Keresés

Részletes keresés

tucka Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59660

A városban nincsennek szúnyogok :). De a viccet félretéve, biztos túlreagáltam, de most itthon is hűvös van és nagyon ellennék valami déli tengerparton, nem is vágynék máshova.

Előzmény: Törölt nick (59658)
etuki Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59659

Eagle, nem fagytál Te halálra előző életetben véletlenül?

Előzmény: WhiteEagle (59644)
tucka Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59657

Nem kellett volna felhozni ezt a hűvös témát, én nem tudom, hogy szoknám meg az örök párás hűvös időt. Főleg, hogy írtátok, hogy van ahol lehetetlenség felfűteni a lakást, beleborzongok.

Azé isznak azok annyit, hogy a fagyállóak legyenek.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59656

Eloszor nekem is ez lett. Ekkor erkeztunk Angliaba es sokkolo volt az inkabb melegebbrol az inkabb huvosebbre atallni. Otthon harom kulonbozo helyen laktam: panelban gyerekkoromban, ott telen is szelloztettunk, mert a tavfutes ropogosra sutott minket; tinedzserkoromban egy kerteshazban, ahol eleg jo volt a futes, nemritkan 25-27(!) fokot mutatott a homero decemberben; aztan akkori baratnomnel, ahol hasonloan brutalis volt. (nem tudom, ez valami otthoni szokas lenne igy felfuteni a lakasokat?)

Szoval utana megerkeztunk ide es 2-3 havonta taknyos voltam. Ez ment kb. 2 evig, de (lekopogom) iden telen mar egyszer sem voltam beteg (ez volt a 6. telem itt). Raadasul ugy, hogy ahol most lakom, telen volt hogy 7-8 fokot mertem bent. Persze ekkor bekapcsolom nyilvan a kis fan heateremet, de 15 fok felett mar sokszor inkabb kikapcsolom, mert kenyelmetlenul erzem magam.

Talan meg kene probalni fokozatosan lejjebb venni a tropusi homersekletbol nalatok, aztan hatha segit valamit. Meg a penesz miatt sem lenne utolso, ha huvosebb lenne es tobb szellozes a lakasodban. Az elejen gothosek lesztek, de talan hosszabb tavon segitene, ha akklimatizalodnatok. Penzugyileg sem utolso szempont a kevesebb futes.

Előzmény: WhiteEagle (59653)
zsooo Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59655

aha, lehet azota valtoztattak rajta, most ha jol tudom barmely partnerboltban vasarolhatsz, kisfalunk egyetlen komolyabb bicikliboltos csaladi vallalkozasa is szerzodott veluk, szoval olyan bringat valaszthattam, amit csak akartam, a £150-csillagos eg kozott.

Előzmény: seci (59612)
zsooo Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59654

grat!! ugy latszik a ti kornyeketek a gsm megye :)

Előzmény: seci (59646)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59653

Megpróbáltuk anno párszor. Többnyire nátha, torokfájás lett az eredménye...

Előzmény: seci (59651)
seci Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59651

Mi kb egy, masfel ev alatt hozzaszoktunk a 20C-hoz - igaz ra voltunk kenyszerulve, mert a hazat remenytelen ugy volt e fole futeni. Esetleg meg kellene probalni, nem? Egy gonddal kevesebb lenne es megsporolnatok vele egy kalap penzt, amibol ujabb gadgeteket lehetne venni :)

-seci

Előzmény: WhiteEagle (59647)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59650

Lemaradt a kérdőjel. Tud valaki ilyent? Tapasztalatból? :-)

Előzmény: WhiteEagle (59649)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59649

Kérdés: Processzor ventillátor sebesség szabályzó szoftver, Windows 7 alá, ami tényleg működik. Már vagy hármat kipróbáltam, de egyik sem csinált semmit, illetve egyik elkezdte pörgetni a ventit max. fordulaton, de szabályozni nem lehetett vele...

WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59648

Gratula!

