Keresés

Részletes keresés

liza400 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 48146

Egyet értek veled. 

Előzmény: Szepi bá (48130)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.24 0 0 48145

csirke combcsontot nem kap egyedul,minden mason ragodhat,ha akar:) Mondjuk a papucsom nem tartozik az etrendjehez,de ez ot nem zavarja..A gyerekem szerint nagy a mozgasigenye a kutya szajanak,ezert ragodik:)

Előzmény: Dormas (48144)
Dormas Creative Commons License 2011.07.24 0 0 48144

Csak, ha csirke oldalas...:D:D:D

Előzmény: Gabiiiiii (48142)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48143

semmi kellemetlenseg nem volt benne! es ha a te kutyad nem fog kizarolagosan müanyag bogyokon elni akkor mar megerte. neki.

Előzmény: petinagy (48137)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48142

a fustolt oldalas csontja...az csoves??????

Előzmény: Garfield007 (48141)
Garfield007 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48141

Ha csoves csont volt, akkor veged ;o)

Előzmény: Gabiiiiii (48140)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48140

na akkor ma mi vagyok?? A vacsoraja szarazkaja volt,fustoltoldalalasos bablevessel leontve,csonttal:)

Előzmény: petinagy (48137)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48139

nincsen semmi baj,ez itt is allando vita targya:)

Előzmény: petinagy (48137)
petinagy Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48138

:)

Előzmény: Gabiiiiii (48133)
petinagy Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48137

Kedves Netmazsola!

 

Köszönöm!!!!

De nem akartam senkit kellemetlen helyzetbe hozni.

 

Teljesen egyet tudok érteni veled és Gabiiiii-val is. Átnézem a másik topikot is:)

 

Jó hétvégét!

 

Előzmény: nettomazsola (48122)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48136

jaja

egyre rosszabb. sajnos.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (48134)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48135

na, ez lenne a normalis!

a tap nem mumus, nyugodtan lehet adni, csak ne gyartsunk mar hozza szinte vallast, h csak azt es semmi mast, mert ...

 

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (48133)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48134

amiket en hallok a kiallitasokrol,az erdekekrol es az osszefonodaskrol,sok objektivizmust nem feltetelezek...ez is business,semmi mas mar

Előzmény: nettomazsola (48132)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48133

hat semmikeppen nem egy pohar szaraz ropogtatnivalora,ami viz hatasara megdagad a gyomromban es ugy csinal,mintha jollaknek...Az eletnek nem csak mennyisege,de minosege is van,te meg soha nem ettel meg egy fagyit azert,mert megkivantad annak ellenere,hogy tudod,hogy tele van felesleges cukorral es kaloriaval?? A rossebb szamolgat alladoan,ha jolesik

 

a kutyam is szeret enni,ha fogaravalot kap es ha valaszhat,o is a fottkajat vagy a neki keszult hazikoszot valasztja esz nelkul...Neha meg kenytelen beerni a szarazzal,mert nincs idom masra,de nem gyartok hozza ideologiat,hogy milyen fasza kutyatarto vagyok,ha lusta vagyok kimenni neki a piacra es venni a faradsagot,hogy nekivalot osszeallitsak es megcsinaljam..

Előzmény: Szepi bá (48130)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48132

nekem semmi bajom a kiallitasokkal! en is jartam evekig es tan mennek is, ha meg egyszer olyan gyönyörü kutyam lenne,

de

a szepseget mindig össze kene kapcsolni az egeszseggel, hasznalhatosaggal! latod, ez meg 30 - 40 eve nem is volt tema! akkor meg "normalisak" voltak a szep kutyak, meg nem valt szet ennyire a show es a munka vonal, nem voltak kepesek egy fajt tropara hazavagni csak aze, h ilyen olyan legyen a szöre ...

regen szivesen jartam kutyakiallitasra, mara egeszen morbid elmeny.

 

Előzmény: Gabiiiiii (48125)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48131

szaraz tap-rol volt az elöbb konkretan szo az nekem büdös müanyag golyo amibe istentudja mi van ugy koncentraltan, h dekazni kell es jo esellyel " hirtelen nö" majd a kutya + lesz mindenfele kinja.

jo etvagyat!

