Keresés

Részletes keresés

Allia Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17219
OFF
Bolondfáni, az internetes fórumokban a nagybetű = kiabálás. Erre gondoltak a többiek.
ON
Előzmény: Bolondfáni (17215)
kate2 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17218

Kedves Gábor és Segítők!

Régebben kb. fél éve írtam már a fórumra, hogy elkezdtem Lh tesztet használni a javaslatotokra. Egy éve próálkozunk, Lh teszetet fél éve használok, 30 éves multam tehességem nem volt. Az Lh teszt mindig a 20.,21.,22. napon jelezett, a ciklusaim kb 30 naposak, rendszeresek. Akkor Gábor azt javasolat, ha huzamosabb ideig ilyen későn jelez, azzal menjek orvoshoz.

Felkerestem orvost a problémával, de nem siet el semmit, azért egy Uh-ra elküldött, mert kis szúrkálást érezetm a jobb oldalamon. Mire az Uh-ra sor került, már köztivérzés jellegű vérezgetéseim is naponta vannak. Jobb olddali petefészkemben 46mm cisztát találtak sajnos. Most meg kell várnom a következő menstruációt, és visszamenni, illetve, ha esetleg egy terhességi teszt pozítív lesz a jövő héten, akkor előbb, aztán ha nem pukkad ki, akkor gondolkozik, hogy mi is legyen.

Kérdésem ezzel kapcsolatos, hogy mivel az Lh teszetek ilyen későn jelezetek elkezdem barátcsrje alapú PreMens kapszulát szedni, hátha rendbeteszi a horminjaimat (hatóanyag: 20mg extractum Angi casti fructus). A szúrkálás a jobb oldalamon jóval előbb jelentkezett, így gondolom nem ettől van. Ennek a szedését hagyjam abba? A ciszta befolyásolhatja a hormonokat?

Köszönöm.

 

mackomaca Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17217

Kedves Gábor,

a következőben kérném a segítséged, véleményed: clostylbegyt segítségével sikerült teherbe esnem. Az utolsó menstruációm július 4-én kezdődött, egy három héttel korábbi uh alapján 5 hetes terhes voltam, tehát most kb. a 9. hétben lehetek. Mivel görcseim voltak, kaptam utrogestan hüvelytablettát, először napi 2x1 szemet, és egy hete napi egy szemet kell használnom belőle. Kérdésem, hogy az utrogestan (ilyen mennyiségben) visszatarthat-e menstruációt, vagy nagy valószínűséggel minden rendben van odabenn a babával, ha vérzésnek semmi jelét nem tapasztalom, csupán rettentő hányinger és émelygés gyötör reggeltől estig. Az utrogestan-om egyébként elfogy a hétvégén és az orvosom csak jövő héten lesz újra Magyarországon, jelenthet-e gondot, ha egy nap kimarad a "beszedésben"?

Üdvözlettel:

M.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17213)
Garuda Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17216

Kedves Gábor!

Köszönöm a választ. Ezek szerint a herpesz vírus a fejlődő magzatra ne veszélyes, csak a szülés közben, a szülőcsatornában vertőződhet meg ababa. Ez jó hír, köszönöm.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17213)
Bolondfáni Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17215
Üvöltözésről szó sincs, sem haragról, kedves Mikolt. Én nem bántottalak, te se bánts, igen, sok helyről sok tanácsot kértem és kaptam,- már megszoktam azt is, hogy mindenki acsarog rám, rá se rántok. Ezzel együtt köszönök mindent, most pedig kilépek az életedből, szia! Bolondfáni asszony
Előzmény: Mikolt (17207)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.09.07 0 0 17214
Kedves Gabor!

