Keresés

Részletes keresés

leanderek Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2007
Virágözönt mindekinek!
leanderek Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2006
Egy fordulós kép :)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2005
Hát ha ez megoldható, akkor talán jó lesz nekik, jobb, mintha az első tavaszi napokon leslagoznád a kertben hideg vízzel. Most már nem árthat, reméljük nem tart olyan sokáig már a roszz idő, hogy a szobában elkezdjenek hajtani, mert az nem lenne jó. Én a bugimat februárban ki szoktam hozni a nappaliba, hogy mire ki lehet tenni, már elkezdjen rügyezni. Most még nem hoztam, mert nem fér el, de lehet, hgy most mindjárt kedvet kapok, sőt,  biztos hogy kedvet kapok, úgyis át kell adnom a számítógépet a lányomnak, ezért el is búcsúzom, majd jövök hat körül, ha lesz még kérdésed.
Előzmény: -Lujza- (2004)
-Lujza- Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2004

Nem , nem árthat semminek a méreg csak undorítóak lettek szegény leándereim. Szeretném őket megszabadítani, de ha ráér, akár maradhatnak is rajtuk, mert elég messze van onnan a fürdő a cserepek meg nem könnyűek.

Vagy nem lenne jó a virágoknak, ha még mielőtt kiteszem majd őket az udvarra( ha már olyan jó idő lesz) előtte egy kis szobai meleget kapnának?, mert akkor nem kellene őket annyit cipelni vissza és lemoshatnám.

Előzmény: anblock_italia (2002)
MeSeMo Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2003
Ezt a sprayt virágzás alatt nem ajánlatos használni. Nekem az összes virágját ledobta két leanderem is. :(
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2002
A levéltetü hamar, néhány óra alatt elpusztul és ha nem egy különleges fajta, ami ritka, akkor a petéi is elpusztulnak. Nem tudom mekkorák és hogy hogyan akarod lemosni, de szerintem nyugodtan várj még néhány hetet, amíg jön a tavasz és kinn el lehet végezni az ilyesmit. Vagy amiatt aggódsz, hogy a spejzban tartod őket és ott nem jó a méreg?
Előzmény: -Lujza- (2001)
-Lujza- Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2001

Szerinted mikor derül ki, hogy elintézte e őket?

Mikor moshatom le a leveleket?

És köszi, hogy ilyen hamar írtál is:)

Előzmény: anblock_italia (2000)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2000

Igen, megnéztem, Fito márkájú, Vape Garden a neve és az enyém pajzstetű ellen van, a tied meg levéltetű ellen és azt hiszem atka elleni is van. Bár a gyapjastetvet nem írja, de szerintem egy család a pajzzsal, nekem még nem volt szerencsém hozzá.

Előzmény: -Lujza- (1998)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1999
Igen, ez vsz. levéltetü, bár azok szoktak a levél tetején is lenni, de lehet, hogy ezek még kicsik. Az ilyen sprék elég jók, a levéltetű ellen talán nem is kell ismételni, bár biztos ami biztos. A pajzstetü ellen is jó, de csak átmenetileg. Nekem nagyon sok fikuszom van, kiteszem nyáron őket a kertbe, szépek, látszólag tetümentesek, de ha beviszem a lakásba, pedig elötte az említett Bi58-al lepermetezem (ezt csak a szabadban lehet használni) hamarosan kezdenek csillogni a tetünedvek Az idén vettem és is azt hiszem olyan márkájú sprét. és nagyon jót tett, talán kihúzzuk tavaszig, kicsit van, de elmegy. és ráadásul a levelek is nagyon szép fényesek lettek tőle. Ajánlható a leanderre is, bár kicsit drága mulatság.
Előzmény: -Lujza- (1998)
-Lujza- Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1998

A bogarak a levelek hátoldalán és a megmaradt virágszárakon vannak.

Nem túl kicsik, sárgás színűek, 3 pár lábuk van és a potrohukon kis kiálló valamik.

Vettem a kertészeti boltban ma egy sprét: vape garden levéltetű ellen, azt mondták jövő héten még egyszer fújjam le őket és eltűnnek.

Próbáltátok már?

