Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18377

Ez gubacsa atka, ahogy jani71 is írta!

 

A szomszédtól átvett szőlőn még vannak tőkék ahol felütötte a fejét, pedig tavaly is. Idén nem is fordítok rá nagy jelentőséget, mivel a szőlő teljesen újra lesz telepítve.

 

Más: Korábban szó esett a növény takarókról a szőlősben, hogy mi jó és mi az ami kevésbé. Rambo akkoriban említette, hogy az árvacsalán milyen rossz dolog, mert lisztharmatot elkapja, ami a szőlőnek sem kedvez. Én megfigyeléseim alapján másképp vagyok ezzel a dologgal. Az árvacsalán előre jelzi, hogyha lisztharmat van. A már sokat emlegetett szomszéd szőlőjében fel ütötte a fejét néhány napja. Nekem a fák, bokrok és szőlőnél is növénytakaróként szolgál, itt egyáltalán NEM volt lisztharmat kártétel! Igaz, tavaly kb 4x volt ez ellen védekezve a szezonban, de csak kénnel megelőző jelleggel. Az is mellette szól, hogy az árvacsalán nagyon sok rovarnak ad élőhelyet és nem utolsó sorban a poszméhek is kedvelik! Sajnos néhány éve méhek már nem jönnek, de vannak méhész ismerőseim, akikkel ha lehet majd egyeztetni, a szőlő virágzási idejére kitelepítik a kaptárokat. Így nekik is lesz pollen adó növény és nekem is segítik a szőlő jobb beporzását. 

Előzmény: TINTUS (18375)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 18376

Én mégis gubacsatkára gondolnék.

 

Előzmény: TINTUS (18375)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.09 0 0 18375

 

A zalagyöngye levelei ilyenek.  Nagyítóval megnéztem de egy darab atkát se találtam.

 

Mi lehet ez?  Szinte már lila színű a fonák oldali foltosság.

kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 18374

Tökéletesen igazad van ! Én egyébként nyáron csak szőlőre és burgonyára használom ,valamint rügypattanás előtt lemosó permetezésre !

Előzmény: juhosttt (18372)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 18373

A championt használd inkább ! A bordói lé is tribázikus rézszulfát, és az biztos hogy rosszabb darálású réz mint a champion réz hidroxidja !

Előzmény: PRATHO (18371)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.07 0 0 18372

Igaz hogy mindegyik réz, de azon belül is van amelyik perzsel, van amelyiknek a szemcsemérete jobb a másiknál, szóval hiába réz, mégsem egyformák :) 

Előzmény: kavicsos64 (18370)
PRATHO Creative Commons License 2015.05.07 0 0 18371

a kwizda honlapján azt olvasom, hogy a Cuproxat:

Hatóanyag: 350 g/l tribázikus rézszulfát (190 g/l fémréz).

Előzmény: kavicsos64 (18370)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 18370

Az adatlapja nem tartalmazza a hatóanyagot ,de gyanitom ugyanaz lehet a leirás alapján mint a championnak ! Egyébként sok néven, de azonos réz készítmény van forgalomban !

Előzmény: Jani71 (18369)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 18369

Esetleg a Cuproxat? Jókat olvastam róla. Nekem is van, idén is fogom alkalmazni (már esedékes is, úgyhogy ha valami nem jön közbe, akkor holnap szórom).

Előzmény: kavicsos64 (18368)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 18368

Pl a champion 50 WP -t Az szintén réz csak nagyon finom őrlésű a hatóanyag neve rézhidroxid ! A rezek között ez a legjobb szer !

Előzmény: PRATHO (18367)
PRATHO Creative Commons License 2015.05.05 0 0 18367

Szia,

 

a bio-t én is úgy értem, hogy ökológiai szerekkel/módszerrel kezelem a szőlőt - hiszen a bor egy részét én(és a családi kör) fogyasztja el..:)

 

A permetezőszerek egyrésze megvan (lisztharmat ellen Thiovit, lombtrágyaként Prev B2), viszont rézkészítmény terén tanácsra szorulok...

 

Réz-szulfátot nem akarok(évtizedekig az ment), milyen más konkrét rézkészítményt ajánlanátok peronoszpóra/gomba ellen?

Van amit többször használtatok, bevált??