39. terhessegi heten vagyok (2. baba., 31 ev), az utobbi idoben jaras kozben gyakran begorcsol a combom (belso oldalon egesz fent, de mar olyan is volt, hogy a karom gorcsolt be, joslofajasaim viszont lenyegeben nincsenek). Korabban ittam napi egy magnezium pezsgotablettat (150-200 mg), most mar nem, mert ellentmondo infokat hallottam szakemberektol is, hogy ilyenkor a vege fele lehet-e. Szerinted?
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17213
Kedves Garuda,

Gyereket tervezünk, de most egy betegség miatt kiújult a herpeszem (nemi szerven). Kérdéesem: a herpesz visszahúzódása után kell-e kihagyni hónapot a próbálkozással, vagy sem? (A mostani hónapot természetesen igen). A herpesz vírus veszélyes a pici magzatra, főleg a terhesség legelején.
Másik kérdés: mennyi ideig lappang ez a vírus? Mikor derül ki, hogy a férjemet megfertőztem-e? Jelenleg ő tünetmentes.


A herpesz kizarolag a terhesseg vegen, illetve a szuleskor veszelyes, de akkor nagyon.
A herpesz virus orokre lappanghat, hiszen soha nem megy el a szervezetbol. Csak neha kiüt, neha nem, szerencsetol fuggoen.

Ferjed: mi az hogy jelenleg? Mert ha neki is volt, akkor neki is van, ugyanugy. A ferfinel nem szamit a terhesseg szempontjabol.

Gabor
---------------------
Kedves szrekuc,

Szoval ne csinaljon semmit max rostdus etelek es remenykedes h nem jon majd szuleskor egyeb?

Pontosan.

Gabor
--------------------
Kedves poussinette,

Eloszor az adatok: 2 terhessegbol 1 gyerek, ma 21 honapos. A 6 hetes kontroll ota nem voltam nogyogyasznal, lassan ideje lenne elmenni, a rakszures miatt is. Viszont a csaladi elozmenyek miatt (edesanyam 52 evesen halt meg mellrakban) mindig kerek vizsgalatot a mellrakra is. Egy hete hagytam abba a szoptatast. az lenne a kerdesem, hogy mennyit kell varni a szoptatas befejezese utan, hogy a mellrakra a szurest meg tudjak csinalni? Gondolom, a tejmirigyeknek vissza kell huzodniuk, stb. Idaig meg napi 2 szoptatas volt es a mellem meg feszul mostanaban. Nem akarok ugy elmenni, hogy ezt ne tudjak megcsinalni, mert akkor par honapon belul vissza kellene ujra mennem es ez anyagilag elegge megterhelo lenne (nem Magyarorszagon elek).

Varj amig visszamegy a melled normalisra (nem-terhes vagy szoptatos allapotba).

Gabor
---------------------
Kedves sirwins,

Tablazat elment.

Gabor
-----------------------
Kedves lulu30,

Jol sejtetted hogy ezeket nem targyaljuk itt meg.
Csak hogy sejtessem hogy mirol van szo: van egy CD-m, amin az 1987 es 1992 kozotti kulonbozo orvosi "tanulmanyok" vannak rajta. Fél millio!!! Kepzeld ha mind a fel milliot komolyan kellene venni.

Gabor
------------------------
Kedves bolondfáni,

A topiknyito "tizparancsolat" (legelso hozzaszolas) utolso paragrafusa igy szol:

"Ez a topik kizarolag a nekem feltett kerdesek es az arra valo valaszok
miatt lett kinyitva. Tehat mas jellegu beszelgetesek, meg ha esetleg
szuleszet-nogyogyaszati kategoriaba is tartoznak, nem lesznek szivesen
veve (jo....ebben rugalmas leszek). DE.....vitanak itt nincs helye
(visszakerdezni azert lehet). Vagy elfogadjatok amit mondok, vagy nem,
es kesz, johet a kovetkezo kerdes. "

Ugyhogy legyszives a vitát vidd at a beszelgetos topikba, amit kulon erre nyitottam.