Előzmény: anblock_italia (1988)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1997
Jaj úgy szeretnék valakivel leanderekről csevegni. Addig is elmondom, bár már sokan elmondták, a gyapjas és pajzsos tetvek nem egyszerű esetek, a Bi58 nevű felszívódó méreg segít leginkább, környezetkímélő módszer csak a manuális leszedés, én régi kesztyűt húzok a kezemre, vízbe mártom, két újjam közé fogom  a levelet a tövénél, és végighúzon rajta. Két legyet ütünk egy csapásra, lejönnek a tetvek és jó esetben a még kicsi nem jut az eszembe mik (cavinton kellene), és a levelekről lejön a por és szép tiszta lesz. A csalán tudtommal csak a sima levéltetveket üldözi el a büdös szagával, de a pajzstetveket nem zavarja. A pajzstetveket csak hideg teleltetéssel lehet megszüntetni, mert mindig újra lábrakapnak. A permetezés nem árthat a növényeknek ha késő délután, vagy kora este végezzük. Nyáron reggel én sem kockáztatok, ráadásul akkor párás is lehet a növény, ami nyílván csökkenti a hatást.
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1996
De éppen ilyenkor kell melegíteni magunkat az elmúlt nyár emlékeivel és a jövendő reményeivel. Én amikor már télen nagyon depi vagyok, előveszem az albumomat és valósággal felvillanyoznak a képek. Persze most már én is kezdek ideges lenni.
Előzmény: MeSeMo (1995)
MeSeMo Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1995
Hát az aktivitásunkat betemedte a hó. :( Nálunk olyan nagy hó van, hogy tegnap úgy elakadtam a babakocsival, hogy ha nem járt volna arra valaki aki segít kiemelni a babakocsit, és segít felcibálni az emelkedőn, akkor még mindíg ott dideregnénk. :(
Előzmény: anblock_italia (1991)
Len Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1994
Én egyszer próbáltam valami mérget. El is tüntek a fránya tetvek, de az addig egészséges (és ezért nem kezelt) növényre áttelepedtek. Alig tudtuk kiheverni. Azóta csalánlével igyekszem megelőzni a bajt - egyelőre sikerrel.
Előzmény: krampuszka1 (1993)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1993

Kösz !

A Decis-t ismerem, használom is, a másikat nem, de az valami gombaölő lehet, kétlem, hogy tetű ellen bármit érne...

Egyébként a Decissel sem mentem semmire a citrusokon a gyapjasok ellen.

Szinte mindent kipróbálta, ami létezik, de csak a növények döglöttek ki :(

Előzmény: MeSeMo (1990)
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1992
Rágica, látod ugye, amit kell? Ez a legöregebb leáncerünk, legalább 20 éves és legalább 15 éve ugyanabban a hordócskában van. Olyan mint egy fa, kicsi levelei, nem túl nagy virágai vannak, de jól néz ki. lehet, hogy az idén átültetjük, de félő, hogy akkor elveszti a jelenlegi formáját, pedig ide pont így kell kinéznie.
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1991
Szia, semmi extra, sima házilag magról ültetett datolya. A leanderkedvelő sorstársaink nem nagyon aktívak mostanában.
Előzmény: MeSeMo (1990)
MeSeMo Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1990

Sziasztok! Megjöttem és gépem is meggyógyult! :)

 

Krampuszka: Igértem, hogy megnézem mit használtam a gyapjasok kiírtására. A Championt kevertem Decissel (nem biztos, hogy így kell írni) 2-3 alkalom után eltüntek, a virágoknak szerencsére nem lett  bajuk.

 

Italia: Nagyon szépek a képeid. :) Kicsit off: Milyen pálma lóg ki a leanderek mögül?

anblock_italia Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1989
Ez a lazacszínű duplavirágú nem a kedvencem, bár ha sosem esne eső, akkor bizonnyal gyönyörű lenne. De most ősszel lenyakaztam szegényt, mert eléggé felkopaszodott. De nem is ő az érdekes a képen, mellette láthatóak a kis magról neveltek töredéke, azok két évesek voltak nyáron. Elég sokat kell várni az eredményre, de sajnos nagyon gyorsan telnek az évek.
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1988
Mégis mekkora az a bogár és hol helyezkedik el, mert mindez nem mindegy.
Előzmény: -Lujza- (1986)
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1987
Hát ha szabad erről beszélni, ezek a legaranyosabb és legügyesebb kerti kutyusok, még egy fűben rejtőző krókuszt sem taposnak le. Igaz, régebben, amikor sokat "bírkóztak", akkor eléggé megviselte a füvet, de sajnos a mama, mert anya és leánya, már elég idős és nem akar játszani. Persze nekem is alkalmazkodni kellett, de ez tényleg már off. Végre itt vagytok, azt hittem visszabújt mindenki a barlangjába.
Előzmény: rágica (1985)
-Lujza- Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1986

Sziasztok!

