Keresés

Részletes keresés

Csaba110 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4358

Üdv urak!

 

találtam a neten egy vezérlést szerintetek jó lenne adagoló vezérléshez?http://www.tech-reg.hu/index.php/termekeink/vezerlegysegek/82.html

 

üdv:csaba

Mokuss84 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4357

Szia. A szelep végén kb 5mm van megtöltve csak a csöben nemszabad a viz elérje a viaszt mert az megneheziti a kiolvadását! de én is Totya3-tol tanultam ,ugyhogy jobbn jársz ha töle kérdezel dolgokat ö már profi!!.A füstöt pt100 höellemel az enyém multiméterhez való kb 2000ft 750fokig mér.A viz erzékelöének meg most nemtudom a számát de majd megnézem de az is kb 1500ft

Előzmény: Szepi84 (4349)
Dzsudimano Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4356

Szépen gyűlik a tüzelőm is eddig kb.900zsáknyi van 300zsák napraforgó ramaty ,300zsák repce,200zsák lucerna magtok,100zsák búza polyva és még gyűlik úgy hogy a tavalyinál jóval több van ,na de elébb is szeretném kezdeni a fűtést a fóliában éás nagyobb területen !A lucerna magtok így néz ki.Én egyébbként ömlesztve tárolom a zsákos tárolásra már egy párszor ráfizettem az egerek jópár zsákomat kirágták.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4355

Az alapötlet, a csökkentett teljesítmény biztosítása a kezelő nélküli időre jó, de vezérlésre akkor is szükség lesz, az adagolásnak összefüggésben kell lenni a hőteljesítménnyel.

A huzatszabályzó hiába venné el a levegőt, a csökkenő hőfok nem hatna a csiga teljesítményre.

Előzmény: tomika880525 (4351)
Dzsudimano Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4354

Sziasztok!Sajnos mostanában nem sok időm volt mert nagy munkában vagyok nagyobbítom a palánta nevelőmet illetve ebből következően a fűtését is át kell építsem,de azért szinte minden nap olvasom a fórumot örülök,hogy van aktivitás ,készülnek az új égetők is!Most pótlom azért régi ígéretem beszámolok a fej bolygató kísérleteim végeredményéről!Igaz,hogy mostanában inkább kerek vagy négyszögű  alsó betáplálású fejek készülnek melyeknek kétségtelenül sok előnye van ,ha lessz időm és összejönnek az anyagok is majd én is építek egy ilyet ,de jó nagyot mert nekem kell az a 35-40kw csúcs teljesítmény!Úgyhogy csak 2 darabból a kazánban összeszerelve lehet majd kivitelezni ,na de majd megcsinálom ha lessz rá időm!Addig marad ez a vályú alakú ami jól bevált már másfél fűtési szezonon vagyok túl a szerkezettel illetve a fejjel de szépen működik szétégés vagy deformáció nem tapasztalható rajta igaz 8-as anyagból van és ami nekem fontos jó anyaggal többet tud vele a kazánom mint szénnel (napraforgó,lucerna magtok)!Lényegében fejbolygató egyedül a búza pelyvához kell a többi az szuperul ég nélküle is!Az ilyen pálcák 3-4 napot bírtak  

A nagy bütykösbolygatónak a 6 szögű tzengely volt a gyenge pontja 2 hetet bírt

Ezek után csináltam egy bolygatót  1kazán rostélyelemből a 2végét leköszörültem a külsőt hogy bele tudjam rakni a csiga cső tengelyébe a külsőt pedig hogy megtudjam vezetni egy cső gyűrűvel.A hő okozta deformáció következtében 3nap után eltört,de a maradék darab

ezután 3hetet üzemelt és még bírta volna !Úgy hogy egyedül egy ilyen öntöttvas rostélyelemből készült feljvégi megtámasztás nélküli bolygató az ami megbízhatóan képes a fejben lévő nagy hőfokon megbízhatóan üzemelni!Lényegében a betolt anyag egy kicsit megemeli a bolygatót a csigával eggyütt és kicsit kóvályogva végzi a dolgát!