Gabor
poussinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17212
Ez a logas nem jol hangzik, de koszi a valaszt! Akkor majd figyelem.
Előzmény: Mikolt (17211)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17211
most jovok ra, hogy nem valaszoltam a kerdesedre. szoval ilyen tapintasos vizsgalat akkor vegezheto hatasosan, ha a mirigyallomany mar visszahuzodott. ezt onvizsgalattal te is meg tudod allapitani: kisebb lesz a melled, jobban fog logni es erezhetoen tomorebb, kisebb lesz.
poussinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17210
Itt taperolnak, gondolom a mammografia tul draga a tb-nek... 50 eves kor elott nem jar (illetve en fizethetem sajat zsebbol, a teljes osszeget, 50 ev felett csak a 35%-ot, es ez elozmenyektol fuggetlenul). De ez mar nem idetartozik mint tema.
Előzmény: Mikolt (17209)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17209
ja hogy taperra mesz!!! az nem megbizhato emlovizsgalat, azt otthon is csinalja barki. azt hittem mammografiara mesz.
Előzmény: poussinette (17208)
poussinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17208
A 6 hetes kontrollon azt mondta a doki, hogy majd jojjek vissza egy felev mulva, amikor mar reg nem szoptatok, a csomotapigalashoz. Innen gondoltam hogy nem mindegy :-ooo De lehet tenyleg dokifuggo lenne?
Előzmény: Mikolt (17201)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17207

ne uvoltozz velem legyszives.

 

azt irod egeszseges a mehed. ehhez kepest 28 eve, azaz a menzeszed kezdete ota nem normalis a verzesed, egy epkezlab ciklust nem tudsz felmutatni. ha ez olyan egyszeru lenne, hogy sok az osztrogen, akkor 3 tablettaval mar 27 eve kikezeltek volna. persze az is elofordulhat, hogy minden orvos hulye, es nalad van a bolcsek kove.

 

te egy tanacsot kertel, ha jol szamolom a hatszazadik orvostol. o ugyanazt mondta, amit az elozo 599: nincs mas megoldas. szived joga, hogy keress egy hatszazegyedik orvost, aki talan ujabb evek szenvedese soran meg le is huz rolad nemi penzt, tudod a nogyogyaszat a legjobb biznisz.

 

ha ennyire halas lennek a mehemnek a 3 gyerekert, mint te, formalinba rakatnam a polcra, nem pedig az eletemet adnam neki. egyebirant ez egy meddo vita.

Előzmény: Bolondfáni (17205)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17206
azert nem kell kiabalni, te tanacsot kertel, itt adtak, az a te dolgod, hogy mit kezdesz vele!
Előzmény: Bolondfáni (17205)
Bolondfáni Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17205
KEDVES MIKOLT! LÁTOD ENNYIRE NEM VAGYUNK EGYFORMÁK.HA MÁSRÓL LENNE SZÓ, ÉN IS AZT JAVASOLNÁM, NOSZA, VETESD KI ÉS ENNYI. CSAKHOGY AZ ÉN MÉHEM 1. EGÉSZSÉGES 2. KIHORDOTT 3 REMEK FICKÓT 3. NEM HIÁBA NŐTT ODA AHOL MOST VAN. HYPERÖSZTROGÉNIA MIATT VÉRZIK SZERENCSÉTLEN ILYEN HOSSZÚ IDEIG, TEHÁT EGY SZIMPLA HORMONZAVAR MIATT. ERRE OLYAN BRUTÁL MEGOLDÁS KIKAPNI A MÉHET, MINT EGY BEGYULLADT SZÁLKA MIATT AMPUTÁLNI EGY AMÚGY ÉP VÉGTAGOT. ÉRDEKES, EZ SENKINEK NEM JUT AZ ESZÉBE, A HYSTERECTOMIA MEG LASSAN OLYAN GYAKORI MŰTÉT LESZ, MINT EGY FOGHÚZÁS. ÉS MÉG ANNYIT: A MAGAS ÖSZTROGÉN SZINT TÖBB TUCAT PROBLÉMÁT TUD OKOZNI A VÉRZÉSZAVARON KÍVÜL...BOCSI, DE ÉN MÁR DÖNTÖTTEM, CSAK AZT HITTEM ITT ESETLEG HALLOK VALAMI ÚJAT. ÜDV: BOLONDFÁNI
Előzmény: Mikolt (17189)
sirwins Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17204

Kedves Gábor!