Van 3 leánderem a spejzben. Hideg van és világos, de idén először megtámadta őket vmi bogár, gondolom tetű. Mivel permetezzem le őket?

rágica Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1985
Na, most aztán mit szólnak a leanderesek!?
Az 1. gondolatom az volt, hogy milyen szépek azok a "dögök"!
A dézsás növényeidet gondolom szépen kikerülik, de a kert többi részét nem tiporják le? Nekünk azért nincs kutyánk, mert attól tartunk a füvet és a virágágyásokat kitrappolná.
Előzmény: anblock_italia (1984)
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.27 0 0 1984
Hogy egy kis hólapátolás után némi nyári hangulattal visszacsalogassalak Benneteket.
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1983
Nincsenek tapasztalataim, csak gondoltam, hogy nehézkes, de ha nem, hát rajta.
Előzmény: szilkszilky (1982)
szilkszilky Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1982
Távolálljon tőlem, hogy az illegális dolgokra csábitsak bárkit, de én bizony a repülős útjaimról szoktam sok szépséget hazahozni. Én mindig borzasztóan eldugom őket, mármint első látásra nem látszanak, persze ha kipakolják... De nagyon sokat pl. hibiszkusz és leanderhajtásokat a kezükben, vagy nylonzacsiban visznek fel a repülőre. Még soha, sehol sem szóltak rájuk. Tudom, hogy fertőzés, behurcolt betegségek meg miegymás, de mégsem. És azt nem mondom, hogy megnézték őket és mivel mindegyik termesztett fajta, tehát nem védettnek nyilvánitott faj volt, ezért átengedték őket. Konkrétan nem is foglalkoztak vele, sem Görögországban a nyáron, sem Spanyolországban telente.
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1981
Hát erre az esetre kíváló a magszedés, ha még nyár elején mentek, biztos láttok itt ott magházat, azt haza lehet hozni és otthon még nyár elején ki lehet hajtatni. Mi Capriból hoztunk így, nagyon nagyon várom, hogy milyen lesz, bár szerintem fehér, mert világos a szára és nem valószínű, hogy sárga lenne, egy egész sövény volt belőle. És Capriból is nem akárhonnan, hanem az elől az épület elől, amit látni annyira kívántam egy olvasmányélményem után (Axel Munthe: San Michele regénye, mindenkinek ajánlom) Klivia magot a villa kertjéből hoztunk, szépen nőnek, jövőre talán már virágoznak. Nektek meg pláne kell emlék, ha nászút lesz.
Előzmény: Lady Gyöngyös (1980)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1980

Akkor ti nagyon ügyesek voltatok!!

Repülővel megyünk, de csak 4-5 hajtást szertnék emlékül!ha megnőnek olyan jó lesz rájuk visszaemlékezni (ha sikerül). Tavaly a párom mikor németországban járt onnan is hozott nekem, de nem emlékszik rá, hogy milyen színű, majd az idén kiderül. Az egyik étteremnél kérte, egy kicsit furcsán néztek rá, mikor megkérdezték és még mit fogyasztana (egy leandert).

Előzmény: anblock_italia (1979)
anblock_italia Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1979
Ha láttad volna, hogy hogyan hoztuk haza a rengeteg hajtást a hűtőtáskába kipányvázott üvegekben, akkor, amikor már otthon kb. 30 féle van, olyanok is, de azok emlékek. Ha kocsival mentek akkor jó, de repülővel nem lehet hozni, ha jól tudom.
Előzmény: Lady Gyöngyös (1977)
borju Creative Commons License 2006.02.26 0 0 1978
Kedves Lady Gyöngyös!
Köszönöm a felajánlást!!! :) Nagyon örülnék majd 1-2 hajtásnak.
Én olyan mulya vagyok, hogy tavaly nyáron Olaszországban nem mertem metélni a leanderekből, pedig a járda szélén végig hatalmas bokrok nőttek. Sebaj, ha idén is megyünk nem leszek ilyen mulya, és akkor nekem is sok-sok leanderem lesz. :)

Gyönyörű helyre mentek nászutazni, akár Spanyolország, akár Korfu mellett döntötök.
Azért egy jó kis metszőollót vigyél magaddal :)

Üdv.J
Előzmény: Lady Gyöngyös (1977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!