Nálunk sajnos jött egy izgága-mitugrálsz production manager, azóta mindenki szerint emelkedett a feszültség/stressz szint :-( Legkisebb ügyet is úgy állítja be, mintha legalább is öt perc múlva világvége lenne, és minden mondatában van két fucking...

Előzmény: seci (59646)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59647

Meglehet. Indiai (pakisztáni?) ismerős aki huszonévesen jött ide Indiából: állandóan fázik. Indiai (pakisztáni?) ismerős aki itt született: sosem fázik (mint az angolok). Lehet hogy az számít, hogy mit szoksz meg életed első 10-20 évében...

Előzmény: seci (59645)
seci Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59646

Ugy nez ki megvan a folytatas, tegnap megkaptam irasban is az employment offert, mar csak ala kell irnom :)

Szomszed falu, mobile telecomm, nagyjabol ugyanaz a package, ami volt, majustol lehet tanulni a protocol-stackeket (mar akinek ez mond valamit). Most 1 honap kerteszkedes/szemeteles/uzletfelujitas/"hollyday" ;)

-seci

seci Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59645

En egy sokkal egyszerubb magyarazatot tudok am erre: az otthoni +25C-re futott lakast. Azt szokod meg delutan/este/ejjel, aztan meg csodalkozol, hogy a cegnel megfagysz... (A bringazas nem szamit, sportolas kozben senki sem fazik, max az, aki lazsál!)

-seci

Előzmény: WhiteEagle (59644)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.31 0 0 59644

Csak a melegítő teszi :-) De egyébként tényleg kicsit több vagyok, mint rendesen. Tavaly ugyanis ismét elmentem dokihoz azzal, hogy majd meg fagyok ha csak ülök egy helyben (például munkahelyemen a számítógép előtt). Olyan szinten, hogy pl. cégnél 20-21 fokban thermo zokniban, sielős thermo jéger alsóban és legvastagabb farmeromban, egymásra felvett 3(!) pulóverben (amiből egy bélelt thermo lambswool), sapkában, utolsó-ujjhegy-szabadon-van-kesztyűben majd meg fagyok, és olyan hidegek a kezeim, hogy ujjam hegyével valakihez ha hozzáérek az összerándul (állítom hogy hidegebb mint a környezet) (kollégák meg elvannak egy pólóban...). Lehet, hogy viccesen hangzik, de átélni nem az, pláne nem minden nap több órán keresztül, rossz érzés amikor az ember érzi ezt a "megvesz az isten hidege"-érzést, és időnként elvonulok a wc-be guggolásból felállásokat csinálni hogy meg ne fagyjak (irodában már így is csodabogárnak néznek, szóval tornázni nem ott tornázok :-)). (Röhej az, hogy viszont 19-20 fokban simán bicikliztem minap zokni nélkül szandálban, térden felül érő biciklis nadrágban és egyetlen pulóverben - ha van izommunka, nem fázok). Előző doki tanácsait (pl. spirulina/jód, meleg tea, keringést segítő természetes csodabogyó) már végigpróbáltam, semmi hatásuk nem volt. Szóval elmentem egy másik dokihoz, ez vetetett vért, de minden érték teljesen a normál tartomány közepén volt ahogy meg van írva. Megnéztem a nyakamon a nem tudom milyen mirigyet (pajzsmirigy?), az is rendben. Szóval annyi bölcsességet mondott, hogy túl sovány vagyok, és nyilván azért fázok (78 kiló voltam akkor, 183 centihez szerintem tök normális, nem sovány), és hogy szedjek fel kis extra tömeget. Logikusnak is tűnt, mert a kollégákon tényleg mindegyiken (egy kivételével) van 10-20 kiló felesleg. Szóval gyorsan felhíztam 78-tól 93 kilóra a próba kedvéért, gondoltam 15 kiló biztos elég. Pár hétig ennyi is maradtam. Mit mondja, tökéletesen ugyanúgy fáztam mint addig. Viszont a térdem elkezdett panaszkodni a túlsúly miatt, úgyhogy két hónapja elkezdtem visszamenni a normál 77-78 kilómra, most tartok 83-nál. A képen még olyan 85 lehetek :-)