Szeretnék kérni én is egy táblázatot! Utolsó menstruáció: 2006. július 13, emil: jakiagi@freemail.hu

Előre is köszönöm, Ági

emma01 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17203

Kedves Gábor, Mikolt

Köszi a válaszokat

Előzmény: Mikolt (17188)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17202

szuljel. az ilyesmikre nincs gyogyszer, a terhesseg, foleg a vege szar.

 

viszont a hidegrazas, hanyinger masra utal, menjel el az orvosodhoz, hogy kizarjak a gyomorfertozest, vagy egyeb virusos fertozest.

Előzmény: Fábrió (17198)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17201
elmeletben barmikor meg tudjak csinalni, gyakorlatban ahova az idopontot kered oda telefonalj, es konkretan megmondjak az o protokolljukat.
Előzmény: poussinette (17194)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17200
ezek 50%-os modszerek. vagy hatnak, vagy nem. tok folosleges kiserletezgetni, mert csak maganak okoz kart a terhes no.
Előzmény: sam-sam (17193)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17199

a genitalis herpesz a szuleskor veszelyes csak. amugy ugyanugy kezelendo es nem gaz a magzatra nezve, mint a szajon levo.

 

gyakorlatilag vegtelen ideig lappanghat es egy immunrendszeri atmeneti gyengesegnel torhet ki.

Előzmény: Garuda (17191)
Fábrió Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17198

Sziasztok Lányok,

 

van arra valami ötletetek, hogy mit tegyek, hogy a magzatom kijöjjön a gyomorszájamból?

39.hétben járunk, ráz a hideg, folyamatosan hányingerem van,ülni-állni-feküdni nem jó, olyan, mintha mell alatt abroncsba szorítottak volna.

 

köszi

Fábrió

lulu30 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17197

Kedves Gabor,

 

Nem maga mechanika ami neha beinditja a szulest, hanem a spermaban levo prostaglandin. Neha. Nem mindig.

Azt hiszem a juniusi Obstetrics and Gynecology journal-ben jelent meg egy tanulmany arrol, hogy a "kozhiedelemmel" ellentetben, a spermanak nincs szulesmegindito hatasa (a tanulmanyt vegzo orvosok szerint legalabbis). Mivel a prostaglandint eppen erre hasznaljak, ezert felteteleztek mindig, hogy - tekintve, hogya sperma is ezt tartalmazza - a terhesseg kesoi szakaszaban torteno kozosules ugyanugy megindithatja a szulest, mint a prostaglandint tartalmazo gyogyszer. De ez a gyakorlatban nem bizonyitott.

 

Te mennyi hitelt szoktal tulajdonitani ilyen tanulmanyoknak? Ha jol emlekszem ezt a felmerest csak 100 novel vegeztek.

 

Elnezest, ha ez nem ide tartozik, megertem, ha nincs valasz.

 

 

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17186)
Felicitász Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17196
Akokascsípjemeg, megmondta itt a Doktor a saját tanácsában (óvatos szex), hogy bárki bármi egyebet hall vagy olvas, ne csinálja. Meg megmondtam én is, hogy az ismert mellékhatás egy másfél napos (vagy hosszabb) félig-vajúdás, amikor csak húzódgat meg fájdogál, de nem indul meg.

A vasfű nem tudom, honnan származik mint ötlet: ez egy nyákoldó, azaz pl. emésztőrendszer- és légúttisztító hatású növény, és pl. az antipoll-cseppben van belőle elég sok, meg még epeproblémákra szokták adni. És mivel nyákoldó, ezért van valamiféle étvágyfokozó, tehát erősítő hatása, úgyhogy általános erősítésre szokás adni, de szülés nem fog megindulni tőle.