 

 

Előzmény: Szepi bá (48130)
Szepi bá Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48130

Én úgy látom rosszul értelmezitek azt a szót , hogy TÁP . Ez tulajdonképpen azt jelenti ,hogy élelmiszer . Mint pl: kenyér . kolbász , szalámi stb. A kutya táp kutyáknak készített élelmiszer . Van jóbb és van gyengébb minőségű. Az viszont már más dolog , hogy ki milyen üzleti fogásokat vet be a nagyobb kereskedelmi haszon érdekében . A gyerek etkeztetésnél sem az a lényeg ,hogy főzők neki ha nem az , hogy mit .  A kutyánál is ugyan igy van nem az a lényeg ,hogy  táp hanem az , hogy milyen élelmiszerekből rakták össze . Ha azt a szót hallod hogy ebéd , mire gondolsz ?

Előzmény: Gabiiiiii (48127)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48129

oke, tudom, csak a "buksisimi"dre irtam ...

Előzmény: Gabiiiiii (48126)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48128

mar megszoktam ... ( nezd meg a tapos topikot mikor nyitottam. jo reg mar!), de ha csak egyetlen kutyas is elgondolkodik akkor mar megerte! azt hiszem eleg sok kutya köszönheti nekem, h nem azt a szar bogyot kell ennie.

 

en is megvettem! en is azt adtam! mütöttek is 10 honaposan könyökdiszplaziaval a labimat!

na, akkor elgondolkodtam ... elöbb kellett volna!

 

egyebkent legjobban tenyleg arra haragszom, h erzelmekkel manipulalnak, pedig csak mocskos biznisz az egesz. egyszerüen szar embernek erzi magat aki " meg arra sem kepes" , h megvegye az istentudja melyik csudatapot. nem is ember az olyan ...

 

 

Előzmény: Garfield007 (48124)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48127

az igenyes tenyesztok a gyerekuknek is szaraztapot adnak?? Hiszen a legjobbat es a legkiegyensulyozottat akarjak adni neki is,nem????

Előzmény: Szepi bá (48120)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48126

haho,nem engem kell meggyoznod,en mar kesz vagyok:))

 

 

Előzmény: nettomazsola (48121)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48125

a szepsegversenyeket ne hozd ide kerlek,pont olyan velemenyem van roluk,mint a gyerekszepsegversenyekrol,lesujto..Szepnek lenni nem erdem

 

Ha gondolod,megkerdezem az allatorvost,de felek,hogy a tultenyesztett,minden szarra allergias,csupa szintetikus szarral etetett kutyak vannak nala tobbsegben

Előzmény: Szepi bá (48120)
Garfield007 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48124

Nya, mazsola, hogy te ezert mit fogsz kapni... ;o)

Előzmény: nettomazsola (48121)
Garfield007 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48123

Kik?

Előzmény: Szepi bá (48120)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48122

nezz be ide;  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9102279

 

vhol van egy kimutatas melyik tap ami tenyleg szemet ... sok hangzatos nev van közte! + egy csomo mas az etetesröl.

Előzmény: petinagy (48118)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48121

"buksisimi" helyett ...  - rohadt faradt vagyok, igy nincs bennem lendület

de

könyörögve kerek mar mindenkit gondolkozzatok kicsit!

kinezitek magatokbol, h egy gyereket tudtok etetni egy kutyat meg nem?

egy gyerek ehet normalis etelt, nem patikaban kigrammozott feherjet es vitaminokat?

v esetleg egy gyerek kevesebbet er, mint a kutya?

szerintetek amig nem volt tap minden kutya beteg volt v nyomorek?

szerintetek hany eve dulnak az izületi betegsegek? ( mikor en 35 eve elkezdtem kutyazni a diszplaziat ki se tudtuk mondani, vmi egzotikus betegsegnek szamitott)

az oke, ha az allatorvos reklamozza / arulja a tapot? - hat persze mert szazalekot kap belöle! aztan rögtön ujabb ezreket rakhat zsebre a mütetekkel ...

