Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 2 19783

Köszi az infót!

Előzmény: vizöntő67 (19782)
vizöntő67 Creative Commons License 2017.02.22 0 2 19782

Sziasztok! Febr 7 felülvizsgálat , febr 20 postázott határozat! Tehát Bp Thököli út 10 nap és van határozat ! Ezzel számoljatok,aki tudja,hogy mikor kell menni.. ne számoljon csúszással,mert óra napra készen mindenkit behívnak...... 

Előzmény: Törölt nick (19747)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 1 19781

Akkor ezek szerint,megyénként

másképp csinálják,kinek jelölik

Az öeket,kinek meg nem?

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 2 19780

Tisztelt tahisi!Köszönöm a válaszod!Közben rájöttem a lakhelyedből,hogy hol lehettél,hol végzik törvényesen a felülvizsgálatokat.Érdekes.

Előzmény: tahisi (19779)
tahisi Creative Commons License 2017.02.22 0 2 19779

Tisztelt medvegyilkos!

Én Bp. Thököly úton voltam komplex fv.on és véglegesítettek " fv.nem javasolt"(57 éves vagyok)

Előzmény: Törölt nick (19775)
takianyu Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19778

Kiküldik a határozatot ami végleges.

De nem árt az "óvatosság" negyedévente felülvizsgálatra járni, gyógyszereket kiíratni és KIVÁLTANI. (mert látják)

Előzmény: embervagyok (19770)
takianyu Creative Commons License 2017.02.21 0 4 19777

A felülvizsgálat várható időpontjában kaptam, nem kellett semmit sem tennem, minden maradt a régiben. C2-ben voltam.

Előzmény: 560707 (19767)
sebes58 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19776

Tisztelt forumozok! Szegeden volt valaki bizottság elött mostanság,érdekelne van -e csúszás?

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19775

Tisztelt tahisi!Hol voltál vizsgálaton?

Előzmény: tahisi (19774)
tahisi Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19774

Nemtudom mi alapján találják ki hogy kinek kell részletezni a %-ot, én kétszer voltam komplexen 2013 ban és most januárban mindkétszer D kat. Kaptam és részletesen kiírták a %-ot

Előzmény: Törölt nick (19771)
560707 Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19773

A törvény szerint már nem hívhatnak be felülvizsgálatra. Remélem így is lesz.

Előzmény: embervagyok (19770)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 -1 0 19772

Ez hivatali visszaélés.Akiknek megfelel,azok élvezzék.

Előzmény: Törölt nick (19771)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19771

Komplex minősítést végző l.fokú szakértői

bizottság Összefoglaló Véleménye.

Indoklás: Össz-szervezeti egészségkárosodását

a jelenleg érvényben lévő irányelvek és a kombinált

értéktáblázat alapján állapítottuk meg.

A tesómnak ugyanez van leírva,meg

Aki komplexen volt szerintem annak is.

 

Előzmény: Törölt nick (19769)
embervagyok Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19770

Én 2014-ben voltam bizottság előtt,az utána kapott határozatban C2-es kat. a köv. időpont 2017 okt.-re teszik,de ez év márc.elején betőltöm a 60.életévem.!!   Ebben az estben én mire számíthatok??

Előzmény: takianyu (19763)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19769

A véleményem szerint törvénysértő,semmis az a határozat,amely nem a hatályos jogszabály alapján készül.http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142747427&t=9182967

Előzmény: Törölt nick (19768)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 2 19768

Nekem csak a betegségek vannak felsorolva,

Öek:70% e.áll:30% .

D kategória.

Nincs a betegségek mellett,hogy hány%-ot

Adták rá.2016.09-hóban voltam

Soros fv-on. 

Előzmény: Törölt nick (19766)
560707 Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19767

Kedves "takianyu" Te öt évvel a nyugdíjkorhatár előtt állsz és kaptál határozatot, hogy nem kell menned többször felülvizsgálatra?  Mikor kaptad,mikor esedékes lett volna a következő felülvizsgálat, vagy mikor átlépted a határidőt? Már több mint fél éve átléptem én is az öt éven belüli határidőt de nem kaptam semmit, s 2017 októberben lenne a következő. Remélem akkor már nem hívnak be.