Mokuss84 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4353

SziaTotya3. Szeretnék kérdezni töled valamit! De még ellöte leirnám neked , az én égetöm soha nem lessz ojan mint a tied mert mi még Kispályások vagyunk melleted. Én is meg Levente is ezt mondtuk is nemegyszer egymásnak Levivel, mi eszt nem is tanultuk Levi se tanulta a programozást ezért nem fog ojan leni mint a tied. Ez tut!!! de megprobaljuk megközeliteni amenyire csak tölünk telik a te vezérlödet. Az epromon amit használt Levi a vezérlöhöz már alig van hely a program bövitéséhez .És nemszeretnénk áttervezni a nyomtattot Áramkört se ha lehet. Tehat az lenne a kérdésem feled,hogy : Nekem a rencerem ugy müködik ,hogy beállitom a beadagolon a paramétereket (pwm ,idö,füst hö.viz hö.) na most ha elérte a megadot maszimális vizhöfokot a rencer ,akor átvált lánmgtartásba és ha leesik a höfok a viznek ismét müködésbe lép.Én ma gondoltam egy olyan dologra, hogy ha beállitom a maksz viszhöt tegyükfel 70 fokra ,és átirnánk ugy a progit ,hogy ha a viz eléri a 65fokot ,akor a progi álitsa át az összes pwm értéket sokkal kisebre és a füst höt is engedje lejeb épen csak égjen és ha igy is eléri a masz höfokot ,csak akor váltcson át lángtartásba ! Müködhet igy a dolog? Jobb lenne?

Totya3 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4352

Szia! Felhívnám a figyelmedet, hogy ez a topic nem csak kérdezésre jó, gyakorlatilag minden le van írva, csak el kell olvasni. Ha utána még van kérdés, akkor érdemes feltenni. Ha magad akarod építeni, mindenképpen meg kell értened a dolgok működését, tehát időre lesz szükséged, nem fog menni holnapra. Kb. fél év, mire kialakul nagyjából a dolog, akkor is, ha van hozzá tehetséged.

Arra a kérdésre, hogy mennyibe kerül nem lehet válaszolni, mert mindenki maga "kukázta" össze a dolgokat, szebben fogalmazva, mindenki abból építkezett, amit be tudott szerezni olcsón. (Nekem kb. 70..80ezer volt)

Az oldalamon is írok sokmindent erről, lehet, hogy sok kérdésedre választ találsz(katt a nevemre).

Szóval rajta, olvasgass, hidd el érdemes!

Előzmény: tomika880525 (4351)
tomika880525 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4351

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, apríték égetőt szeretnék házilag készíteni.

Csigahajtást hol lehet kapni, vagy hogyan kell elkészíteni készíteni házilag?

Én úgy gondoltam, hogy egy villanymotor hajtaná vezérlés nélkül a csigát aminek a fordolatát beszabályoznám, és a kazánban fával tüzelnék, majd éjszakára amikor a kazánban jó sok a parázs beindítanám az apríték adagolót, magyarán a parázsra adagolná egy villanymotor csiga segítségével az aprítékot a hőfokot meg egy huzatszabályzóval oldanám meg.

Kérdésem lenne felétek, hogy ez ilyenformában működne -e illetve az elektronikával vezérelt hogyan működik kb mennyiből lehet kihozni házilag?

 

Totya3 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4350

Üdv! Nemrég valaki kérdezte, hogy hány fokos szokott lenni a beadagoló cső az ajtó közelében. Tegnap begyújtottam és 5cm-re tettem kívülről az ajtótól a régen viszaégés lekezelésére használt hőmérőt, hogy lássam mi a helyzet.

Száraz fenyő forgáccsal kezdtem fűteni. Eddig is tapasztaltam, hogy minnél nagyobbak a szemek és minnél szárazabb, annál jobban hajlamos a visszaégésre(szotyihéj, forgács, apríték). Jelen esetben egy fél óra után 185°C lett a cső kívülről, ami nem kevés.
Hozzákevertem fűrészport, aminek hatására normalizálódott a helyzet és 57°C-ra hűlt vissza a cső, azaz a visszaégés megszűnt. Ennyi hő normál esetben  kijön, mert a cső kihozza. Véleményem szerint 100°C alatti hőfok elfogadható érték, annál több részleges visszaégésre utal.

Szepi84 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 4349

Szia Mokuss84!

 

köszi a választ. A szelep cső végig meg van töltve viasszal? milyen höérzékelőket használsz a füsthőmérséklet és vízhőmérséklet mérésére?

 

Előzmény: Mokuss84 (4346)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4348

:-)  

Előzmény: Mokuss84 (4347)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4347

Szia. Mosmár a tied is szép:)

Előzmény: Totya3 (4344)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4346

Szia. A tüzoltó ugy müködih,hogy van 2darab traktor kerék belsö szelep száram  az egyik  5literes tartalyba a másik csigacsöben na most ennek a szelepnek kicsavarhato a közepe és eszt beöntöttem gyertya viasszal. Nállam ebbol 2 darab van bisztonságbol. Nállam a visszaégés akor fordul elö ,mikor fenyöforgácsal tüzelek az általaban visszaég egész a csö végéig.De a bükfa fürészpor ,forgács ,akor csak a kazántol 1arasznyira meleg a beadagoló csövem.

