Keresés

Részletes keresés

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.17 0 0 2979

1 réteg teljes hosszban fent van. Ez az akropol jo eros cuccnak tunik.

Előzmény: Topacsenkó (2978)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2978

Előzmény: Topacsenkó (2977)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2977

Akropol 1. Réteg 

Előzmény: Topacsenkó (2975)
sucireme Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2976

Útszegély, járdaszegély..., ez eszembe sem jutott.:)

 

Mindenképpen szeretnék valamilyen szegélyt, vékony lábazatot. A pergolám - ami mellett szintén borostyán fut a földön - is így van megoldva, és amikor már nagyon terjeszkedik a növény, mintegy szamárvezetőnek használva a szegélyt, egyszerűen csak lenyírom az ollóval. És ennek a megoldásnak szép rendezett hatása van, nincs az a dzsungeles hangulata, gondolom ez a kerítésnél is jól mutatna.

 

Közben azon is agyalok, hogy a táblás kerítés lábazati elemét használnám erre. Ezt még burkolni is lehetne mondjuk valami színes beton járdalappal, téglakővel stb. Bár ennyi erővel már betonágyba is rakhatom ezeket. A betonágy talán előnyösebb annyiból, hogy a borostyán gyökere nem nő át alatta, de ez a táblás kerítéselemnél szerintem nem így van. Ezen még gondolkodom...

Előzmény: Pompiere (2970)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2975

:-) köszi. Én nem haladtam ilyen jól, ma más dolgom volt. Még kettőt felfúrtam azért hofy jobban lássam és csináltam egy szomszéd nézetet is. Azt hiszem onnan sem fest nagyon rosszul.

Előzmény: cinyoka (2974)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2974

Hát ez marha jól fog kinézni! Bár valahogy bennem az volt, hogy vízszintesen lesznek a lécek...

Utólagos engedelmeddel én még tovább építettem a kerítésedet...csak, hogy jobban lássam a végeredményt:

 

 

mondom én marha jól fog kinézni! :D

Előzmény: Topacsenkó (2973)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2973

Előzmény: Topacsenkó (2972)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2972

1 sor fedő + lábazat vakolva

Előzmény: Topacsenkó (2971)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2971

Pompiere Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2970

Te csak csorbáztad a lábazatot az oszlopba, vagy össze is vannak vasalva? Vagy csak az alapozásban vannak a vasak összekötve?

 

Nincs összevasalva! Ha össze lenne, akkor egy kicsit macerásabb lett volna a zsalu kialakítása. Nálam csak a lábazat alatti talpgerendában van egy szál vízszintes vas, valamint a talpgerendához tartozó cölöpökbe lett beleszúrva egy-egy szál vas ami a két sor zsalukő lábazat magasságának megfelelő. Aztán pedig amikor raktam a két sor (46 cm) magas lábazatot abba ment még bele 1-1 tízes betonvas.

 

Szerinted ehhez a megoldáshoz kellene alapozás, vagy egyszerűen csak betonágyazatba rakva is elég erős lenne? Esetleg végigengedni benne hosszában egy-két szál vasat?

 

 

Gondolj bele, hogy az út- vagy járdaszegélyek építésénél sem tesznek vasat a betonágyba.

 

 

Én nem bonyolítanám túl. A kapuk oszlopainak alapját összevasalnám és önteném, hogy együtt mozogjanak. A táblás kerítést tartó oszlopok állnának magukban. Én teljesen szükségtelennek érzem, hogy a kerítéspanelek alatt legyen egy a földből alig kilátszó betoncsík, ami úgy sem fog látszódni, ha befutja a növényzet.

Előzmény: sucireme (2969)
sucireme Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2969

Nem mocsaras a terület és nem is homokos, a talajjal biztosan nem lesz gond. Mindenesetre köszönöm a megerősítést.

Te csak csorbáztad a lábazatot az oszlopba, vagy össze is vannak vasalva? Vagy csak az alapozásban vannak a vasak összekötve?

 

Azon is gondolkodom, hogy színezett kerti szegélykőből készítem a lábazatot (pl. Kavicsbeton antik szegély) ami van 15x20x40-es méretben. Az ebből készített szegély jóval komolyabb kinézetű a térkövezéshez használt szegélynél, ezért jobban illene a méretes, terméskővel burkolt kerítésoszlophoz. Szerinted ehhez a megoldáshoz kellene alapozás, vagy egyszerűen csak betonágyazatba rakva is elég erős lenne? Esetleg végigengedni benne hosszában egy-két szál vasat? Egyébként egy ilyen paliszád-szerű lábazatnál még egy repedés sem lenne feltűnő, mivel különálló betonoszlopokból áll. Plusz előny még itt, hogy a vonalában egyszerűen lehetne metszeni a kilógó borostyán hajtásokat.

 

Viszonylag sűrűn beépített a környék, sok monstrum betonkerítés van a közelben, köztük jó néhány - a dilatációs hiányosságok miatt - összerepedezett lábazatú is. Én valami egyszerűbbet, természetesebbet szeretnék, ami azért mégis mutatós és jó anyagokból van, de inkább a borostyánnal befuttatott zöld részeken van a hangsúly.

Előzmény: Pompiere (2929)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2968

Hívj fel egy-két mixerbetont gyártó céget. Ők mindenféle adalékokat tesznek a betonjaikba. Hátha tudnak segíteni, ötletet adni.

Előzmény: Scholl4 (2958)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2967

Zsalukőről volt szó természetesen. Csak érzékeltetni akartam, hogy téglaoszlopnál nincs sok lehetőség.