Én tényleg nem tudom, mennyire rossz a 42. hét, de azért marhaságot ne csináljatok - vagy legalábbis pénzt ne adjatok olyan gyógynövényért, aminek semmi köze a szüléshez. Nem árt, csak ne várjatok tőle csodát.
Előzmény: sam-sam (17193)
poussinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17195
Ja es lehagytam, hogy 30 eves vagyok.
Előzmény: poussinette (17194)
poussinette Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17194
Kedves Gabor!

Eloszor az adatok: 2 terhessegbol 1 gyerek, ma 21 honapos. A 6 hetes kontroll ota nem voltam nogyogyasznal, lassan ideje lenne elmenni, a rakszures miatt is. Viszont a csaladi elozmenyek miatt (edesanyam 52 evesen halt meg mellrakban) mindig kerek vizsgalatot a mellrakra is. Egy hete hagytam abba a szoptatast. az lenne a kerdesem, hogy mennyit kell varni a szoptatas befejezese utan, hogy a mellrakra a szurest meg tudjak csinalni? Gondolom, a tejmirigyeknek vissza kell huzodniuk, stb. Idaig meg napi 2 szoptatas volt es a mellem meg feszul mostanaban. Nem akarok ugy elmenni, hogy ezt ne tudjak megcsinalni, mert akkor par honapon belul vissza kellene ujra mennem es ez anyagilag elegge megterhelo lenne (nem Magyarorszagon elek).
Elore is koszonom a valaszodat!
sam-sam Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17193

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írok és nem a beszélgetősbe. Természetes szülésmegindítással kapcsolatban:

Én is még mindig egyben ( 41. hét ) amit nekem ajánlottak: 1. szex 2. vasfűtea ( gyógynövényboltokban igen gyógyszertárban nem kapható ) ( pocsék íze van, de segíthet elindítani a folyamatot, ha már bent is alakul a dolog) 3. babakoktél: 2 evőkanál ricinusolaj baracklébe reggel éhgyomorra. Ez hasmenést csinál és a belek mozgása aktiválhatja a folyamatot.

szrekuc Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17192
Kedves Gabor!

A kerdes (hashajtas hazi modszerrel) valoban csak a hashajtasra vonatkozott nem feltetlenul a szulesmeginditasra mivel a lanynak azt mondtak nincs lehetoseg beontesre es nem akar kellemetlenseget a szuleskor... :) A babakoktelra vonatkozo kerdes az inkabb csak a kod eloszlatasara szolgalt - hallani rola de hogy jo-e nem jo stb azt nem tudni. (En mondjuk biztos nem inditgattam vna a sajatomat sot en azt szerettem vna ha jon amikor o akar de a 42. heten nekem inditottak - pedig csak pont ket hettel volt elszamolva amit sosem korrigalt az uh ellenben pontosan lehetett tudni a fogamzas napjat.)

Szoval ne csinaljon semmit max rostdus etelek es remenykedes h nem jon majd szuleskor egyeb?aug 30 ill szept4 volt a ket lehetseges idopont neki a szulesre (uh tobbszor korrigalt) es ugye mar mindketton tulvan

koszi!
Garuda Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17191

Kedves Gábor!

 

Gyereket tervezünk, de most egy betegség miatt kiújult a herpeszem (nemi szerven). Kérdéesem: a herpesz visszahúzódása után kell-e kihagyni hónapot a próbálkozással, vagy sem? (A mostani hónapot természetesen igen). A herpesz vírus veszélyes a pici magzatra, főleg a terhesség legelején.

Másik kérdés: mennyi ideig lappang ez a vírus? Mikor derül ki, hogy a férjemet megfertőztem-e? Jelenleg ő tünetmentes.

Köszönöm.

bobka2006 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 17190

Kedves Gábor,

köszönöm segítséged.

További szép napot: bobka

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!