Előzmény: medveger (18363)
granov Creative Commons License 2015.05.05 0 0 18366

Nos kaptam flumite-ot.

ARANY ÁRBAN!

Az 5x5ml ampulla (50 literhez) 1900, a 2 decis 5.000 (az is III-as besorolású).

De volt sanmite (relative drágábban), ortus is és envidor is III-as kategóriás kiszerelésben.

Eszméletlen drágán!

 

Előzmény: fretty5 (18365)
fretty5 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18365

Sanmite

Előzmény: granov (18364)
granov Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18364

Atka ellen mit ajánlanátok?

Tavaly még hozzáféretm flumite-hoz, de idén már nem sikerül.

A III-as kategóriában gondolkodnék alapvetően,.

Köszönöm előre is.

medveger Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18363

Szia!
Én úgy szoktam mondani, természetközeli és környezetkímélő művelést folytatok (mivel a "bio" név használata engedélyhez/minősítéshez kötött, pár milliós kiadással). :-)

 

Ez nálam a gyakorlatban azt jelenti, hogy igyekszem a bioban is engedélyezett szereket használni, s ha egy mód van rá, minél kevesebbet permetezni (ez jó évjáratban(!) 3-4 permetezést jelent kontakt szerekkel). Ezen kívül nem használok gyomirtót és rovarölő szereket.

 

Lisztharmat ellen a legnormálisabb szer a kén (pl. Thiovit Jet) illetve a kénpótlók (pl. Karathane). A jó hír az, hogy a kén (permetszerként!) bio művelésben is korlátlanul engedélyezett (ellentétben például az általad említett "kékkővel", ami évente korlátozott mennyiségben használható csak, és a lisztharmatra semmiféle hatással nincs, peronosz ellen használjuk a többi réztartalmú kontakt szerekhez hasonlóan). Arra figyelj, hogy a kén bizonyos hőmérséklet felett perzselhet, illetve a direkttermő fajták (pl. Othello) érzékenyek rá - de ezeket úgysem kell annyit permetezni.

 

Amikor én kezdtem ilyesmivel foglalkozni, először Rambo blogjára találtam rá, elég gyakran hivatkozzuk itt a fórumon, mert a legtöbb technológia a lehető legkorrektebb módon, kiválóan érthető stílusban megtalálható.

Szóval Neked is ajánlom figyelmedbe a Permetezési menetrendről írott bejegyzését, a többi technológiai leíráshoz hasonlóan.

Rambo is "természetközeli" gazdálkodást folytat, így ellesheted belőle a Neked megfelelő technológiát...

 

Üdv,

G

Előzmény: PRATHO (18360)
Tigris0704 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18362

Üdv.

Ha van mivel akkor házasítással, vagy levegőztetéssel tudod csökkenteni a szabad kén tartalmát.

De nézesd meg a kén szintjét laborban, vagy veszel egy Bakonyi féle  bortesztet.

A bortörvény ha jól emlékszem 200-250 mg/l max összesként enged.

A nagyon magas kénszintnek vannak káros hatásai.

Előzmény: forgione1 (18351)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18361

Helló mindenkinek ! Megtaláltam az emailt ! Csak beleolvastam ide oda ,hogy mit írtok ! A magas művelés előnye pont az hogy két hét késéssel indul ,bár most szerintem több is volt ,van olyan tőke ami még épp rügyezik ,a megfigyelésem ,hogy fajtánként más ,a néró pl egy forma a kordonossal ,az otelló saját tövön igen nehezen indul lehet megcsapta a fagy ,de ez az egy tőke amit érintett a többit szinte egyáltalán nem érintette ! A vad hajtásokat nem szoktam tördelni ugyanis nem nagyon van ha látok itt ott egyet aszt ki vakitom és nem jön elő egész évben ,néha jön a tövén de aszt motoros kaszával lekaszálom és kész ! Eszt a művelést azoknak ajánlom akik fagyosabb helyeken laknak ,és érzékenyebb szőlöik vannak

Előzmény: suske76 (18320)
PRATHO Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18360

sziasztok,

 

bio szőlőműveléssel foglalkozik valaki??

(Most került hozzám egy szőlő, ami tulajdonképpen eddig is bio módon volt művelgetve, lévén évtizedek óta csak "kékkővel"(rézgálic) volt permetezve)

Váltanék permetezőszert, biztos unja már a rézgálicot... :))

 

Így májusban mivel kell/érdemes permetezni lisztharmat, gombásodás ellen?