Előzmény: Topacsenkó (2965)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2966

Az nagy baj ha magad sem tudod. Mindenesetre egy ilyen kerítésnél már rendes alapot kell csinálni és elvileg méretezni kellene szélterhelésre is. Ami viszont biztos, hogy a téglafalazat a betonoszlopnál el fog repedni, el fog válni.

 

Én ezt az egészet úgy csinálnám magamnak, hogy min. 30x30-as, de inkább 40x40 oszlopzsaluból vagy zsalutéglából megcsinálnám az oszlopokat és a téglafalat beleereszteném (csorbáznám) az oszlopokba. Így ez a beleeresztés a plusz stabilitást is adna a falnak.

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2965

Azt értem,akkor kénytelen. De lehet félreértettem valamit nem zsalukőről volt szó? A lényeg, ha lehet, akkor minél kintebb tegyük a magtól, de azért legyen meg legalább 2,5cm betontakarás.

Előzmény: Pompiere (2964)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2964

Bontott kistéglából rakott  kb. 40x40-es oszlopnál nem is nagyon lehet másként mert csak egy 13x13 centis belső mag marad a beton fogadására. Jó, azért aki akarja az itt is eltudja helyezni egy 8x8-as formában. :-)

Előzmény: Topacsenkó (2953)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2963

Sok kellemes iszogatást és étkezést kivanok az árnyékában! Jó lett!!

Előzmény: cinyoka (2962)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2962

OFF

 

No, itt az uccsó kép, a kiülő a helyén! Ezután már ismét kerítésről irkálok csak :D

 

 

ON

Előzmény: Topacsenkó (2948)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2961

akkor valóban másról lehet szó.

Előzmény: Scholl4 (2960)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2960

Nem hinném, a két méter magas kerítés közepén is látom a fehér dzsuvát.

Előzmény: Topacsenkó (2959)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2959

Biztos, hogy nem a vízszigetelés hiányában felszívódó talajnedvesség csapódik ki? Ha alul kezd csúnyulni, akkor szerintem inkább erről lehet szó.

Előzmény: Scholl4 (2958)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2958

Sziasztok!

 

Kerítéskőből szeretnék felhúzni egy kerítést, a semmelrock rivagót néztem ki magamnak. A környékemen jó ideje figyelem az ilyen kész kerítésköves  megoldásokat és úgy látom hogy pár év alatt mindegyiken kijön egy csúnya fehér mészköves kicsapódás. Egy youtube videón Barabás úr beszél arról hogy a kerítéskövek beton alapanyaga el van látva olyan vegyszerrel ami megakadályozza a fehér mészköves kicsapódást, de a kiöntésre kerülő betont is javasolja ilyen adalékkal ellátni. Mi lenne ez az adalék? Keresgettem a neten de nem lettem okosabb.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 1 2957

2m-ként oszlop, az szerintem jó. Én talán csinálnék egy vasalt sávalapot az egésznek. Az oszlopoknál felhoznék oszloponként 4 szál 10-es vasat, ami a sávalap alsó vasalatába is be van kötve és minimum 50cm-t beleköt majd az oszlopba is.

Felraknám a zsaluköveket, bele az armatúrát (régebben lehetett kapni előre gyártva) majd öntenék. Az oszlopból hajlítanék ki vasakat (min50cm) és majd bekötném a koszorúba, mikor annak a vasalására kerül sor.

 

Lehet, hogy van jobb megoldás, én csak amatőr vagyok, ennek megfelelően kezeld a hsz-aimat. Mivel lesz leburkolva az egész?

Előzmény: csipsz7 (2956)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2956

Kb 6méter hosszú lesz a kerítés, a tégla fal tetején pedig egy koszorú is lesz. És kb 2méterenként gondoltam a tartó pillért.

Előzmény: Topacsenkó (2955)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2955

A kengyel nem dolgozik, az elég lenne 20cm-ként D6 vagy D8 is így érzésre, és én a fő vasat sem venném 10-nél nagyobbra. (számítás nélkül mondom.)

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2954

Részemről tüskézném a zsalukő oszlopot a habarcsréteg magasságában. mellesleg célszerű lenne még addig befúrni a tüskéket, amíg nem öntöd be a zsalukövet. szerintem.

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2953

Középre?? :-O akkor csak a vasat pazarolják, de nem sokat segítenek az oszlopnak.

Előzmény: Pompiere (2951)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2952

A bekötést még nem tudom hogyan oldom meg, b30as téglából lenne a kerítés futóra rakva.

Kengyelre gondoltam én is, kérdés, hogy elég a 10es vas vagy 12-es kellene bele. Vagy bármi más ötlet :)

Előzmény: Pompiere (2951)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2951

Miként szeretnéd csinálni? Itt arra gondolok, hogy az esetlegesen kistéglából készült falazatot miként akarod "összedolgozni" a zsalutéglával vagy oszlopzsaluval?

 

Én a 40x40-es oszlopzsaluimba négy darab tízes betonvasat tettem, amelyek be voltak kengyelezve. A betonvasak 25x25 centire voltak beállítva. A 20-as zsalunak nem tudom, hogy mennyi a magja! Sokan - az építőmesterek is  - egyébként kellő türelem hiányában azt csinálják, hogy összedrótoznak három nyolcas betonvasat és beleteszik az oszlopzsalu közepébe. Szerintem ez kerülendő.

Előzmény: csipsz7 (2950)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2950

Sziasztok!

 

20x20-as zsalukőből szeretnék építeni tégla kerítéshez, tartó pillért, kb 2méter magasra. 

Mennyire kell ezt bevasalni ? Milyen keresztmetszetű vas kell hozzá ?

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!