Múltkor beszélgettem két kollégával, valahogy világvége-téma jött szóba (fizikai világvége verzió, nem a spirituális :-)). Mindketten azon véleményüket fejtették ki, hogy félnek az éhezéstől. Én nem az éhezéstől félek, mert tudom hogy kaja nélkül hosszú hetekig is ellennék, hanem a megfagyástól. Komolyan mondom, ha a "világvége" télre esne, és nem lenne fűtés, én egy ilyen 10 fokos (vagy még hidegebb) környezetben való alvástól másnapra szerintem ropogóssá fagynék... (Most 23 fok van nálunk, és jég hideg a kezem, utálom ezt...)

Előzmény: cam aro (59643)
cam aro Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59643

mintha hiztal volna .. ?  :D 

Előzmény: WhiteEagle (59641)
cam aro Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59642

ha azt mondom, hogy a pc wordnek van online oldala.. akkor meglepodsz ? 

sott. tok jol mukodik a kereso funkcioja is. :)  

 

3-4 hete volt. lehet mar nem aktual ) 

 

az a sony, az stimmelt volna neked. 

nekem is. de a fiamnak kellett gep. > toshiba lett. 

 

 

 

Előzmény: WhiteEagle (59640)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59641

Hát ez gáz. Szerencsére nekem még a fél lótusz sem kényelmes annyira, hogy akárcsak az elbóbiskolás lehetősége felmerüljön :-) Szeizához meg készítettem magamnak egy meditációs padot, pont azért, hogy a teljes testsúly ne a lábszárakra nehzedjen. Itt van ni, nem egy iparművészeti remek, de a célnak megfelel, és atombiztos :-) (4 centi vastag fából van, jigsaw, sander, fúrógép és hat megfelelő méretű csavar segítségével készült egy 9 fontos B&Q fadeszkából :-) Persze eBayen meg más helyeken lehet venni sokkal puccosabbat 30-80 fontért :-)

 

 

Előzmény: Nincstöbbnick (59639)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59640

Nemsokára járunk PCWorld környékén, majd körbenézünk, köszi.

Egyébként valami ilyesmi engem is érdekelne. A mostani 15.6"-os Asus notebookom nagyon jó (gyors, csendes, alig melegszik stb.), csak éppen méretét tekintve meglehetősen nagy. Az elmúlt 1.5 év alatt mióta megvan rájöttem, hogy valami kisebb jobb lenne. 10.1"-esek kilőve, mert az 1024x600-as felbontás nekem túl kicsi, billentyűk is túl kicsik, Windows 7 Starter nem tetszik stb.. A 11.6-osok átlag 1366x768-a már jó, billentyűzetük is jó, Win7 Home Premiummal vannak, viszont ezek meg valamiért nagyon gyengécske procikkal vannak felvértezve. Szóval álmaim notebookja valami ilyesmi: kb. 12.5" LED-világítású screen, belépőszintű Core I3 processzor, 2-4GB memória, valami elfogadható videokártya aminek van HDMI kimenete is, 500GB körüli vinyó, optikai drive nem kell, Windows 7 Home Premium, kis méret, legalább (tényleges, real world) 3-4 óra használati idő, alapjáraton lehetőleg legyen igen csendes, ára álljon meg 350 fontban...

Előzmény: cam aro (59637)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59639

Jaj, amikor olvastam, rogton te ugrottal be. Nehogy nekem elaludj meditalas kozben!

http://www.bumm.sk/66925/joga-kozben-elaludt-a-harcmuvesz-amputalni-kellett-a-labat.html

Előzmény: WhiteEagle (59636)
cam aro Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59637

pc word/currysben 3 hete nagyon jo kis sonyt arultak. 13" kornyeki meretben.. 

igaz, £400. de ehez kepest spec.ben magassan verte a konkurenciat. (mar amennyit en ertek hozza )  

Előzmény: WhiteEagle (59636)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59636