Előzmény: Szepi84 (4336)
sevjo Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4345

Sziasztok!

Ma én is begyujtottam az égetőmet. Nyáron vettem napraforgóhéjat, most ez ég benne. Valószínűleg keverni fogom faaprítékkal mert így magában brutálisan ég. 

     

Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4344

Sziasztok! Ilyen lett a festés után:

     

Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4343

Köszi, mintkettőtöknek az infókat, kezd összeállni a kép!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4342

A kátrány lobbanáspontja 150 C, a telített füstgáz harmatpontja 55-60 C. A víztér-égéstér határfelületén harmatpont alatti hőfoknál

lecsapódik a víz és kátrány, az utóbbi kiégéséhez a tűztérben 150 C-os hőmérsékletet kell tartani.

Előzmény: Totya3 (4338)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4341

Ezt olvasd el lehet tudsz 1-2 ötletet meríteni

http://fabrikalo.5mp.eu/web.php?a=fabrikalo&o=85qPW0JH7d

Előzmény: Totya3 (4338)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4340

fuffer=puffer

Előzmény: Luiggi70 (4339)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4339

Szia! Érdemes átnézegeztni a vegyestüzelés topisba is ,nagyon sok érdekes dolgot lehet olvasni,és ott is szívesen segítenek ha tudnak. Többek közt ott is taglalták nemegyszer ,az optimálisan minimum víz hőmérsékletet.A 60-65Fok az egy jó lenne, ha ez sok neked  akkor marad a kátrány,vagy keverő szelep,de azt mindenféleképp kis fufferrel.

Előzmény: Totya3 (4338)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4338

Szia! Értem. És azt mondod, hogy ha a víz nem esik vissza 60fok alá, akkor nem kátrányosodik a kazánon belül? Mert a kazánon belül sokkal melegebb van az égőtérben égéskor, ezt tudod, és ott fog leesni a hőfok, ha leáll a fej, a víz nem biztos, hogy játszik ebben, ha 100..80fok alá csökken a kazántér hőfoka...

Előzmény: Luiggi70 (4335)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4337

Megkerestem az említett időszakot, innen érdemes olvasni:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9200024&go=115646293

Előzmény: glaci52 (4332)
Szepi84 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4336

szia Mokuss84!

 

nagyon jol néz ki az égetőd. lenne egy pár kérdésem. a tüzoltó berendezést hogy csináltad meg? a beadagoló cső neked meddig melegszik vissza?

készűl az én égetőm is. hétvégén csináltam is egy proba égetést egyenlőre még csak az udvaron, nem sokat ment de a beadagoló cső kicsit meleg volt a kazán kivűli részen.

 

 

Előzmény: Mokuss84 (4321)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4335

Szia !

Nem nehéz elhinni ,ha megáll ne csökkenjen drasztikusan a hőfok.nálad azért csökkent mert még állt az égőd ,de a vized mivel gravitációs a rendszered tovább keringett.A szivattyúsnál megoldható,nálam 2 óráig is tartotta a hőmérsékletet.Ha megy közben a szivattyú ez kb 5-7 percre esett vissza felfűtött rendszernél.felfűtésnél ez 1-2perc volt. folyamatos üzemnél ezért is jobb az állandó kisteljesítményű üzem ,mint ahogy neked is üzemel.

Előzmény: Totya3 (4333)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4334

Szia! Próbáltam leírni az oldalamon a folyamatot részletesen. Ha nem olvastad, akkor biztosan sokat segít. Stadler07-nek sikerül az itteni megbeszélések alapján is leprogramoznia, érdemes visszakeresni a vele történt megbeszéléseket.

 

A gáztűzhely hőelemei nem biztos, hogy jók, mert mintha réz borításúak lennének, de lehet, hogy tévedek. Végül is ha bírják a savas környezetet, akkor működésileg alkalmasak lehetnek. Azt viszont nem tudom, hogy K-sok vagy J-sek, vagy milyenek. Kalibrálni kellene őket. Igazából nem hőmérésre találták ki őket, hanem egy tekercs áramának ellátására, ezért nem biztos, hogy követnek bármilyen karakterisztikát, de kalibrálással talán munkára lehet fogni a füstben, mert ott nem lényeges pár fok eltérés a valóságtól. Máshová szerintem alkalmatlanok, bár sok idővel végig lehetne mászni a hőfokokat és egy polinommal rá lehetne illeszteni a szükséges kalibrációt talán.

 

Nem szoktam folyamat ábrát készíteni programozáskor, de korábban ha jól emlékszem a PLC programjának részleteit feltettük ide képként. Az végül is pontosan egy ilyen ábra. A teljes kép nem nagyon férne fel ide olvashatóan, de majd valamit kitalálok...