 

ja, a tenyesztö meg leginkabb azert etet tapot, mert sokan kapjak reklamnak, es teny es valo, h több kutya mellett baromi kenyelmes.

 

egy felnött kutyanak kb mindegy, h mit eszik, de egy kölökallatnak en tutifix, h sosem ( nagyon ritkan, ha epp ugy jön ki a lepes) adnek tapot. szerintetek mi az az "anyag" amit dekazni kell, mert ha napi 10 dkg-mal többet kap akkor "hirtelen" nö + mindenfele izületi kinja lesz. nem felelmetes egy kicsit?

arrol nem beszelve, h en meg olyan kutyat eletemben nem lattam aki valaszthatna a müanyag golyobisok v a hus közt es az elöbbit enne ...

 

ebben az egesz tapmizeriaban az a leguntoritobb, h egy az egyben lelkiismeretfurdalasra jatszanak; " nem is szereted a kutyadat, ha sajnalod töle a draga tapot" ... agyrem!

 

Előzmény: Gabiiiiii (48117)
Szepi bá Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48120

Szerinted az igényesbb tenyésztők miért etetnek jó minőségű százaztáppal ?

Szerinted ők mind lusták ?

Kiállításokon miért az ő kutyájuk áll a dobogón ?

Én több évtizede száraz táppal etetek a kutyáim szeretik , emellet szépek és egészségesek . Állatorvosi költségeim csupán a védőoltásokra és az előírt egészségügyi szűrésekre korlátozódik. Kérdezd meg az állatorvosokat kik hordják be rendszeresen a beteg kutyákat .

Előzmény: Gabiiiiii (48119)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48119

az enyem pl 2 eves koraig egyaltalan nem volt hajlando megenni a szaraz tapot,ha a fejem tetejere alltam es 3 napig ugyanazt kapta vissza,akkor sem.A hazikajara ne felj,nem kell radumanom....A tap,akarmilyen toketetes osszetetelu es idealis a kutyanak,velemenyem szerint a lusta gazdak mankoja,en is kozejuk tartozom idonkent,mert a lehetosegeim nem engedik,hogy allandoan fozzek neki,de ha tehetem,megteszem..A vilag legegyszerubb dolga,kionteni neki egy poharral a kesz kajabol es megnyugodni,hogy mindent megkap,amire szuksege van....Legalabbis a reklamok szerint

 

nem mondom,hogy nincs koztuk jo,vagy remek,de nekem eleg fejlett maniam mindenhol osszeskuvest sejteni,es ezt is inkabb latom uzletnek,mint idealisnak

 

majd jol megkapom a magamet:)

Előzmény: petinagy (48118)
petinagy Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48118

Kedves Gabi!

 

KÖSZÖNÖM!!!!!! :)

 

Terveink szerint táp és egy kis házikoszt keverékén szeretnénk a kutyust etetni. De abban igazad van majd meglátjuk...Akkor egyenlőre nem ruházok be nagy kiszerelésűtápba mert majd meglátjuk pontosan mi is ízlik neki.  A vasárnapi húsleves husidarabokkal és rérával nagyon bejött neki.

 

Előzmény: Gabiiiiii (48117)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.23 0 0 48117

ne hallgass senkire,csak a jozan eszedre,meg a kutyadra..Talalkozni fogsz elvakult tap-partiakkal es elvakult hazikosztpartiakkal,merlegelj,vedd szamba a lehetosegeidet,a sajat es a kutyad igenyeit es ugy donts..De nem is kell eleve mindent eldonteni,hidd el, a kutyad fog donteni helyetted...Latni fogod rajta,mi a jo neki,mit eszik szivesen,mitol fejlodik es mitol egeszseges..

 

en erosen szkeptikus vagyok az elvakult tapreklamokkal szemben,uzlet,reklam es propaganda kerdese,mit tudsz radumalni a joszandeku gazdakra

Előzmény: petinagy (48115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!