Egyik ismerős keres olyan laptopot, aminek a kijelzője nagyobb mint a 11.6 inches "maxi-netbook" méret de kisebb mint a 15.6 inch "standard-notebook" méret. Nézelődtem neten. A röhej az, hogy 11.6-os laptopok vannak már 250 fonttól, 15.6-osok 300-tól, sőt 17.x-esek is 350-től. De olyanok amik 11.6 és 15.6 között van, azok csak 500-tól indulnak. Miért? Mi olyan nehéz egy 12.5 vagy 13.3 vagy 14 inches kijelző legyártásában? Vagy csak én vagyok béna, hogy nem találok 300-350 környékén valamit neki ilyen méretben?

WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59635

Egyszerű de érdekes chart: melyik országban mennyi az átlagfizu. UK messze a világátlag felett, Mo kicsivel alatta.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17543356

netszkvid Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59634

Persze, igazad van ez egy nagyon leegyszerusitett kep. De azert, ha ez igy igaz azert arra jo, hogy a SZJA elkolteset illusztralja. Nyilvan nem az egesz budgetet akarjak szemlyer leosztani, hanem a SZJA-t.

 

Mellesleg, lehet, hogy az UK hadikiadasai atlagosak, de mindemellett pl K+F raforditasa csak a fele mint az USA, es az egeszsegugy is! No igy mar mindjart kilog a hadikiadas a sorbol.

Előzmény: Nincstöbbnick (59633)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59633

De hogy valaszoljak is.... :D

2.7%-a a GDP-nek a katonai kiadas, amivel teljesen atlagosak a britek. Valamivel tobb penzre van szukseguk a sok tengerentuli tamaszpont miatt (Falkland, Ascension, Gibraltar, Ciprus... stb.), de szerintem nem kirivoan magas a koltsegvetesuk. Eleg sok haszna is van pl. k-f szempontjabol. Nem hiszem, hogy a hadseregnel kellene az elfolyo penzeket keresni.

Előzmény: Nincstöbbnick (59632)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59632

Ne felejtsd el, ez csak az income tax (az osszes adobevetel kevesebb, mint harmada). Az iskolak nagyobbik reszet nem ebbol, hanem a council taxbol fizetik a helyi onkormanyzatok. Vagy ott van meg a VAT is, ami szinten tovabbarnyalja a kepet, de az NI is bevetelnek tekintheto, amibol meg az eüt fizetik. Vagy a corporation tax, a vamok, a benzin utani ado stb. stb.

Aztan attol lesz igazan bonyolult a dolog, hogy ezek atfedik egymast, mert van iskola/korhaz stb., amit az allam tart fenn "allami penzbol", de van amit csak a helyi onkormanyzat, van ami joint mukodik, van amit mondjuk NHS penzbol finansziroznak (azaz NI-bol)... Ember legyen, aki kovetni tudja. Bar jo otlet elsore ez a latvanyos grafikon, de messze van a valosagtol, hiszen konnyen felreertheto, hogy mire is mennek el az adoforintok adofontok. A kozponti koltsegvetesre meg senki nem kivancsi a BBC Parliamenten, mert napokon at targyaljak :D

Előzmény: netszkvid (59630)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59631
Előzmény: netszkvid (59630)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59630

Errol hallottatok? Hova megy a befizetett jovedelemado... Allitolag iden mindenki kap egy ilyesmi kimutatast: (hu de kivancsi lennek ennek a magyar megfelelojere is! )

Masreszt azert erdekes, hogy a "honvedelmi kiadasok" kiteszik az oktatasra kiadott osszeg felet pl. tenyleg ennyire szukseg van ennyit kolteni, mikor olyanok az iskolak, amilyenek?

 

ocso79 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59629

Koszi szepen bizok benne.

Előzmény: apojani (59628)
apojani Creative Commons License 2012.03.30 0 0 59628

Sok sikert és remélem sikerül "emberibb" lakótársakat találni ;-)! (Nem úgy mint legutóbb :-(! )

Előzmény: ocso79 (59627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!