Előzmény: glaci52 (4332)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4333

Szia! Meglátjuk, de elég nehéz elhinni, hogy a hőfok nem változik, ha 15percre leáll a beadagolás. Nálam sokkal kisebb időintervallumokban is jelentősen változott a kazán hőfoka, ami talán nem is meglepő, hiszen nem égett a tűz. :)

Ha van szellőzés, akkor lehet, hogy nem tud felgyűlni a gáz, nem tudom, az is lehet, hogy ha sok a levegő, akkor a begyulladás előtt szintén kinyomja a gázt, viszont ez azt is jelentheti, hogy nagy lesz a veszteséged a kéménybe.

Nekem fontos volt, hogy a legjobb hatásfokot érjem el, hogy kevés anyag fogyjon(korlátos a hely a fűtőnyag tárolására).

Kiderül télen, hogyan alakul ez nálad. Már nem sokat kell várni! :)

Előzmény: Mokuss84 (4331)
glaci52 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 4332

Szia Totya3!

A vezérlőn merengek mostanában, a különböző hozzászólásokból és a Te elektrónikai elvi rajzodból próbálok összeollózni egy vezérlő rendszert. Nagy segítség lenne, ha már elvi okokból ugyan nem is teszed közzé a már működő programodat, de ha a program folyamat ábráját és algoritmusát megosztanád velünk, már az is nagy dolog lenne.

A különböző hőelemes adatgyüjtéshez használt hőelem konyhai gáztűzhelyből való? Mert nekem a képekről annak tűnik.

 

Köszi az eddigi információkat is meg a jövőbelieket is.

Mokuss84 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 4331

Szerintem a kátrányosodás nálam nem fog megjelenni merta a kazán szinte mindig egyenletes höfokon fog lenni.A kéményben meg nemszámit mert savállo inox kéményem van szerinten nem gond neki egy kis kondenz meg ha lesz is.A lángtartást én teszteltem több mint 2napig és nállam nem jött kia a kazánbol a füst  és nem is robbant be. Nállam a lángtartás ugy müködik ,hogy beálitom kb 15percre a beadagolási idöt ,beadagol elkezdi a levegöt befujni 30másodpercig és megméri a füstöt ,ha elérte a beálitott értéket leál 15 percig ,ha nem erte el a füst a megadot értéket eszt még megcsinálja 5ször és ha akorse érte el a füst a megadot értéket leál mert ,nincs fürészpor vagy elalut a tüz. Azért adtam mge a 6 beadagolást mert ha vissza ég az elsö csigába az anyag ,akor egy beadagolásal nem tud új anyagot betolni a fejbe.

Előzmény: Totya3 (4330)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 4330

Szia! Régebben én is szobánként akartam beállítani a hőfokot napszaknak, használatnak megfelelően, jelenleg nincs sok értelme az olcsó fűtés miatt. Egyébként most is beállítom, csak a radiátorszelepek kézi fojtásával. Nem érdekel, ha egész nap meleg van a fürdőben, a gáznál érdekelt volna.  :)

 

Azt tapasztaltam, hogy a lángtartásba váltogatás kondenzációt okozott, kátrányos lerakódásokat. Nem tudom, nem lesz-e ez gond nálad?

A másik probléma pedig az volt, hogy szinte minden újrainduláskor megremegtek a radiátorok a fagáz berobbanásától. Ez még az elején volt, hamar áttértem más megoldásra, mert a kazánházból még a füst szaga is feljött néha, mert a füst is kicsapott ilyenkor rendesen. Itt nem arról van szó, hogy nem zárt jól a kazánajtó, mert a felső ajtó kinyílott, tudod, ami rugós és pont erre való...

Harmadik probléma az volt, hogy ha túl sokáig tartott volna a lángtartás, akkor visszaégett a csőbe. Ez kétcsigásnál nem akkora baj, de nem biztos, hogy visszagyullad minden esetben, mert a cső elviszi a hőt és elalszik a parázs, ha kiér. Ez az enyhe időkben lehet esetleg gond, ahol nem kell nagy teljesítmény.

 

Én a folyamatos lángot támogatom, főleg, ha lehet szabályozni a füstöt és a vizet is a vezérlővel.

 

Ennek ellenére az elképzelésed elméletben működik, csak a fenti apróságok bejöhetnek...

 

Képzeld, erőt kaptam a szép égetőd miatt, nekiálltam és lefestettem az enyémet is. Majd próbálok képeket csinálni.

 

 

Előzmény: Mokuss84 (4326)
Totya3 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 4329

Szia! Ha a keverőszárat elviszi, akkor ezt is. Kicsit sokat forog tényleg, de a hamu nem annyira gáz, talán...

Előzmény: Luiggi70 (4327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!