom, de gyanítom, hogy ott se olcsó), ne tapsolj ennek WE, ez is csak a kisember megfojtása, a harmadik bőr lenyúzása. Ha a benzinár magas az begyűrűzik mindenbe, vagyis magasabb élelmiszerárak, több kis cég dobja be a kulcsot, növekvő munkanélküliség, a maradéknak meg el kéne tartania az újonnan munkanélkülivé vált embereket is. Kevésbé vagy mobilis mert x távolságra többé nem éri meg eljárni mert nem marad a fizetésedből és így tovább (otthon a minta jól látható), vagyis ez egy rossz út ebben a formában.

Előzmény: WhiteEagle (59493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!