Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2009.11.02 0 0 15

Off

Akkor a higany is olyan , mint az alkohol?

Árt, de a metil jobban??

Még ilyet....

Nahát ...

 

On

Előzmény: Callie (11)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.02 0 0 14

Egyébként a válaszom nem. Sokféle vírust túléltem már...

 

Majd felvesszük a nevezetes utolsó mondatok közé...:{{{

Előzmény: zágoni Mikes Kelemen2 (6)
Antisystem Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13

Egyébként jelen esetben szerintem nem a higanynál kell leragadni. Aztat írja az ojtás használati papirosa (a hivatalos!!!) hogyaszongya:

 

4.3. Ellenjavallatok

A vakcina bármely összetevőjével vagy a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vankomicinnel, illetve ciprofloxacinnal szemben fellépő anafilaxiás (életet veszélyeztető) reakció a kórtörténetben. Pandémiás helyzetben azonban a vakcina alkalmazható, amennyiben a reanimációs felszerelés szükség esetén azonnal rendelkezésre áll.

Amennyiben a pandémiás helyzet lehetővé teszi, akut, lázas megbetegedés esetén az oltóanyag csak a tünetek elmúlta után 2-3 nappal adható.
http://www.ogyi.hu/dynamic/ah_0000033901_20091015130539.doc

 

(betettem már a másik topicba is.)

 

Szóval nem értem, ha - feltételezem - nem az alagsori klotyóban kevergették, akkor mi a francnak kellett teleqrni formalinnal, meg 4(!) különböző nagyhatású széles spektrumu antibiotikummal, plusz még a higanyvegyülettel a végén...

 

ÜdV

Előzmény: Callie (11)
Antisystem Creative Commons License 2009.11.02 0 0 12

Igen.

 

ÜdV

Előzmény: Callie (11)
Callie Creative Commons License 2009.11.02 0 0 11

Ha jól értem, ez azt jelenti, hogy az etilhigany nem gyülemlik fel a vérben úgy, mint a metilhigany, és a benn maradó rész is hamarabb elbomlik.

 

Ezek valóban releváns különbségek. Te is így látod?

Előzmény: Antisystem (10)
Antisystem Creative Commons License 2009.11.02 0 0 10

Expert consultation and data presented to the GACVS indicate that the pharmacokinetic profile of ethyl mercury is substantially different from that of methyl mercury. The half-life of ethyl mercury is short (less than one week) compared to methyl mercury (1.5 months) making exposure to ethyl mercury in blood comparatively brief. Further, ethyl mercury is actively excreted via the gut unlike methyl mercury that accumulates in the body.

http://www.who.int/vaccine_safety/topics/thiomersal/statement_jul2006/en/index.html

 

ÜdV

Előzmény: Callie (9)
Callie Creative Commons License 2009.11.02 0 0 9

Van itt 1 kicsi ellentmondás:

 

1. A tiomersal etilhiganyt tartalmaz.

 

2. A probléma alapjául szolgáló EPA- egészségügyi határérték pedig metilhiganyra vonatkozik:

 

Az EPA (USA környezetvédelmi hivatala) szerint methyl-mercury esetében az egészségügyi határérték 0,1 µg/testsúly kg.

A magyar oltóanyag tehát 24,5 µg etilhiganyt tartalmaz.

 

Mindegy, hogy metil vagy etil? Az itt a kérdés.

Mindenesetre nem korrekt szó nélkül összekeverni a kettőt, és az egyikre vonatkozó megállapítást a másikra mondani.

 

Ez a cikk, amit pedig betettél a blog nyomán, és a higany veszélyességét volna hivatva alátámasztani, éppen a metil - és etilhigany közti lényeges különbségeket tárgyalja:

 

http://www.nomercury.org/science/documents/Clements%20in%20Vaccine%20on%20Thimerosal.pdf

 

Mivel nem vagyok kutatóorvos (hálistennek), így én nem tudok egyértelműen ebben állást foglalni. De a cikknek már a fejezetcímei is inkább arra mutatnak, hogy nem lehet a metilhiganyra vonatkozó mércéket az etilhiganyra automatikusan átvinni, hanem a kettő lényegesen különbözik.

 


 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.11.02 0 0 8
Rugalmas munkaidőben dolgozom, akkorra megyek, amikor akarok. Nem jön a teherautó reggel 8-kor, meg nem kell nyitni, meg semmi ilyesmi.
Előzmény: zágoni Mikes Kelemen2 (6)
zágoni Mikes Kelemen2 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6

Te hányra jársz dolgozni, hogy ilyenkor még fennvagy?

 

Egyébként a válaszom nem. Sokféle vírust túléltem már...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Antisystem Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5

2 másodperc:)

Köszi:)

 

ÜdV

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (4)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2009.11.02 0 0 4
A francba, túlcifráztam. Neked grat.
Előzmény: Antisystem (0)
DJ at3sz Creative Commons License 2009.11.02 0 0 3
Nem.
Callie Creative Commons License 2009.11.02 0 0 2
Be, be. Beeeeeeeeee!
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1
hüvelyg0mba ellen?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Antisystem Creative Commons License 2009.11.02 0 0 0

Én 0 flu-oltást adatok be magamnak:)

 

ÜdV

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.11.02 0 0 topiknyitó
Szerintem a jó döntés az oltás, ezért én beoltatom magam H1N1 ellen. Egyszer kaptam korábban kb. 8 évvel ezelőtt influenza ellen oltást, akkor sem lett semmi bajom. Elvileg ez ugyanaz a technológia. A magas láz veszélyes, sok körülöttünk a fertőzés. Ezeket vettem figyelembe. Te hogy döntesz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!