 

Nézem itt a Biocont weboldalát, látom Pomuran rézt, és Alginure-t ajánlanak. Valaki használta ezeket, tud valamit róla???

gyfa50 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18359

Szerintem a kérdésre a válasz röviden, hogy nem marad meg. Mivel ha jól értettem az Izabella egy idősebb tőről volt levágva, már nagy gyökérnyomáshoz bő táplálékhoz volt hozzászokva, de itt az egy szál vesszön nem kap elég táplálékot és azt is majd csk a forradás után.

Előzmény: limányjár (18358)
limányjár Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18358

Pusztan próba képp. De a kérdès megmarad e?

Előzmény: öreg_néne_b (18357)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.05.04 0 0 18357

Ezt nem értem. Egy direkttermőre oltottál egy másikat? Milyen célból?

Előzmény: limányjár (18353)
limányjár Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18356

Elnézést nem zöld hajtását oltottam az Izabellának hanem fas hajtását!

limányjár Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18355

Majdnem ez történt! De gyökere mèg nem volt! Most ástam le a dugvànyt (Alanyt) ami vízben volt tárolva. de már kezdett hajtani. A hajtását levágtam, majd a vesszöre oltottam leveles Izabella zöld hajtástát.

pintjano Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18354

Bocs:próbálom megérteni.

Szóval az alany (történetesen Delewar) már gyökerezett (s levél volt rajta), s utána oltottál bele szintén  leveles állapotban lévő Izabellát???

Ha igy van, akkor nem valószinű a siker, de vannak csodák. Legyen nálad.

 

Magyarul a frissen gyökereztett alanyt oltani, szerintem "kinzás"... nem elég egy, amit meg kell oldania a kiültetés után tovább gyökeresednie és erősödnie?

A "ripityára összetört" embert sem mütik egyszerre mindenre, előbb a létfontosságú dolgait, azután jön a többi.

üdv PJ

Előzmény: limányjár (18353)
limányjár Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18353

Kedves fórumtársak! Ma delovári vesszőbe, ami oltóvesszőnek lett a hidegekbe szedve, ültetés utàn Izabellát oltottam omega ollóval. A Delovári màr kezdett zöldelni kis levél volt rajta. Levàgtam,  és egy leveles darabot ráoltottam Az Izabellából. Majd szigetelő szalaggal betekertem. Kèrdésem megmarad szerintetek??

Maci_P Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18352

Hello!

Nekem még ilyen gondom nem volt, de szoktak pár dolgot ilyenre ajánlani:

- pihentetést, mert feléli a ként a bor - legalábbis, ha nem durva a túlkénezés. Egy tesztet talán megérne az is, hogy tudjad, mennyi a szint.

- fejtéskor lehet szellőztetni

- házasítás másik borral, ha van ilyen, és persze annak alacsony a kéntartalma

Üdv

  Maci

 

 

Előzmény: forgione1 (18351)
forgione1 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18351

Sziasztok!

 

Ha a bort érzésem szerint túlkéneztem, mit tudok vele csinálni?

 

Fogyasztása káros így az egészségre?

zsorsz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18350

Úgy tudtam,ált. a direkt termők nem csípik a ként,de a gazdaboltos is ezzel kezdte - ha van Otello,Thiovitot arra ne. De érdekes amit írsz, hogy lefújtad és nem reagált.

Előzmény: JelenikD (18347)
zsorsz Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18349

Akkor valszeg sikerült elkapni:)....köszi.

Előzmény: pintjano (18346)
Maci_P Creative Commons License 2015.05.03 0 0 18348

Sziasztok!

 

Egyik másik tőkéből valamilyen vad hajtott ki, át szeretném majd oltani, de érdekelne, hogy milyen is az alany. Sajnos nincs képes határozóm, így ide fordulok, hátha valaki felismeri, hogy mivel van dolgom. Így néz ki:

 

  

A második elég magasan jön, az is lehet, hogy az előző tulaj magasan oltott rá a vadra, vagy nem is vad, hanem valamilyen nemest oltott át egy másik fajtára.

A képek egy részét valamiért levágja a feltöltés, de remélem látszik így is elég.

Köszi

    Maci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!