Előzmény: takianyu (19763)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 -2 2 19766
Előzmény: Törölt nick (19764)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19765

Ez itt van a topikban,tavaly lett belinkelve.Ez így szabályos,minden más törvénytelen és semmis,a hatályos jogszabályok szerint!Egyértelműen van leírva:http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

Előzmény: Törölt nick (19764)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 3 19764

Ez mikor keletkezett?

Eddig,8-szor voltam bizottság előtt,

Ebből két utolsó komplex volt.

De így egyszer se részletezték,az öeket.

Előzmény: Törölt nick (19759)
takianyu Creative Commons License 2017.02.21 0 1 19763

Azt gondolom, hogy Ön még akkor volt felülvizsgálaton, amikor, nem volt meg az új jogszabály amely a nyugdíjkor-határtól öt évre levőkről szól.

Lehetséges, hogy csak kiküldenek egy új határozatot (én így jártam). Mindenesetre, el kell menni a kontrollvizsgálatokra, kiíratni és kiváltani a gyógyszereket.

Előzmény: inzulinos (19753)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19762

Észrevételem a topik működésével kapcsolatban:Először az alap készül el,nem a tető.   A látszólagos jogvédőink semmi szabályszerűt nem tesznek az érdekünkben.Itt gondolok az ügyvédi és egyéb védelmi csoportokra,Piroskától kezdve Teréziáig.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19761

A hamis tanúzáson kívül felmerül a hivatali visszaélés gyanúja is:

305. § Az a hivatalos személy, aki azért, hogy jogtalan hátrányt okozzon vagy jogtalan előnyt szerezzen

a) hivatali kötelességét megszegi,

b) hivatali hatáskörét túllépi, vagy

c) hivatali helyzetével egyébként visszaél,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A hivatali visszaélés bűntettének jogi tárgya az államapparátus törvényes, szabályszerű működésébe, valamint az állami szervekbe és hivatalos személyekbe vetett bizalom. A hivatalos személyeket a jogalkotó a hivatali tevékenységük végzésének tartamára, az államszervezet feladatainak az ellátása érdekében fokozott védelemben részesíti.

A bűncselekmény elkövetési magatartásai – amelyeket a törvény a könnyebb áttekinthetőség érdekében pontokba szedve tartalmaz – a hivatali kötelesség megszegése a hivatali hatáskör túllépése (amikor a hivatalos személy olyan tevékenységet fejt ki, amely hatáskörén kívül esik, amelynek végzésére nincs joga), vagy a hivatali helyzettel való egyébkénti visszaélés. Ez utóbbi alatt a hivatalos minőséghez kapcsolódó jogosítványok tudatosan, a társadalmi rendeltetésükkel ellentétesen, szabályellenesen, alakilag törvényesnek tűnő eljárás keretében történő gyakorlása értendő. A fenti magatartással a hivatalos személyek – vagy mások – jogtalan előnyhöz jutnak, vagy másoknak jogtalan hátrányt okoznak. Az előny vagy a hátrány lehet anyagi természetű, de felmerülhet ezen kívül más, így erkölcsi, személyi természetű előny megszerzése, vagy hátrány okozása is. A hátrányt az elkövetőtől eltérő, más személynek kell elszenvednie, az előny akár a tettesnél is, akár más személynél is megjelenhet.

A bűncselekmény alanya tettesként csak hivatalos személy lehet. A bűncselekmény csak egyenes szándékkal követhető el, a törvény a szándékon túl a célzatot is megköveteli.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19760

Btk:Fogyatékos eljárási cselekmények

Fogyatékos cselekményen a hibás, nem joghatályos, semmis cselekményeket értjük. Fajtái:

a.)     tartalmi fogyatékosság

-          Lehet ténybeli vagy jogi természetű aszerint, hogy a tények (események) hamis felfedezéséből, állításából, vagy a jogszabály helytelen alkalmazásából, téves hivatkozásból származik-e.

-          Ide soroljuk a megalapozatlanságot, amikor a tényállás nincs felderítve, hiányos, az iratok tartalmával ellentétes.

-          Ide soroljuk az akarathibás cselekményeket, vagyis a kényszer, fenyegetés, akaratbénító, -korlátozó állapotban végzett cselekmények.                                                                                                                  A fogyatékosság jogi következményei:

a.)     bíróságok és más eljárási szervek fogyatékos cselekményei:

-          A ny, ügy, bír fogyatékos eljárási cselekményeinek következménye az lehet, hogy jogorvoslattal megtámadhatók, és hogy szükségessé válik az orvoslásuk pl. kijavítás által

-          A hatóságok jogosultak visszavonni, hatálytalanítani saját eljárási cselekményeiket – de a bíró kötve van a meghozott ítélethez kisebb név- vagy számhiba, elírás esetén

-          A fogyatékosnak tartott eljárási cselekmények kijavítását szolgálják: a jogorvoslati eszközök

-          Panasz

-          Észrevétel

-          Kijavítási kérelem

-          Fellebbezés

-          Felülvizsgálati indítvány

-          Perújítási indítvány

A cselekmények egy része azonban nem támadható meg jogorvoslattal pl. bizonyítás elrendelése

a.)     semmisség

Az eljárási cselekmények súlyos fogyatékossága esetén azokat semmisnek kell tekinteni. Hatályon kívül helyezésre adhat okot az alaki semmisség, vagyis a súlyos eljárási szabálysértés, és az anyagi semmisség is, vagyis a büntetőjog törvénysértő alkalmazása.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19759

Innen a topikból:

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19758

2. § (1) A komplex minősítés során az egészségi állapot vizsgálata keretében az 1. mellékletben foglaltak szerint szervrendszerenként, betegségcsoportonként kell megállapítani az össz-szervezeti egészségkárosodás százalékos mértékét. Több szervrendszert érintő károsodás esetén az együttes értékelés szabályait az 1. melléklet tartalmazza.

(2) Az egészségi állapot százalékos mértékét az össz-szervezeti egészségkárosodás (1) bekezdésben meghatározott mértékének figyelembevételével kell megállapítani úgy, hogy százból ki kell vonni az össz-szervezeti egészségkárosodás mértékét.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 19757

(2)44 Közlekedőképességében súlyosan akadályozott az a személy, akinek a komplex minősítésre vonatkozó részletes szabályokról szóló 7/2012. (II. 14.) NEFMI rendelet 1. melléklete szerinti a) mozgásszervi részkárosodása, b) idegrendszeri károsodás okozta felső végtagi részkárosodása, c) idegrendszeri károsodásból eredő járászavara, d) alsó, illetve felső végtagi perifériás keringési károsodás miatti részkárosodása, vagy e) az egészségi állapot meghatározásának módszerére vonatkozó szabályok alapján az a) -d) pont szerinti két részkárosodása együttesen eléri , vagy meghaladja a 40%-ot, közlekedési képessége a d4452, d4500, d4501 vagy d4702 FNO kódok szerint legalább súlyosan nehezített, és ezen állapota várhatóan legalább három éven keresztül fennáll.                           

Előzmény: Törölt nick (19756)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 19756

A parkolási igazolványról érdeklődnék, voltam az orvosi vizsgálaton és szeretném kérdezni

honnan kapok értesítést, már egy hónapja volt és kellene a kártya.

Kiküldik a határozatot és azzal kell menni fényképet készíteni az okmányirodába vagy oda

hívnak be, öt éve nem volt ez a bonyolítás, nem gondoltam hogy így elhúzódik.

Aki intézet már ilyet kérem válaszoljon. Köszönöm.

hagyma boly Creative Commons License 2017.02.20 0 1 19755

 ,ha nem megfelelők a papirok akkor, akár  alacsonyabb kategóriába is sorolható a beteg.

Előzmény: hagyma boly (19754)
hagyma boly Creative Commons License 2017.02.20 0 1 19754

A bizottsághoz,  friss orvosi papirok ( zárójelentés,ambuláns lap, szakorvosi összefoglalók) ami időrendi sorrendben és betegségfajtánként kell rendszerezni. A bizottság a papírokból,és  az orvos előtt megjelent beteg állapotából dolgozik .

 

Előzmény: inzulinos (19753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!